Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Czego brakuje w Brzegu??
Autor Wiadomość
brzerzanin 


Wiek: 36
Dołączył: 23 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-09-19, 18:08   

O to nie trafilem :P . To i tak bez roznicy gdzie kandyduje bo i tak nie zajmie zadnego waznego stanowiska. Ludzie stracili zaufanie do niego sadzac ze kazdy inny jest lepszy od niego dopuki ten ktos inny nie zajmie jakiegos stanowiska ( wtedy sie poznaja na ludziach)
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-09-19, 18:17   

hmmmm a ja dalej będe za tym, że brakuje w Brzegu McDonalda :) i, ze jest za dużo supermarketów :) a dodam, że w naszym mieście jest za mało imprez rodzinnych, koncertów oraz za słabe kino :)

oczywiście brakuje też imprezy otwartej gdzie nie trzeba płacić za wstęp, a można się dobrze bawić, wypić :)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2005-09-19, 22:24   

Naprawdę trzeba coś by zorganizować.
0 UP 0 DOWN
 
Borut 


Wiek: 40
Dołączył: 28 Cze 2005

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-09-19, 22:51   

W brzegu brakuje miejsc rozrywki ale i rowniez pozadnej kultury. Tyle sie tu mowi o dorobku kulturalnym a niestety nie mamy porzadnego teatru. Chodzilem kilka razy do BCKu przedstawienia ciekawe zwlaszcza festiwal teatrow ale przydal by sie renomowany teatr z cyklicznymi spektaklami. Czasem warto sie odchamic :)
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-09-20, 00:16   

yasiu napisał/a:
Naprawdę trzeba coś by zorganizować.


ale jak ?? :(
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-09-21, 14:15   

Z tym czego brakuje można by długo, bo brakuje tego czego brakuje wszystkim tego typu mieścinkom w Polsce. Knajpy, tancbudy pojawiaja sie automatem kiedy pojawiaja sie wieksze pieniądze a te pojwiają się, kiedy pojawiają sie inestycje. Niestety cos musi byc nie tak ze strategia rozwoju miasta, skoro Oława, na ktra sie patrzyło przez wiele lat jak na małe miasteczko, bez prespektyw zaczeła sie gwałtownie rozwijac a Brzeg zapadł nieco w zapyziałość.

Były pomysły na robienie z Brzegu miasta turystyczngo, le zapomniano, że żeby Brzeg był atrakcja turystyczna to treba sprwic żeby był ładny a tymczasem wokół rosna jakies półruiny jak dom po arabie vis a vis sądu, jak pałacyk vis a vis Gimnasium Illustre na Chrobergo. No i trzeba dbac o WYDARZENIA. A one musza byc atrakcyjne dla turysty, czyli dla kogos kto miałby ruszyc dupę z Wrocławia, Katowic, Łodzi, albo jdąc do Krakowa czy Wrocławia miałby sie tu zatrzymć. Z całym szacunkiem McDonald czy prztupaje to moga byc atrakcyjne dla miejscowych mieszkańców i to nie wszystkich.
Poszły kilka lat temu dumne hasła w eter i nic. Nie ma nawet porzadnej bazy noclegowej.

Brakuje mi senownej wizji wykorzystania tego co jest w Brzegu a jest na przykład ogromny kompleks Gimnazjum Piastowskiego, który stoi pusty drugi rok i niszczeje. Przydałaby sie porządna filia uniwerku wrocławsiego ze studiami dziennymi. To by ruszyło miasto. Byłoby dla kogo i z kim robic EVENTy kulturalne.

Komisja kultury obecnej kadencji na ten przykłd zrobił u poczatku swojej kadencji posiedzenie z udziałem osób zaangazowanych w działanosc kulturalną. Zerwałem sie z pracy i przyjechałem i ja. Całe posiedzenie polegało na tym, że ludzie z komisji kultury którzy jako radni otrzymywali od lat zaproszenia na erniaże w Galerii w Ratuszu, dowiedzieli sie jakoby o istnieniu Galerii.

Nota bene Galeri unikat w skali regionu z roku na rok wymga remontu, zwykłego malowania i zaminy systemów oswietlniowych i nie m na to kasy, nie mwic o pomysłch jej likiwdacji.
0 UP 0 DOWN
 
Borut 


Wiek: 40
Dołączył: 28 Cze 2005

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-09-23, 23:53   

Przerobienie luab zaaranzowanie budynku gimnazjum piastowskiego na filie uniwersytetu wroclawskiego to dobry pomysl, poki jednak jestesmy w wojewodztwie opolskim to jest to nierealne. Z pewnoscia by to miasto rozruszylo mogli by tu studiowac studenci nie tylko z Brzegu ale i z opola nysy namyslowa a takze i z odleglejszych zakatkow. Pytanie tylko jak to zrobic?? Slyszalem ze kiedys politechnika byla zainteresowana podobnym kompleksem ale plan jak zwykle zakonczyl sie na wspolnych rozmowach.
Problemem naszego miasta jest zatem to ze duzo sie tu mowi a malo robi, mamy ambicje miasta wielkiego a tak niewiele nam trzeba.
Mam nadzieje ze przyszla kadencja nie bedzie zatem myslala o szybkim dorobieniu sie albo o polityce krotkofalowej, moim zdaniem jezeli firma chce tu wybudowac fabryke na 500 osob to teren nalezy jej oddac za symboliczne pieniadze, zadbac o media, a takze udzielic kilka ulg podatkowych. Wtedy zobaczymy jak zachowa sie gospodarka w naszym miescie. Ludzie beda mieli pieniadze, beda rosly uslugi a tym samym miasto bedzie przeznaczalo mniejsze kwoty na walke z bezrobociem.
Panowie z Ratusz pomyslcie o mieszkancach nie na cztery lata, ale na dluzej!!
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-09-25, 02:37   

e tam nie da rady.
na złobiznie może działać filia AE z Wrocka a u nas nie może działać UWroc.?
Uniwerki nie są zrejonizowane. Jakby Senat UWroc chciał to mógłby założyc filię nawet z Słupsku.

Ale generalia sa te same.
Brakuje wizji i konsekwentnej a nie dorywczej realizacji tej wizji.
Trzeba miec jakis generalny pomysł na miasto, startegie rozowju.
Jak miasto turystyczne to trzeba wyrypac kase na renowacje zabytków oraz zwykłych budynów żeby nie straszyły szkielety do wyburzenia centrum miasta.
Zachęcic artystów do siedlania sie w mieście np. poprzez oddawanie im pustostanów na pracownie, kluby, etc. (Kraków tak działa i ma efekty!)
Wywalenie kupy kasy na kulture, żeby były eventy najrozliczniejsze, ale na Bozie oryginalne, które by scigały rozlicznych oryginałów.

Jest taka teoria "meeting place" że miasta które stawiaja na oryginalnosc miejsca spotkania ( jest cała lista przedsiewziec które taka "otwartosc na spotkanie" miejsca zwiekszaja) - predzej czy póxniej łapia wszechstronny wiatr w żagle. Rzeczy które wydaja sie głupie - np. pomnik łyzki, statua pióra, albo posąg pegaza na rynku, pozornie bez sensu, ale taki jakiego nie ma gdzie indziej w Polsce, powoduje ze miasto i zyjacy w nim ludzie wyrwaja sie mentalnie z małomikasteczkowej anonimowosci.

Bo tzw. dobre położenie w centrum Europy ma 500 miast w Polsce. Jakis amek, jakis Kosciół - chociaz jako Brzeżanin kocham te miejsca - tez maja liczne miasta. Trzeba szukac i roziwjać to co unikalne.
Np. stawaic na rozwój i wykorzystanie terenów zielonych bo - np. parki w Brzegu uchodza w oczach wielu moich znajomych, licznie mnie odiwedzajacych bz całej Polski, za absolutne unique.
0 UP 0 DOWN
 
Jarko 

Wiek: 48
Dołączył: 08 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-10-08, 12:37   

Brakuje porządnego hotelu![/b]
0 UP 0 DOWN
 
wiher74 


Dołączył: 29 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-10-09, 12:49   

faktycznie brakuje jakis imprez dla młodzieży i rodzinnych, o koncertach juz nie wspomne, trzeba ruszyć coś aby przyciagnąć turystów, zorganizować jakiś koncert.... :)
0 UP 0 DOWN
 
Skibek 



Wiek: 44
Dołączył: 17 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Płock

Wysłany: 2005-10-17, 10:41   

Nigdy nie byłem w Brzegu, ale wiem czego Wam potrzeba... KINA! :evil: I to takiego, które by promowało młodych Twórców. Jestem z Płocka i chcę u siebie założyć niezależne kino, w którym każdy będzie mógł się wyświetlić. Masz zrobiony przez siebie film? Dajesz go nam i my go przez tydzień puszczamy, a Ty dostajesz 5% z biletów + sławę i prestiż ;)
Możliwe też są "projekcje na życzenie", czyli zbiera się 50 osób (bo sala nie będzie duża, max 100 osób) i chcą, aby im puścić np. "Misia", czy "Rejs", a my im puszczamy... (wcześniej trzeba potwierdzić dostępność tytułów).
Możliwe, że zrobimy nocne maratony z porannym śniadankiem (kanapka + kawka).

Może i Wy sobie takie kino zafundujecie?
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2005-10-17, 12:10   

ciekawy pomysł :evil:
0 UP 0 DOWN
 
infignus 


Wiek: 38
Dołączył: 01 Maj 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2005-10-17, 12:38   

super :!:
0 UP 0 DOWN
 
Shorty 

Wiek: 33
Dołączył: 20 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2005-10-17, 16:19   

Czego w Brzegu potrzeba ? Myśle,że porządne forum by się przydało...
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-10-17, 16:31   

Shorty napisał/a:
Czego w Brzegu potrzeba ? Myśle,że porządne forum by się przydało...


Siadasz robisz i jest. W chwili obecnej zrobienie forum nie jest wielką sztuką. Za to jego utrzymanie i zapewnienie ciągłosci funkcjonowania wymaga czasu i dużego nakładu pracy.
Jak zrobisz lepsze z miłą chęcią się przesiądę, ale z obecnych brzeskich forum uważam, że to jest najlepsze. Ma największą liczbę uzytkowników i postów,a co za tym idzie i dużą liczbę troli do których i Ty się zaliczasz.

Odpowiedzi i uwagi do mojej wypowiedzi na PRV by nie zchodzić na :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brakuje, brzegu, czego


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu