Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Stare karetki pogotowia
Autor Wiadomość
błaszczu 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 0 / UP 2


Skąd: sie biora dzieci

Wysłany: 2007-05-02, 23:52   Stare karetki pogotowia

Czy ktoś wie co sie stało z firmą Falck która obsługiwała brzskie pogotowie ratunkowe bo ostatnio widze na naszych ulicach naszą starą karetke która nawed nie jest juz wypadkową tylko przewozową i R chyba o opola i to tyle same stare gruchoty
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-05-03, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-05-03, 01:38   

Z czego, co się orientuję warunki firmy FALCK nie zostały zaakceptowane przez władze miasta i powiatu,FALCK postawił swoje warunki na które nie wyrażono zgody.


Szczerze sam chciałbym poznać jak te warunki wyglądały.
0 UP 0 DOWN
 
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-03, 07:55   

Wykonywanie usług na ratownictwo medyczne nie było rozpatrywane na poziomie powiatu ale natomiast na poziomie wojewódzkim - mianowice był rozpisany konkurs w NFZ na wykonywanie świadczeń i te usługi wygrał szpital. Szpital przedstawił taką oferte która była dla komisji wystarczająca by przyznać szpitalowi ten przywilej.

Jeśli chodzi o karetk to karetka "R" została wypozyczona z Opolskiego Centrum Ratownictwa, była też druga z tamtąd ale doszło do tego że karetka z literka "P" służy jako karetka wyjazdowa bo jest naprawdę dobrą karetką po niewielkim remoncie.

Wiele rzeczy co do wykonywania usług jest obientych tajemnicą i my zwykli ludzie nie o wszystkim sie dowiemy.....
0 UP 0 DOWN
 
ghiav 

Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-05-07, 21:36   

Witam. Panie lukstapol to co tutaj napisałeś nie jest do końca zgodne z prawdą. Karetka z literką "P" na boku to jest karetka wypadkowa i nie jest dobrą karetką. ma przejechane ponad 350 tyś km i jednym słowem się rozpada. Ostatnio policja chciała zabrać dowód rejstracyjny za stan techniczny tej "dobrej karetki", więc prosze zastanów się jak coś piszesz.
Karetka "R" to raczej też nie jest dobry samochód, z wierzchu może i ładnie wygląda, ale stan techniczny nie jest zachwycający.
A co do konkursu na ratownictwo to moim zdaniem to był jeden wielki przekręt, ale to jest moje zdanie.
0 UP 0 DOWN
 
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-07, 21:45   

ghiav, co do niektórych rzeczy to wiem jak to wygląda. Sprawe znam dobrze. Wiem że lepiej by było jak było by po staremu ale co do rozwiązania konkursu, to doskonale wiemy jak się to rozegrało. Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-05-07, 22:02   

szczerze mówiąc polskie prawo odnośnie przetargów to jakaś paranoja.....

jak można brać pod uwagę cenę za wykonanie usługi vel produktów....

a gdzie jakość wykonanych usług ??

to jest bardzo złe nastawienie.... później okazuje się, że budynek jest zrobiony z najtańszych materiałów.. chciażby...

mam nadzieję, iż w tym przetargu nie postawiono <pewnie się mylę> na wartość usługi...., że nie pominięto tak ważnej sprawy jak stan techniczny karetek
0 UP 0 DOWN
 
ghiav 

Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-05-07, 22:35   

lukstapol ja tez wiem coś na ten temat, bo inaczej bym nie pisał. Ja wyraziłem tylko swoje zdanie na ten temat z mojego punktu widzenia, było minęło ale zobaczymy co przyniesie przyszłość, ale i tak twierdze że to był wpływ naszej najukochańszej władzy panującej nam w IV RP.
0 UP 0 DOWN
 
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-07, 22:38   

ghiav napisał/a:
le i tak twierdze że to był wpływ naszej najukochańszej władzy panującej nam w IV RP.


Przypuszczam że był bardzo duzy wpływ i to zdaecydowało.
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-08, 16:37   

ghiav napisał/a:

A co do konkursu na ratownictwo to moim zdaniem to był jeden wielki przekręt, ale to jest moje zdanie.


:wink: popieram!
0 UP 0 DOWN
 
szymcioo 



Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-05-14, 09:27   

Słuchajcie przekręt czy nie to jest nie istotne bo pan STAROSTA kazał pani DYREKTOR wygrac konkurs i to uczyniła a czy miała dobrą oferte czy swoich politycznych znajomych którzy pomogli to nie wiem wiem tylko tyle że to że są takie karetki to wina starosty bo to on odpowiada za to a szpital tylko częściowo obiecał STAROSTA karetke ale kiedy to nastąpi nie wiadomo!!! :shock:

[ Komentarz dodany przez: alferx: 2007-05-14, 23:46 ]
znaki interpunkcyjne mile widziane ;)
0 UP 0 DOWN
 
kit_men 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-05-29, 08:06   nie ma lekarzy i nowych karetek

tak sie skonczyla PiS'iorowata reforma brzeskiego pogotowia :(
Ostatnio zmieniony przez alferx 2007-05-29, 10:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-05-29, 17:52   

Drodzy panowie! Niby wszystko wiadomo, a w zasadzie to nie wiadomo kto i jakimi przesłankami się kierował. Aby zrobić porządny przetarg z zaznaczeniem jaki wiekowo ma być sprzęt trzeba wiedzieć ile NFZ może przeznaczyć na to środków. Czy ktoś z panów to wie, bo ja nie. Największe w tym wszystkim są koszty karetek. Można karetki mieć z lisingu (najdroższa opcja), można nabyć jako po lisingowe (trzeba dysponować gotówką, choć w sumie znacznie taniej), można w końcu kupić jakiś szmelc i wyremontować (najtaniej). Być może takie ustawienie przetargu było najlepsze, bo NFZ nie chciał dać więcej kasy? W tym wypadku nic nie jest czarne i białe i brak przesłanek, żeby cokolwiek oceniać.
0 UP 0 DOWN
 
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-29, 18:14   

Jesli chodzi o konkurs wiadomo ile było pieniuędzy przeznaczone na Ratrownictwo Medyczne była to kwota za którą można by było zrobić wiele rzezcy ale to zalezy od jednostki pod którą podlega szpital czyli w tym przypadku Starostwo Powiatowe i to oni rozdzielaja pieniądze na tą usługę. Jakkoliwke sie nie stało ważne że na terenie powiatu jeździ pogotowie i że udzielaja potrzebnej pomocy i sądze że nie ma to juyz znaczenia kto i w jaki sposób wygrał dany przetarg. To juz nas najmniej powinno interesować.
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-05-29, 18:19   

lukstapol napisał/a:
i sądze że nie ma to juyz znaczenia kto i w jaki sposób wygrał dany przetarg. To juz nas najmniej powinno interesować.


no tak tylko że na ratowaniu życia ludzkiego ktoś mógł sobie jeszcze zarobić... lub co gorsza stracic....
Polska pełna jest absurdów....

a takie słowa jak STAROSTA czy Pani Dyrektor a nawet Pogotowie to nic innego jak nasze ZUSy i inne podatki.... więc chyba warte zainteresowania ::
0 UP 0 DOWN
 
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-29, 18:24   

bartoszek napisał/a:
no tak tylko że na ratowaniu życia ludzkiego ktoś mógł sobie jeszcze zarobić... lub co gorsza stracic....
Polska pełna jest absurdów....

a takie słowa jak STAROSTA czy Pani Dyrektor a nawet Pogotowie to nic innego jak nasze ZUSy i inne podatki.... więc chyba warte zainteresowania ::


gdybys znał sprawe od podszewki to moze to było by warte zainteresowania ja przez to przeżyłem wiele stresu niestety i nic dobrego z tego nie wyszlo, doszlo do wielu konfliktow na wielu poziomach i nic to dobrego nie dało. Podatki podatkami, ZUSy ZUSami ale niestetysa ludzie ktorzy rozporzadzaja pieniedzmi i my do tego nic nie mamy. A nawet jakbysmy mieli to by nas szybko zbyli ze to nie nasz interes.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: karetki, pogotowia, stare


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu