Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy 10 punkt prawa definiuje harcerza ???
Autor Wiadomość
Zuzka 
Weasley



Wiek: 33
Dołączyła: 17 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: z nieba :)

Wysłany: 2007-05-09, 14:24   

Jeśli harcerz pije pali i ćpa to jest tylko oznaka że nie powinien nazywać siebie harcerzem - owszem - jest takich wiele - ale pozostawiam te sprawy ich sumieniom
0 UP 0 DOWN
 
maatee 



Wiek: 32
Dołączyła: 02 Gru 2005

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-17, 17:25   

Bycie harcerzem polega na uczciwości, tej wobec innych, ale chyba przede wszystkim wobec siebie samego. To chyba oczywiste, że harcerz powinien stosować się do Prawa, o tym mówi Przyrzeczenie i wszystkie harcerskie ideały, ale tak jak napisał Kuba, nie jesteśmy święci. Wydaje mi się, że najważniejsze, to umieć przyznać się do błędu, starać się być coraz lepszym, a Prawo Harcerskie odbierać w szeroki sposób... Chyba na tym właśnie to wszystko powinno się opierać... Tak właśnie myślę. No.
0 UP 0 DOWN
 
... 

Wiek: 34
Dołączyła: 04 Maj 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-05-29, 22:46   

Uważam, że harcerz który cpa pije i pali nie powinien nazywać sie harcerzem. Sama jetesm harcerka i nie pije, poniewaz składałam przyzeczenie w ktorym obiecywałam byc posłuszna Prawu Harcerskiemu a 10 punkt sie w nim zawiara. wiadomo ze nie jestesmy idealni ale powinnismy do tego dazyc.

jezeli ktos nie potrafi sobie odmowic wypicia piwa ze swoimi znajomymi i w ten sposob łamie 10 punkt to jaka mamy pewnosc ze innych punktów tez nie łamie??

osobiscie nie pije poniewaz harcerstwo jets dla mnei bardzo wazne i staram sie byc wierna swoim ideałom. pozatym prowadze gromade i nie wyobrazam sobie takiej sytuacji ze ktorys z moich podopiecznych widzi mnie z piwem(!), ponadto harcerstwo ma wychowywac...prowadzac gromade mam swoja postawa dawac przykład dzieciakom... aby je przekonac zeby nie piły i nie paliły musze byc wiarygodna tudziez sama musze tego sie wystrzegac

Jest jeszce jedan istotna kwestia. harcerstwo to jest słuzba do ktorej harcerz zawsze powinien byc gotowy. a jak wiadomo alkohol i wszelki uzywki otepiaja umysł a człowiek odurzony nie jest w stanie trzezwo patrzec na swiat. harcerz musi byc "czujny" tzn gotowy do pomocy i słuzby drugiemu człowiekowi a wiec nie powienin sobei pozwalac na wszelkiego rodzaju urzywki.

Pozdrawiam :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 10, czy, definiuje, harcerza, prawa, punkt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu