Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Mycie samochodu pod domem
Autor Wiadomość
doko 
Dobry Miś



Wiek: 58
Dołączył: 15 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-27, 11:54   Mycie samochodu pod domem

Czy można myć auto (osobowe) na terenie swojej posesji ?
Słyszałem, że ma być nagonka na tych, co myją samochód pod domem.
0 UP 0 DOWN
 
qwerty 



Wiek: 85
Dołączył: 07 Lut 2006

UP 7 / UP 1


Skąd: OB

Wysłany: 2007-04-27, 12:09   Re: Mycie samochodu pod domem

doko napisał/a:
Czy można myć auto (osobowe) na terenie swojej posesji ?
Słyszałem, że ma być nagonka na tych, co myją samochód pod domem.

Taaa... właściciele myjni mają robić nagonkę :P . Kto mi może zabronić mycia samochodu na moim prywatnym terenie?
0 UP 0 DOWN
 
doko 
Dobry Miś



Wiek: 58
Dołączył: 15 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-27, 12:11   

Słyszałem o kontrolach policji ze służbami miejskimi; no i mandaty mają być.
0 UP 0 DOWN
 
doko 
Dobry Miś



Wiek: 58
Dołączył: 15 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-27, 12:13   

Tak na marginesie: skoro nie można to po co sprzedają środki czystości dla aut?
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-27, 12:36   

doko napisał/a:
Czy można myć auto (osobowe) na terenie swojej posesji ?
Słyszałem, że ma być nagonka na tych, co myją samochód pod domem.


O ile chemikalia wpływają do studzienki na terenie prywatnej posesji (nie mylić z własnością wspólnoty) i nie ważne wtedy czy myje się autko pod oknem, w garażu czy w ogrodzie, to nikogo do nie powinno interesować, bo każdy płaci za ścieki (i nieważne co by to było, bo chyba proszek czy Domestos jest bardziej szkodliwy chemicznie)

Podejrzewam, że nagonka jest/będzie na tych co myją pod blokami czy kamienicami, a chemikalia wpływają do studzienek miejskich.

doko napisał/a:
Tak na marginesie: skoro nie można to po co sprzedają środki czystości dla aut?
Aby czyścic autko w miejscu w którym można. np. oddając do myjni ręcznej ale podając własne środki (usługa jest tańsza), albo na terenie prywatnej posesji.
0 UP 0 DOWN
 
kajek 

Wiek: 30
Dołączył: 21 Kwi 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-04-27, 15:02   

ja myłem samochód przed domem(na ulicy) na osiedlu domków jwdnorodzinnych(ale czy to zgodne z :-P prawem :oops: )
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2007-04-28, 03:10   

karać to powinni brudasów którzy myja auta nad jeziorem :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-29, 19:28   

Tak czytam i zachodzę w głowę dlaczego właściwie nie można myć samochodu? I co to właściwie za różnica gdzie ja umyję samochód? Czy na terenie prywatnym, czy na publicznym? Czy w myjni komercyjnej?
W końcu samochód brudzi się na terenie publicznym; to tam ten kurz jest biologicznie obojetny (?) a jak ten kurz spłynie do kanału to już jest jakiś inny???? Co takiego jest w karoserii, że w zetknięciu z wodą i detergentami jest groźna dla miejskich kanałów? Czy myjnie mają jakieś swoje ekstra oczyszczalnie? Czy jak wypiorę skarpety, które też się brudzą na terenie publicznym, tym samym kurzem co auto, to te ścieki są też niebezpieczne dla kanalizacji?

W końcu za ścieki i tak każdy płaci, bo opłata w mieście jest wliczona w cenę wody. W końcu i tak te ścieki do jednej oczyszczalni na wyspie trafiają (no, może poza wyjątkami, jeśli ktoś ma indywidualne szambo na podwórku).
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-04-29, 21:08   

bo według mnie kanalizacja burzowa nie ma połączenia z kanalizacją do ścieków komunalnych i tzw "burzówka" wpływa do rzek bezpośrednio nie przez oczyszczalnie więc myjąc auto przy takiej kratce wlewasz wode z szamponem do mycia auta do rzeki(tak mi się wydaje na mój rozum jak się myle to sorki)
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-04-29, 21:21   

warlike napisał/a:
tzw "burzówka" wpływa do rzek bezpośrednio nie przez oczyszczalnie więc myjąc auto przy takiej kratce wlewasz wode z szamponem do mycia auta do rzeki


to w takim razie co z samochodami do czyszczenia ulic? :) .....czyżby używały samej wody?? :) ....no i służby sprzątające klatki przecież one też wylewają w wiekszości przypadków wodę do tych studzienek :) .....i to o wiele regularniej niż taki zmywacz samochodu ;)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-30, 01:26   

A po prawdzie jest tak, że nie ma znaczenia do czyjej studzienki wpływają ścieki czy na czyim terenie ten samochód się myje. Istotne jest tylko to, gdzie spływają ścieki: czy do kanalizacji, czy tzw. "burzówek". Bo to dwie zupełnie inne instalacje. słusznie myślą w radzie sołeckiej, że to jest właśnie istotą sprawy.
Niestety, myć samochodu nie powinno się także na trawniku. Nawet własnym. Myć auto z użyciem detergentów wolno tylko w miejscach, gdzie spłukiwany środek spływa do kanalizacji ściekowej. Przepis pochodzi w ustawodawstwa europejskiego i faktycznie będzie (jak już nie jest) egzekwowany.
Co do samochodów do czyszczenia ulic to nie bardzo rozumiem... nikt nie używa szamponów czy innych detergentów do szorowania asfaltu. Urządzenie do czyszczenia ulic jedzie, leje trochę wody i szczotkami zbiera rozmiękczony bród (piasek, liście, etc.). A nawet jeśli nie używają samej wody, to po pierwsze używają czegoś co jest nieszkodliwe, poza tym jak napisałem, zbierają "to coś" czym by to nie było.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-04-30, 10:08   

Bartek T. napisał/a:
Istotne jest tylko to, gdzie spływają ścieki: czy do kanalizacji, czy tzw. "burzówek". Bo to dwie zupełnie inne instalacje. słusznie myślą w radzie sołeckiej, że to jest właśnie istotą sprawy.
W niektórych miejscach w naszym mieście "burzówki" podłączone są do kanalizacji, w niektórych miejscach brak jest nawet dokładnej dokumentacji co z czym jest połączone. Ścieki z mycia samochodów połączone są z olejami, paliwem itp. i nie powinny trafiać ani do oczyszczalni, ani bezpośrednio do Odry w przypadku kanalizacji burzowej. Mycie na własnym trawniku powoduje przesączanie detergentów do wody gruntowej, która już nie jest własnością właściciela. Zresztą obecnie właściciel terenu powinien w takim przypadku ponosić opłaty za gospodarcze korzystanie ze środowiska - takie są przepisy, ponieważ wprowadza ścieki do wód gruntowych.
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2007-04-30, 18:59   

Nie padła tu jeszcze w tym temacie kwestia dostępności myjni w Brzegu. Zjeździłem dziś Brzeg w poszukiwaniu myjni ręcznej i nic :( . Może ktoś wie gdzie w Brzegu znajduje się jakaś myjnia ręczna :?: Ja nie znalazłem. Jest kilka myjni automatycznych ( przy stacjach benzynowych ) ale to nie załatwia problemu. Nie każdy samochód można umyć na myjni automatycznej. Poza tym po myciu w takiej myjni i tak zawsze musiałem robić samodzielnie powtórkę mycia z powodu niedomycia wielu miejsc. Jaki jest więc sens mycia na automatycznych skoro i tak trzeba po nich poprawiać. Dlaczego w Brzegu nie ma ( może jest tylko nie wiem gdzie ) żadnej myjni ręcznej :cry: .
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-04-30, 19:04   

Cyborg napisał/a:
Nie padła tu jeszcze w tym temacie kwestia dostępności myjni w Brzegu. Zjeździłem dziś Brzeg w poszukiwaniu myjni ręcznej i nic


na Pawłowie myją ręcznie i w pks-ie ;)

a ja polecam myjnie w dawnym "abecadle" :)

jest tam automat ciśnieniowy do mycia, ze szczotką :) i sam sobie auto tym myjesz :)

koszt to:

5 zł za 7 minut używania, albo 2 zł za 2,2 minuty używania :)
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2007-04-30, 19:06   

KtOŚ napisał/a:
a ja polecam myjnie w dawnym "abecadle" :)
A gdzie to jest dokładnie bo mało zorientowany jestem :?:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: domem, mycie, pod, samochodu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu