Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Harcerstwo w dobie nałogów
Autor Wiadomość
magda.tes 


Wiek: 30
Dołączyła: 15 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-02, 12:02   

Wozu napisał/a:
A przepraszam cie widziałeś jakieś zięcie Boba nie jarającego jest ich naprawdę nie wiele


Ja widziałam i jest ich wieeele :) A tak pozatym to czy nie robicie małego :offtopic: 'u ?
I na dodatek moderator, ten który najbardziej pilnuje porządku co do off topiców, w tym uczestniczy... no wstyd :D
0 UP 0 DOWN
 
Gosia 
Dżocha :))



Wiek: 33
Dołączyła: 10 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-02, 14:00   

a wy co tak siedliście na mój av? Marley jak Marley człowiek jak każdy inny a robicie jakieś halo w okół jego osoby... Jarał bo lubiał i dlatego raczej zna sie go z tej strony a nie innej. A co do zdjęc to sie chyba raczej nie zgodze raczej bym powiedziała że jest bardzo dużo zdjec Boba nie jarającego a ludzie poprostu już sobie wyrobili wizerunek i tak juz zostało. Boba Marleya można porównac do Kurta Cobaina bo obaj sobie wyrobili wizerunek jeden że tylko jara a drugi że sie nacpał i strzelił sobie w głowe co prawdą nie jest.
To tyle a żeby nie robic off topa posłuchajmy magda.tes, i wrócmy do tematu :wink:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-02, 14:00   

magda.tes myślę, że bardziej Twoja wypowiedz miała charakter offtopica bo od kiedy rozmowa o autorytetach młodych ludzi w tym także harcerzy i ich wpływie na nałogi zważywszy na temat dyskusji jest offtopicem ?

Wozu napisał/a:
A przepraszam cie widziałeś jakieś zięcie Boba nie jarającego


I właśnie to uzasadnia moją postawe w tej wymianie zdań i podkreśla moja negacje do wzorowaniu się na kimś kto nie tyle pali marihuane, a jest za jej legalizacją.
0 UP 0 DOWN
 
Gosia 
Dżocha :))



Wiek: 33
Dołączyła: 10 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-02, 14:30   

nie jest, tylko był za legalizacją... a teraz jest dużo ludzi za legalizacją i nie wiem dlaczego akurat siedli na Boba, może dlatego że mówił co myślał? robił co chciał? mi by nie przeszkadzało gdyby zalegalizowali marihuane mam swój rozum i sie nim kieruje.
0 UP 0 DOWN
 
Garfield 
Life tastes great



Wiek: 30
Dołączyła: 18 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-02, 14:40   

Hm.. Nie wiem dokładnie, ale czy Gosia faktycznie wzoruje się na postępowaniu niezapomnianego Boba ? Wydaje mi się, że poprostu lubi jego muzyke, a zdjęcie w avatarze jest wyjątkowo udane.. Gosia jak cuś to mnie popraw!
Ja uwarzam, ze harcerstwo jest jedną z lepszych drog na pozbycie się chęci do nalogow. Ale to nie wyglada tak, ze spotykamy sie w sobote, siadamy na pienkach i druzynowy krzyczy: "jestesmy harcerzami! niech mi sie ktos odwazy zapalic!" :)
Harcerstwo pomaga.
A to czy 'dzieci' (chodzi mi tu osoby w wieku ok 12-16 lat) palą, to chyba zalezy od tego co mają w mózgu. Trzeba mieć poprostu szczęście, albo kogoś/coś kto/co nam pomorze. Dajmy tu przykład harcerstwa. :)
To koniec mych wypocin.
0 UP 0 DOWN
 
Gosia 
Dżocha :))



Wiek: 33
Dołączyła: 10 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-02, 16:11   

no dokładnie Ci którzy mnie znają wiedzą doskonale czy sie na nim wzoruje czy też nie :wink:
Garfield napisał/a:
lubi jego muzyke, a zdjęcie w avatarze jest wyjątkowo udane

fakt lubie a zdjęcie w av jest naprawde fajne

ta, harcerstwo jest tym czymś co pomaga... moze nie samo to harc. a harcerze Ci ludzie są naprawde inni. heh moze dziwnie to zabrzmi ale gdyby co poniektórzy harcerze [nie bede ich wymieniała bo to sęsu nie ma] moje życie potoczyło by sie w całkiem innym kierunku, w złym kierunku, poprostu pomogli mi wypłynąc na powieszchnie... Teraz juz wiem - Umieram bez nich. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wozu 


Wiek: 41
Dołączył: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-02, 17:19   

Podsumowując temat harcerstwo istniejące od 96 licząc od daty symbolicznej przetrwało już wiele i zrzeszyło na krótszy bądź dłuższy czas miliony ludzi przez okres swego istnienia. myślę ze obecna doba nałogów jest kolejnym wezwaniem do walki i pracy harcerskiej wiec my harcerze musimy robić wszystko by wciągnąć w swoje środowisko jak największa liczbę młodych nie tylko po to by przetrwać ale także by ratować ich przed nimi samymi
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-03, 13:04   

To może ja wplotę element alkoholu w dyskusje, ale tak troszkę od drugiej strony .. mówiąc żartem "ktoś musi pic aby inni mogli być trzeźwi.. a idąc dalej - ktoś musi przez picie wpadać w tarapaty aby inni mogli go ratować i tak oto prasa pisze :

Harcerz wyciągnął mężczyznę ze studni
27-letni mieszkaniec Jedlicza zawdzięcza życie instruktorowi 41. Rzeszowskiej Drużyny Harcerskiej. Mężczyzna wpadł do studni, nieprzytomnego wyciągnęli go stamtąd harcerze.
Więcej
0 UP 0 DOWN
 
Hazel 

Wiek: 28
Dołączyła: 04 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-06-02, 18:44   

Coraz mniej takich osób. Nałogi są, zawsze były i będą, tym lepiej dla harcerza - może przezwyciężać samego siebie i dawać sobie powód do dalszej drogi w harcerstwie. Bądź co bądź - coraz więcej wyznawców rzekomego jedenastego prawa.
Ostatnio zmieniony przez Hazel 2007-06-02, 18:49, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-23, 19:27   

Ja chodziłem do harcerstwa, jak było hallowen to bylismy w ratuszu tam na dole. Drużynowy obchodził urodziny to koledzy przyboczni browara kupili i se pili, a nam kazali kłaśc sie spać. :x
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-24, 08:05   

LiscLisc napisał/a:
Ja chodziłem do harcerstwa, jak było hallowen to bylismy w ratuszu tam na dole. Drużynowy obchodził urodziny to koledzy przyboczni browara kupili i se pili, a nam kazali kłaśc sie spać.


To tylko dowodzi, że zawsze się znajdą jakieś czarne owce w stadzie .... no a jak wiadomo negatywna reklama jest znacznie silniejsza od zachwalania !
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-24, 15:30   

Owszem są i dobrzy harcerze, pomocni innym, ale ja z takimi się nei spotkałem.
0 UP 0 DOWN
 
Krzysieq
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-03-27, 15:50   

Doszedłem do wniosku, że harcerstwo jest organizacją paramilitarną, która jest synonimem wielkiej obłudy. Jak to jest, iż dzieci, które mają w avatarze 'Anarchię' należą do harcestwa?
Jak to jest, że na obozach harcerskich głównie się spożywa alkohol, a większośc harcerzy pali tytoń? :)
Generał Baden Powell się w grobie przewraca. Owszem, harcerstwo propaguje świetne idee, ale trzeba zadać sobie pytanie, czy jest to efektywne?

Czuwaj, wiaro! :)
 
Witek 


Wiek: 45
Dołączył: 25 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-03-27, 18:02   

Generał Baden Powell się w grobie przewraca.

Ten generał był przedstawicielem skautingu, nie harcerstwa.
W prawie skautowym nie ma mowy o piciu, czy paleniu.

Jak to jest, że na obozach harcerskich głównie się spożywa alkohol, a większość harcerzy pali tytoń?(Krzysieq)

Przykro mi to słyszeć, ponieważ sam nie mam takich doświadczeń, a na obozy harcerskie jeździłem od początku lat 90-tych do 2005 roku.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-03-27, 18:19   

Witek, witaj w klubie ;) ja jeżdze od dziesięciu lat i miałem, mam i będę miał szacunek do Harcerzy... Fakt coraz czesciej popadają w nałogi naszego wieku... ale cóż poradzić mam nadzieje ze to się zmieni...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dobie, harcerstwo, nalogow


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu