Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: alferx
2006-11-19, 01:12
Rozbój, agresja, przemoc, głupota !!!! Brzeg
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2006-11-19, 01:07   Rozbój, agresja, przemoc, głupota !!!! Brzeg

Drodzy forumowicze !!
Pomóżcie mi zrozumieć na ile możemy pozostać bezsilni wobec z głupoty i debilizmu wynikającej przemocy i agresji !!
Czy każdy z takich mocnych gości poruszających się wieczorami w grupie jest taki mocny w pojedynkę ?
Czy osoba w długich włosach - spokojnie idąc i spoglądając na telefon komórkowy jest kimś złym.
Czy ktoś taki zasługuje sobie na to żeby grupa debili i bezmyślnie działających w grupie ludzi nazywała go metalem, pedałem.
Czy ktoś taki zasługuje sobie na to żeby kilka takich najwyraźniej niedorozwiniętych półgłówków po kolei kopała go po plecach, a następnie wszyscy ok 10 biło go gdzie popadnie !!!
Czy mój brat - który jest osobą bardzo wrażliwą, czytającą z Pasją Tolkiena, lubiący fantastykę, będący rycerzem, tylko za to że ma długie włosy powinien dostać od bandy debili w PIER.....
Brak mi słów !! Takie incydenty odbierają mi wiarę w ludzi i najgorsze, że zupełnie nie wiem co mogę zrobić, żeby zmienić na lepsze taki stan rzeczy i czy każda sekunda kiedy mojego brata nie ma w domu ma być sekundą strachu. Czy każdy dźwięk telefonu ma oznaczać obawę, że dzwonią z intensywnej terapii !!
Pomóżcie !! Bo brak mi słów i sił..

Nie zaliczam się do osób, które automatycznie w razie jakiś przypadków przestępstwa, przemocy zwracają się z pretensjami do Policji, tylko chciałbym konstruktywnych rozwiązań i konsekwentnego działania zmierzającego do ukarania winowajców oraz uniemożliwienia zajść podobnych incydentów, dlatego poradźcie mi co można zrobić w takiej sytuacji, a może sami jesteście przedstawicielami jednostek które coś mogą zrobić..może ktoś jest policjantem albo ma znajomego !

Dziękuje za wszelkie reakcje !!!
Ostatnio zmieniony przez smooth 2006-11-19, 02:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sedzia DRED 
sir Rafcio



Wiek: 49
Dołączył: 01 Cze 2005

UP 3 / UP 0


Skąd: Zasiedmiogorogrod

Wysłany: 2006-11-19, 06:07   

smooth napisał/a:
Pomóżcie !! Bo brak mi słów i sił..
i jak tu pomóc...???
ja jestem przerażony bo moje 2ANIOŁKI rosną szybko i jak dorosną to nie wiadomo co ich czeka, czy będą bić ,czy będą bici-ale mam nadzieję i mocno w to wierze że będą normalnymi i prawymi chłopakami...
pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-11-19, 08:24   

No cóż, system tak działa, a raczej nie działa. Dopóki osoby nieletnie będą wyjęte spod prawa nic nie ulegnie zmianie. Policja doskonale zna tych wszystkich potencjalnych przestępców (nawet po imieniu) tylko niewiele może zrobić, aż nie zrobią z kogoś inwalidy. Jeśli Kodeks Wykroczeń, w którym wymieniono wszystkie możliwe wykroczenia popełniane przez nieletnich ich właśnie nie dotyczy to o czym tu mówić? W Twoim przypadku z uwagi na to, że Towarzystwo "Nasze Bezpieczeństwo" podejmuje się udzielenia pomocy, proponuję założenie sprawy cywilnej z żądaniem odszkodowania od każdego z nich w wysokości kilku tysięcy zł. Brak kasy to dla nich większa kara niż wątpliwa odsiadka. W sądzie to towarzystwo robi się potulne jak baranki.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2006-11-19, 08:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
bzyku 



Wiek: 37
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-19, 08:56   

Nie znam metalowca, który byłby agresywny w stosunku do innych. Długowłosi nie prowokują rozrób i nie organizuja jakis grup przestępczych. W społeczeństwie obraz metalowca jest jak najbardziej zakłamany i trzeba to zmienić. To inne subkultury (jeśli tak ich mozna nazwać, bo z kulturą nie mają nic wspólnego) są odpowiedzialne za prowokowanie rozrób i wandalizm. Niedługo w tym miescie trzeba będzie chodzić z gazem, kosa i bejsbolem pod kurtką, żeby czuć sie bezpiecznie.
smooth tę sprawę trzeba jakoś rozwiązać. Takie gnoje nie powinny myśleć, że są bezkarne. Skoro policja i prawo nie wiele są w stanie zrobić trzeba chyba samemu się tym zająć. Nie mówie tutaj od razu o odwecie, chociaż chyba to rozwiązanie byłoby najlepsze.
Zaraz ktoś napisze, że przemoc rodzi przemoc, ale jeśli chodzi o rodzinę....to nie powinnismy odpuszczać.

BTW pomysł Roztropka jest dobry.
Ostatnio zmieniony przez bzyku 2006-11-19, 08:58, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-19, 09:16   

Prawo jest u nas za łagodne, zwłaszcza dla osób nieletnich, powinno sie zaostrzyć je dla tych osób, bo czują się bezkarne!!
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2006-11-19, 10:19   

bzyku napisał/a:
Nie znam metalowca, który byłby agresywny w stosunku do innych.

Ja też nie. Z Bzykiem już się chwile znamy, ja miałem długie włosy [już nie mam], on nie. Niemniej obracamy się w środowisku metalowym i w spora część moich kumpli to metale. Gdyby ktoś mi powiedział o takim czymś jak pisał smooth, tyle że w ich wykonaniu, to nigdy bym w to nie uwierzył. Ba! Dał bym się pokroić, że to nie oni zrobili. A czemu? Bo znam tych ludzi i wiem, że nie są do tego zdolni.

"Nasz" "szanownie" panujący "minister" "oświaty" [byle jak najkrócej] w swoim spocie reklamowym wskazał na chłopaka z długimi włosami [potencjalnego metala], jako by on był wandalem i przestępcą. A myśle, że każdy wie jak jest.
Bo tego chłopaka nie sprała banda składająca z chłopaków z długimi włosami, tylko banda popierdolonych bezmózgów, którym techno zrobiłą papke z ich wątpliwego mózgu. A każdy z nich jest tylko cwany w grupie. Powinno się ich wszystkich powiesić..
A najbardziej mnie wkurza to gadanie, które większość powyższych praktykuje, tzn. obwinianie systemu. "Winny jest system! Trzeba zmienić prawo!" Ok, zgadzam się, trzeba zmienić prawo. Tylko, że u nas brakuje działania.

bzyku napisał/a:
W społeczeństwie obraz metalowca jest jak najbardziej zakłamany i trzeba to zmienić

Zgadzam się...

bzyku napisał/a:
Niedługo w tym miescie trzeba będzie chodzić z gazem, kosa i bejsbolem pod kurtką, żeby czuć sie bezpiecznie

Bartuś, Ty mnie znasz, więc wiesz ile ja tych zabawek mam. Mam i nie uważam tego za coś złego. Ba! Nosze i nie mam skrupułów żeby tego użyć. Jeden z takich właśnie bezmózgów miałby śliczną buźke. Zaczepił mnie sam, chciałem go złapać, ale powstrzymała mnie dziewczyna. Gość zaczął uciekać, po czym się odwrócił i zaczął krzyczeć żebym szedł do niego na ulice bo tam ma kolegów :lol: Myślałem, że tam się położe ze śmiechu.

bzyku napisał/a:
Skoro policja i prawo nie wiele są w stanie zrobić trzeba chyba samemu się tym zająć. Nie mówie tutaj od razu o odwecie

A dlaczego nie, skoro to jest najskuteczniejsze rozwiązanie. Każdego z nich powinno się potraktować tak samo. Wybaczcie, ale ja mam troche radykalne poglądy.
Chociaż ja jestem tym od działania, to jednak to co Roztropek pisał jest równie ważne, jeśli nie nawet ważniejsze. Bo takich debili powinno się tępić każdym możliwym sposobem.


W całej sprawie moge się tylko domyślać o kogo chodzi. Jeśli Cię moge prosić Smooth, to napisz mi na PW troszke dokładniej o tej sprawie. I przede wszystkim o kogo chodzi. Bractwo to akurat bliskie mi towarzystwo.
0 UP 0 DOWN
 
bzyku 



Wiek: 37
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-19, 12:09   

Generalnie zgadzam się z Derianem...cokolwiek by nie napisał w tej dyskusji :D

Ja tak samo dostałem w mazak od moresów kilka lat temu jak szedłem z próby z basem. Instrument po tym spotkaniu wyglądał tak jak moja twarz czyli nienajlepiej. Broniłem się, ale też była przewaga liczebna pieprzonych cygnanów. Trzeba mieć coś przy sobie, bo strach wyjść wieczorem na ulicę. Po tym zdarzeniu nosiłem przez kilka lat kosę przy sobie. Ostatnio przestałem, ale widzę, że niesłusznie, bo w każdym momencie może się nadażyć sytuacja, kiedy nasze życie i zdrowie będzie zagrożone.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-19, 12:10   

Roztropek napisał/a:
W Twoim przypadku z uwagi na to, że Towarzystwo "Nasze Bezpieczeństwo" podejmuje się udzielenia pomocy, proponuję założenie sprawy cywilnej z żądaniem odszkodowania od każdego z nich w wysokości kilku tysięcy zł.


Myślałem o tym, żeby się zwrócić z tym problemem do Towarzystwa "Nasze Bezpieczeństwo", ale jak zidentyfikować sprawców, jak pierwsza pozycja to było kopanie w plecy, potem już skulenie a napastnicy okładali gdzie popadnie, dodatkowo było ciemno.
Owszem jakiś znajomy mojego brata stwierdził, że jednego z napastników kojarzy z Starego Ogólniaka... ale co to za dowód i jak można się tym cwaniaczkom dobrać do skóry, niestety wszędzie potrzebne są jakieś dowody :( ..a ja naprawdę życzyłbym sobie, żeby każdy ze sprawców poniósł odpowiednią karę finansową !! .. bo niestety nie mogę im życzyć, takich samych miłych "niespodzianek" życiowych jaką miał mój brat, choć czasem człowiekiem tak szarpią emocję, że jest gotów zrobić najgłupszą rzecz.. i czasem instynktownie / obronnie tak się robi .. i tak czasem trzeba..ale nie jak się jest bezsilnym ...

bzyku napisał/a:
Nie znam metalowca, który byłby agresywny w stosunku do innych


Ja również nie znam. To ludzie owszem słuchający mocniejszej muzyki, ale w tej muzyce jest nie tyle agresja co ból życia... zdecydowanie bzyku, społeczeństwo ma zły obraz metalowca (niestety generalizowanie ma swoje złe strony)

bzyku napisał/a:
.. tę sprawę trzeba jakoś rozwiązać. Takie gnoje nie powinny myśleć, że są bezkarne. Skoro policja i prawo nie wiele są w stanie zrobić trzeba chyba samemu się tym zająć. Nie mówie tutaj od razu o odwecie, chociaż chyba to rozwiązanie byłoby najlepsze.


Uwierz mi, że chcę tą sprawę rozwiązać i nie myślę o odwecie bo niestety jak tak: przemoc budzi przemoc, bo skoro taka banda bez pretekstu dopuściła się takiego czynu, to na pewno mając solidny pretekst (a na taki z pewnością czekają) powtórzą wyczyn, ale tym razem, ktoś źle ubrany, albo o niewłaściwej długości włosów ucierpi znacznie bardziej.
Wiem, że w tej sytuacji Policja nie może za wiele zdziałać..choć chciałbym, żeby mogła, wiec jedyne co mogę zrobić, to pisać o tym problemie, zwiększać świadomość jego istnienia i liczyć na to, że to choćby w małym stopniu może pomóc !
I tak wiem, że pomysł Roztropka, jest dobry, ale jak już pisałem przy tej malutkiej ilości dowodów, właściwie prawie żadnej, co ja mogę zrobić ? :(

Derian napisał/a:
Gdyby ktoś mi powiedział o takim czymś jak pisał smooth, tyle że w ich wykonaniu, to nigdy bym w to nie uwierzy


I ja się troszkę w takim środowisku obracam i również bym nie uwierzył

...
Derian napisał/a:
Wybaczcie, ale ja mam troche radykalne poglądy.


No ja takich radykalnych poglądów nie mam i mimo, że najchętniej dorwałbym jednego po drugim i wymierzył mu kare, to nie uważam, że to jest dobre rozwiązanie, jeśli coś ma być radykalne, to zmiany ogólne (prawo) które by miało zmienić istniejący stan rzeczy choć i to na pewno miało by swoje minusy..

Derian napisał/a:
Bo takich debili powinno się tępić każdym możliwym sposobem.


I to nie podlega dyskusji i wszyscy którzy to czytają a mają takich bezmózgich znajomych czy też nawet stoją z boku w takich grupach, powinni się zastanowić co robią i ile w tym wszystkim jest ich.. i czy nie ulegają zbyt mocno grupie, grupowym zachowaniom.. posiadanie mózgu zobowiązuje !!
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-11-19, 12:56   

Bez przesady, policja może bardzo dużo. Tylko napisz bezpośredni donos (nazwij to jak uważasz) do komendanta powiatowego. Ręczę, że sprawców będziesz miał z imienia i nazwiska. Inaczej winnych nie będzie.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-19, 12:58   

hmm to chore jest :? poprostu masakra jak mozna za wlosy kogos zgnoic :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-19, 13:00   

Roztropek napisał/a:
Bez przesady, policja może bardzo dużo. Tylko napisz bezpośredni donos (nazwij to jak uważasz) do komendanta powiatowego.


Tak uczynię i w Poniedziałek zaniosę na Komendę, tylko nie wiem jeszcze jak to ujmę, bo nigdy takiego donosu nie pisałem !! :(

[ Dodano: 2006-11-19, 13:04 ]
I jeszcze się zastanawiam, jakie działania ze strony Policji spowoduję taki donos..bo kurcze jakoś tego nie widzę :( !!
Ostatnio zmieniony przez smooth 2006-11-19, 13:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2006-11-19, 13:05   

smooth Czy incydent zdarzył się wczoraj na ul. Chocimskiej ?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-19, 13:34   

draq napisał/a:
smooth Czy incydent zdarzył się wczoraj na ul. Chocimskiej ?


Incydent zdarzył się w parku w okolicach Starego Ogólniaka.
0 UP 0 DOWN
 
karolkms 


Wiek: 33
Dołączył: 25 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stont

Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-01-18, 20:23   

Wieczorem przez ul.Szkolna,Jabłkowa,i Ofiar Katynia to nie ma co chodzić!!! chyba ze ma sie tam znajomych!! :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-18, 20:30   

karolkms napisał/a:
Wieczorem przez ul.Szkolna,Jabłkowa,i Ofiar Katynia to nie ma co chodzić!!! chyba ze ma sie tam znajomych!!


Tak tylko nie zapominaj, że nie zawsze się przechadzamy z nudów ...często po prostu z konieczności.. przecież tamtędy ludzie chodzą / wracają wieczorami z konieczności..
Oczywiście rodzice powtarzają swoim dzieciom, żeby się wieczorami nie "szwędały".. tylko zapobieganie to tylko jedna strona.. jest jeszcze strona Policji i jest jeszcze strona tępienia pewnych zachowań wśród młodzieży..
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-01-18, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: agresja, brzeg, glupota, przemoc, rozboj


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu