Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Aktywne formy zwalczania bezrobocia

Czy chcielibyście aby na forum w pojawiały się tematy związane z aktywnymi formami zwalczania bezrobocia ?
Tak
100%
 100%  [ 14 ]
Nie
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-17, 08:52   Aktywne formy zwalczania bezrobocia

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem przybliżenia aktywnych form zwalczania bezrobocia
(staże, przygotowanie zawodowe, prace interwencyjne, prace społecznie – użyteczne, dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego, roboty publiczne, szkolenia) , które czasem okazują się pomocne w zdobyciu pierwszego doświadczenia na rynku pracy.
W tym celu zanim spróbuje przygotować w przystępnej formie informacje o aktywnych formach chciałbym poprzez ankietę, aby każdy z was zagłosował lub / i wypowiedział się czy jest to działanie potrzebne czy brakuje Wam takich tematów.
Zapraszam do głosowania i wypowiadania się !!
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-04-17, 08:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Kimi 
elektromechanik



Wiek: 46
Dołączył: 30 Gru 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2007-04-17, 11:04   

Jestem jak najbardziej za!
smooth napisał/a:
W tym celu zanim spróbuje przygotować w przystępnej formie

Właśnie chodzi o tą formę, wielu ludzi nie rozumie tego "urzędniczego dialektu", dlatego dobrze jeśli uda Ci się go przetłumaczyć na polski, chłopski rozum.
Osobiście jestem zainteresowany dotacjami na rozpoczęcie działalności gospodarczej i wszystkim co jest z tym związane.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-17, 11:10   

Kimi napisał/a:
Właśnie chodzi o tą formę, wielu ludzi nie rozumie tego "urzędniczego dialektu", dlatego dobrze jeśli uda Ci się go przetłumaczyć na polski, chłopski rozum.


Będę sie starał oprócz obowiązkowych fragmentów ustaw i rozporządzeń znaleźć sposób na to chłopskie tłumaczenie..przy czym zamierzam dla każdej formy tworzyć nowy temat - który będzie ewentualnie akutalizowany oraz zamknięty ..jednocześnie powstanie jeden temat otwarty w którym będzie można pytać i wyjaśniać wątpliwości ..tzn taki jest wstępny plan !!
Planuję na rozgrzewkę rozpocząć od staży aby następnie przejśc do dotacji i pozostałych form.. no i oczywiście postaram się na tyle na ile będę mógł pomóc !!
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-17, 11:13   

Zgadzam się z Kimim, często w urzędzie pracy jest jakoś dziwnie pytać się o coś, a jak już ktoś zaczyna tłumaczyć, to jest to mało zrozumiałe, czasami niedopowiedziane, potem człowiek na własnej skórze testuje te niedopowiedzenia. Czasem w ogóle o czymś się nie dowiaduje, bo np. nie wiedział, że powinien o coś spytać. Troche to ogólnikowo napisane, ale sens jest taki, że jestem za tym tematem.
0 UP 0 DOWN
 
Verbel 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: "Bżek"

Wysłany: 2007-05-21, 19:19   

Według mnie, to w Polsce nie ma aż tak wielkiego bezrobocia, bo praca jest, ale nikomu siię nie chce iść do pracy za mniej niż 1000-1200 zł, taka prawda.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-21, 19:23   

Verbel napisał/a:
za mniej niż 1000-1200 zł,
mówisz brutto czy netto?! Wiesz, powienieneś już coś wiedzieć o świecie i o tym ile wynosi poziom bezrobocia w Polsce i jakie są jego przyczyny, nie powinieneś wypowiadać się w ten sposób, bo sam jeszcze jesteś w takim wieku, że dostajesz kieszonkowe od rodziców i niewiele Cię obchodzi reszta. Zobaczymy jak Ty będziesz miał pracować za takie pieniądze i będziesz musiał przeżyć za to cały miesiąc. Co wtedy powiesz.
Przepraszam, że się uniosłam.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-21, 19:36   

Verbel, proszę trzymać się tematu.

Aktywne formy cieszą się dużą popularnością i choć zawsze są jakieś minusy, niezadowoleniu bezrobotni i niezadowoleni pracodawcy.. to jednak można śmiało stwierdzić, że w znacznym stopniu takie formy pobudzają zatrudnienie, zachęcając pracodawców a bezrobotnym dając szanse na jakiś zarobek ..a czasem będąc okazją do pierwszego kontaktu z pracą !!

Wkrótce poza stażami i przygotowaniem zawodowym zamierzam opisać jeszcze takie formy pomocy jak: Prace Interwencyjne, Dotacje dla osoby bezrobotnej na rozpoczęcie działalności gospodarczej, czy refundacje kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego !
0 UP 0 DOWN
 
Verbel 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: "Bżek"

Wysłany: 2007-05-21, 22:17   

jadore napisał/a:
dostajesz kieszonkowe od rodziców i niewiele Cię obchodzi reszta.


Tu się mylisz. Ja mam zaledwie 15 lat, ale mi już Ojciec pracę załatwił, chodzę co tydzien w niedzielę tylko i mam 30 zł na tyg. I jak chcę sobię teraz kupić jakąś bluzę lub co innego, to zbieram, a od rodziców nie dostaję pieniędzy od 4 miesięcy. Próbuje sam na życie jush troszke zarobić, przyzwyczaić się do dorosłego życia powolutku :)

Uwaga
Złamany został REGULAMIN
Ten post nie jest związany z tematem w którym został napisany
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-05-21, 22:44, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-21, 22:44   

Verbel, prosiłem aby trzymać się tematu, a to nie jest temat o pisaniu, kto kogo utrzymuję. Chwała Ci za to, że zarabiasz, ale trzymaj się tematu i zwracaj większą uwagę na pisownie. Następne posty nie związane z tematem, będą lądowały w koszu !
0 UP 0 DOWN
 
ispince 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-18, 23:16   

pytanie do Mariusza...... moja znajoma myśli o możliwości refundacji kursu zawodowego pod miejsce pracy refundowanego przez PUP....

mógłbyś przybliżyć ten aspekt działalności Urzędów Pracy.....
jakie kursy są refundowane..... czy z jakiejś grupy tylko czy wszystkie...... do jakiej kwoty PUP refunduje kurs..... czy można zrobić 2 kursy jednocześnie.... czy koszt dojazdu jest zwracany i jak to wygląda.... czy dodatek szkoleniowy też się należy ???

pozdrawiamy serdecznie smootha mając nadzieję, iż szybko uzyskamy odpowiedż na pytanie
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-19, 17:02   

ispince napisał/a:
pytanie do Mariusza


Oj chyba gdzieś przeoczyłem etap przedstawiania się :) ..ale mniejsza o to ..Mariusz postara się przybliżyć temat w następnym tygodniu, jako że teraz cieszy się swoim (przerywanym) urlopem ;)

No ok wstępnie mogę napisać, że jeśli chodzi o refundowanie kursów indywidualnych pod miejsce pracy to w zasadzie nie ma ograniczeń, poza kursami które po prostu nie są organizowane..a łatwiej będzie spytać o jaki kurs chodzi wszak Twoja znajoma chyba myśli o konkretnym (bo logicznie, rzecz biorąc myśli o konkretnym pod konkretne miejsce pracy)...
Kurs / szkolenie refundowane jest pod warunkiem zatrudnienia / uprawdopodobnienia zatrudnienia po odbytym szkoleniu (czyt. wskazaniu pracodawcy, który poświadczy, że po kursie Cię zatrudni...
Ponieważ dwóch pracodawców raczej Cię nie zatrudni więc refundacja dwóch kursów / szkoleń raczej w grę nie wchodzi..

Pozdrawiam:)

..więcej (po urlopie) :)
0 UP 0 DOWN
 
ispince 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-20, 16:52   

smooth napisał/a:
Ponieważ dwóch pracodawców raczej Cię nie zatrudni więc refundacja dwóch kursów / szkoleń raczej w grę nie wchodzi


a jak zatrudnią to co ??? :wink:

trzymam za słowo.... co do
Cytat:
więcej (po urlopie)
a kiedy on się kończy ??

w niedzielę :D ??
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-20, 16:56   

ispince napisał/a:
a jak zatrudnią to co ???


Proszę podać przykład !
I ponawiam pytanie
smooth napisał/a:
o jaki kurs chodzi
?
0 UP 0 DOWN
 
ispince 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-20, 20:05   

czyli PUP zakłada iż osoba bezrobotna może podjąć tylko jeden etat ??
a ja znam wiele osób które pracują na wielu etatach i założenie, iż bezrobotny chce być do 15 księgowym, a od 15 kierowcą czy architektem wnętrz ???
scenariusz realistyczny nieprawdaż Panie smooth...

nie każdy o godzinie 15 czy 16 czy 17 bierze worek z kapciami i idzie do domu.... niektórzy biorą worek i zmieniają miejsce pracy.....
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-20, 20:23   

ispince napisał/a:
czyli PUP zakłada iż osoba bezrobotna może podjąć tylko jeden etat ??


PUP nic nie zakłada. Poza tym ja jestem Mariusz, jak Pan raczył zauważyć, a nie PUP :-P
Ok. Rozumiem, że zadawanie pytania po raz trzeci już nie ma sensu.
Reasumując, po urlopie jak już wspomniałem postaram się rozwinąć w miarę możliwości wcześniejszą wypowiedź, no i zwracam sie z prośbą o nierozgałęzianie / rozmydlanie dyskusji (która w założeniu ma konkretny kierunek) .

Pozdrawiam !
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: aktywne, bezrobocia, formy, zwalczania


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu