Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Funk You
Autor Wiadomość
PPB 
Redakcja PPB


Wiek: 47
Dołączył: 21 Lut 2007

UP 7 / UP 18


Skąd: Plac Dworcowy 3

Wysłany: 2007-04-16, 10:11   Funk You

Zespół tworzą miłośnicy groove'u, muzyki funk, i jazz'u. Zajmują się wykonywaniem własnych wersji utworów takich wykonawców jak: Stevie Wonder, Herbie Hencock, Jackson 5, James Brown, Tower of Power, Alicia Keys, Jamiroquai, Lenny Kravitz.
Na początku w zespole były małe roszady. Dziś w jego skład wchodzą: Aleksandra Ofmańska (wokal), Damian Matkowski (keyboard, saksofon, wokal), Jacek Zięba (wokal, gitara), Bartek Haber Habrych (bas), Krystian Bednarek (saksofon), Piotr Eliasz (trąbka), Radek Pilarz (perkusja), Robert Sopala (perkusja).Część z muzyków grała ze sobą już wcześniej, jednak wszyscy spotkali się dopiero w 2006r.
Dla brzeskiej publiczności dobrze rozpoznawalny jest wokal Oli.
- Specyficzna dla zespołu jest również sekcja dęta, która uformowała się na końcu i przypieczętowała funkowy charakter– mówi Damian. – Byliśmy coraz bardziej zadowoleni, kiedy dochodzili kolejni członkowie. Każdy z nich wnosił coś świeżego, każdy dodawał coś od siebie. Wszystko to składa się teraz na całokształt tego, co robimy, na to jak brzmią dziś nasze aranżacje.
Pomimo tego, że zespół nie gra długo, ma już na swoim koncie nagrodę, mianowicie jako pierwszy zespół brzeski zdobył Grand Prix XIII FPA.
- Do współpracy zaprosiliśmy Olę. To był nasz pierwszy występ z nią. Graliśmy wtedy inaczej niż teraz. Nie wiedzieliśmy jeszcze o talencie wokalnym Jacka – śmieje się Bartek.
Zespół pracuje również nad własnym materiałem. Efekty tego będzie można znaleźć niedługo na ich stronie.
Funk You do tej pory zagrali już kilka koncertów. W grudniu można ich było usłyszeć na scenie BCK’u. Trzeba przyznać, że potrafią „rozbujać” publiczność. Wszyscy grają z wielkim zaangażowaniem, co daje się odczuć na koncertach.
Rzeczywiście oprócz dobrego przygotowania ze strony muzycznej, mają jeszcze to „coś”, czego początkującym zespołom często brakuje... Ale to znajdziecie już sami na ich koncertach.
Joanna Macierzyńska

Najbliższe występy zespołu:
04.2007 Świerczów
02.05.2007 Dni Brzegu godz. 20:00, Amfiteatr w Brzegu
15.05.2007 Jelenia Góra
10.06.2007 Lotnisko w Opolu
Więcej informacji, mp3 zespołu oraz video znajdziecie na stronie zespołu: www.funkyouband.com
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-18, 11:08   

O widzę, że jest to coś w moich klimatach. Szczególnie Alicia Keys. Bardzo jestem ciekawy jak to będzie brzmiało, na pewno będę w amfiteatrze. Nareszcie jakaś klubowa muzyka.
Ten zespół w ogóle jest z Brzegu?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-18, 11:29   

bekamsobie napisał/a:
Ten zespół w ogóle jest z Brzegu?


Ależ jak najbardziej. Na forum wielokrotnie pisaliśmy o nich.
Oto link do rezulatu wyszukiwania słów Funk you -> http://www.forumbrzeg.pl/...hp?mode=results
Napewno niektóre linki przybliżą Ci nieco ich działalność, pomijając fakt, że w pierwszym poście jest link to ich strony :wink: - choć zdaję sie, że na samej stronie nie ma wyraźnie informacji, że są zespołem z Brzegu.. :-P
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-04-18, 11:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Juni 



Wiek: 35
Dołączył: 14 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-18, 14:52   

Rano ich oglądałem w kawa czy herbata. Musze przyznać, że nienajgorzej im to wychodzi. Z tego co i wiadomu jutro mają ostatni etap kwalifikacji do debiutów w Opolu. Trzymajmy za nich kciuki.
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-18, 15:59   

Junikoks napisał/a:
Z tego co i wiadomu jutro mają ostatni etap kwalifikacji do debiutów w Opolu. Trzymajmy za nich kciuki.

no, no! nie tylko oni! :)
jeszcze solistka BCK Sylwia Starosta i moja skromna osoba... ale to tak tylko przypadkiem :roll:
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-04-18, 20:28   

http://www.forumbrzeg.pl/...opic.php?t=5686

[ Komentarz dodany przez: smooth: 2007-04-18, 20:43 ]
Powyższy link odnosi się do tematu "Funk You w TVP 1" - czyli o występie zespołu w programie "kawa czy herbata"
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-04-18, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-18, 22:27   

No odwiedziłem ich stronkę, posłuchałem utworków, które się tam znajdują i muszę przyznać, ze robi to wrażenie. Ale i tak ciekawość mnie zżera jak radzą sobie z utworami "mojej" Alicii Keys. Nie wiecie może czy w amfiteatrze zaśpiewają którąś z jej piosenek?
0 UP 0 DOWN
 
Motyl 
MaM SeRcE z FuNkU!!!



Wiek: 37
Dołączyła: 12 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: a skąd chcecie? ;)

  Wysłany: 2007-04-19, 08:06   

odpowiem Ci .... owszem bedziemy grali jej 2 kawalki :) mam nadzieję że nasze wykonania rówież Ci się spodobają :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: funk, you


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu