Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Nie chcą przepisać recepty na szczepionke przeciwko sepsy
Autor Wiadomość
mazi 


Wiek: 40
Dołączył: 01 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-04-10, 16:33   Nie chcą przepisać recepty na szczepionke przeciwko sepsy

ISTNA PARANOJA ,mieszkam w Brzegu lecz jestem zameldowany w innym mieście wiec i inna kasa chorych, miałem doraźny kontakt z osobą zarażoną na sepse, według procedur przyjąłem antybiotyk ,lecz dla własnego bezpieczeństwa chce się zaszczepić .Udałem się na ul. Herberta w celu wypisania recepty .Ręce mi opadły kiedy poinformowano mnie że nie mogą mi przepisać recepty mimo przebywania w bliskim kontakcie z osobą zakażoną.
Powinienem udać się do przechodni we własnym mieście gdyż owe szczepienie jest odnotowywane w karcie szczepień. Szczepionki, antybiotyk przyjmuje się po to ażeby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby (epidemii w tym przypadku).Kasa chorych w naszym państwie to jest państwo w państwie. Jedynym moim rozwiązaniem jest ażeby moja młodsza siostra poszła po receptę wypisaną na swoje nazwisko i zakupiła mi szczepionkę, tylko co będzie jeśli ona zapragnie się zaszczepić? .Całą sprawa będzie tak wyglądała ponieważ nie mam możliwości pojechania po receptę ponieważ pracuję, a szczepionkę przy takim postępowaniu będę miał dosłownie JUTRO.

PS.
Sanepid zadziałał wzorowo bo już na drugi dzień przeprowadzili ze mną rozmowę jakie procedury należy przybrać.
Śmieszne jest to, iż osoby które znajdowały się w bliskim kontakcie z osoba zakażoną musza owy antybiotyk zakupić na własny koszt (koszt około 15zł-10 tabletek-1 na osobę)
O zapobieganie rozprzestrzenieniu się choroby powinien zadbać jak się nie mylę SANEPID, więc co by było gdyby nie byłoby mnie stać na owy antybiotyk, albo po prostu nie chciałbym go przyjąć bo nie mam żadnej obawy. Antybiotyk musiałem przyjąć żeby zabić bakterie lecz jeśli byłbym zakażony nie wiedząc o tym i nie przyjąłbym leku to jak nigdy nic byłbym zagrożeniem dla innych ,a sanepid byłby obojętny wobec tego.
Ostatnio zmieniony przez mazi 2007-04-10, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-10, 17:12   

a ze niby chcesz sepse kupic a aptece? LOL zobacz swój temat w poście :)


btw to nie dziw sie że na własny koszt jakby każdy tak chcial zeby mu refundowali to wiesz to ja tez chce bo chodze z taka osoba do szkoły np :) nie realne :)
0 UP 0 DOWN
 
Katarzyna_26 



Wiek: 44
Dołączyła: 02 Sie 2005

UP 36 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-10, 17:19   

blaster napisał/a:
chcesz sepse kupic a aptece?


Dobre :D

Gdyby kogoś interesowała szczepionka NeisVac C to kupiłam ją dzisiaj w Opolu w NZOZ Ortopedia na ul. Licealnej 18 (tel. 474 32 09).

Nie chcieli recepty tylko zaświadczenie o stanie zdrowia. Szczepionkę można kupić u nich i przywieść do Brzegu, albo od razu poddać się u nich szczepieniu.
Cena szczepionki 165,00 zł
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-10, 17:29   

Katarzyna_26 napisał/a:
Cena szczepionki 165,00 zł


to dopiero paranoja...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chca, na, nie, przeciwko, przepisac, recepty, sepsy, szczepionke


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu