Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie nad .....
Autor Wiadomość
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-06-28, 22:34   Gdzie nad .....

Wodę można blisko, rowerkiem pojechać???? Gdize jest czysto i przyjemnie? Moja córa ma 9 lat i dostaje świra z nudów bo nic nie jest organizowane dla dzieci na wakacjach........Nuda,,,,,?Czekam na propozycje.....
0 UP 0 DOWN
 
butters



Dołączył: 30 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-06-28, 23:30   

Może nie rowerkiem,ale polecam jezioro nyskie - naprawdę piękne miejsce, warte odwiedzenia :)
0 UP 0 DOWN
 
Tymon 



Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-06-28, 23:45   

No to tak: Babi Loch i Kościerzyce (Floryda) to jest w miare blisko żeby z dzieckiem rowerkami podjechać, ale zbyt czysto nie jest.
Byłem dzisiaj na żwirowni rowerkiem jak się na Lewin Brzeski jedzie, też fajna droga spokojna na rowerek, na samej żwirowni też jest fajnie jest gdzie posiedzieć, odpocząć no i popływać. Ja jechałem na Krzyżowice, Olszanke, Michałów, Ptakowice i tą drogę polecam bo jest w miare spokojna, wracałem przez Jasione, Łosiów i już tej głównej drogi nie wytrzymałem i w Strzelnikach odbiłem na Kruszyne, drogi troche nadrobiłem ale przynajmniej fajnie się jechało.
Kolejna opcja to Głębocko za Grodkowem. Nieraz byłem tam rowerem. Miejsca do opalania, czy robienia czegokolwiek jest bardzo dużo, ostatnio widziałęm, że ktoś poważnie się wziął za ten teren i jest tam calkiem sympatycznie. Drogi też są dwie: albo przez Grodków dłuższą drogą z samochodami (można w Wierzbniku skręcić w lewo i ominąć Grodków), ale ja znowu polecam drogę przez Krzyżowice, Olszanke, Michałów i w MIchałowie w prawo w taką betonówkę prowadzącą do czegoś podobnego do śluzy na rzece i tam jest tylko jedna ścieżka z płyt betonowych w las. Fajnie się nią jedzie, zgubić się tam praktycznie nie da, a wyjeżdża się w samym Głębocku, we wiosce skręca się w prawo i pare metrów po prawej stronie za wioską jest fajne jeziorko dosyć duże.
Kolejna wycieczka to stawy za Leśną Wodą naprzeciw piaskowni. Nie jest tam daleko, a fajnie można tam odpocząć. Jedzie się na Pisarzowice, Michałowice, Szydłowice, kierując się na Jelcz Laskowice jedziemy do Leśnej Wody, potem kawałeczek podjechać pod górkę i po prawej mamy piaskownie, a po lewej lasek. No i chyba można na początku lasjku wjechać w ścieżke albo za laskiem w lewo zaraz przed jakąś tam wioską nie pamiętam jak się nazywa. I jest tam taka ścieżka prowadząca do jeziora.
Można innym razem pojechać do Oławy na basen, jest całkiem fajny, nie za daleko, tylko główna droga troche ruchliwa żeby tam rowerkiem z dzieckiem dojechać. Ja znowu polecam jechać polnymi drogami na Brzezine, Lipki i za Lipklami wiem że kiedyś była polna droga prosto do Oławy.
Słyszałem, że bardzo fajnie jest nad stawami za Jelczem Laskowicami jadąc chyba w strone Wrocławia ale pewny nie jestem. Podobno cała Oława się tam zjeżdża. Wstęp jest wolny, ale parking płatny, ale można podjechać od strony lasu i tam zostawić samochód za darmo. Tak mi przynajmniej kolega tłumaczył :)
Bym zapomniał o basenie w Lubszy. Osobiście nigdy się tam nie kąpałem, podjechałem tam kiedyś rowerkiem i zza płota zaglądałem :) Jakoś miejsca dużo tam nie widziałem, za to blisko jest żeby rowerem jechac. W Lubszy na początku skręca się w wąską dróżkę i cały czas prosto, na łuku w lewo i po paru metrach jesteśmy na basenie. A jak ktoś przegapi droge i jedzie dalej prosto, to może skręcić na skrzyżowaniu w prawo na Śmiechowice, przejechać pare metrów taką węższą drogą i znowu w prawo i zaraz jest basen.

[ Dodano: 2005-06-28, 22:54 ]
- jeżeli jechać ale nie kąpac się to można pojechać na Brzezine, w połowie drogi na Lipki skręcić w prawo na śluze, tam jest przejazd i na Szydłowice tam po wioskach pojeździć, albo po lasku po drugiej strony Odry

2. Babi Loch: Za kanałem skręcić w prawo i jechać koło śłuzy, potem betonówką cały zcas prosto. Wyjeżdża się w Kościerzycach i w prawo, albo nie dojeżdżać do głównej drogi tylko wałem w prawo do samego Babiego Lochu można dojechac, tylko te płyty nie bardzo do jazdy rowerem się nadają i ręce strasznie bolą.

3. Szydłowice: Za kanałem skręcić w lewo i fajna droga wzdłuż Odry do samych Szydłowic jest, a tam można skręcić do wioski i albo na Lubsze, albo na MIchałowice, albo nie wjeżdżać do wioski tylko śluzą do Brzeziny.

4. Lotnisko: Jest tam pełno fajnych ścieżek można sobie pojeździć, ja tamtędy do Łukowic Brzeskich jeżdżę. Może cieżko tam trafić, ale ładne widoczki są po drodze.

5. Las za przylesiem: Albo przez lotnisko albo obijętnie jak byle do Łukowic Brzeskich, potem Bierzów i jechać drogą na Grodków. Po lewej stronie będzie las, jak tylko zbliżymy się do linii lasu skręcamy w polna drogę do lasu, jest tam szlak i bardzo przyjemnie się jedzie. Wyjeżdża się przed Przylesiem, potem albo do Pępic mozna jechac albo przez Krzyzowice.

6. 3 staw: Do Żłobizny, skręcamy koło szkoły w lewo, jest tam taka jakby furtka na działki i jedzie się cały czas prosto. Bez problemu dojeżdża się do jeziorek gdzie też jest kilka fajnych ścieżek, którymi ja potem wyjeżdżam naprzeciw CPNu na obwodnicy i na basen odkryty za Rybiorzem skręcam.

[ Dodano: 2005-06-28, 22:55 ]
Zależy jak daleko chcecie jeździć, napisz może jakimi drogami lubicie jeździć albo co checie zobaczyć to może jakieś trasy wymyśle, bo troche rowerkiem ich objeździłem :)
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2005-06-29, 10:45   

to może jakaś mapa okolic które warto dowiedzić??? :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Shaezaar 



Wiek: 34
Dołączył: 27 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-06-29, 11:08   

Jaeśli ktoś lubi mały hardcorek (i ma odpowiedni rower), to polecam pare hopek i miejscówek:

1.Hopka przy górce naprzeciwko siłowni Salus (wyjazd z parku na ulicę Wolności)
2.Spooora hopka przy górce na polance (któryś z połuniowo-północnych zjazdów z górki, park Wolności)
3.Hopki za kanałem po prawej stronie drogi (nie wiem czy jeszcze istnieją, dawno nie bylem)
4.Parę fajnych miejscówek w Parku Centralnym.
5.Tył Alberta (nie można tam coprawda jeździć, ale dla chcącego nic trudnego)
6. Rampa na stadionie miejskim (obok jest także mini-hopa)
0 UP 0 DOWN
 
Shanny 



Wiek: 33
Dołączyła: 16 Sty 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: Opole/Brzeg

Wysłany: 2009-01-16, 15:26   

zróbcie mapke z miejscami :D
Ostatnio zmieniony przez Shanny 2009-01-16, 15:27, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2009-01-16, 16:55   

Shaezaar napisał/a:
Jaeśli ktoś lubi mały hardcorek (i ma odpowiedni rower), to polecam pare hopek i miejscówek:

1.Hopka przy górce naprzeciwko siłowni Salus (wyjazd z parku na ulicę Wolności)
2.Spooora hopka przy górce na polance (któryś z połuniowo-północnych zjazdów z górki, park Wolności)
3.Hopki za kanałem po prawej stronie drogi (nie wiem czy jeszcze istnieją, dawno nie bylem)
4.Parę fajnych miejscówek w Parku Centralnym.
5.Tył Alberta (nie można tam coprawda jeździć, ale dla chcącego nic trudnego)
6. Rampa na stadionie miejskim (obok jest także mini-hopa)


a jaki to ma zwiazek z tematem? :?
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2009-01-16, 17:21   

Agnes, a co za różnica, skoro to było pisane w 2005 roku? :]
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2009-01-16, 17:41   

kwestia mojego czepialstwa ;)


i porządek musi być! :evil: :-P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: gdzie, nad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu