Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Tango ...to życie
Autor Wiadomość
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-07, 18:01   

jadore napisał/a:
Panie i Panowie, czy wybiera się ktoś w najbliższą środę (10 stycznia) na tango w BCK-u?
niestety ja nie :cry: najprawdopodobniej będę w Brzegu 20 stycznia tak na chwilę a na dłużej to po 7 lutego pewnie i może w tedy się wybiorę na to tango, bo szczerze mówiąc to strasznie mnie intryguje :)
Ostatnio zmieniony przez Pepe 2007-01-07, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-07, 18:41   

jadore napisał/a:
nie i Panowie, czy wybiera się ktoś w najbliższą środę (10 stycznia) na tango w BCK-u?


Dawaj, dawaj Jad :) :D. Zobaczymy, co z tego wyjdzie :D .
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-07, 22:02   

Franco, powinieneś mnie 'wspierać' i trochę poponamawiać :)
Szkoda Pepe, ale może spotkamy się we Wrocławiu na tangu ;)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-07, 23:11   

Nosz ile moge nawawiać :P . Przyjąłem taktykę kobiecą - zainteresowałem i udaję obojętność :P :P:P <LOL> ;) .

Im więcej, tym lepiej. Oprócz dziewczyn licze przede wszystkim na Smootha :D . Potrzeba partnerów, jak nic. Chociaż nie obiecuję wiele - to naprawde trudny i wymagający taniec...
W zasadzie nawet nie taniec. To coś jak życie....
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-07, 23:17   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Chociaż nie obiecuję wiele - to naprawde trudny i wymagający taniec...
W zasadzie nawet nie taniec. To coś jak życie....
no jeszcze chwila i powiem : "co tam :!: olewam sesję i jadę do Brzegu na tango" :D
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-07, 23:43   

a można przyjść popatrzeć? :)
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-07, 23:53   

wywijam śmiało ciało :D kiedy znowu tanczycie ?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-08, 01:08   

Ziomek napisał/a:
a można przyjść popatrzeć?
Baran napisał/a:
kiedy znowu tanczycie ?


Jasne, że można. Spotkania regularnie w środy w BCKu na Małej Scenie (IIgie piętro) o 19.30. Ale jak już mówiłem - żadnego show - to po prostu lekcje i spotkanie grupki znajomych ludzi w różnym wieku.

Pozdro

F.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-10, 14:58   

Dla zainteresowanych - przypominam, że dziś jest tango w BCK-u na 19:30. Ja będę na pewno, popatrzę, a może potańczę ;)
Ktoś jeszcze chętny, dajcie jakoś znać, bo Franek sie niecierpliwi nas tam zobaczyć :)
No to jak będzię: Saw_woman z koleżanką, moniqa, Ziomek, Baran, smooth??? Przychodzicie??? Przyjdźcie, będzie mi raźniej - ja też jeszcze nie mam pojęcia o tangu argentyńskim :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-10, 15:02   

Planuje przyjść...ale bardziej obserwować ...bo tancerz ze mnie do bani... no i klimatyzacji potrzeba.. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-10, 15:13   

smooth to już się zacznij nastrajać i wprawiać w dobry, taneczny nastrój :)
Zobacz w ShoutBox-ie.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-10, 17:01   

jadore napisał/a:
ja też jeszcze nie mam pojęcia o tangu argentyńskim :)


No jak to nie - sama zrobiłaś pierwsze kroki szukając w sieci. Przypominam, że na naszej stronce jest link do radia grającego argentyńskie tanga całą dobę /niestety nie wszystkie są dla nieosłuchanego ucha przyswajalne na dzień dobry/.
Strona, którą znalazła Jadore:

http://www.todotango.com/english/main.html - niestety anglojęzyczna, ale można tam posłuchać on line klasyki, w tym legendarnego Carlosa Gardela /to bardzo ważne nazwisko dla tangueros - zapamiętajcie :) /.

Co do siedzenia i patrzenia - ja po pierwszych próbach siadłem przy stoliku i spędziłem kilkdziesiąt dni po prostu się patrząc i formatując psychikę. Nie ukrywam, że to trudny taniec, przede wszystkim dla partnerów, od których zależy dużo więcej, niż w tańcu towarzyskim rodem z salonów i parkietów Europy. Nikt Was nie zgani, nie powie, że coś jest źle. To absolutne nowum - tang nie puszcza się w radiu, nie ma ich w TV. To co jest w Tańcu z Gwizdami /przejęzyczenie celowe ;) / - jest tylko zeuropeizowaną i spaczoną do bólu wersją pełnego ekspresji tańca rodem z Argentyny.

Zresztą przychodzi kilka osób, które w większości siedzą. Jeden rodzi się tancerzem, inny nie. CZasami trzeba się przełamać. Raz trwa to tydzień, czasami kilka. Spoko Smooth - zapraszam Cię osobiście. W razie czego w wolnych chwilach możemy jakieś specjalne korepetycje robić.

Jest takie piękne powiedzenie: "Tango, to taniec, który przywraca harmonię związku pomiędzy kobietą i mężczyzną".

I tak dokładnie jest. Ja powtarzam wielokrotnie, że za drzwiami sali tangowej zaczyna się inny świat. Nie ma dzieci i dorosłych. Sa kobiety i mężczyźni. I uwierzcie mi - tango potrafiło mi przywrócić wiarę w siebie. Było ze mna podczs rozwodu i pozwoliło mi przetrwać BARDZO TRUDNE CHWILE.

Nie obiecuję, że wszyscy załapią klimat. Ale po prostu przyjdźcie kilka razy na lekcje, a przede wszystkim na milongi, gdzie nasze panie i panowie występują na galowo ;) .

W ostatni czwartek w Mleczarni pozwoliłem sobie obserwować przypadkową publikę obserwującą tańczących. To co oni mieli w oczach /szczególnie kobiety/, to czyste rozmażenie, namiętność, fascynacja. Podchodzili do nas ludzie i wręcz błagali o lekcje i naukę twierdząc, że to wszystko inne jest beeee...

Jako zachętę zamieszczam pewne zdjęcie - niejakiego Franka z Polką, która wyemigrowała do Argentyny i tam się nauczyła tanga /zaczęłą na Ibizie/. Przyjeżdża czasami do Polski i udziela lekcji. Jej wpływ na mnie był największy... ;)




(na tym zdjęciu jeszcze mam solidny, pomałżeński brzuszek - teraz jestem duuuuuuużo bardziej przystojniejszy no i figura że ho ho :D - też dzięki tangu... )

A to moja druga inspiracja - niestety wyjechała do Anglii - a buuu :



To moja tapeta:




cdn :)
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2007-01-10, 18:12, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-10, 17:27   

Franco Zarrazzo wspaniale zachęcasz do tanga :) ) Masz rację, pierwszy krok już zrobiłam, choć bardzo lubię taki zwykły taniec towarzyski - jak choćby w tańcu z gwiazdami. Zobaczymy jak mi się spodoba u Was na tangu. Jak sobie słuchałam tego todotango to leciał taki kawałek (tylko w oryginale), który przypomniał mi film z Alem Pacino - "Zapach kobiety", tango które zatańczył on z przypadkową dziewczyną w restauracji :) ) A potem jeszcze - już bardziej komercyjny kawałek z filmu "Zatańcz ze mną" (org. "Shall we dance?") w wykonaniu Gotan Project - bardzo ciekawe tango i interesujący utwór :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-10, 17:40   

jadore napisał/a:
film z Alem Pacino - "Zapach kobiety", tango które zatańczył on z przypadkową dziewczyną w restauracji ) A potem jeszcze - już bardziej komercyjny kawałek z filmu "Zatańcz ze mną" (org. "Shall we dance?") w wykonaniu Gotan Project - bardzo ciekawe tango i interesujący utwór


Wstyd się przyznać, ale do dziś nie widziałem Scent of a Woman. Ale mam jeden kawałek z tego filmu - Itzhak'a Perlman'a - kolejna przeróbka klasycznego tanga "Por una cabeza". Zresztą tańczonego np w "Prawdziwe kłamstwa" czy też "Lista Schindlera". Być może to o to chodzi.

A Gotan Project zawsze i wszędzie - o każdej porze dnia i nocy. Po prostu wymiata. Nota bene odwołany w zeszłym roku koncert ma mieć miejsce w tym :) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2007-01-10, 18:53, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-10, 21:30   

Bardzo przepraszam tych, którzy liczyli na moją obecność. Sprawy o wyższym priorytecie pozwoliły mi być tylko na "sekundę" ... i troszeczkę poobserwowałem ...nawet chciałem jadore, porwać na parkiet i z nią chwilę poszurać.. ale trzeba było uciekać.. pozdrawiam wszystkich "parkietowiczanian" :wink:
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-01-10, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: tango, to, zycie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu