Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Sepsa w Brzegu
Autor Wiadomość
mieszkaniecbrzeg 

Wiek: 114
Dołączyła: 23 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-23, 21:33   Sepsa w Brzegu

Śmierć 14-letniej dziewczynki, moim zdaniem jest kolejnym przykładem braku umiejętności podejmowania właściwych decyzji przez ludzi zajmujących stanowiska urzędnicze. Kilka pierwszych zachorowań na sepsę było sygnałem do tego aby takie działania podjąć. Niestety uspokajano wszystkich mieszkańców miasta, że nic strasznego w Brzegu się nie dzieje. Zarówno dyrektor sanepidu jak i przedstawiciele władz miasta Brzegu zachowywali się nieodpowiedzialnie. Jestem ciekawa co oni na to. Czy nie będą oni mieć wyrzutów sumienia w zawiązku ze śmiercią dziecka???? Sepsa to nie grypa, na nią się poprostu umiera.

Moderowany przez Inez:
Proszę podać właściwy dla siebie wiek, bo raczej nie masz 97 lat :shock:
Ostatnio zmieniony przez Inez 2007-03-30, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
paluchvip 
RemZ 07two



Wiek: 37
Dołączył: 11 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: B R Z E G

Wysłany: 2007-03-23, 22:46   

Po prostu mało im było 7 przypadków sepsy na terenie Brzegu musiał być ósmy i to ze skutkiem śmiertelnym ;/;/ po prostu na tych stanowiskach są nieodpowiedzialni i bez myślni ludzie brak słów szczere kondolencje dla rodziny dziewczyny ;/;/;/
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-03-24, 08:31   

Jaka władza, takie efekty działania. Cóż tu dużo mówić o skuteczności działania, skoro nawet prosta sprawa gazu w budynku na ul. Łokietka nie została wyjaśniona do końca, a to działka tego samego Sztabu.
W cywilizowanym kraju w środku Europy należy mieć przygotowane procedury postępowania na wypadek epidemii. Widzieliśmy przynajmniej w kilku filmach amerykańskich jakie siły są użyte włącznie z federalnymi w podobnych przypadkach. Tam prowadzi się badania do ostatecznego wyjaśnienia co jest przyczyną i jak ją usunąć.
U nas słychać zgodny okrzyk "sepsa" co zwalnia wszystkich od dalszego działania. A sepsa to bardzo, bardzo szerokie pojęcie. Jak na razie ważniejsza jest lustracja i wyznania Oleksego. W sprawie niewygodnych dla władzy na naszym podwórku tematów panuje zgodne milczenie w lokalnej prasie. Władza to docenia tworząc nowe stanowiska ( Główny specjalista do spraw promocji).
Jakoś władza nie pamięta, że jeśli ludzie wybrali, to ludzie mogą odwołać.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-03-24, 09:14, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
akma 

Wiek: 55
Dołączyła: 06 Lip 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-24, 11:26   

Panie Roztropku, co Pana zdaniem powinna zrobić lokalna prasa w sprawie sepsy? Jeszcze miesiąc temu, również w temacie o sepsie, pisał Pan, że choroba była, jest i będzie. Wtedy też stwierdził Pan, że media nagłaśniają sprawę robiąc z sepsy jakąś nową chorobę. Pan wybaczy, ale taka jest właśnie dziwna mentalność Polaków, cokolwiek robi się w jakiejś sprawie wg nich robi się źle.
0 UP 0 DOWN
 
chris.10 
Relax... ;]



Wiek: 32
Dołączył: 03 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2007-03-24, 11:39   

Paranoją jest to, że nie ma w całym kraju nawet wystarczającej liczby szczepionek dla jednego, niezbyt dużego powiatu i to tylko dla grupy wiekowej 11-19 lat :!: A mowa o sepsie jest nie od dzisiaj...
Ostatnio zmieniony przez chris.10 2007-03-24, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
zoja 

Wiek: 44
Dołączyła: 23 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-24, 12:45   

władze i sanepid twierdza, ze niepotrzebnie sie panikuje;uwazaja,ze podjęli właściwe zadania;ciagle powtarza sie, ze w przypadku bezposredniego kontaktu nic nikomu nie zagraza;a skąd wiadomo, czy bedac jeszcze nosicielem ktos obok nie kichnął rozsiewajac " zaraze"?! władza jest spokoja,ciekawe czy ich optymizm bylby taki sam gdyby mieli dziecko w pg3!? wydaje mi sie ze powinni "stanąć na uszach" i w trybie natychmiastowym sprowadzić szczepionki ;TO BYLOBY WŁAŚCIWE DZIAŁANIE!
dlaczego kiedy żółniez zachorował zamknieto jednistkę na pewien czas, a dzieci nadal mają beztrosko uczęszczac do szkoły i czytac ulotki! zgroza!
0 UP 0 DOWN
 
gurus 
gurus


Wiek: 57
Dołączył: 16 Kwi 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-03-24, 13:08   

a ja skupił bym śię na postępowanu lekarzy którzy na pacjętów którzy z lękiem przychodzili bo być może dzieci z obiawami grypy - sepsy .byli oburzeni co ci ludzie wymyślają panikują itp, a ofiarą takiego postępowania niestety bardzo mi z tego powodu jest przykro jest ta dziewczynka gdyż sami lekarze z opola stwierdzili ze zapózno przywiezli dziewczyne z tak ciężkim stanie i sama reakcja władz miasta tu na niewiele by to zmieniło sanepid on doradza władzom jak postępować wtakich sytłacjach
0 UP 0 DOWN
 
zoja 

Wiek: 44
Dołączyła: 23 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-24, 13:31   

zgadza sie, to lekarze odpowiadaja za diagnoze, ktora jest decydujaca!! ale też oni maja przykazane odgórnie rozwiewać panike rodzicow, i wcale tak chetnie nie wypisza recepty;
0 UP 0 DOWN
 
agniesiaa0 

Wiek: 24
Dołączyła: 05 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-24, 15:17   

Na TVP3 podają, że do opolskich szpitali przywieziono dwie osoby z podejrzeniem sepsy :( :(
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-03-24, 15:22   

agniesiaa0 napisał/a:
Na TVP3 podają, że do opolskich szpitali przywieziono dwie osoby z podejrzeniem sepsy :( :(



ale niekoniecznie z Brzegu.... w województwie jest kilka innych miejscowości.... nie jest powiedziane ze kazdy przypadek sepsy w szpitalu opolskim to chory z brzegu....
0 UP 0 DOWN
 
karolkms 


Wiek: 33
Dołączył: 25 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stont

Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-03-24, 15:36   

własnie tez ogladałem tylko nie wiadomo skad :!: :?:


OBY TYLKO NIE Z BRZEGU :!: :!: masakra sie dzieje z ta sepsa :( :(
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-24, 16:03   

gurus napisał/a:
a ja skupił bym śię na postępowanu lekarzy którzy na pacjętów którzy z lękiem przychodzili bo być może dzieci z obiawami grypy - sepsy .byli oburzeni co ci ludzie wymyślają panikują itp, a ofiarą takiego postępowania niestety bardzo mi z tego powodu jest przykro jest ta dziewczynka gdyż sami lekarze z opola stwierdzili ze zapózno przywiezli dziewczyne z tak ciężkim stanie i sama reakcja władz miasta tu na niewiele by to zmieniło sanepid on doradza władzom jak postępować wtakich sytłacjach

U niej podobno nie było podstaw do podejrzenia sepsy. Przy pierwszej wizycie bolał ją brzuch, nie miała typowych objawów sepsy. A później jak najszybciej przewieźli ją do Opola. W tym sęk że u niej była to sepsa szybko postępująca, na pogotowiu u nas była jeszcze przytomna.
Ciekawe kiedy te szczepionki zdobędą. Jak na razie to wszystko idzie do wojska :/
0 UP 0 DOWN
 
Zbysiur 


Wiek: 32
Dołączył: 29 Sie 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-24, 16:06   

Szczepienia w rejonie Brzeg ruszą już w przyszłym tygodniu, a nie jak wcześniej zapowiadano - najwcześniej za dwa.


źródło
http://www.nto.pl/apps/pb...70324006/-1/rss
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-03-24, 16:52   

akma napisał/a:
Panie Roztropku, co Pana zdaniem powinna zrobić lokalna prasa w sprawie sepsy? Jeszcze miesiąc temu, również w temacie o sepsie, pisał Pan, że choroba była, jest i będzie. Wtedy też stwierdził Pan, że media nagłaśniają sprawę robiąc z sepsy jakąś nową chorobę.
Przed miesiącem zostałem, jak inni mieszkańcy powiadomiony, że to tylko trzy raczej niegodne uwagi przypadki. Tekst informacji TUTAJ Wczorajsza NTO podaje, że od początku roku w Brzegu było 11, a nie trzy przypadki. Nie wiem czy to już epidemia , czy jeszcze nie. Jeśli nie istnieją żadne procedury na taką okoliczność, które powinny być wdrożone w takim przypadku przez władze lokalne to po prostu nie jesteśmy przygotowani na taką sytuację. Przypominam sobie sytuację z końca lat sześćdziesiątych na Dolnym Śląsku, kiedy wystąpiło zagrożenie czarną ospą. Zgoła inaczej wyglądała wtedy reakcja władz lokalnych.
A prasa lokalna już przed miesiącem mogła postawić pytania kompetentnym osobom jak miasto jest przygotowane na wypadek epidemii tej choroby.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-03-24, 16:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2007-03-24, 20:53   

Roztropek napisał/a:
Przed miesiącem zostałem, jak inni mieszkańcy powiadomiony, że to tylko trzy raczej niegodne uwagi przypadki. Tekst informacji TUTAJ Wczorajsza NTO podaje, że od początku roku w Brzegu było 11, a nie trzy przypadki.


niestety, dezinformuje pan ludzi: wczorajsza nto napisała: jest to siódmy przypadek sepsy w Brzegu od początku roku, a jedenasty w województwie

ponadto: miesiąc temu było tych przypadków w województwie 8, a w Brzegu 5, z kolei 40 dni temu było ich odpowiednio 5 i 3 (posługuję się mapką z nto zamieszczoną przy artykule "Broń na bakterie" z czwartku)
nie jestem aptekarzem i nie czepiałbym się szczegółów, ale przeinaczanie faktów i opieranie na tym swoich ocen trochę mnie drażni

co nie oznacza, że nie zgadzam się z ogólną wymową wypowiedzi Roztropka dotyczącą braku przygotowania na wypadek takiej ilości przypadków
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, sepsa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu