Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Sepsa w Brzegu
Autor Wiadomość
EwaK 


Wiek: 57
Dołączyła: 28 Mar 2007

UP 20 / UP 0



Wysłany: 2007-03-30, 17:05   

Mam nadzieję, że to info nie jest pewne, ale TV podała, że zabraknie 3,5 tys. szczepionek! Ciekawe jak będziemy losować dzieciaki, może zapałki? Na kogo popadnie na tego bęc? Paranoja.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-03-30, 17:19   

Inez napisał/a:
Ludziom tak naprawdę potrzebna jest informacja, ale konkretna, rzetelna i fachowa, bo tylko ona potrafiłaby rozwiać wszelkie wątpliwości, a jak wiadomo samo przestrzeganie zasad higieny osobistej jest tu kluczową sprawą :wink: Czy nie można było np. podrukować ulotki informacyjne na temat choroby, sposobów zabezpieczenia się przed wirusem itd. i po prostu rozkleić je w najczęściej odwiedzanych punktach miasta (nie mówię już o rozwieszeniu na klatkach schodowych) :/
I oczywiście ma Pani rację jak większość piszących co należy zrobić w tej sprawie. Tylko, że to województwo, powiat i na końcu gmina powinna mieć dokumentację i przetrenować od czasu do czasu zasady postępowania w przypadku epidemii choroby, wybuchu gazu w kilku budynkach jednocześnie, zawalenia się wysokiego budynku i podobnych sytuacji. Nie wiem czy to należy wyłącznie do straży pożarnej. Obecnie te wszystkie plany mieszczą się w zakresie planu zagrożenia terrorystycznego, powiedzmy dla województwa. Tam powinno być wszystko zawarte. Kto, jakimi środkami, na czyje polecenie, kto i jak powiadamia ludzi itd. Za utrzymanie odpowiedniego stanu zapasów szczepionek odpowiadają wtedy hurtownie w województwie, lub na szczeblu kraju. Tylko niestety trzeba im za to zapłacić. Są na to nawet odpowiednie przepisy. Obecnie niestety jest to jedna wielka prowizorka. Zaczyna być wdrażane to o czym pisałem 10 dni temu.
Cytat:
W cywilizowanym kraju w środku Europy należy mieć przygotowane procedury postępowania na wypadek epidemii. Widzieliśmy przynajmniej w kilku filmach amerykańskich jakie siły są użyte włącznie z federalnymi w podobnych przypadkach. Tam prowadzi się badania do ostatecznego wyjaśnienia co jest przyczyną i jak ją usunąć.
I dobrze, że w końcu zaczęto szukać, tylko czy jest sprawą policji szukanie źródeł sepsy w Brzegu? Ale jak wcześniej nikt nie określił kto ma się tym zajmować no to wypadło na policję.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-03-30, 17:25, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-03-30, 17:26   

załóżmy sytuację, iż ktoś celowo roznosi bakterie <terroryści> i co się dzieje Polacy giną bo ....... nie mamy szczepionek :!: bo najpierw trzeba zrobić przetarg a potem przyjdzie czas na refleksje gdy Władza wyśle wieniec na grób zmarłych....

ale przecież miasto to tylko miasto nie możemy oczekiwać żadnego rozwiązania.....

proponuję zebranie podpisów pod petycją do Pana Prezydenta i Pana Premiera i Pana Religii by obowiązkowym szczepieniem i jednocześnie darmowym objeli wszystkie dzieci i wszystką młodzież w powiecie brzeskim i rozgłośnienia tego w mediach zobaczymy jaka będzie odpowiedź......... co Wy na to ??


ja szczepionki będę miał z Czech i pomimo swoich 25lat zamierzam się zaszczepić :!:
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-03-30, 17:54   

A kto wziąć pod uwagę, że szczepionki są na podstawowe bakterie... które już dawno mogły sie zmutować i co teraz?? Czy ktoś o tym pomyślał... Szczepionki są tylko na bakterie typu "C" a na 15 zachorować tylko w 3 wykryto bakterie typu "C" wiec nawet jak się zaszczepimy nikt nam nie zagwarantuje ze nie zachorujemy... I jakoś nikt nie jest mi w stanie powiedzieć co będzie za rok, dwa po szczepieniu... Czy są jakieś skutki uboczne, z jakim ryzykiem wiąże sie szczepienie... Zadecydowali o szczepieniu, a nikt nie wie dokładnie co ona nam da...
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-30, 18:07   

Piszecie, że brzeżanie powinni być w 100% poinformowani o bieżącej sytuacji i stanie rzeczy dot. sepsy w Brzegu, ale wątpię w to czy ujawniona zostałaby cała prawda. Zależy im na tym by po prostu nie wywoływać paniki, szczególnie wśród hipochondryków i zachować spokój. Bo najgorsza jest panika.

Nie miejmy też żalu do służb i zarządców naszego miasta, wierzę w to, że chcą jak najszybciej uspokoić nas słowami: "Wszystko wróciło do normy, w Brzegu ryzyko zarażenia sepsą jest znikome", lecz uwierzcie, że pewne sprawy nie zależą od nich, nie mają po prostu wpływu na pewne sprawy.

Tak btw. Rozmawiałem dziś z koleżanką z pg3 i mówiła mi ,że panuje tam ogromna panika, w klasach jest po 5 osób, a w pg1 połowa szkoły boi się zaszczepić, bo nasłuchało się bzdur. I powiedzcie jak teraz doprowadzić wszystko do normy? Ciężka sprawa..
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-03-30, 18:14   

z laborek "mikrobiologia" wiem, iż najlepszą rzeczą na zaraski, wirusy, itp. w jamie gradłowej jest setka wódki, spirytusu itp.... <ogólnie powyżej 40%> tylko jak go podać osobie poniżek 18 roku życia :!: :?:
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-30, 18:19   

Inez napisał/a:

Jak ja byłam na pobieraniu krwi w szpitalu to słyszałam rozmowę pielęgniarek o tym, czy powinny posyłać swoje dzieci do ogólniaka, bo w ekonomiku był przypadek zachorowania i wirus może przejść przez ścianę :x Więc nic dziwnego, że mieszkańcy Brzegu nie mieli dostępu do rzetelnych informacji, skoro sam personel medyczny jest tak "fachowo" poinformowany :/



bozee nie zalamuj mnie, jak juz pielegniarki nie maja pojecia o tym ze mineugokoki to nie bakterie tylko wirusy no to sory...
chyba nie uzywaja rekawiczek w swojej pracy, skoro maja wiedze na tym poziomie

pozdr
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-30, 18:32   

hehe poprostu smutne to wszytsko!

ja proponuje wam jedno..
poczekajcie na material z programu interwencja ktory zostanie (mam nadzieje) wyemitowany w poniedzialek albo we wtorek na polsacie.
pani redaktorka dowiedziala sie z samego sanepidu takich rewelacji ze....

zobaczymy co sklecą.
ja nie uwazam ze telewizja to jak tabletka na bol glowy i nie rozwiaze problemu ale napewno pomaga wielu ludziom odpowiedziec na kilka istotnych pytan i problemow.

i nam jako mieszkancom napewno cos uswiadomi.
wogole to nie wiem czy zauwazyliscie ze jak tv i dziennikarze zaczeli weszyc to nagle pojawil sie pomysl szczepionek i spotkania w ratuszu, pogadanki,

[/b]
0 UP 0 DOWN
 
patka 

Wiek: 43
Dołączyła: 30 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-30, 18:48   

lukstapol napisał/a:
patka napisał/a:
Dziś szczepiono dzieci z gimnazjum do którego uczęszczała ś.p. Dorota.
Jakoś nie przypominam sobie tego faktu i nic mi na ten temat nie wiadomo.... Proszę potwierdzić ta informacje....

Jestem nauczycielem. Poinformowała mnie o tym fakcie pielęgniarka szkolna.
Dziś w NTO załączono ulotkę informacyjną ws. zakażeń. Myślę, że o jakieś 3 -4 tyg. za późno.
0 UP 0 DOWN
 
Cinek 
Boberek. :]



Wiek: 33
Dołączył: 31 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-30, 18:55   

Aha... Pielęgniarka wiedziała o szczepieniach,a nauczyciele nie? Bardzo ciekawe...
0 UP 0 DOWN
 
Cinek 
Boberek. :]



Wiek: 33
Dołączył: 31 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-30, 18:56   

A opza tym dzisiaj zaszczepiliby PG 3,a reszta w poniedziałek przy zapewnieniu przeprowadzenia akcji szczepień w ciągu 2-3 dni?
0 UP 0 DOWN
 
Aklime 



Wiek: 31
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-03-30, 19:47   

Szczepienia w pg3 będą w sobotę (no ciekawe jak) albo w poniedziałek :shock:
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-30, 20:04   

Jest jeszcze jeden problem, osoby ktore były szczepione ostatnio na tężca poczekają sobie troche na szczepionke przeciwko bakterią sepsy, a tych osób jest sporo z mojej szkoły i nie tylko z niej.
0 UP 0 DOWN
 
patka 

Wiek: 43
Dołączyła: 30 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-30, 20:04   

Cinek napisał/a:
Aha... Pielęgniarka wiedziała o szczepieniach,a nauczyciele nie? Bardzo ciekawe...

Drogi Cinku, ale ja nie jestem n-lem PG3. Pracuję w innej szkole.
0 UP 0 DOWN
 
patka 

Wiek: 43
Dołączyła: 30 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-30, 20:07   

Cinek napisał/a:
A opza tym dzisiaj zaszczepiliby PG 3,a reszta w poniedziałek przy zapewnieniu przeprowadzenia akcji szczepień w ciągu 2-3 dni?

Do akcji zostało skierowanych kilku lekarzy i pielęgniarki szkolne więc nie powinno być z tym problemu.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, sepsa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu