Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-05-06, 23:34
[26.01.2007r.] Brzeg przyjazny środowisku
Autor Wiadomość
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-30, 16:10   [26.01.2007r.] Brzeg przyjazny środowisku

26 stycznia br. w warszawskim hotelu Sofitel – Victoria Beata Wszoła (pełnomocnik burmistrza Brzegu ds. ochrony środowiska) odebrała certyfikat pozwalający na przedłużenie prawa do używania przez Gminę Miasto Brzeg tytułu i znaku „Gmina przyjazna środowisku”.
Ten prestiżowy tytuł Brzeg uzyskał kilka lat temu. Jest on nadawany przez Prezydenta RP na wniosek Narodowej Rady Ekologicznej. Otrzymują go gminy, które na co dzień dbają o ekologię w różnych aspektach.
W warszawskiej uroczystości brali udział m.in. Jan Szyszko (minister środowiska) oraz były premier Jerzy Buzek.
- Bardzo się cieszymy z otrzymania tego certyfikatu juz po raz trzeci – mówi Wojciech Huczyński, burmistrz Brzegu. – To zaszczytny tytuł, który ma niewiele gmin w Polsce. Po raz kolejny wyróżniono nas za całokształt działań ekologicznych na terenie Brzegu, miedzy innymi za edukację ekologiczną – wystarczy powiedzieć, że nasze przedszkola otrzymują również prestiżowe wyróżnienia ekologiczne, jak np. „Zielony certyfikat”. Ekologia to dla nas bardzo ważna sprawa i na pewno nasze dalsze działania będą zawsze proekologiczne.



Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu
Ostatnio zmieniony przez Inez 2007-05-06, 23:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-01-30, 16:53   

Jakoś ten gaz w piwnicy ze stacji paliw i zatruwanie mieszkańców ul Łokietka 17, 19, 21, 23 i 25 dymem ze spalarni ram okiennych pokrytych farbą w podwórzu zabudowań ul. Łokietka 13A nie przystaje do tego wyróżnienia. A czy to tylko jedna upośledzona ekologicznie ulica?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-30, 17:23   

Drogi Roztropku!

Z zaszczytu wypada się cieszyć i cieszmy się. Niestety ja mam też poważne i bardzo osobiste wątpliwości, czy nasze miasto na taki zaszczyt zasługuje. Trochę mi to przypomina rozróbę o tzw Miasto Turystyczne sprzed kilku, a może już kilkunastu lat.
Nie mniej gratuluję p. Burmistrzowi i całemu zespołowi. Osobiście zgłaszam akces do każdej akcji mającej zrównać zaszczyt ze stanem rzeczywistym.

Tak sobie "łażę" po Parku Wolności, za parkiem - te dzikie wysypiska gruzu, śmieci... trochę mi to psuje obraz gminy przyjaznej środowisku.
Dużo rzeczy mi psuje ten obraz... no cóż - może ja mam złe okulary założone. Taki jestem...

Cuś we mnie ostatnio nowe siły wstępują i stare pomysły odżywają - może pozbieramy śmieci i gruzy z kilku ulic i wniesiemy je na sesję Rady Miejskiej? I np złożymy radnemu Marshalowi przed stanowiskiem? :D :D:D

Lubię tego drania Zarazę - nigdy nie potrafi spokojnie na d... usiedzieć. To można leczyć?

Siostro! Zastrzyk... (podwójny)
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-31, 21:21   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Tak sobie "łażę" po Parku Wolności, za parkiem - te dzikie wysypiska gruzu, śmieci... trochę mi to psuje obraz gminy przyjaznej środowisku.
Dużo rzeczy mi psuje ten obraz... no cóż - może ja mam złe okulary założone. Taki jestem...


dzikie nie dzikie ale za parkiem i na pierwszy rzut oka niewidoczne...certyfikat za całokształt "widocznych"
Devon napisał/a:
działań ekologicznych na terenie Brzegu

jeśli szanowna (nie koniecznie szanowana ) komisja przyznająca ten certyfikat pominęła temat gruzu to:
- nie widziała gruzu
- widziała ale stwierdziła, że gruz n i e leży na terenie Brzegu
- widziała ale stwierdziła, że to element krajobrazu :)

Ekologia (gr. oíkos + lógos - dom + słowo, wiedza, nauka) to nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się >>>>> badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami, a ich środowiskiem. <<<<<<<

Przyznany certyfikat świadczy o pozytywnych stosunkach człowiek - przyroda. jest gruz ( aby wytworzyc cegły mury i inne budowlane rzeczy, ktoś zużył do tego piasek cement wapno itp itd po wyeksplatowaniu zwrócił przyrodzie co od niej zabrał) i nikomu nie przeszkadza, jest dym z okien również to nieprzeszkadza bo to element środowiska, ulatniający się gaz to również środowisko - śmierdziało i dobrze (gorzej jakby nie śmierdziało i komuś zachciało by się zapalić fajkę w piwnicy....bum i nie mamy pół dzielnicy) - ale na wsi jak śmierdzi to jest dobrze <gazy z obornika> ale w mieście to już źle jak śmierdzi - coś padło coś zdechło coś śmierdzi - to takie ekologiczne. gdy się bardzo chce coś zrobić na pokaz to nawet trawę można pomalować na zielono a okna spalić po wizycie komisji
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-02, 14:17   Trzymajcie mnie bo nie wytrzymam

Czesc wszystkim!
Normalnie jak to przeczytalam to malo co mnie nie trafilo!
P.Wszola jezdzi po hotelach i odbiera nagrody i ze niby Brzeg to miasto ekologiczne!!??
Ja nie mam juz sily walczyc.
ja was wszystkich zapraszam na moje osiedle czerwonych koszar i zobaczcie co sei dzieje na opuszczonych garazach i za garazami tam gdzie jest ten wielki plac.
jedno wielkie wysypisko smieci i to tak okropnych ze na wymioty sie zbiera!
to jest nie do pomyslenia!A w dodatku ciagle przyjezdza staz pozarna i gasi pozary bo podpalenia sie zdarzaja raz lub nawet 2 razy w miesiacu.A my za to placimy!!
nie wspomne ile wypadkow tam bylo okaleczen u dzieci ktore biegaja z nudów po poustostanach.
ludzie dzieki temu ze tam kupili mieszkania i utworzyli piekne osiedle bo widac ze dbaja robiac rozne ogrodki przy oknach, siaja i kosza trawe, przycinaja drzewa, w ziemie odsniezaja, sprzataja wokol smietnikow itp. a po drugiej stronie jeden smrod w lecie i syf lacznie z lodowkami starymi i pralkami a jak wiadomo sprzety te sa szalenie zdrowe dla srodowiska!
zglaszalismy to i do telewizji i do strazy miejskiej i gdzie sie tylko dalo i co i echo!!!
Moze w koncu ktos sie za to wezmie bo jeszcze troche i nas zasypia te smieci!

Zapraszam was z racji nadchodzacej wiosny i tego ze snieg sie stopil na maly spacer jesli tam bedziecie w okolicach.

ekologia! buhahahaha
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-02, 15:04   

joanna27 napisał/a:
przycinaja drzewa, w ziemie odsniezaja, sprzataja wokol smietnikow itp. a po drugiej stronie jeden smrod w lecie i syf lacznie z lodowkami starymi i pralkami a jak wiadomo sprzety te sa szalenie zdrowe dla srodowiska!



paradoksalnie - Urząd Miasta jest tak blisko, coraz bliżej ..... chyba wszyscy mają katar i zapalenie spojówek
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-02-02, 15:21   

Lotnik_Krzyś napisał/a:
paradoksalnie - Urząd Miasta jest tak blisko, coraz bliżej


Najciemniej jest zawsze pod latarnią... fakt jest faktem - ten teren to masakra ! Starostwo jeszcze bliżej... Ech przydałby się jakiś Tommy Lee Jones...:/ A może Siedmiu Wspaniałych Samurajów... w najbliższej okolicy jeszcze ZUS, Wodociągi Z UJĘCIEM WODY :P i takie tam różne śmieszne...

Siedź cicho Franek, bo zapomogi nie dostaniesz... KILIM OSZOŁOMA!
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-02, 15:40   

No Franek na ciebie zawsze mozna liczyc.

pisalismy do urzedu, strazy miejskiej i normalnie nic.Amba.
a to chyba prywatny teren wiec ktos musi za to odpowiadac!
a tak to nie dosc ze placimy raz w miesiacu za przyjazd strazy pozarnej to jeszcze moj podatek od gruntu i nieruchomosci poszedl na wycieczke do warszawy!

Moze macie pomysl kogo ruszyc i zainteresowac sprawa?
moze ktos ma jakiegos znajomego dziennikarza (pomijajac jednego brzeskiego ktory nie reaguje)

pozdr.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-02-02, 16:27   Re: Brzeg przyjazny środowisku

Devon napisał/a:

Ten prestiżowy tytuł Brzeg uzyskał kilka lat temu. Jest on nadawany przez Prezydenta RP na wniosek Narodowej Rady Ekologicznej. Otrzymują go gminy, które na co dzień dbają o ekologię w różnych aspektach.

joanna27 napisał/a:

Moze macie pomysl kogo ruszyc i zainteresowac sprawa?
moze ktos ma jakiegos znajomego dziennikarza (pomijajac jednego brzeskiego ktory nie reaguje)
Trzeba zebrać wszystkie uwagi dotyczące naszego miasta i wysłać do Narodowej Rady Ekologicznej.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-02, 16:51   

joanna27 napisał/a:
ja was wszystkich zapraszam na moje osiedle czerwonych koszar i zobaczcie co sei dzieje na opuszczonych garazach i za garazami tam gdzie jest ten wielki plac.


Hah ! Tak się składa, że miałem okazje tam mieszkać (konkretnie w klatce 19b) i też nie mogłem uwierzyć jak coś takiego może mieć miejsce.

joanna27 napisał/a:
Moze macie pomysl kogo ruszyc i zainteresowac sprawa?
moze ktos ma jakiegos znajomego dziennikarza


Może Panorama Powiatu Brzeskiego ( Naczelna), a może by uderzyć do NTO ?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-02-02, 17:18   

Ja proponuję udokumentować to wszystko, co nas boli i zapakować i wysłać do fundatora nagrody z jednoczesnym powiadomieniem kilku gazet, telewizji lokalnej, publicznej, prywatnej i takie tam różne. No chyba że się RAZEM wszyscy z radnymi, szeryfami i innymi weźmiemy za ten bajzel... :) .
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-03, 10:26   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Ja proponuję udokumentować to wszystko, co nas boli i zapakować


Ja mam zdjęcia z Czerwonych koszar jaki tam jest syf :)
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-03, 12:02   

„Gmina przyjazna środowisku” – filtry na kominach, oczyszczalnia ścieków, kanalizacja.
„Otrzymują go gminy, które na co dzień dbają o ekologię w różnych aspektach.”
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-03, 12:57   

Andrzejbrzeg napisał/a:

„Otrzymują go gminy, które na co dzień dbają o ekologię w różnych aspektach.”


rozny aspekt to porzadek, nikt nikomu nie karze lizac chodnikow ale to co sie dzieje w tych opuszczonych garazach i za nimi pozostawia wiele do zyczenia.
ostatnio byly 2 lodowki z agregatami, a baterii starych to pewnie cala skrzynka by sie uzbierala
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-03, 13:29   

Andrzejbrzeg napisał/a:
„Gmina przyjazna środowisku” – filtry na kominach, oczyszczalnia ścieków, kanalizacja.


Andrzeju

filtry na kominach oczyszczają atmosferę
oczyszczalnia ścieków oczyszcza ścieki i wodę
kanalizacja odprowadza to co wyżej

ale toksycznych substancji pochodzących z baterii, agregatów, a które przedostaną się do gleby już tak łatwo nie zliwidujesz ... no chyba że utworzysz wielkie wyrobisko i na jego miejsce nawieziesz nowej ziemii i zasadzisz las ... jak ropa dostanie siędo gleby to jest wielka afera ale jak degradacja terenu następuje powooli to jest cicho sza
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 01, 2007r, 26, brzeg, przyjazny, srodowisku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu