Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
TM LOŻA
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-02-06, 22:23   

Misie widzi, że w tamtych czasach, znaczy w latach 80tych, to chyba coś o jakiejś Pani się jeszcze mówiło i się ją widziało. Nie za dobrze pamiętam - w końcu to juz ok. 20 lat. Ale chyba jakaś Rutowicz? I cuś jakby to ona założyla z Jackiem? Nie wiem - nie chce mieszać - dawno to było. Ale na pewno podczas występów mówiło sie o dwóch osobach.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-02-06, 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-06, 22:35   

ja nie wiem czy o tej samej audycji mówimy ;) jestem zmuszony po raz kolejny posłużyć się winampem i... tada!
1:13 "wraz z moją koleżanką byliśmy (...) mówię do Gośki (...) jakbyśmy zrobili takie tańce, takie ludowe"

o pani Rutowicz nikt nigdy nie zapomina mówiąc o Piaście, ale chciałbym przypomnieć, że reportaż traktuje głównie o TM LOŻA, a z tego co wiem to akurat twór A2R i J.O. :evil:
Ostatnio zmieniony przez zalev 2008-02-06, 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-02-06, 23:11   

Devon Na końcu reportaża autorka Pani Danuta Starzec powiedziała kiedy i gdzie został nagrany reportaż oraz gdzie funkcjonuje zespół wymieniając BCK pełną nazwą.

Franco Zarrazzo napisał/a:
to chyba coś o jakiejś Pani się jeszcze mówiło i się ją widziało


O Pani Gosi Rutowicz ani Jacek ani my nigdy nie zapomnielismy nawet w momencie reaktywacji zespołu Piast. Zreszta Pani Gosia zaszczyciła nas i ludzi którzy przewinęli sie przez Piasta w ciagu 20 lat funkcjonowania zespołu na Piastowej imprezie w relaxie bodajze na wakacjach tamtego roku ;) Nie zapomnielismy i niezapomnimy !!! (w dzisiejszych czasach w takich sytuacjach mawia sie "szacun" ;) )

zalev napisał/a:
ale chciałbym przypomnieć, że reportaż traktuje głównie o TM LOŻA, a z tego co wiem to akurat twór A2R i J.O


Racja zalevie lub zalevo jak wolisz :evil:

Natomiast myslę ze tematy związane z TM LOŻĄ można zamknąć gdyż od stycznia już nie funkcjonuje pod ta nazwą a juz na pewno nie pod BCK. Jeśli chodzi o Zespół Stylizowanych Tańców Ludowych Piast - to zespół w dlaszym ciagu funkcjonuje lecz również nie reprezentuje już BCK.

Pozdr
0 UP 0 DOWN
 
sabinsen 


Wiek: 39
Dołączyła: 09 Mar 2006

UP 24 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-27, 14:10   

A ja Andrzeju wciąż pamiętam jak tańczyłeś w teatrze tańca, najbardziej utkwił mi spektakl "Błędne koło" ( mam nadzieję, że nie pomyliłam nazwy :) ) To były znakomite propozycje i świetni tancerze, nie chcecie reaktywować tej formy? pozdrawiam :)
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-02-27, 22:22   

A dokładnie w Teatrze Ruchu Ex Tempore ;) Błędne Koło i pierwszy spektakl złożony z etiud Własnoręczny Autoportret Ich Wieku... :evil: Chyba jeszcze dobrze tytuł pamietam ;) Tego sie nie da zapomniec a myslę ze m.in. dlatego powstał Kopciuch :D Szkoda ze Ogłoszenmie nie wyszło ale może do obu spektakli jeszcze wrócimy i bedą jeszcze lepsze ;) A Błędne Koło ??? Hmm nigdy nie mów nigdy :evil:
Ostatnio zmieniony przez a2r 2008-02-27, 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-04-06, 12:01   

Dawno nie było aktualizacji w temacie o zespole a ponieważ kilka osób na pw mnie o to prosiła wiec proszę bardzo :-P

Zespół Stylizowanych Tańców Ludowych PIAST i Teatr Muzyczny LOŻA funkcjonują w najlepsze na Skarbimierzu Osiedlu i przygotowują sie do sezonu plenerowego, gdzie zaprezentują się w wielu miejscach Polski. Ostatnio na zaproszenie zespołu przybył do nas Jacek Gębura z Wrocławia, który poprowadził genialne warsztaty taneczne z hip hopu i jazzu. Warsztaty skończyły wspólnym mazurem :-P Współpraca będzie dalej kontynuowana dzięki czemu tancerze będą mieli mozliwość rozwijania się w stylach i technikach tańca w których czują się najlepiej ;)

Tak więc dla zainteresowanych - żyjemy pracujemy tańczymy i robimy wszystko aby sie rozwijac ;)

Aha dodać muszę że najstarsza stażem i wiekiem grupa rozrosła się do 33 osób tańczących i bodajże 9 wokalistów :D Oprócz kilku grup młodszych i wiekiem i stażem :-P

Fotki z warsztatów zamieszczę jak tylko uda mi się je zmniejszyć ;) (taki haker ze mnie ze mam z tym problemy :-P )
Ostatnio zmieniony przez a2r 2008-04-06, 12:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-04-06, 12:33   

A moje pytanie jest następujące - kto jest właścicielem nazwy "Piast" w odniesieniu do zespołu działającego w ramach BDKu i BCKu bodajże od ponad 20 lat? I czerpiącego z pieniędzy podatników, poprzez dystrybuowanie ich właśnie przez admisnitrację BCKu?

Pytam, bo nie wiem w sumie i zastanawia mnie, czy aby wszystko tutaj jest hmmm ... po ludzku.
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-06, 12:39   

myślę że dokładniej może się na ten temat wypowiedzieć a2r, ale wg mnie wygląda to następująco:
nikt nie zastrzegał sobie nazwy ZSTL Piast, ani BCK, ani założyciele. nie było też żadnej umowy, w której figurowałoby stwierdzenie jakoby BCK automatycznie przejmował prawa do twórczości zespołu/zespołów działających pod tą instytucją ani do ich nazw.
myślę że jeśli prawo tego nie reguluje, zwykła ludzka uczciwość powinna przyznać nazwę założycielom zespołu. ale gdzie uczciwość w dzisiejszych czasach...
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-04-06, 12:58   

Franco Zarrazzo napisał/a:
kto jest właścicielem nazwy "Piast"


Droga Franco - nazwa PIAST nigdy nie była zastrzezona a została wymyslona przez twórców zespołu - Małgorzatę Rutowicz i Jacka Ochmańskiego z pomocą Dyrektora Zamku Piastów Śląskich Pawła Kozerskiego. Najpierw zespół funkcjonował przy szkole podstawowej nr 1 gdzie powstał, dopiero później zaczął funkcjonować w domu kultury.

Większość informacji jest w reportazu na temat Piasta a link zamieszczony jest w tym temacie, jak równiez zamieszczona jest informacja w jaki sposób i dzieki komu doszło do reaktywacji zespołu który przez kilka lat nie funkcjonował.

Franco Zarrazzo napisał/a:
czerpiącego z pieniędzy podatników, poprzez dystrybuowanie ich właśnie przez admisnitrację BCKu?


mozesz rozwinąć myśl ??? Zespół nigdy nie miał własnego konta - wszystkie wpływy z koncertów wpływały do kasy domu kultury i były przez dom kultury rozdysponowywane według uznania dyrektora. Zespół sam zarabiał na swoje wyjazdy i stroje choc przyznać trzeba ze stroje ludowe które są zdekompletowane mają już 20 lat... i dokupywane nie były, dom kultury nie wykładał kasy na ich renowacje bądż doprowadzenie do stanu użytkowania (robili to za własna kasę tancerze).
Zespół działa dalej z współtwórcą Jackiem Ochmańskim i osobami dzieki którym doszło do reaktywacji zespołu, wiec jesli chodzi o prawa autorskie do nazwy to będąc po konsultacjach prawniczych z prawnikiem zajmujacym sie ta dziedzina prawa, to zostaja one przy twórcy i zespole. Więc Zespółs Stylizowanych Tańców Ludowych PIAST działa dalej tylko nie reprezentuje już domu kultury w brzegu.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-04-06, 17:00   

Dziękuję za wyjasnienia. :)

Pozdrawiam

Franco
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-04-06, 18:06   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Dziękuję za wyjasnienia. :)

Pozdrawiam

Franco


Ależ proszę ;)

pozdr

a2r
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-06-22, 12:21   

Najukochańsi ludzie na świecie ;)

http://pl.youtube.com/watch?v=hpa0vTb3Vkw

Swietny teledysk który zobrazowuje bandę ludzi bardziej niz pozytywnie zakreconych !!! Szacun Camillo za filmik !!!

http://pl.youtube.com/watch?v=IOx7kMbv8Iw

A to najlepszy (bo pierwszy :-P ) wyjazd Zespołu !!! Kielce rulezzz !!! Od tego się zaczęło !!! Tam stworzyła się nie samowita więź między wszystkimi ludźmi w zespole i trwa do dzisiaj !!!

Apropos - zapraszam na występ Teatru Muzycznego LOŻA dzisiaj do Łosiowa na 19.00 :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: loza, tm


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu