Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Internet na sesjach RM
Autor Wiadomość
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-14, 11:12   Internet na sesjach RM

List otwarty

Witam wszystkich bardzo gorąco i cieszę się, że mogę wystąpić w Panoramie Powiatu Brzeskiego. Mam ciekawą propozycję, dotyczącą posiedzeń naszej Rady Miejskiej. W dobie wszechobecnego Internetu i satelit proponuję zainstalowanie kamer internetowych w Sali Stropowej Ratusza, w której odbywają się posiedzenia Rady Miejskiej. Dzięki temu moglibyśmy obserwować obrady naszych radnych w Internecie, widzielibyśmy jak aktywni są niektórzy radni. Ten pomysł wspaniale funkcjonuje już w Krakowie, Poznaniu , Toruniu i wielu innych polskich miastach. Co z tego, że nasi rajcy zapraszają nas na obrady, jak i tak gość - mieszkaniec nie ma prawa głosu, nie może wypowiedzieć się na dany temat, tylko biernie się przysłuchiwać. Dodatkowo można byłoby na portalu stworzyć skrzynkę wniosków i skarg mieszkańców. Przed każdymi obradami Biuro Obsługi RM drukowałoby zapytania i interpelacje mieszkańców, które byłyby odczytane przez osobę odpowiedzialną . Wówczas konkretne osoby i komisje mogłyby się tymi sprawami zająć, a na następnym posiedzeniu rozliczałyby się z tego. Mielibyśmy wtedy pełny obraz efektywności pracy naszych radnych, a przede wszystkim byłby łatwiejszym kontakt mieszkańców z radnymi. Bo, na ten przykład osoba niepełnosprawna lub starsza ma udać się na dyżur do Biura Rady Miejskiej - to niestety, ale bariery architektoniczne, jakie napotkają po drodze - nie są dla nich do pokonania. I tu też wyszlibyśmy naprzeciw SPRAWNYM INACZEJ oraz zasłużonym dla tego miasta. Apeluję do wszystkich, którzy by chcieli poprzeć ten wniosek, o składanie swoich podpisów poparcia na wystawionych w punktach handlowych listach. Poniżej podaję dokładne adresy tych punktów. Serdecznie dziękuję za poparcie mojego pomysłu.

Z wyrazami szacunku

Andrzej Wojtkowski


Wykaz punktów, gdzie można znaleźć listy z tym wnioskiem:
1. Kiosk spożywczy „Dobry Smak” ul. Długa 2 (pod Albertem od strony Kościoła Św. Mikołaja)
2. Jubiler, ul. Długa (obok Kwiaciarni)
3. Lombard przy ul. Piastowskiej (w podwórku za apteką)
4. Redakcja PPB, ul. Piastowska 2




Od redakcji:
Jako pierwsi podpisujemy się pod owym pomysłem. To jest, rzeczywiście, możliwość stałego kontaktu i współpracy mieszkańców z wybranymi przez nich radnymi.
Skoro na ostatniej sesji RM obrady były nagrywane (kamerą) przez radnych – to tym bardziej Rada Miejska powinna się przychylić prośbom mieszkańców i umożliwić obserwację obrad przez Internet , a także umożliwić szerszy wpływ mieszkańców na pracę radnych i problemy przez nich na sesjach poruszane.
Beata Zatoń
i zespół redakcyjny Panoramy
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-03-14, 12:27   

Naczelna PP-B napisał/a:
Jako pierwsi podpisujemy się pod owym pomysłem.


Drugi.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-14, 12:41   

Andrzej Wojtkowski napisał/a:
... proponuję zainstalowanie kamer internetowych w Sali Stropowej Ratusza, w której odbywają się posiedzenia Rady Miejskiej. Dzięki temu moglibyśmy obserwować obrady naszych radnych w Internecie, widzielibyśmy jak aktywni są niektórzy radni...

Ja bym jeszcze dorzucił nagrywanie sesji i późniejszej możliwości jej odtworzenia na spokojnie w domowym zaciszu (lub gdziekolwiek).
Nie każdy ma możliwość oglądania sesji on-line.
Ostatnio zmieniony przez alferx 2007-03-14, 12:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
gurus 
gurus


Wiek: 57
Dołączył: 16 Kwi 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-03-14, 13:16   

tak tak :jump: :jump: :jump: no to byśmy mieli ubaw po pachy ale radni nas oleiją ale liste podpisze jak najbardziej 3 ok
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-14, 15:43   

Naczelna PP-B napisał/a:
Co z tego, że nasi rajcy zapraszają nas na obrady, jak i tak gość - mieszkaniec nie ma prawa głosu, nie może wypowiedzieć się na dany temat, tylko biernie się przysłuchiwać.

Żeby było jasne - to nie rozwiąże "problemu" biernego uczestnictwa mieszkańców na sesji RM. Tak zapisane jest w statucie miasta i kamery tego nie zmienią.

Naczelna PP-B napisał/a:
doatkowo można byłoby na portalu stworzyć skrzynkę wniosków i skarg mieszkańców. Przed każdymi obradami Biuro Obsługi RM drukowałoby zapytania i interpelacje mieszkańców, które byłyby odczytane przez osobę odpowiedzialną .

Można by, ale... od interpelacji, pytań i wniosków są na sesji radni. To oni zadają pytania urzędnikom burmistrza (bo przeważnie do nich są kierowane te pytania) czy do samego burmistrza. I wywiązują się zresztą z tego bardzo dobrze. Z tymi interpelacjami to bym jednak poprzestał na radnych. Sam jestem przykładem przyjmowania interpelacji od mieszkańców i internautów (forumowiczów - prawda Smooth ;) ).

Ale jestem jak najbardziej ZA pomysłem umieszczenia kamer na sesjach (i komisjach!). Tylko, że koszty...
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-03-14, 22:38   

ale za to jak śmiesznie by było :D :D:D jestem za... w sklepie są kamery..... na stacji benzynowej są kamery...... na ulicach o dziwo też są kamery i w w hali dworca PKP też jest........ wszystkie Nas obserwują..... więc czemu nie mogłyby naszych ukochanych polityków poobserwować...... i wtedy napewno wszystkim to na dobre by wyszło ........ hmmm tylko czy naszym politykom też :D :D:D..... swoją drogą BigBrother- Brzeg :D :D:D
wszystko na Beeee
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-14, 23:53   

bartoszek napisał/a:
ale za to jak śmiesznie by było :D


Skąd wiesz?? :> Bywasz? Bo i bez kamer już często jest.

bartoszek napisał/a:
więc czemu nie mogłyby naszych ukochanych polityków poobserwować......

Kurcze, nie wiedziałem, że Brzeżanie darzą swoich radnym takimi uczuciami!

Zastanawiam się natomiast jak społeczeństwo brzeskie przyjmie wieść o kosztach tego przedsięwzięcia? Bo poza nimi ja nie widzę problemu. Mogę nawet sam się tym zająć (zgłosić jako interpelację, namawiać radnych i pilotować).
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-03-15, 00:02   

gdzię na forum był wątek "kamery internetowe w Brzegu" i tam yasiu napisał, iż można wykorzystać normalne kamerki internetowe a obraz nadawać na kamerki internetowe na czatach <tylko z głosem są problemy :D > no ale wtedy cala Polska czasami by się śmiała :D :D odpada

technicznie i finansowo patrząc na ten pomysł: to ja juz wolę dofinansowanie innych projektów

ale....... można inaczej....... nadawać w eter radiowy np. w Radiu Brzeg taniej i lepiej
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-15, 00:10   

bartoszek napisał/a:
gdzię na forum był wątek "kamery internetowe w Brzegu" i tam yasiu napisał, iż można wykorzystać normalne kamerki internetowe a obraz nadawać na kamerki internetowe na czatach <tylko z głosem są problemy :D > no ale wtedy cala Polska czasami by się śmiała :D :D odpada


Bez przesady! Aż tak śmiesznie to nie jest. chociaż nie wiem co dzieje się wśród widowni, za moimi plecami bo rzadko się odwracam.

bartoszek napisał/a:
technicznie i finansowo patrząc na ten pomysł: to ja juz wolę dofinansowanie innych projektów

No i właśnie tu jest pies pogrzebany. Może wypadało by zapytać pomysłodawce, może ma jakieś pomysły - że tak powiem - pomocnicze.

bartoszek napisał/a:
ale....... można inaczej....... nadawać w eter radiowy np. w Radiu Brzeg taniej i lepiej

Hmmmm, ciepło, ciepło....
Ciekawy pomysł, biorąc pod uwagę, że wszyscy uczestnicy (czynni) sesji RM korzystają z mikrofonów i nagłośnienia ze względu na to, że sesje są nagrywane na taśmy (do sporządzania protokołów) nie jest to problem. Wystarczyło by podpiąć się pod sprzęt nagłaśniający...
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-03-15, 00:17   

podpiąć pod sprzęt nagłaśniający.... i najlepiej zamontować głośniki na mieście :D :D
ale pomysł z radiem wydaje być się bardziej ciekawszy i szybszy w realizacji :D
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-15, 00:25   

bartoszek napisał/a:
podpiąć pod sprzęt nagłaśniający.... i najlepiej zamontować głośniki na mieście :D :D


Nie nie nie, to mi się kojarzy z filmami, kiedy to w czasie okupacji w warszawie i innych większych miastach były rozwieszone szczekaczki i służyły do szerzenia propagandy. Obecnie na mieście głośników nie ma i nie będzie więc to byłby dodatkowy, niepotrzebny koszt.
Z co do radia internetowego - to już pałeczka po stronie twórców Radia Brzeg.
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-03-15, 00:38   

ja myślę, iż ta pałeczka już po Twojej stronie jest :D bo twórcy <tak myślę> przekażą ją Tobie..... byś sprawdził czy technicznie i prawnie jest to możliwe :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-15, 00:43   

bartoszek napisał/a:
ja myślę, iż ta pałeczka już po Twojej stronie jest :D bo twórcy <tak myślę> przekażą ją Tobie..... byś sprawdził czy technicznie i prawnie jest to możliwe :wink:

To jak przekażą to sprawdzę. Technicznie jest to możliwe. Zależy od dobrych chęci, a te można sprawić. Prawnie tym bardziej jest to correct bo wszelkie obrady i dokumenty ciał rady miejskiej są ściśle jawne.
To co - czekam na zainteresowanych DiDżejów?
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-15, 10:55   

Bartek T. napisał/a:
biorąc pod uwagę, że wszyscy uczestnicy (czynni) sesji RM korzystają z mikrofonów i nagłośnienia ze względu na to, że sesje są nagrywane na taśmy (do sporządzania protokołów) nie jest to problem. Wystarczyło by podpiąć się pod sprzęt nagłaśniający...


A ja pociągnę wątek udostępnianie materiałów w internecie.
Czy dało by radę, by "szary" obywatel mógł wysłuchać to o czym i kto mówi ?

Oczywiście i obraz by sie przydał, ponieważ nie zawsze po głosie można być w 100% kto co powiedział.

Zdaję sobie sprawę, że puszczanie w internet transmisji online jest kłopotliwe, zatem zaproponuję inną formę umożliwienia obejrzenia obrad :
- Kamera USB podłączona do Laptopa (chyba UM dysponuje takim czymś, kamera troszkę z wyższej półki a nie badziew z Biedronki za 25zł )
- Zgranie materiału AV na dysk
- podzielenie materiału w zależności od punktu obrad
- udostępnienie na stronie BiP Brzeg (samo pobranie, bo streaming to już więcej zabawy)

Myślę, że koszt niewielki, trochę roboty przy krojeniu materiału na części, a reszta po stronie osób, które będą chciały przeglądnąć materiały w odpowiadającym im czasie.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-15, 15:59   

alferx napisał/a:
- Kamera USB podłączona do Laptopa (chyba UM dysponuje takim czymś, kamera troszkę z wyższej półki a nie badziew z Biedronki za 25zł )

Nie dysponuje. Ani laptopem ani kamerą.

alferx napisał/a:
- udostępnienie na stronie BiP Brzeg (samo pobranie, bo streaming to już więcej zabawy)

A to już w kompetencji burmistrza a nie Rady Miejskiej więc to od niego już zależy czy tak się da.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: internet, na, rm, sesjach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu