Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Poeci i Stare Dobre Małżeństwo
Autor Wiadomość
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-04-03, 21:37   

we Wrocławiu (jak to we Wrocławiu) jak zwykle za drogo, no ale SDM to jakość sama w sobie, więc w ciemno mogę zaryzykować stwierdzenie, że warto iść ;)
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-04-08, 09:29   

Gdyby ktoś był zainteresowany podaję termin i namiary na najblizszy koncert Starego Dobrego Małżeństwa.

ZAPRASZAMY DO IMPARTU:
Centrum Sztuki IMPART
ul. Mazowiecka 17
tel.: 071 344 28 16
http://www.impart.art.pl

20 kwietnia 2008, godz. 19.00
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO
-koncert-
Bilety: 35 zł

Impart tradycyjnie ma drogie bilety. W przypadku rezewracji zmiejscowej bilety mozna odebrać w dniu koncertu, chyba jakos ostatecznie dwie godziny przed koncertem. Zawsze jak zabraknie miejsc siedzących sprzedawane są wejsciówki na miejsca stojące.

Płytkę "Jednoczas" mam, zakupiłam w sobote (niebywałe - leżała w dziale nowości) ale nawet jeszcze nie przesłuchałam. Czekam na jakiś znak, okreslony nastrój, bo to nie jest kolejna pogodynka w stylu "Beretki dla Bejdaka". Teksty Rybowicza nie tyle są programowe ile specyficznie nacechowane i nastawione dośrodkowo. W porównaniu z wierszami Ziemianina trzeba się do nich przygotować.

Koncercik oczywiście polecam gorąco!!!
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2008-04-08, 09:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-04-08, 09:57   

chmurkolistna napisał/a:
pogodynka w stylu "Beretki dla Bejdaka".


Eeee Chmurka... "Beretka..." nie była taka sobie tylko pogodynkowa. Zawierała chociażby preludium do obecnej fascynacji Mistrza Myszkowskiego Rybowiczem. Przepiękna mroczna makatkę o aniele śmierci, co to zstąpił i zapachniał chloroformem bzu...

W sumie preludium płyty było tez jakby zapowiedzią mających nastąpić zmian w SDMie i życiu hmm samego Poety Żywego... "Pali się dom w mej pamięci...". Czas leci czas ucieka... kurde czasami uważam, że to wbrew ogólnej opinii jedna z najlepszych płyt SDMu. Podobnie jak niedocenione "Kino Objazdowe".
1 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-04-08, 10:29   

Preludium owszem, ale co powiesz na "Wujka Kazka" i wszelkiego typu "kici miau miau czemu nie hau hau" i "beng, beng, łarapapara". Przez to Beretka jest nastrojowo i tematycznie trochę niespójna. Natomiast nie wiem czemu właśnie mało kto docenia "Kino objazdowe", album równie niesamowity co "Miejska strona księżyca" i "Latawce pogodnych dni" o wyrazistej lini melodycznej i tekstach.

Możliwe właśnie, że "Beretka", tak jak Franco piszesz, to etap przejsciowy między "starym" SDMem a własnie "Jednoczasem" bluesowym. Jedno jest pewne - mamy ewidentną zmianę orientacji muzycznej w SDMie ze stricte poezji śpiewanej na prawdziwego bluesa i mnie to osobiście cieszy!
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2008-04-08, 10:30, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-04-08, 11:03   

chmurkolistna napisał/a:
Preludium owszem, ale co powiesz na "Wujka Kazka" i wszelkiego typu "kici miau miau czemu nie hau hau" i "beng, beng, łarapapara". Przez to Beretka jest nastrojowo i tematycznie trochę niespójna.

Może właśnie dlatego doceniam Beretkę, że moje życie było bardzo podobne - huśtawki nastroji, rózne klimaty od euforycznych radości, po beznadziejne smutki, wódkę od ruskich i anioła śmierci, któren już prowadził mnie za rękę na Tamtą Stronę.

Oczywiście wiesz co masz zrobić z płytką pn "Jednoczas" ? ;)

Aaaa i ja osobiście jakoś nie mogę się jeszze przekonać do bluesowego Myszkowskiego w całości. Niektóre kawałki i owszem, ale czasami po prostu ... Może to czas przejścia.

Zobaczymy co ortodoksi na to - będzie o czym pogadać w maju :) .
1 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-04-08, 11:34   

Są gusta i guściki i o to właśnie chodzi. Zawsze miałam ciągotki w kierunku bluesa ale równie dobrze nie każdemu moze to pasować. Reakcji ortodoksów SDMu sama jestem ciekawa, oj będzie sie działo.

Co natomiast mam z robić z płytką "Jednoczas"? Hmm...niech no pomyślę :-P chyba wiem - przekopiowć? :D Oczywiście najpierw wypadałoby przesłuchać ale po raz pierwszy bedę przegrywała bez przesłuchania. Do tego w owym wydawnictwie jest film DVD o Rybowiczu.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-08, 11:40   

chmurkolistna napisał/a:
SDMie ze stricte poezji śpiewanej na prawdziwego bluesa i mnie to osobiście cieszy!


A mnie dla odmiany - nie :wink: i widzę, że podobnie jak Franco.
Ja raz na zawsze zakochałem się w:
- Makatkach
- Czarnym Bluesie o Czwartej nad Ranem
- Pod Wielkim Dachem Nieba
- Niebieskiej Tancbudzie
- Dolinie w Długich Cieniach
- Latawcach Pogodnych Dni
- Miejskiej Stronie Księżyca
...i potem jeszcze nawet
- Tabletki ze słów, mnie przypadły do gustu...

To jest głównie moja Staro-Dobro-Małżeńskość...w tych klimatach się zakochałem..a jakoś tak mocne przemycanie bluesa mniej mi podchodzi (choć przyznam, że najnowszej płyty nie znam)..
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-04-08, 12:15   

Tako moja lista rankingowa SDMowych płyt:
- Kino objazdowe
- Miejska strona księżyca :)
- Latawce pogodnych dni
- Missa pagana (wydanie 2006)
- Dymi mi z czachy
- Pociągi parowe
- solowa K.M. bez tytułu zwana Pieśń strumyka
- Tabletki ze słów
- Jednoczas (materiał z płyty dobrze znam od strony koncertowej ale studyjnych nagrań nie słuchałam jeszcze)

Kolejność podawanie przypadkowa.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-04-15, 12:52   

Zakupiony przeze mnie przeszło półtora tygodnia temu album SDM „Jednoczas” wreszcie doczekał się dotyku lasera. Ciemny rybowiczowy nastrój zaatakował mnie bez powodu wczoraj. Oczekiwałam czego innego od albumu a tymczasem odnalazłam co innego, co zupełnie przerosło moje oczekiwania (wiec chyba Teoria niespełnionych oczekiwań Judee Burgoon sprawdza się i na tej płaszczyźnie).

Nie wiem czy potrafię obiektywnie ocenić płytę – dla mnie pełna jest ona bardzo osobistych konotacji… Emocjonalnie mogę umieścić ją pomiędzy „Kinem objazdowym” a „Beretką”, ale to z zawartością tematyczną niewiele ma wspólnego.

W każdym razie już tak mrocznego klimatu jak w „Tabletkach” w „Jednoczasie” SDM nie zafundował swoim odbiorcom. Bluesik oczywiście to motyw przewodni, ale taki blues stylizowany na Breakout i to bardzo mocno. Pobrzmiewają czasem też fletowe echa „Doliny…” i chwilami udało mi się uchwycić gitarowe nuty z piosenek Słodkiego Całusa od Buby, jednakże to chyba nie dziwi nikogo. Niezmiennie jednak zachwyca mnie w SDMie nastawienie na ekspresywność piosenek obok oczywiście funkcji poetyckiej. Konkretnie chodzi mi tu o przejmujące klezmerskie skrzypce w „Jak daleko do Jeruzalem”, to tak celem egzemplifikacji, bo temu podobne zabiegi odszukać można we wszystkich utworach. Poezja Rybowicza nie jest oczywiście łatwa, ale sięganie po nią wpisane jest w ewolucję muzyczną (i wiekową) zespołu, w ową słynną już „smugę cienia”. Dla miłośników „starego” SDMu też znajdzie się kilka nutek w niezwykle refleksyjnym nastroju.

W przypadku SDMu nie sprawdza się natomiast jedna rzecz – oczekiwanie na najlepszą płytę - chyba poprzez ciągłe metamorfozy zespołu. To właśnie jest najbardziej intrygujące.

Płytę SDM „Jednoczas” w każdym razie polecam gorąco.
Album zawiera cd z piosenkami i dvd z 30minutowym filmem o Rybowiczu.
0 UP 0 DOWN
 
MruQ 


Wiek: 31
Dołączył: 10 Kwi 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-15, 16:15   

Zaspiewalem piosenke bez melodi, pt " Majka " gdyby ktoś chciał posłuchać mojego dzieła, prosze ściągnijcie najpierw http://switch.dl.sourcefo...y-win-1.2.6.exe
Ten program, a nastepnie :
http://www.sendspace.pl/file/wCd5FCui/

Prosze napiszcie mi mi PW [prywatną wiadomość, co o tym myślicie, będe wdzięczny :P ]
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-15, 18:59   

ps1. MruQ, ja mam inną sugestię. Przerób to na mp3 bo nie każdy chce sobie instalować dodatkowe programy, żeby usłyszeć kawałek piosenki. Z tego co przeczytałem możesz to zrobić w programie audiocity. Może Ci również wyskoczyć błąd biblioteki lame, wówczas zainstaluj: http://dobreprogramy.pl/i...P3+encoder+3.97

ps2. przy okazji przypomniałeś mi o konieczności istnienia tematu "nasza twórczość" o profilu muzycznym, zatem zapraszam Tutaj..
0 UP 0 DOWN
 
bejot 


Wiek: 58
Dołączyła: 21 Sie 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-08-25, 22:09   

Z radością informuję:

Stare Dobre Małżeństwo zagości na naszym Zamku za niespełna 2 tygodnie.
Koncert w niedzielę 7 września 2008 o godz. 18:00
Szczegóły wkrótce :)

Pozdrawiam Wszystkich
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-08-26, 09:37   

No w końcu :) . Więc woda wiecznie żywa nadal dudni i Marian znowu nie zamknął kurka... No to do wodopoju, U Studni. Radosne to wieści - dzięki BEJOT :) .

Jakiś suporcik będzie? :)

KU DOBRU!

Bilety w kasie zamku czy koncert za free? Czy jak?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-08-26, 09:38, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
bejot 


Wiek: 58
Dołączyła: 21 Sie 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-08-26, 12:28   

Pewnie pojawi się jeszcze kilka szczegółów dotyczących koncertu .
Założyłam nowy temat w >aktualnościach< SDM na ZAMKU i tam będę informowała na bieżąco.
Bilety w kasie zamku od najbliższej soboty.

A co do supporciku - rozmowy trwają ;)

Pozdrawiam Be
0 UP 0 DOWN
 
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-05-15, 22:56   

Cytat:
2009-06-06 -- 18:00
Koncert Gościnny

Sala Filharmonii

Stare Dobre Małżeństwo
Krzysztof Myszkowski
Wojciech Czemplik
Ryszard Żarowski
Dariusz Czarny
Przemysław Chołody
Piotr Warszawski


Program:
Piosenki do tekstów: Jana Rybowicza, Edwarda Stachury oraz Adama Ziemianina
Po raz pierwszy prezentowane będą piosenki z najnowszej, jeszcze niewydanej, ale już nagranej płyty pt.:"Odwet pozorów", kórej premiara przewidziana jest na jesień bieżącego roku

Ceny: bilet ulgowy --- zł | normalny 45 zł |

z http://www.filharmonia.wr...ents/1244239200

Wrocław oczywiście
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dobre, malzenstwo, poeci, stare


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu