Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
sos czosnkowy
Autor Wiadomość
Angel 
carpe diem !



Wiek: 46
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-17, 22:03   sos czosnkowy

Uwielbiam sos czosnkowy.......Kupowałam wiele róznych gotowych jednak zaden nie smakuje mi tak jak sos czosnkowy w Restauracji Brzeskiej.....Mam w zwiazku z tym prośbę, moze ktoś zna przepis lub ma kogoś tam znajomego i podpyta jak robią ??? :x :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-17, 22:12   

sos opiera sie chyba na granulacie czosnku smietanie oraz majonezie :) ale zapytam soby ktora tam pracuje ;)
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 46
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-17, 22:24   

blaster napisał/a:
sos opiera sie chyba na granulacie czosnku smietanie oraz majonezie :) ale zapytam soby ktora tam pracuje ;)


czekam niecierpliwie.....Składniki to w sumie wszędzie sa podobne, ale odpowiednie proporcje itp. :-P
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-02-17, 22:38   

Jany przecież to proste i zależy od wyobraźni kobiety. Ja robie mniej więcej tak.

Do sosu czosnkowego używam przede wszystkim czosnku :P . Zależnie od gustu - ząbek (albo kilka) przez praskę. Łyżeczka wegety, śmietana przemieszana z jogurtem naturalnym, albo czasami sam jogurt. Jak się ma smaka to trochę majonezu i ketczupu. Ot cała fiGlozofia. Placki ziemniaczane wymiatają z takim sosem.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2007-02-17, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 46
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-17, 22:55   

Franco tylko ona ma smakowac tak jak ten z Restauracji Brzeskiej.......!
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2007-02-17, 23:06   

Dziś Gosiaczek86 zrobiła pyszny sosik (jak w Brzeskiej) i z tego co widziałam to szło to tak:
- majonez (jakieś 2-3 duże łyżki),
- śmietana (1 łyżka),
- mleko (odrobina by lekko rozrzedzić),
- czosnek (ok 3-4 ząbków przez praskę przemielonych, my nie mieliśmy praski więc był siekany),
- sól (do smaku),
- pieprz (do smaku).

Wszystko wymieszać, no i fajnie gdyby chwilkę postało w lodówce i się przegryzło :wink:

Pizza była zajefajna z tym sosikiem :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 46
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-17, 23:22   

dzięki będe próbować

(miałyśmy isć spać :wink: )
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-02-18, 00:04   

czyli Gosia robi sos taki jak ja...ale on nie smakuje jak w Brzeskiej ale jest lepszy...
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2007-02-18, 11:22   

warlike napisał/a:
ale on nie smakuje jak w Brzeskiej ale jest lepszy...

Jest podobny, ale jak zauważyłeś lepszy :P Najlepszy jaki jadłam :wink:
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-18, 15:53   

Podam Wam mój tajemny przepyszny przepis na sos czosnkowy, który powali Was z nóg i będziecie błagać o jeszcze - oczywiście zmodyfokowany, ale bazowany właśnie na sosie z Brzeskiej :) Zawsze go robię na oko.
Jedna mała pora pokrojona w drobną kosteczkę - wystarczy ta biala część (to bardzo zaostrza smak sosu), posypujemy ją vegetą, odrobiną soli, pieprzu, papryki słodkiej, a także ciut kwasku cytrynowego i odrobinę cukru. Do tego wyciskamy czosnek - ok. 3 ząbków. Mieszamy i zostawiamy na chwilkę, żeby się przegryzło. Potem dodajemy suszony koperek z paczuszki tak trochę - ja wiem może ze 3 łyżki (kto nie lubi, nie daje tego składnika, ale zapewniam, że jest pycha), a potem dodaję ok. 3 łyżek majonezu winiary, mieszam i dolewam duży jogurt naturalny zotta np. light (można dodać też śmietanę, albo kefir - od tego zależy gęstość sosu, ze śmietaną będzie gesty, z kefirem rzadszy). Doprawiamy do smaku i gotowe - poprostu miodzio!!!! :)
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2007-02-18, 22:27   

male sprostowanko inez podala 3-4 zabki czosnku .. a to raczej byla prawie cala glowka ;) wtedy sos jest naprawde czosnkowy a sol i pieprz tylko lekko do smaku ;) i jak ujete majonez smietanka a mleczko do rozcieczenia tego i lepszego wymieszania ;) dobrze go odstawic na chiwlke do lodoweczki ;)
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2007-02-19, 14:00   

Robię taki sos od lat i wszystkim znajomym smakuje, porównują go do sosu z Brzeskiej i z Korony.
Oto przepis:
5-6 (może być też więcej) ząbków czosnku rozdrabniam mikserem z 4-5 łyżkami oleju
do tego wlewam mały jogurt naturalny
szcypta soli
4-6 łyżek śmietany 18%
4-6 łyżek majonezu
pieprz
zioła prowansalskie
1-2 łyżki musztardy ostrej (w Kauflandzie można kupić w słoiku czeską mustardę grubo mieloną ok. 1.90 zł - jest idealna)
wymieszać wszystko i odstawić do chłodnego miejsca
Sos można spożywać zaraz po przygotowaniu ale z doświadczenia najlepszy i gęściejszy jest jeżeli przezimuje jedną noc w lodówce.

smacznego
0 UP 0 DOWN
 
Juni 



Wiek: 35
Dołączył: 14 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-19, 15:00   

Ja tam się na sosach nie znam, powiem nawet, że nigdy nie próbowałem sosu czosnkowego, ale jak moja matka zobaczyła przepis Orsona powiedziałaż że jak na jej gust jest nieco za tłusty. Ja niżej podaje przepis na sos czosnkowy jaki jest serwowany w Harlemie:
- Jogurt naturalny, mały lub śmietana,
- 2 łyżki majonezu,
- 2-3 ząbki czosnku,
- sok z cytryny,
- pieprz, sól, papryka i polecam dodać sos koperkowo ziołowy Knorra
Smacznego!
0 UP 0 DOWN
 
Gwidon 


Wiek: 38
Dołączył: 23 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-23, 22:11   

Dobrym pomysłem jest również zastąpienie jogurtu bitą śmietaną (ale nie taką w proszku tylko trzeba kupić śmietanę 30% i ją ubić). Do takiej śmietany dodać kilka łyżek majonezu, sól pieprz do smaku no i oczywiście czosnek (to zależy jak ostry sos się lubi). Najlepiej żeby poleżał w lodówce żeby się przegryzł i zapewniam że jest to ciekawe połączenie.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-24, 01:01   

Bita śmietana i czosnek - dwie rzeczy do jedzenia, które bardzo lubię, hmmm... :) Muszę spróbować, choć to pewnie bomba kaloryczna...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czosnkowy, sos


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu