Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
sos czosnkowy
Autor Wiadomość
Isia 



Wiek: 27
Dołączyła: 09 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg ;)

Wysłany: 2007-02-24, 14:19   

No mam podobne przeczucie z tymi kaloriami...ale cóż sprubować nie zaszkodzi...
0 UP 0 DOWN
 
sabatina 



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-02, 18:59   

ja rowniez uwielbiam sos czosnkowy. nie bede przytaczac tu kolejnego przepisu.
powiem tylko,ze jest pyszny - tylko trudno potem pozbyc sie aromatu..:)
w ogole czosnek jest bardzo leczniczy. przed miesiacem mialam grype. i kurowalam sie mini gorocym mlekiem + troche maselka + wycisniety wen zabek czosnku.
bardzo mi to pomoglo. bylam zachwycona do czasu , gdy w koncu odzyskalam wech i smak:):)
gdy w przyszlosci dopadnie mnie jakies chorobsko- zamiast mleka z czosnkiem- bede jesc wszystko z sosem czosnkowym:)
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-04, 16:50   

sabatina napisał/a:
tylko trudno potem pozbyc sie aromatu..:)
na 'smaczek' po cebuli ponoć dobra jest świeża pietruszka zielona, więc można też wypróbować to na czosnkowy odorek - ale jak go tak lubię (i czosnek i potem smak czosnku w ustach - gorzej z innymi :) )
0 UP 0 DOWN
 
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-11, 22:07   

A pytanie o czosneczek - jadł ktoś z was forumowiczów pieczywko czosnkowe????
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-11, 22:41   

lukstapol napisał/a:
pieczywko czosnkowe
jami :) a do niego oczywiście sosik czosnkowy :) Podwójna dawka tego, co tygryski lubią nabardziej :D
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2007-03-11, 23:11   

jadore, na zapaszek po czosnku goraca herbatka pomaga :D ostatnuio zjadlam zabujcza dawke mojego sosu ,.. mama nie chciala ze mna isc nigdzie to "napiola" mnie goraca herbata i w sumie nie czulam juz po noskiem czosnku :] taki malutki :offtopic: :wink:
0 UP 0 DOWN
 
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-14, 09:51   

Pieczywko czosnkowe to jedna z ulubionych potraw - dań dla mnie. W zamrażalniku mam masełko czosnkowe wystarczy je tylko posmarować na bułce bagietce do tego żółty serek i przyprawa do piekarnika i przysmak zrobiony.... :)
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin999 


Wiek: 49
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-04-30, 09:37   

Najlepszy sos czosnkowy, a zarazem najprostszy w zrobieniu:
Główka czosnku+ duży kubeł śmietany 18%, + majonez (minimalnie mniej niż śmietany) + łyżka majeranku- wszystko wymieszać i koniec.
Smacznego. :-P
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-30, 09:52   

brzeżanin999 napisał/a:
Główka czosnku
tak mało ? minimum 2 duże :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-01, 09:35   

Właśnie wpadła mi w ręce książka z serii Dr. Oetker - Czosnek - Smak i zdrowie.
Jakby kogoś interesowało to mogę zamieścić parę przepisów np. Marynowany ser owczy, Aioli (Ser czosnkowy z kwaśną śmietaną), Bagietki koperkowo - czosnkowe, Mus czosnkowy i takie tam..
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin999 


Wiek: 49
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-05-02, 08:01   

Mi chodzilo raczej o małą główkę- jako przepis dla Was . Jak robię tylko dla siebie to walę wielką, bo uwielbiam taki ostry smak. :shock2:
0 UP 0 DOWN
 
sigalit 



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Lis 2006

UP 0 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-10, 13:57   

sosy smietanowo(jogurtowo, kefirowo)-majonezowo-czosnkowe nadajo sie swietnie do potraw smazonych albo wlasnie do pizzy, dla odmiany podam przepis na sos do salatek na zimno, szczegolnie samej salaty, badz z dodatkami innych pomidorow;-) mozna tez, wybornie smakujo, warzywa gotowane, odcedzone, takie jak brukselka w polowkach, kalafior, brokul w kwiatkach czy fasolka szparagowa, jeszcze gorace zalac tym sosem, przykryc i pozostawic do ostygniecia, spozywac na zimno, w zasadzie wszystkie warzywa smakujo z tym sosem dobrze, nawet te mniej lubiane;-). Ja robie sloiczek sosu, starcza na kilka dni i dodaje do praktycznie wszystkich warzyw, poza dynio i marchewko;-)
kilka zabkow czosnku siekam i ucieram z solo, daje duzo soli okolo lyzeczki by nie doprawiac juz pozniej warzyw, zalewam czosnek oliwo, dodaje lyzeczke musztardy i sok z calej cytryny i to koniec, wystarczy sos rozbeltac widelcem;-) jak mam pod reko gotowane jajko to zoltko ucieram z musztardo, ale to juz luxus;-) Nawet posiekana surowa brukselka z tym sosem smakuje znakomicie, sprawdzilam, wszystkim polecam:)

co do grzanek to robie maslo czosnkowe, zero wysilku, piec minut roboty, znow rozcieram czosnek z solo i wytarzam go w masle, smaruje kromeczki weki, posypuje odrobino majeranku badz oregano i siup na pare minut do mocno rozgrzanego pieca, swietne chrupkie pieczywo na goraco wlasnie do salatek, uwielbiam z salatko grecko:)
sprobujcie tez na usmazone kotlety z miesa, juz po zdjeciu patelni z ognia polozyc maslo czosnkowe i przykryc potrawe az sie maselko na nich nie rozpusci, ja robie to na papierku z masla, rozscielam je na patelni i przykrywam wlasnie, po minucie gotowe a jak smakuje i pachnie:)

sam czosnek aby nie nadawal potrawie goryczki, nalezy do potrawy dodawac na koniec, ja dodaje zawsze roztarty z solo, czyli odstawic z ognia i przykryc potrawe na kilka minut, nie gotowac, dotyczy to i zup i smazonych potraw miesnych, zapewniam ze potrawa bedzie o niebo lepsza:)

jesli chodzi o czosnek w potrawach duszonych to wrzucam czosnek w skorupach, nie bojcie sie wrzucac nawet calych glowek, czosnek w skorupie gwarantuje ze potrawa nie bedzie gorzka.
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-10, 14:08   

Oj w pracy nie powinno się takich rzeczy czytać, aż się cały pośliniłem ;)
Nie szukasz czasem męża? ;)
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-10, 14:21   

lukstapol napisał/a:
Pieczywko czosnkowe to jedna z ulubionych potraw


Uwielbiam pieczywo czosnkowe z jakąś sałaka w Brzeskiej...Poprostu pychota wole tam iść na to bardziej niz na pizze, chociaz pizze tez kocham...
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2007-10-10, 14:35   

Ja sos czosnkowy robię tak: śmietana (18%), majonez w równych proporcjach, czosnek ile mi się zapragnie w danym momencie (zależy czy chcę słaby czy ostry), przyprawiam solą, pieprzem i ziołami prowansalskimi. Do lodówki na 10 minut i gotowe.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czosnkowy, sos


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu