Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Offtopic - Radny a Latarnie PKP
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-02-16, 12:58   

Lotnik_Krzyś napisał/a:
to nie on te latarnie tam stawial i to nie jego problem



Eeeeee ? Jak to nie jego problem - to jest teren miasta Brzeg, a ten Pan jest radnym miasta Brzeg (czy jak to się formalnie nazywa). Jest przedstawicielem miasta przed orgami władzy państwowej i wynika z tego co sam napisał, że się postarał (albo stara).

A co do wiaduktów - stojąca woda to chyba spadek po czasach II-giej wojny. Kiedyś rozmawiałem z Kimś (duża litera dlatego, że kojarzę osobę) i bodajże chodziło o brak dokumentacji poniemieckiej. Większość tego, co mamy w Brzegu pochodzi z mniej lub bardziej odległej przeszłości. To jest jak najbardziej problem Pana Radnego Bartka T. (wierzę, że jest tym za kogo się podaje). Problem RADNEGO i ludzi, których reprezentuje.
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-16, 13:28   

Franco jak uważnie przeczytałeś kilka postów wcześniej Bartek T napisal, żę poinformował odpowiednie osoby o tej latarni czyt. podjął właściwe kroki a mimo to iż to napisał dalej pojawiały się i pojawiają posty "czepiające się" jego. a
Franco Zarrazzo napisał/a:
Lotnik_Krzyś napisał/a:
to nie on te latarnie tam stawial i to nie jego problem
dotyczyło tego, iż latarnie znajdują sie na terenie PKP i to PKP powinno się tym zainteresować....powtarzam....Bartek T poinformował już odpowiednie służby. A poza tym czy tylko 1 radny jest w Brzegu?

[ Dodano: 2007-02-16, 13:38 ]
mamy 21 radnych a widać, że tylko Bartek T jako najmłodszy i możez racji tego ma być za wszystko odpowiedzialny....jesli sie myle prosze mnie poprawić....ale wydaje mi sie, ze wybory do rady miasta byly przeprowadzane w okregach i z racji tego to radny z danego okregu powinien wykazywac zainteresowanie co na jego terenie sie dzieje, ul. Towarowa to raczej nie jest okręg Bartka T
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-02-16, 13:43   

Lotnik_Krzyś napisał/a:
i pojawiają posty "czepiające się" jego.


Pojawiają się dlatego, że jest chyba jedynym (albo jednym z dwóch) radncyh, którzy zeszli do ludzi. I za to mu chwała. Serio.

Głosy nieprzychylne moim zdaniem nie są w większości nieprzychylnością wobec OSOBY, ale woba CAŁOKSZTAŁTU RADY czy Urzędów. Pan Radny Bartek T. (pozwolę sobie tutaj nie używać prztyczków typu "Szeryf"), w tym wypadku zbiera na siebie większość brudów, które ludzie chcą anonimowo wylać. Większość pretensji.

W tym wątku nie mam nic do Pana Bartka T. jako radnego. Do osoby nie mam nic w ogóle, bo nie mialem przyjemności.

Jeśli za rok Pan Bartek T. wytrzyma presję i będzie dalej aktywnym forumowiczem będąc jednocześnie głosem RADY, to ogłoszę powszechną mobilizację na ufundowanie Laurki Wdzięczności i Docenienia i sam osobiście ją wręczę (jeśli Pan Radny Bartek T. ją zechce przyjąc).

Wiesz, co mam na myśli, Asie Przestworzy? Po prostu - ludzie mają problemy, boją się je "donosić" a może nie mają na to czasu - pracują w godzinach odpowiadających pracom urzędów. I tak dalej... albo pracują tak ciężko, że potem im się nie chce i włączają kompa. Albo jak to ma miejsce w (moim zdaniem) większości użytkowników tego zacnego miejsca w sieci - uczą się, jeszcze nie poznali realiów (a może realii - nie jestem polonistą - proszę o sprostowanie osoby komeptentne).

Bartek T. jest pod ręką i zbiera tutaj czasami za niekompetencje innych kolegów z Rady byłej lub obecnej. I tyle. Naprawdę tutaj nie mam nic (a wręcz przeciwnie) do Pana Radnego Bartka T (którego wirtualnego wydania jestem zresztą wiernym fanem ;) ).

Z szacunkiem dla Asa Przestworzy i działań (oby skutecnzych) Pana Radnego Bartka T.

FZ
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2007-02-16, 13:45, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-16, 13:51   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Wiesz, co mam na myśli, Asie Przestworzy?

wiem co masz Franco na myśli bo o tym samym i ja pomyślałem a teraz cichooooo o radnych bo się :offtopic: zrobił :)
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-16, 13:51   

Samorząd (na przykład miejski, powiatowy czy wojewódzki) ma tyle wspólnego z administracją rządową co patrol z petrolem. Zazra usłysze, że to nieważne, bo wązne że wadza to jest, ale wydaje mi się, że najwyższa pora, żeby obywatele też zaczęli wysilac swoje szare komórki i orientowali sie chociażby w stopniu podstawowym w ustroju państwa w którym żyją. Mister Roztropek zapewne mógłby spokojnie zostać moeratorem takiego forum na którym by mozna było prześwietlic każdą niejasna administracyjnie sprawę - jak np. tego kto odpowiada za lampę na Towarowej.
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-16, 13:58   

Radku W. o co ci konkretnie chodzi?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-02-16, 14:02   

Radek W. napisał/a:
Samorząd (na przykład miejski, powiatowy czy wojewódzki) ma tyle wspólnego z administracją rządową co patrol z petrolem.


Wydaje mi się, że wręcz przeciwnie. I jakoś mi dziwnie słuchać takich słów z ust osoby wykształconej a do tego reprezentującej organizację Pożytku Publicznego. To jest STRUKTURA i ma być funkcjonalna. To jest PAŃSTWO i PRAWO. Przecież o tym rozmawialiśmy na innym wątku, gdzie poddałeś Radku W. w wątpliwość moje postrzegania Prawa...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2007-02-16, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-16, 14:03   

Jak to nie jego problem - to jest teren miasta Brzeg, a ten Pan jest radnym miasta Brzeg (czy jak to się formalnie nazywa). Jest przedstawicielem miasta przed orgami władzy państwowej i wynika z tego co sam napisał, że się postarał (albo stara).
Abstrahując o dtego że Bartek T. uznał że to jego problem etc. radny gminy, powiatu to rada gminy nie jest reprezentantem władzy państwowej, w rozumieniu rządowej a jest samorządem. Myślę więc, że jeżeli forumbrzeg może do czegos służyć w kreowaniu społeczeństwa naszego miasta to między innymi do tego, żebyśmy sobie nawzajem rozliczne sprawy wyjaśniali:)
Z korzyścia for ewrybady :D
sorry za :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-02-16, 14:06   

Radek W. napisał/a:
żebyśmy sobie nawzajem rozliczne sprawy wyjaśniali:)
Z korzyścia for ewrybady


Myślę, że parę osób próbuje to robić. Jak sam napisałeś - "for ewrybady" :) . Dialog - przecież nie jesteś zwolennkiem (podobnie jak ja) budowy pomnika Pewnego Zacnego Człowieka ze spiżu czy czego tam. Pomnik z czynów...
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-16, 14:11   

Lotnik_Krzyś napisał/a:

mamy 21 radnych a widać, że tylko Bartek T jako najmłodszy ...


Ja tylko małe sprostowanko - najmłodszym radnym tej kadencji jest Kamil Szeremet, występujący na tym forum pod nickiem SMB...

Natomiast faktem jest, że jedynie Bartek T. jest otwarty na bieżące problemy poruszane tu na tym forum. I chwała mu za to... :wink:
Ostatnio zmieniony przez Naczelna PP-B 2007-02-16, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-16, 14:13   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Radek W. napisał/a:
Samorząd (na przykład miejski, powiatowy czy wojewódzki) ma tyle wspólnego z administracją rządową co patrol z petrolem.


patrol ma bardzo duzo wspolnego z petrolem:...bez petrolu (paliwa,benzyny...etc) patrol nie pojedzie na patrol a więc obydwie rzeczy są zależne ale tylko jednostronnie.o ile patrol zależy od tego czy jest benzyna (ruch) o tyle benzyna nie zalezy bpo co nam z benzyny jak nie mamy patrolu.....i podobnie wydaje mi sie jest z rządem i samorządem.Obydwie te formy władzy są od siebie zależne o ile Państwo może funkcjonować bez samorządów i stanowić jedno ciało o tyle samsamorząd istnieć nie może - Państwo to petrol samorząd , gmina - to patrol
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-16, 14:20   

Franku
samorządy maja zupełnie inne kompetencje niż administracja rządowa, inne ustawy regulują ustrój jednego i drugiego. Wierzaj mi - nie są tym samym.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-02-16, 14:31   

Radek W. napisał/a:
Franku
samorządy maja zupełnie inne kompetencje niż administracja rządowa, inne ustawy regulują ustrój jednego i drugiego. Wierzaj mi - nie są tym samym.



Ależ wierzam - ale...ale.. ale.. to kto w takim razie I PO CO wybiera Radnych? Kto reprezenuje interesy obywatela i załóżmy dzielnicy (osiedla) tam na Górze?

[ Dodano: 2007-02-16, 14:33 ]
Lotnik_Krzyś napisał/a:
patrol ma bardzo duzo wspolnego z petrolem:...bez petrolu (paliwa,benzyny...etc) patrol nie pojedzie na patrol a więc obydwie rzeczy są zależne ale tylko jednostronnie.o ile patrol zależy od tego czy jest benzyna (ruch) o tyle benzyna nie zalezy bpo co nam z benzyny jak nie mamy patrolu.....i podobnie wydaje mi sie jest z rządem i samorządem.Obydwie te formy władzy są od siebie zależne o ile Państwo może funkcjonować bez samorządów i stanowić jedno ciało o tyle samsamorząd istnieć nie może - Państwo to petrol samorząd , gmina - to patrol



Pięknie - struktura :) . Po to są te jakieś tam trójpodziały ( i inne władzy). Niejaki oszołom, bodajże Webster, już dwno temu napisał, że biurokracja jest zagrożeniem demokracji... Tak mniej więcej też myślę, Asie Przestworzy.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-16, 15:10   

Samorządy róznych szczebli nie są zależne od siebie hierarchicznie a od władzy administracji samorządowej tylko jezeli chodzi o kontrolę i nadzór prawny. To znaczy Wojewoda może zakwestionowac procedure uchwalenia jakiegos aktu prawa miejscowego albo jego zgodnosc z ustawą, ale nie może naprzykład nakazać wójtowi czy burmistrzowi zmiany prawa "bo tak".
Obywatela tam na górze repreznetuje Prezydent, Parlament, wybierany z jego akcepctacją rząd i Prezes Rady Ministrów.
I to jest szefie trochę co innego niż trójpodział władzy.
A - zagrożeniem dla każdego systemu czy to monarchiczny czy demokratyczny jest na pewno złe prawo, bo ono generuje biurokrację.
Ale to jest warte osobnego topicu
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-16, 15:12   

Radek W. napisał/a:
Ale to jest warte osobnego topicu


Nie czuję się kompetentny do założenia takowego, ale z pewnością to chciałem zasugerować :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: latarnie, offtopic, pkp, radny


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu