Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Informacja na temat zadań inwestycyjnych w ramach RPO
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-09, 16:37   Informacja na temat zadań inwestycyjnych w ramach RPO

W styczniu otrzymałem wykaz projektów, jakie Gmina Miasto Brzeg złożyła, lub zamierza złożyć jako zadania inwestycyjne, które mogą kwalifikować się do dofinansowania ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego naszego województwa.
Dokument można obejrzećTUTAJ
Liczę na dyskusję bo to bardzo ważne i pieniądzożerne inwestycje dla Naszego Miasta.
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-02-09, 16:56   

:wink: wszystko ladne i piękne.... tylko po co nam sztuczne lodowisko :?:
0 UP 0 DOWN
 
Guzik 
Pan Guzik,nieduży



Wiek: 33
Dołączył: 07 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Łosiów

Wysłany: 2007-02-09, 17:32   

Według mnie: Rozbudowa krytej pływalni,modernizacja basenu przy korfantego,modernizacja BCM.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-02-09, 19:00   

Jak widać z ochroną środowiska zbytnio się nie wysilono. Jakie są potrzeby w tym zakresie wiedzą najlepiej w ZHK, MPWiK, BPEC w ZUOK w Gaci. Czy w tych firmach nie ma żadnych potrzeb jeśli chodzi o rozbudowę infrastruktury związaną z ochroną środowiska, czy też ktoś wykonał plan bez żadnych konsultacji z nimi? Na to drugie mi wygląda. Chyba trzeba jakieś szybkie konsultacje nawet telefoniczne wykonać.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-02-09, 19:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
donGerwazy 


Wiek: 53
Dołączył: 27 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-09, 19:15   

Roztropek napisał/a:
Jak widać z ochroną środowiska zbytnio się nie wysilono. Jakie są potrzeby w tym zakresie wiedzą najlepiej w ZHK, MPWiK, BPEC w ZUOK w Gaci. Czy w tych firmach nie ma żadnych potrzeb jeśli chodzi o rozbudowę infrastruktury związaną z ochroną środowiska, czy też ktoś wykonał plan bez żadnych konsultacji z nimi? Na to drugie mi wygląda. Chyba trzeba jakieś szybkie konsultacje nawet telefoniczne wykonać.


Jak się orientuję, wszystkie propozycje do RPO wykonywały zainteresowane placówki i instytucje, które - jak sądzę - znają najlepiej swoje potrzeby.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-02-09, 19:41   

Jeśli to prawda, to w dziale Ochrona Środowiska żadne potrzeby w Brzegu nie występują. Teraz już wiem za co miasto Brzeg zostało ostatni wyróżnione tytułem "Miasto Przyjazne dla środowiska". Życzę dobrego samopoczucia wszystkim odpowiedzialnym za ochronę środowiska i zagospodarowanie odpadów w mieście i nie dziwię się, że pan Bartek musi występować na forum z takim apelem.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-10, 17:12   

EKOGOK w Gaci realizuje projekt w ramach ZPORR na lata 2004-2006, umowa podpisana we wrześniu 2006, numer projektu bodaj Z/2.02/I/1.2/737/05 albo 736 albo 738 i to leci za kasę z Dolnego Śląska, czyli z Wrocławia. Płatności żadnych jeszcze nie było, ale projekt na ładnych kilka baniek właśnie na rozbudowę tegoż zakładu. To raz.

Barkuje mi oczywiscie rewitalizacji Kępy Młyńskiej i serce mi od tego peka, no chyba że tam będzie ta przystań na Odrze, to dobrze. Cieszy cholernie rewitalizacja budynku Gminazjum, dobrze że nie więzienie! Zreszta zmontowanie w jedno zrewitalizowanego budnky Gimnasium Illustre - plus amifiteatr plus całoroczne cemtrum przy istniejacym Aquaparku to fajna rzecz, będzie jakby całe nowe centrum miasta, że hoho.

QW rewitalizacji ratusza mozna byłoby ujac zagospodarowanie (if possible) poddaszy. One są niesamoiwte, trzy pietrowe, ach, kto był ten nie zapomni.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-02-11, 10:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-12, 02:45   

bartoszek napisał/a:
wszystko ladne i piękne.... tylko po co nam sztuczne lodowisko :?:

Do łowienia ryb jak sądzę (jak w kawale Tyma z reklamy)

Radek W. napisał/a:
rewitalizacji ratusza mozna byłoby ujac zagospodarowanie (if possible) poddaszy. One są niesamoiwte, trzy pietrowe, ach, kto był ten nie zapomni.


burmistrz Kotara wspomniał o tym, że albo ujęto, albo jest na to jakiś pomysł. To warto je obejrzeć? To muszę to zrobić.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-02-12, 08:55   

Bartek T. napisał/a:
burmistrz Kotara wspomniał o tym, że albo ujęto, albo jest na to jakiś pomysł. To warto je obejrzeć? To muszę to zrobić.
Zdaję sobie sprawę, że chce Pan wszystko obejrzeć osobiście, ale nie tędy droga, podobnie jak z planem RPO będącym tematem postu. My wyborcy nie po to wybraliśmy radnych aby (przepraszam za wyrażenie) odwalali robotę za odpowiednie komórki Urzędu Miasta. Radni powinni dostawać gotowe przemyślane projekty i plany i najwyżej skonsultować je z wyborcami, a nie działać w ramach pogotowia wpisując lub dodając do nich coś w ostatniej chwili.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-12, 09:03   

Człowieq!
czy warto? to jest jazda poddasze i wieża to sa niesamoiwte miejsca. reszta Rtusza po restauracji ma charakter nieokreślony, niby to stary budynek ale jakims takim późnym prlem z tej restauracji tchnie.

Baj de łej Ratusz, może by sie dało delikatnie wymóc uporządkowanie dziedzińca który przypomina lekko skrzyzowanie szczalni z zapleczem magazynowym? Restauracja ma tam windę - okej, ustawia samochody, okej tez jestem w stanie zrozumieć, ale tej pryzmy piachu, obesrania giołębiowego oraz suszącego się prania nie rozumiem. A tymczasem:
wejście na więzę, poddasza, zegar, sala rajców miejskich i wreszcie galeria sztuki współczesnej - to mogła by byc trasa na jednym bilecie, nie?

No.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-12, 15:33   

Nie chce wszystko obejrzeć osobiście tylko zobaczyć ciekawe miejsca w Brzegu.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-12, 15:38   

ja nadal nie wiem na ciula nam lodowisko :) wole zapłacic za bilet i pojechać do Opola przeciez to nie daleko a te pieniadze przeznaczyc na ważniejsze sprawy w Brzegu.

pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-02-12, 16:01   

Bartku T. wydanie milionów złotych :!: na lodowisko.... po co :?: podzielam opinie blastera odnośnie Opola :!: proponuję: <choć nie wiem czy to dobry pomysł :?: > zróbmy lodowisko takie jak we Wrocławiu na Rynku......... jeśli skorzysta z niego połowa mieszkańców Brzegu .... wybudujmy lodowisko....
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-12, 18:47   

ja tam uważam , że kryte lodowisko czynne caly rok ma sens, taki sam jak basen kryty, czynny cały rok. Rownie dobrze mozmna powiedziec, że mozna na kryty basen przejechac się do wrocławia czy opola, a jednak fajnie jest jak jest w Brzegu. Poza tym więcej atrakcji na mijescu to wieksza szansa, że Brzeg nie będzie tylko godiznna przelotówka dla wycieczek, ale że chociaz bedzie miejscem gdzie warto będzie zostac na noc czy dwie w ramach turystycznych wojaży. Jak to będzie z sensem zaplanowane i dojdzie do tego oferta totrystyczno-krajoznawczo-kulturalna, ale ciekawa dla przybysza z zewnątrz, to jest na to szansa.

definicja ciekawej oferty dla przybysza z zewnątrz:
cos czego nie maja inne miasteczka pokroju Brzegu
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-12, 18:56   

Czas składania wniosków dot. RPO (do Brukseli) minie 6 marca br. Okazało się, że połowa województw jeszcze tych wniosków do Brukseli nie złożyła. Na szczęście, opolskie woj. znalazło sie w grupie województw, które już te wnioski złożyły...
Natomiast z mojej wiedzy, wpływ radnego miejskiego na realizację czy też zmiany (w chwili obecnej, oczywiście) jest zerowy...
No, chyba, że radni nie uchwalą wkładu własnego w budżecie w ramach - ostatnio trendy powiedzenia wśród paru radnych - "zaciskania pasa" , a wtedy i owszem - projekt może zostać niezrealizowany (w przypadku jego pozytywnego rozpatrzenia przez UE)
No, chyba, że się mylę - wtedy proszę mnie poprawić
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: informacja, inwestycyjnych, na, ramach, rpo, temat, zadan


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu