Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Dramat brzeskich podwórek.
Autor Wiadomość
Guzik 
Pan Guzik,nieduży



Wiek: 33
Dołączył: 07 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Łosiów

Wysłany: 2007-02-08, 12:12   Dramat brzeskich podwórek.

Chciałbym poruszyć ważny według mnie temat mianowicie zaniedbanych przez gminę podwórek.Jestem mieszkańcem bloku przy ulicy Wyszyńskiego i zapewne nie tylko ja dostrzegam tę poważną wadę w lokalizacji mojego mieszkania.
Latem,gdy jest sucho,problem ten nie jest tak uciążliwy,tak samo jak zimą ,gdy spadnie dużo śniegu.Natomiast podczas wiosennych roztopów,czy jesiennej "chlapy" nasze podwórko zamienia się w miejsce przypominające "pobojowisko".Nawierzchnią jest goła ziemia,co jak łatwo zauważyć,pod wpływem wody przeistacza się w błoto.Nie możemy nawet wynieść normalnie śmieci,tylko bawimy się w "sapera".
Jestem pewien,że nie tylko moje podwórko jest dotknięte tym problemem,ale z tego co mi wiadomo,m.in. bloki przy Boh.Monte Cassino,czy ul.Wita Stwosza mają podobne utrapienie.

Dla udowodnienia dołączam zdjęcie :) .Widoczne są i tak ludzkie warunki,bo napadało trochę śniegu :P




Moderowany przez smooth:
Proszę trzymać się zasad załączania zdjęć. Patrz tutaj


Zdjęcie załadowałem na nowo (nazw bez odstępów i bez polskich znaków)
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-02-08, 17:03, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-02-08, 17:09   

swoją drogą :D :D trochę szlaki i problemie :D :D

ale zauważmy, iż dookoła znajdują się garaże... więc wina leży wśród właścicieli garaży, rozjeździli Ci poprostu podłoże.....

a drugiego wyjścia nie ma ??
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-02-08, 17:55   

Tylko nie szlakę - trucizna. Problem jest dwojaki. Kilkadziesiąt lat temu większość tych podwórek miała jakąś kanalizację. Sprawdzałem w MPWiK. W większości brak dokumentacji i planów, chociaż starsi ludzie pamiętają kratki ściekowe. Przed wojną nie było takich bagien na podwórkach miejskich. Właśnie nawożenie szlaką doprowadziło do ich zasypania. Jakoś MPWiK nie kwapi się do odtworzenia przebiegu tych kanalizacji. Druga sprawa to dogadanie się zarządców tych podwórek w sprawie drobnych inwestycji z tym związanych. Urząd miasta nie ma żadnego pomysłu i chęci do koordynacji tych spraw. Dwa lata temu wysłałem pismo w podobnej sprawie bez odpowiedzi do chwili obecnej. Ba, Urząd miasta nie może zmusić właścicieli garaży i posesji granicznych do odprowadzania wody deszczowej na swój teren, choćby przez wykonanie studzienek bez odpływu. Całkowita niemoc i tyle.
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-02-08, 18:01   

płyty betonowe.... cokolwiek.... czasami warto pomyśleć o czymś samemu.... i coś samemu zrobić.. a nie czekać na pomoc.....
0 UP 0 DOWN
 
Guzik 
Pan Guzik,nieduży



Wiek: 33
Dołączył: 07 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Łosiów

Wysłany: 2007-02-08, 18:37   

Dobrze,w takim razie stwierdzam,że płacenie czynszu jest nierzeczowe...
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-02-08, 19:17   

Guzik napisał/a:
Dobrze,w takim razie stwierdzam,że płacenie czynszu jest nierzeczowe...


Tu się zgodzę, sam opłacam czynsz i też mam podobne zdanie, płacę to wymagam.
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-02-08, 19:25   

to ja proponuję wybudowanie obok domu np. Burmistrza :D .... nawet drogę Wam wtedy zrobią :D :D i choidniczki :D :D i latarnie postawią :D :D
0 UP 0 DOWN
 
BRANDMAN 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-08, 20:25   

NO chodniczki.....
pewnie podgrzewane!!!!!!!!!!!!! :-P :-P :-P :-P :mrgreen: :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-02-09, 07:59   

W tym wypadku ze stwierdzeniem "klient płaci-klient wymaga", nie mogę się zgodzić. Metr kwadratowy chodnika kosztuje obecnie minimum 150 zł (jeśli znajdzie się wykonawca). Utwardzenie podwórka jeszcze więcej. Niestety czynsze są za niskie, a ludzie więcej płacić nie mają z czego. Bez pomysłu ze strony miasta jak to zrobić za częściową odpłatnością mieszkańców nic z tego nie wyjdzie. Dodatkowo na odtworzenie kanalizacji, wybudowanie kanalizacji burzowej (taką w formie całkowicie oddzielnej od bytowej mamy w ilości szczątkowej), czy zagospodarowanie podwórek są środki z Unii, ale na miasto w całości lub dzielnice. Czy znowu wyłącznie zapaleńcy mają się tym zająć. Pan Burmistrz zdaje się nawet jakiś nowy dział utworzył do pozyskiwania środków z Unii, więc może niech każdy robi swoje. Tu "czyny społeczne" w postaci nawiezienia szlaki, położenia płyt betonowych na błoto itd. tylko pogarszają sytuację. Dowody są widoczne gołym okiem właśnie na podwórkach.
Zresztą nie tylko o podwórka idzie. Podobnie, jeśli chodzi o pozyskiwanie środków, sprawa ma się z elewacjami. Kosztów nowych tynków nie udźwignie ani gmina, ani wspólnoty mieszkaniowe.
Przynajmniej 60% brzeskiej zabudowy pochodzi z lat 1900-1925 z tego część zaliczono do "zabytków". Wszystkie ciągi schodowe, część elewacji, rodzaj okien w tych budynkach itd. są podobne. Rozwiązaniem jest powołanie firmy zależnej od gminy zajmującej się masowym odnawianiem takich podobnych elementów. Obecnie niby wydział budownictwa powinien pilnować całości wystroju, ale jak jest w rzeczywistości wystarczy spacerek po mieście.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-02-09, 08:14, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Guzik 
Pan Guzik,nieduży



Wiek: 33
Dołączył: 07 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Łosiów

Wysłany: 2007-02-09, 09:05   

Jeżeli chodzi o elewacje,to nie wiem czy zauważyłeś,ale w Brzegu jest coraz więcej budynków,pokrytych ładną,kolorową ociepliną.I wcale nie jest też prawdą,że gminie brakuje pieniędzy z czynszów(które notabene nie są takie małe),ponieważ gdy przez kilka dobrych lat nie zostało zrobione NIC,to trochę tych środków jednak musieli odłożyć.

Jednym słowem brak chęci,zainteresowania,zaangażowania itp. itd. :x
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-02-09, 09:52   

Guzik, mimo młodego wieku myślisz jak porządny gospodarz. Niestety władze miasta myślą inaczej. Nic i nigdzie z czynszów nie jest odłożone, a te nowe elewacje to w 90 % za prywatne pieniądze wspólnot mieszkaniowych (kredyty termomodernizacyjne) i spółdzielców. Są środki z Unii na ten cel, ale ktoś musi się koordynacją zająć.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-09, 09:55   

niech ktoś się uda na podwórko "Okrąglaka" wita stwosza podajrze ulica koło garaży są takie doły że szok !! wjeżdzasz jednym kołem i akurat tylnie łapie inną i tylko słychać hrrrryyy i zderzakiem o ziemie masakra poprostu :x :x
0 UP 0 DOWN
 
Guzik 
Pan Guzik,nieduży



Wiek: 33
Dołączył: 07 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Łosiów

Wysłany: 2007-02-09, 10:15   

Dlatego,w swojej pierwszej wypowiedzi zaznaczyłem ,że to chyba nie jest tylko problem mojego podwórka ,ale i między innymi ul.Wita Stwosza. Tam mieszka mój wujek i też widok na podwórko jest przerażający... Czy ma ktoś jakiś pomysł, na podniesienie tego problemu,może w brzeskich mediach? Wiem,że w szeregach użytkowników forum,mamy panią redaktor z Panoramy Brzeskiej,może ona nam pomoże :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-09, 10:20   

Guzik napisał/a:
Czy ma ktoś jakiś pomysł, na podniesienie tego problemu,może w brzeskich mediach? Wiem,że w szeregach użytkowników forum,mamy panią redaktor z Panoramy Brzeskiej,może ona nam pomoże :)


Ja nie widzę problemu proszę bardzo link:
Tutaj
0 UP 0 DOWN
 
Guzik 
Pan Guzik,nieduży



Wiek: 33
Dołączył: 07 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Łosiów

Wysłany: 2007-02-09, 10:37   

Napisałem pościk. Może faktycznie,coś razem zdziałamy :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskich, dramat, podworek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu