Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: alferx
2007-03-15, 23:06
Wieczór z Tangiem Argentyńskim (Milonga) w rest. RELAX
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-17, 16:41   Wieczór z Tangiem Argentyńskim (Milonga) w rest. RELAX

Grupa Nieformalna Projekt: Tango Brzeg zaprasza wszystkich zainteresowanych tangiem argentyńskim do restauracji RELAX w dniu 18 stycznia (czwartek) na godzinę 21.00.
Zapowiedziało przyjazd kilka par z Wrocławia i okolicy - być może uda nam się stworzyć tzw. klimat.

Więcej o nas: www.tangowbrzegu.prv.pl

i na wątku forum: http://www.forumbrzeg.pl/...opic.php?t=4174
Ostatnio zmieniony przez Inez 2007-01-18, 14:44, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-18, 14:08   

No i jak - jest ktoś chętny? Jeśli ktoś ma obawy i się boi, to powiem tyle: strach jest dobry, czasem inspirujący!! :D Szkoda, że nie ma mnie teraz w Brzegu, bo na 200% bym przyszła :)
0 UP 0 DOWN
 
Manuela 
Amor omnibus idem...



Wiek: 37
Dołączyła: 20 Paź 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-18, 15:10   

szkoda, że ostatnio sobie więzadła zadwyrężyłam i ledwo co kuśtykam... może nastepnym razem się skuszę... bo ostatnio coś za często napotykam wzmianki o tańcu :evil: aż mnie skręca, żeby potańczyć... ale ból - siła wyższa...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-18, 15:20   

Przybądź zobaczyć... poczuć klimat....
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-21, 12:31   

Franco Zarrazzo napisał/a:
poczuć klimat....
jak było????
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-21, 13:27   

Nio miło, że pytasz. Nie było za ciekawie, bo przecież wiało wokół. Ale zebrała się nas spora gromadka, która krocząc mroczną doliną zła się nie ulękła i dotarła do Relaksu. Niestety nikt z Wrocka - sami swoi. Ale było w jednym momencie 7 próbujących tańćzyć par. Tańczyli niektórzy czasami nawet walce wiedeńskie. Ogólnie klimat rodzinny i spotkania w gronie znajomych. W wieku od 16 do ok 50 lat :) .

Mistrz AS dobrał piękną muzykę, piękne, melancholijne i pełne ekspresji tanga. Tańczyliśmy nawet tanga Kayah... Poprosiliśmy o świeczki, zrobil się klimat. Czasami zrywało fazę i przerywało muzę. Ale myśmy walczyli na parkiecie czy też przy stolikach.

Było trochę przypadkowych obserwatorów - nie wiem, jak reagowali.

A za oknem "Wicher w trąbkki dmie..." - szalała wichura.

Buziaki i dozo :) . Zapraszam w środę :)
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-22, 14:37   

Wczoraj się pieknie rozpisałam tutaj, a potem mi wszystko znikło :cry: niedobry serwer, niedobry :(
Pisałam m.in. że przez ten wiatr to mieliście trochę klimacik do tańców :)
Nie wiem czy się wybiorę w środę, będę wiedziała w środę i dam Ci znać.
W tangu argentyńskim jak dla mnie brakuje kroków - czegoś, czego można się wyuczyć na pamięć i ewentualnie rozwijać, ja nie umiem tańczyć intuicyjnie, lubię schematy i instrukcje, lubię wiedzieć jak mam coś tańczyć i nie umiem czytać w myślach partnera :(
Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-01-22, 14:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-22, 16:26   

jadore napisał/a:
W tangu argentyńskim jak dla mnie brakuje kroków - czegoś, czego można się wyuczyć na pamięć i ewentualnie rozwijać, ja nie umiem tańczyć intuicyjnie, lubię schematy i instrukcje, lubię wiedzieć jak mam coś tańczyć i nie umiem czytać w myślach partnera


Oj to nie tak... kroków jest taka masa, że chyba nikt nie jest w stanie ich zastosować w jednym tańcu. Dostaje się narzędzia i partner interpretuje, w stosownych momentach dając pole do popisu.

Po prostu wybraliśmy do dalszego przekazania naszej skromnej wiedzy w tym temacie nieco inną drogę, zalecaną przez argentyńskich mistrzów. Najpierw poczuj, potem tańcz. Tango, to taniec harmonii pomiędzy partnerami, partnerów z muzyką, partnerów z tym co wokół (inne pary) i etc.

Na pewno poznasz kroki - tylko nasze doświadczenie mówi, że partnerki, które zaczynały od kroków nie potrafiły się uwolnić od schematów, prowadziły, zamiast być prowadzone. Dlatego w jakiś sposób próbujemy uczyć od feelingu. Ale to też nie do końca tak. Na pierwszych lekcjach uczymy chodzenia i pokazujemy proste obroty. N a tyle proste, że ja sie ich... po pół roku zacząłem uczyć ;) :P

Pozdro znad Diogenesa ;)
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2007-01-23, 00:20, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-22, 20:24   

No tak, miewam tendencję do prowadzenia w tańcu, tutaj dużo zależy od partnera, czasem po prostu nie chcę być prowadzona w tańcu :lol: Powiem Ci jednak, że znajomość kroków przynajmniej mi pomogłaby się odnaleźć w tańcu, pamiętam jak na poprzednim kursie uczyliśmy się tańczyć "blusa" - znaliśmy kroki i schemat ich stosowania, ale nie wolno nam było tańczyć według wyuczonego schematu. To była fajna zabawa, bo czasami nie udało mi się odgadnąć co partner miał na myśli, ale często wychodziło dobrze, wtedy byłam w tańcu o jakieś 2 sekundy za partnerem :)
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-22, 20:34   

Ja z doświadczenia (swego skromnego ) muszę przyznać, że dobry partner to podstawa :) Jak partner dobrze prowadzi to naprawdę czuje się wielki komfort w tańcu ( nie to co z taką mameją co nie wie co i jak :wink: ) partner, który wie co robi i potrafi pchnąć gdzie trzeba i kiedy trzeba to podstawa dobrego tańca (i nie tylko :wink: ) nie trzeba się skupiać na krokach i ich kolejności i wytwarza się pewne zaufanie i podział ról :oczko:
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-22, 20:39   

Pepe pamiętaj, że wybieramy się razem na Tango w Mleczarni - wtedy dopiero nam się oczy otworzą - tak sądzę :)
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-22, 20:42   

Tak, tak jadore,pamiętam i ta myśl mnie będzie utrzymywać przy życiu przez ten zawalony tydzień. Ale nie wiem czy mam się cieszyć czy bać :?: Bo może jak zobaczę poziom tych tańców to zwątpię w swoje możliwości :wink:
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-22, 20:49   

Spokojnie, ja już dawno zwątpiłam, że umiem w ogóle tańczyć, ale mimo to, coś mnie tam pcha, może tylko żeby pooglądać tańczących, a może w końcu odważę się na jakiś jeden choćby taniec :)

[ Dodano: 2007-01-22, 20:54 ]
Ależ ze mnie głuptas, przecież w internecie jest teraz wszystko :) :
http://www.republika.pl/salsolo/tango_w.htm
Franco Zarrazzo co o tym myślisz?

[ Dodano: 2007-01-22, 21:19 ]
Znalazłam jeszcze coś ciekawego, być może już tę stronę Franco Zarrazzo podawałeś, ale oczywiście musialam sama sobie poszperać w necie :) Warto poczytać np. o savoire vivre w tangu i o kilku istotnych wskazówkach przed rozpoczęciem przygody z tangiem:
http://tango68pl.webpark.pl/
Jest tutaj też całkiem niezła kolekcja muzyczki tangowej :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-22, 21:22   

jadore napisał/a:
Ależ ze mnie głuptas, przecież w internecie jest teraz wszystko :
http://www.republika.pl/salsolo/tango_w.htm
Franco Zarrazzo co o tym myślisz?


To były też jedne z moich pierwszych informacji o tangu arg. Po pierwszych lekcjach zacząłem panicznie szukać. Daje to pewien obraz i pewne pojęcie, ale dopóki nie poczujesz na własnej skórze, chyba nie zrozumiesz. To co napisałaś o opóźnieniu w bluesie rokuje bardzo dobre nadzieje !!!! :D :D:D

Wracam do Kozerjusza z Opolei. Pozdro.

PS
http://users.pandora.be/T.../tangowals.htm#

http://users.pandora.be/T...ssen/gavito.htm - ten jest wymiatający - chciałbym tak tańczyć. To jeszcze jeden dowód na to, że starszy człowiek i może :P

[ Dodano: 2007-01-22, 21:24 ]
jadore napisał/a:
tangu i o kilku istotnych wskazówkach przed rozpoczęciem przygody z tangiem:
http://tango68pl.webpark.pl/


To Monika Blauth z Warszawy. Absolutne centrum informacji o tangu w Polsce. Chyba jest na niej link do nas, no nie? :P Zresztą w naszych linkach też jest do niej chyba jako pierwszy. Sprawdź nasze linki :)

Coś o tangu wg C. Gavito : Carlos Gavito: "The secret of tango is in this moment of improvisation that happens between step and step. It is to make the impossible thing possible: to dance silence. This is essential to learn in tangodance, the real dance, that of the silence, of following the melody."

[ Dodano: 2007-01-22, 21:30 ]
jadore napisał/a:
Warto poczytać np. o savoire vivre w tangu i o kilku istotnych wskazówkach przed rozpoczęciem przygody z tangiem:


Taaaa - od tej pory raz częściej myję zęby, nie rozstaję się z tic-tacami albo gumą winterfresh i staram się dwa razy w roku usuwać kamień nazębny... serio. Niestety to intymny taniec... tzn stety, ale czasami ta intymność jest kłopotliwa. Ja na przykład mam osobisty problem, bo się szybko grzeję i unikam tańczenia za długo na raz. Pot kapiący z czubka nosa w dekolt partnerki może jest i inspirujący, ale w innych okolicznościach...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2007-01-23, 08:51, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-23, 12:20   

Tak zauważyłam, że na tej stronie jest link do tanga w Brzegu, jest tam też informacja o wieczorkach w Piastowskiej, czy nie mówiłeś, że już tam raczej nie będą?
Z tym milczeniem w tańcu to tak jak z milczeniem w ogóle. Jeśli potrafimy milczeć z drugim człowiekiem, to znaczy że jest on dla nas kimś ważnym (choćby tylko przyjacielem, albo partnerem do tańca), wtedy łatwiej jest usłyszeć melodię i wczuć się w nią :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: argentynskim, milonga, relax, rest, tangiem, wieczor


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 39
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu