Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jakiego uzywacie systemu??
Autor Wiadomość
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-28, 11:41   

Osobiście używam Windowsa XP Professional, choć czasami denerwuje mnie ten system to w dalszym ciągu go używam.
0 UP 0 DOWN
 
kysys 
Rap City



Wiek: 33
Dołączył: 07 Lut 2007

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-07, 01:41   

Ja używam jak narazie Windows XP Professional.
0 UP 0 DOWN
 
andre 
reprezentuje żeromskiego



Wiek: 31
Dołączył: 19 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: brzeg

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-02-07, 16:43   

ja używam Windows XP Professional
0 UP 0 DOWN
 
Guzik 
Pan Guzik,nieduży



Wiek: 33
Dołączył: 07 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Łosiów

Wysłany: 2007-02-09, 22:43   

A ja używam Windowsa ME. Wiem to zaskakujące,ale wbrew powszechnemu przekonaniu nie takie złe.System jest mało awaryjny,szybki,działa pod nim wystarczająco dużo aplikacji.Czasami używam też Win XP.Trochę szkoda mi słów na temat tego systemu,ale jednak poświęcę parę stuknięć w klawiaturę :P .Win XP jest chyba najwolniejszym i najbardziej awaryjnym systemem na jakim miałem (wątpliwą) przyjemność pracować.Najbardziej żałosne są komunikaty typu: "Aplikacja zostanie zamknięta w skutek niezidentyfikowanego błędu systemu.".Poza tym,XP jest dzisiaj chyba najpopularniejszy ,tak więc pisane jest na niego najwięcej wirusów,robaków itp.Nie wspomnę o trwającym niemal godzinę ,zamykaniu się systemu.Jedyne co w nim cieszy,to awangardowy(jak na ów czas premiery) designe.
Teraz kilka słów mojej skromnej opinii o Win Vista.Ludzie podnieceni są trójwymiarowym widokiem,no i czymś co miało miejsce przy wejściu XP- NOWOŚĆ MICROSOFTU! Na pewno jedną z kilku poważnych są gigantyczne wymagania systemowe.Naprawdę nie wiem czyj "kombajn" uciągnie tego Win nie tylko na minimalnych wymaganiach,a chociaż na zalecanych... No i wielka akcja przeciw piratom :) Win nie będzie używał jakichkolwiek plików nielegalnego pochodzenia,czyli Mp3,filmów DivX itp. Szczerze nie wierzę w to,że każdy z was jest zatwardziałym posiadaczem tylko i wyłącznie oryginalnych plików czy aplikacji :)
0 UP 0 DOWN
 
kisiol 
telekomunikator-integrator



Wiek: 39
Dołączył: 17 Wrz 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-09, 22:48   

Guzik napisał/a:
Win XP jest chyba(...) najbardziej awaryjnym systemem na jakim miałem (wątpliwą) przyjemność pracować.

moglbys to rozwinac, bo wg mnie jest zupelnie odwrotnie?
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-10, 00:04   

Guzik napisał/a:
Win XP jest chyba najwolniejszym i najbardziej awaryjnym systemem na jakim miałem
hmm nie zauważyłem jakoś...
Guzik napisał/a:
pisane jest na niego najwięcej wirusów,robaków itp
nowoczesne robaki itp są wieloplatformowe, więc małe znaczenie jakiego wina używasz, a tak ode mnie mimo intensywnego korzystania z sieci jakoś nic jeszcze nie podłapałem... (oczywiście firewall + antyvir musi być ale to chyba norma? )
Guzik napisał/a:
o trwającym niemal godzinę ,zamykaniu się systemu

raczej 10-15 sek max.
Guzik napisał/a:
Aplikacja zostanie zamknięta w skutek niezidentyfikowanego błędu systemu.
o ile już się zdarzy wogóle to i tak lepsze to niż zrzucik pamięci i reset;)
nie jestem fanem visty ale
Guzik napisał/a:
gigantyczne wymagania systemowe
- bajki opowiadasz
Guzik napisał/a:
Win nie będzie używał jakichkolwiek plików nielegalnego pochodzenia,czyli Mp3,filmów DivX itp
a tu to już wręcz basnie i klechdy. :P
0 UP 0 DOWN
 
Guzik 
Pan Guzik,nieduży



Wiek: 33
Dołączył: 07 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Łosiów

Wysłany: 2007-02-10, 08:36   

Odnośnie robaków... na ME jeszcze nie załapałem żadnego wirusa itp. Na Xp zaś już kilka razy zaliczyłem taką "wtopę". Może ktoś jeszcze wypowie się na temat zamykania XP ??(nie chcę być gołosłownym). Chyba nie powiesz mi ,że wymagania(w przybliżeniu oczywiście) 1024 Ram,3,000+ Mhz procek,256 mb karta grafiki, nie są wygórowane jak na system operacyjny...
Aha,i poczytaj sobie główne założenia nowych technologii zastosowanych w Vista.Oczywiście zdaję sobie sprawę,że na pewno polscy(i nie tylko) piraci,napiszą na to łatki,ale chodzi o sam fakt...
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-10, 09:50   

Win ME jest zbudowany na jądrze NT (tak jak XP) więc naprawdę nie ma problemu dla wirusów. No chyba że mówisz o lukach w XP (które są od jakiegoś czasu łatane przez MS mniej więcej na bieżąco [aktualizacje automatyczne] chociaż większość z nich i tak dotyczy aplikacji systemowych (np explorer)
Guzik napisał/a:
1024 Ram,3,000+ Mhz procek,256 mb karta grafiki

to są wymagania, jeśli chcesz używać interfejsu Aero, system jako taki spokojnie chodzi na połowie z tego (tzw windows capable), a to już chyba nie są takie kosmiczne wymagania. To samo kilka lat temu mówiono o XP (że żre ram i procesor itp.) Zwróć uwagę na wymagania dzisiejszych gier (F.E.A.R. 2gb ram, Gothic 3 1,5GB ram) Myślisz, że te 512, czy nawet 1GB to tak dużo? To jest kwestia już teraźniejsza, że komputerowy standard to 1 GB- 2GB
Guzik napisał/a:
na temat zamykania XP
(dane z 10-o letniego komputera (AMD 400mhz) ze stoperem w ręku - zamykanie systemu 17 sekund - no chyba że mi powiesz że kłamię - nie wiadomo po co - jako agent microsoftu?).
Guzik napisał/a:
poczytaj sobie główne założenia nowych technologii zastosowanych w Vista.
tu polecam ci zrobić to samo (DRM to już każdy zna choćby z XP, co do filmów to mechanizmy autoryzacyjne dotyczą HD TV (w przypadku wykrycia niepewnego filmu odtwarzany jest on w zwykłej a nie wysokiej rozdzielczości) Miałeś vistę, próbowałeś? Ja próbowałem (wersja RC1) więc nie bajaj na podstawie zasłyszanych opinii
Narzekania na nowy OS od Microsoftu są dokładnie takie same za każdą premierą, jakoś później okazuje się że wszystko ok.
PS.:Twój komp będzie chodził tak, jak o niego będziesz dbał
PS 2 (ale nie Sony :P ) przepraszam za off topic i proszę moderatorów o wyrozumiałość ;)
Ostatnio zmieniony przez Morg 2007-02-10, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
kisiol 
telekomunikator-integrator



Wiek: 39
Dołączył: 17 Wrz 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-10, 10:47   

Guzik napisał/a:
Może ktoś jeszcze wypowie się na temat zamykania XP ??

ja sie wypowiem. Czas zamykania systemu zalezy w duzej mierze to tego co musi "sie zamknac" podczas wylaczania kompa. Jak masz za duzo nawalonych rzeczy dzialajacyhc w tle to nie dziw sie, ze to tyle trwa, nie wierze, ze goly system tez Ci sie wylacza kilka minut?
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-10, 12:40   

kisiol napisał/a:
Czas zamykania systemu zalezy w duzej mierze to tego co musi "sie zamknac" podczas wylaczania kompa. Jak masz za duzo nawalonych rzeczy dzialajacyhc w tle to nie dziw sie, ze to tyle trwa,


100% racji.
Guzik, policz ile aplikacji (ikonek) masz w systray'u. Jeżeli jest tam emule, to do czasu zamykania dolicz 3-5 minut w zależności jakie pliki masz w temp (musi się zrobić backup)

Ja powiem, że u mnie zamykanie trwa 30sek, ale systemu nie przeinstalowywałem od 2 lat :D Jakoś działa sprawnie i nawet nie pamiętam kiedy ostatnio pojawił mi się bluescreen :D

a na deser cytacik :
Morg napisał/a:
Twój komp będzie chodził tak, jak o niego będziesz dbał
Ostatnio zmieniony przez alferx 2007-02-10, 12:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Guzik 
Pan Guzik,nieduży



Wiek: 33
Dołączył: 07 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Łosiów

Wysłany: 2007-02-10, 13:07   

I jak zwykle,kontrowersyjna kwestia dbania o komputer... Oczywiście wiem,że co jakiś czas powinno robić się format,defragmentacje itp. Ale chyba nikt nie zmieni już mojego sceptycznego nastawienia do produktów MS. Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zapoznania z systemami Linux,ale jakoś brakuje czasu...

Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych userów systemów WIN XP :)
0 UP 0 DOWN
 
corell 
www.corell.pl


Wiek: 48
Dołączył: 08 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: ŻARY, WROCłAW, BRZEG

Wysłany: 2007-02-21, 23:42   

Najstabilniejszy_system_WIN2K+SP4
Choć_uważam_że_6msc_to_dla_każdego_zaśmieconego_WIN_już_dobry_wynik
0 UP 0 DOWN
 
em.embrion 

Wiek: 51
Dołączył: 29 Cze 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-06-29, 16:30   

win xp z sp2.

najlepszy jest linux, nie ma wirusow itd.
tyle,ze ciezki dla niektorych w obsludze ;-)
0 UP 0 DOWN
 
kylo 



Wiek: 32
Dołączył: 22 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-04, 16:46   

Ja używam Windowsa XP z Service Packiem I. Miałem linuxa ubuntu ze środowiskiem kde ale strasznie zamulał mi komputerek :) heh Celeron 436mHz , 256 RAM i dysk 60GB. Co do instalacji programów to trzeba nauczyć się podstawowych komend i korzystać z terminalu :)
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-04, 19:38   

Windows XP Professional
Ostatnio zmieniony przez verbeina 2007-07-04, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jakiego, systemu, uzywacie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu