Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-04-03, 15:17
Są pierwsze straty po silnym wietrze.
Autor Wiadomość
misiek1144 

Wiek: 42
Dołączył: 08 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-19, 08:38   Są pierwsze straty po silnym wietrze.

wczoraj ok 22.30 pierwsze huraganowe podmuchy wiatru zerwaly 2 garaze stojące w pierwszym rzedzie, a "odlatując" uszkodziły kolejne dwa znad przeciwka, szczęście że samochodom stojącym w srodku nie nic nie stało. Natomiast dzisiaj rano ujżałem jaka jest potworna siła wiatru. Ostatni rząd garaży postawionych na dawnej wilkiniarni, dosłownie został zdmuchnięty. Wraki i szkielety blaszanych garaży leżą nawet o 70 m dalej od miejsca, w którym stały. Kolejny raz mamy dowód jak wspaniale zarządca terenu dogadal się z wykonawcą pozwalając na to aby nie zostały one odpowiednio zakotwiczone. Nic tylko pogratulować Panie Wirga.[/i]
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-19, 08:54   

misiek1144 napisał/a:
Ostatni rząd garaży postawionych na dawnej wilkiniarni,


Wszystko git, ale jak ja nie wiem gdzie są tereny dawnej "wilkiniarni".. zabrakło jakiś konkretniejszych informacji o miejscu wydarzenia, o którym piszesz :wink:
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2007-01-19, 09:34   

smooth, nowe garaze niedaleko stadionu ;)
0 UP 0 DOWN
 
kazuss 



Wiek: 40
Dołączył: 26 Paź 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-19, 10:10   

oto kilka zdjec garazy:











Przepraszam od razu z gory jesli mi nie wejda prawidlowo zdjecia... ale robie to pierwszy raz ;)

a tu jeszcze mala niespodzianka na stadionie ;)


Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-01-19, 11:52, w całości zmieniany 5 razy  
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-19, 10:59   

No wiało w nocy pięknie, aż się spać nie dało tak plastikowe śmietniki latały po podwórku i odbijały się od samochodów.
Co do tych garaży, to jeżeli ten jakiś pan Wirga zrobił taką fuszerę to nie chciałbym być teraz w jego skórze, a brameczki na stadionie szkoda, akurat na tym boisku grałem chyba najczęściej), ale szybko ją wymienią.
W drodze do pracy naliczyłem 6 złamanych drzew (w ciągu 15 minutowej drogi) to chyba sporo.
0 UP 0 DOWN
 
iwanek 

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-19, 11:07   

kilka moich zdjęć



Tak więc jak widac siła żywiołu była WIELKA!!!!
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-19, 11:09   

prosba do moderatora o poprawienie zdjec bo sie nie oteiraja duze trzeba kopiowac linka i kasowac min_
0 UP 0 DOWN
 
kazuss 



Wiek: 40
Dołączył: 26 Paź 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-19, 11:43   

Juz chodzi dzieki :lol:
Ostatnio zmieniony przez kazuss 2007-01-19, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-01-19, 12:24   

u mnie też nie było ciekawie :x przed 23 wiatr zerwał nam kilkadziesiąt dachówek z dachu, camping który stał na ogrodzie też zwiało, w ogóle na podwórku sajgon, a jakieś 200 metrów od mojego domu połamały się jak zapałki dwie wielkie topole, na szczęście spadły na łąkę a nie na ulice, dziś przechodziłam przez park centralny i tam też było nie ciekawie, wiele drzew połamanych pełno gałęzi wszędzie.... oby to się dziś w nocy nie powtórzyło...
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...



Wiek: 35
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-19, 12:34   

nie chciałbym sie znalezc na miejscu tej bramki 8) a co do strat to któraś z przepompowni chyba Gierszowice nie miała prądu bo były braki w dostawie wody,chociaz ja miałem<lol>
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2007-01-19, 15:38   

kazuss napisał/a:
zdjec garazy:

nie jestem architektem ,ani nikim kto zajmuje sie ,,budową,, garaży,ale to przypomina mi pięc blach w kształcie kawadratu,które ustawione są ,,na słowo,, osoby budującej.
Ja bym się bała tam garażować z dzień powszedni,a co dopiero w pogodę jaka była wczoraj w nocy :x
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-19, 16:23   

martooha napisał/a:
ięc blach w kształcie kawadratu,które ustawione są ,,na słowo,,

No nie jest to pancerny bunkier, ale taka lekka konstrukcja stalowa jest zupełnie wystarczająca, żeby np. przechodzący "inteligenci" od niechcenia nie ukręcili ci lusterka albo nie porysowali karoserii. Problemem za to jest kotwiczenie, tego do fundamentu. W beton powinny być wmurowane profile stalowe, wystające na jakieś pół metra nad powierzchnię. Gdyby na to nakładać dopiero całą konstrukcję na "wsuwki" i poprzecznie blokować śrubami, o wiele mniejsze było by prawdopodobieństwo że takie coś odleci sobie w siną dal. A tu, jak widać, garaże frunęły nawet trójkami odrywając się w całości od podłoża. Co prawda takie zakotwiczenie konstrukcji mogło by skutkować zwichrowaniem jej przy huraganowym wietrze, ale to też zależy od jakości grubości profili i sposobu ich łączenia. Przy takiej pogodzie jak wczorajsza, dobrze postawiony garaż tego typu mógłby stracić niektóre elementy oblachowania, ale szkielet powinien stać.
0 UP 0 DOWN
 
kazuss 



Wiek: 40
Dołączył: 26 Paź 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-19, 18:02   

Morg napisał/a:
Problemem za to jest kotwiczenie, tego do fundamentu


Dokladnie... trzeba zauwazyc, ze wiekszosc "garazy" :D stoi i nic im nie jest. Niestety te, ktore nie byly przymocowane polecialy... Moze wpierw przydalao by sie je przymocowac a nie robic betonowa wylewke :( Nie zmienia to faktu jednak ze caly ten pan WIRGA nie popisal sie w kwestii garazy. Roznie ludzie mowia, jednak powtarza sie stwierdzenie ze "ktos " sie na tym troszeczke wzbogacil
0 UP 0 DOWN
 
crazy_devil 
Spirit never die



Wiek: 36
Dołączyła: 20 Cze 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-19, 18:06   

Ja poszukuję swojej anteny satelitarnej , która przypomina talerz. Gdzieś poleciała i już nie wróciła :D . A tak serio to do 5 rano nie spałam bo za oknem miałam horror a poza tym mieszkam na ostatnim piętrze i myślałam że za chwile zamiast sufitu będę niebo widziała. Masakra !!! :cry:
0 UP 0 DOWN
 
kazuss 



Wiek: 40
Dołączył: 26 Paź 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-19, 18:14   

crazy_devil napisał/a:
Ja poszukuję swojej anteny satelitarnej , która przypomina talerz


Hehehe dobre... ale na powaznie... widzialem dzis jednego ijaczka, ktory niósł wlasnie taka antene... pewnie na zlom, wiec jesli to twoja to juz jej raczej nie zobaczysz :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: pierwsze, po, sa, silnym, straty, wietrze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu