Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-04-03, 15:17
Ostrzeżenie o silnym wietrze
Autor Wiadomość
Manuela 
Amor omnibus idem...



Wiek: 37
Dołączyła: 20 Paź 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-19, 22:39   

Ja tam oprócz "samoistnie" otwierających się moich okienek nie zauważyłam wczoraj nic nadzwyczajnego...
Prąd był, woda była... a przy świeczkach to czasami fajnie posiedzieć :-P

A tak poważnie to na początku nie wiedziałam co zrobić z tymi oknami... Ale sobie poradziłam. Za to z budynku na przeciwko poleciało ładnych parę szyb. Dobrze, że nikt wtedy nie przechodził ulicą Dzierżonia. Dzisiaj pełno szkła leżało...
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-21, 23:05   

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie ostrzega przed dość silnym i porywistym wiatrem, który w nocy z niedzieli na poniedziałek będzie wiał nad prawie całą Polską. Wiatr będzie osiągał średnią prędkość 30-50, a w porywach 70-100 km/godz.

Według synoptyków, tak silny wiatr może powodować uszkodzenia budynków, dachów, szkody w drzewostanie - łamanie gałęzi, wyrywanie drzew o płytkim systemie korzeniowym oraz uszkodzenia linii napowietrznych.

Na Dolnym Śląsku już w niedzielę wieczorem wiatr wyrywał drzewa i zrywał linie energetyczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu ostrzega, że trudna sytuacja potrwa całą noc.

- W Jaworze z budynku sklepu zerwane zostało ok 300 m.kw. blaszanego dachu, ewakuowane zostały dwie osoby - powiedział Zdzisław Szatkowski z Wojewódzkiego Stanowisko Koordynacji Ratownictwa we Wrocławiu.

Zgodnie z prognozami, nie będzie wiało tak mocno, jak w czwartek i piątek, ale sytuacja będzie poważna. Jak poinformował Marek Poniatowski z Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu, wiatr może wiać w nocy z prędkością do 90 km/h.

Poniatowski dodał, że według prognoz silny wiatr będzie wiał na całym Dolnym Śląsku, szczególnie w pierwszej części nocy. Nad ranem sytuacja powinna się poprawić.

Ostrzeżenie przed wiatrem wydały w niedzielę prawie wszystkie biura regionalne IMGW, prócz placówek obejmujących obszar Podlasia oraz Warmii i Mazur.

Z prognoz wynika, że w poniedziałek rano wiatr będzie słabnąć.

INTERIA.PL/PAP
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-22, 07:11   

kurde co to się dzieje :( musi tak wiać i szkody robić :(
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-01-22, 08:17   

Moja babcia wczoraj mówiła że była kiedyś pani (chyba Sybilla) która przepowiedziała wszystko co się teraz dzieje... i że zbliża się koniec świata.... Nie wiem czy w to wierzyć, ale ponoć jej przepowiednie się sprawdzają...

sorki za :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-22, 10:17   

Necia napisał/a:
i że zbliża się koniec świata....


w to napewno nie wieże
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-22, 12:01   

Wystarczy zobaczyć ile się zmieniło przez ostatnie 20 lat!!!
Technika pędzi z zawrotną szybkością. Aż strach pomyśleć, co będzie za 20 lat.
Tak, więc nie oszukujmy się wszystko idzie ku końcowi.
0 UP 0 DOWN
 
Katarzyna_26 



Wiek: 44
Dołączyła: 02 Sie 2005

UP 36 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-22, 12:14   

HIHI a ja jestem ciekawa ile dzieciaczków urodzi się na przełomie października i listopada :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-22, 12:31   

Katarzyna_26 napisał/a:
HIHI a ja jestem ciekawa ile dzieciaczków urodzi się na przełomie października i listopada
a ja jestem ciekawy jaki to ma związek z tematem o silnym wietrze :offtopic:
Z tego co widzę po prognozach to wiatr ma być coraz słabszy w najbliższych dniach 25 km/h to już dachu nie zabierze ;) , za to zapowiada się mrozek i opady śniegu. Będzie chlapa - a fe
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-01-22, 12:31   

Katarzyna_26 napisał/a:
HIHI a ja jestem ciekawa ile dzieciaczków urodzi się na przełomie października i listopada


to chyba mały :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-22, 13:20   

Necia napisał/a:
Katarzyna_26 napisał/a:
HIHI a ja jestem ciekawa ile dzieciaczków urodzi się na przełomie października i listopada


to chyba mały :offtopic:


Chyba nie... :P , bo w sytuacjach zagrożenia, szczególnie, kiedy nie ma prądu ludzie dążą do bliskości... :P
Stąd... pytanie Katarzyny miało związek z ostrzeżeniem, siedzeniem w domu, często przy świecach, często nie siedzeniem a leżeniem..... :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-22, 13:45   

Naczelna PP-B napisał/a:
Chyba nie... :P , bo w sytuacjach zagrożenia, szczególnie, kiedy nie ma prądu ludzie dążą do bliskości... :P

szczerze wątpię, żeby mieli do tego głowę, raczej drżeli żeby im dachy na głowy nie poleciały, a nie o "zabawach" myśleli. Poza tym najwięcej gospodarstw bez prądu znalazło się w wioskach, a tam chyba najwięcej jest rodzin wielodzietnych, ciężko to wiązać z niedostatkiem energii... Dla wielu ludzi to była prawdziwa tragedia - raczej nie powód do chichów śmichów
Ostatnio zmieniony przez Morg 2007-01-22, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-22, 13:59   

Morg napisał/a:
Dla wielu ludzi to była prawdziwa tragedia - raczej nie powód do chichów śmichów

Dla wyjaśnienia dodam, że nikt tu nie śmieje się z ludzkich tragedii. I nie o tym była mowa w moim poście.
Ale faktem jest (zresztą statystyki narodzin o tym mówią), że po wojnach, po sytuacjach zagrożenia - rodzi się o wiele więcej dzieci niż normalnie, a więc gwoli douściślenia zapytania Katarzyny to było.
Przepraszam za :offtopic:

Wszystkich urażonych - przepraszam

[ Dodano: 2007-01-22, 14:02 ]
I dla wyjaśnienia jeszcze - mnie również nie było do śmiechu, ani też innych rzeczy.
0 UP 0 DOWN
 
Katarzyna_26 



Wiek: 44
Dołączyła: 02 Sie 2005

UP 36 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-22, 14:23   

Naczelna PP-B napisał/a:
Chyba nie... :P , bo w sytuacjach zagrożenia, szczególnie, kiedy nie ma prądu ludzie dążą do bliskości... :P


Naczelna PP-B dziękuję :P

Mnie również nie było do śmiechu jak zadawałam pytanie, ale teraz już poplułam monitor :oops:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ostrzezenie, silnym, wietrze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu