Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Przesunięty przez: Devon
2007-02-09, 09:04
Terroryści za cztery złote
Autor Wiadomość
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-12, 09:57   Terroryści za cztery złote

Dwójka romskich dzieci sterroryzowała plastikowymi pistoletami sprzedawczynie w brzeskich sklepach. Jeden z napastników ma osiem, a drugi pięć lat.

- Czasem zdarza się, że dzieci wyciągają pistoleciki i wołają: "To jest napad!" I wtedy wszyscy się śmieją z takich żartów - mówi sprzedawczyni ze sklepu w Rynku.

Wśrodę około siedemnastej brzeskim ekspedientkom nie było do śmiechu. Dwaj mali Romowie wpadli do środka ze srebrnymi pistoletami i zaczęli strzelać plastikowymi kulkami.

- Jeden stał przy drzwiach, a drugi z krzykiem podbiegł do kasy i ją otworzył! - opowiada sprzedawczyni. - Był na tyle zorientowany, że wiedział, w które miejsce uderzyć, żeby wysunęła się szuflada z pieniędzmi...

Na szczęście chłopiec nie sięgnął po pieniądze. Po krótkim "ostrzale" obaj napastnicy wyszli na dwór i jeszcze przez jakiś czas blokowali drzwi.
- Dopiero po chwili odeszli. Chyba skończyły im się kulki - relacjonowały sprzedawczynie.

Kobiety odczuły skutki strzelaniny: ekspedientka dostała kulką w czoło, jedna z klientek została trafiona w ucho. To były duże zabawki, a uderzenia po kulkach naprawdę bolesne.

Ośmiolatek i pięciolatek nie poprzestali na jednym ataku. Po chwili pobiegli na sąsiednią ulicę i wpadli do następnego sklepu. Tam również zaatakowali kobiety.
- Dostałam w ramię i jeszcze długo mnie bolało. A oni przecież ledwo wystawali ponad ladę.

Zawiadomiona o sprawie policja bez trudu trafiła na dwójkę napastników.
- Przekazaliśmy ich rodzicom, ale wystąpiliśmy też do sądu rodzinnego i nieletnich - mówi Mirosław Dziadek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. - Starszy z tych chłoców ma dopiero osiem lat, ale już go dobrze znamy - m.in. został złapany na próbie włamania do auta. Dlatego sprawa trafiła do sądu.

Wniosek do sądu dotyczy "podjęcia czynności w celu zapobieżenia dalszej demoralizacji" dzieci. Co faktycznie można zrobić w takim wypadku? Prywatnie stróże prawa zajmujący się nieletnimi przyznają, że nic. Sąd może wprawdzie wyznaczyć kuratora, a w trudniejszych przypadkach umieścić chłopca np. w domu dziecka.

- Ale to musiałaby być placówka 500 kilometrów stąd, bo gdyby został w Brzegu, to zaraz sam wróciłby do domu. W przypadku tak małych dzieci naprawdę niewiele możemy - przyznają policjanci.

Sprzedawcy ze sklepów w centrum miasta mają już dość agresywnych dzieci z romskich rodzin.
- Wprawdzie z pistoletów-zabawek strzelali po raz pierwszy, ale często wpadają tu, krzyczą, czasem naplują i są coraz bardziej bezczelni - opowiadają ekspedientki.

Chiński pistolet z kompletem amunicji kosztuje 4 złote. Wystrzelona kulka bez trudu przebija kartkę papieru. Na opakowaniu zabawki są wszelkie ostrzeżenia o niebezpieczeństwach, a także ograniczenie:
- Do stosowania dla osób powyżej 14 lat! Jednak sprzedawcy i rodzice nie traktują poważnie tego nakazu.

Jarosław Staśkiewicz
www.nto.pl
0 UP 0 DOWN
 
bzyku 



Wiek: 37
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-12, 12:04   

Właściciele sklepów nie mogą wymierzyć sprawiedliwości na własną rękę, bo później musieliby toczyć walkę z moresami z całego Brzegu. Ten problem należy ukrócić. Bachory do poprawczaków, rodzice - płacenie grzywny. Jeśli nie chcą płacić - komornik, jeśli nadal nie skutkuje - sąd. Już mam dość terroru "mniejszości" cyganów. Tak są wychowywane kolejne pokolenia i tak pozostanie na zawsze. Władze stękają, że mniejszość, dostają później przywileje, a tak naprawdę są bezkarni i robią co im się tylko podoba.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-12, 12:07   

ja tak mialem na tym parkingu duzym kolo ul. polskiej wysiadam z auta podchodzi morel i mowi ze za 5 zł popilnuje auta zeby nic sie niestalo.. mowie mu zeby spier... a on domnie ze jak wroce niebede mial lusterka złapalem go za szmaty wylapal buta i mowie ze jak wroce i bedzie choc rysa widuje go tu czesto i go dorwe. przychodze po 20 minutach 3 moresow stoi obok auta i pilnuje :> sila przekonywania hehe :P
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-12, 12:21   

na dworcu pkp chyba wczoraj wywozili automaty do gier i zdaje mi się, że to koniec z salonem gier a zatem koniec z mlodymi natretnymi morelami i tym podobnymi el cwaniakos
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-01-14, 12:01   

Zważcie drodzy przedmówcy, że postępowanie tych "gówniarzy" nie wynika wcale z faktu, że są Cyganami. Nie uogólniajmy. Znam osobiście kilka rodzin z polskim rodowodem z ulicy Łokietka, których niepełnoletnie latorośle zachowują się w identyczny sposób i dosłownie nikt i nic nie jest w stanie tego zmienić.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-01-14, 12:04, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-14, 12:04   

masz racje roztropek ale w większosci przypadkow sa to romowie :/ chociaz znam kilu naprawde spoko
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-14, 12:49   

Powinniście ustalić jak ich nazywacie!!!
- moresy
- cyganie
- morel
- el cwaniakos
- romowie

W każdej wypowiedzi inaczej!!!
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-14, 12:51   

każdy nazywa po swojemu tak jak mówi sie o polakach
- polacy
- polaczki
- cwnaiaczki itp itd
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-14, 15:07   

el cwaniakos nie odnosilo siędo Cyganów lecz do Nie-Cyganów, oczywiście nie wszyscy Cyganie są BE znam paru fajnych wykształconych tzw. normalnych
0 UP 0 DOWN
 
Jasiu15 

Wiek: 34
Dołączył: 29 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-14, 16:40   

Nienawidze moresów
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-14, 17:31   

eee Jasiu15 Nie każdy "mores" (jak sam to nazwałeś) jest zły. Więcej tolerancji. :)
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 38
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2007-01-14, 20:55   

Taa to typowe , przez dwójkę małolatów wrzucimy wszystkich do worka . Sorry znam romów którzy są bardziej uczciwi niż nie jeden na tym forum . A to że zachowuja sie jak sie zachowuja to już ich "kultura" i nimo tego że nie jestem tolerancyjny bo nie lubie gejów ( wszechpolakiem nie jestem ale na sam widok robi mi sie be ) , to o tyle moge zrozumieć cyganów i ich sposób bycia.
0 UP 0 DOWN
 
danrow1 
danrow1



Wiek: 48
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: zkątowni

Wysłany: 2007-01-15, 16:47   

społeczeństwo schodzi na psy(nie obrażając tych miłych zwierzaków),moim zdaniem czy to mores czy nie upier..lić łapy póki czas,bo tego zachowania nie można traktować jako niewinną zabawe małolatów,skoro już teraz zaczynają od takich rzeczy to co będzie pózniej? :(
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-15, 17:08   

Słuchajta nie wiem czy to o tych samych chłopakach teraz napisze ale z opisu koleżanki wynika że tak. Wczoraj podobno szły przez tunel moja koleżanka ze znajomymi na ulicy Długiej i podchodzą te "dwa chłopaki" do nich i mówią, żeby im dali 2 złote (nachalnie, żądali tych 2 złotych) po czym gdy im odmówiono wzięli jakiegoś mega pręta i rzucili w ich stronę....no patologia... :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-15, 17:14   

gdyby mieli wiecej lat tak kolo ... to by mozna im bylo wpie....ic ale takiego malego to bic nie wypada i to jest najgorsze bo czuja sie bezkarni. jakby dostal taki jeden z drugim po bucie to by moze zmądrzał i nie cwaniakował.

[ Dodano: 2007-01-15, 17:30 ]
tylko nie piszcie zaraz, że poszli by po innych i....i ja bym poszedł po innych a napewno wielu by się znalazło.
Bilu napisał/a:
A to że zachowuja sie jak sie zachowuja to już ich "kultura" i nimo tego że nie jestem tolerancyjny bo nie lubie gejów ( wszechpolakiem nie jestem ale na sam widok robi mi sie be ) , to o tyle moge zrozumieć cyganów i ich sposób bycia.


widziales kiedys geja, który by się tak zachowywał ? jak rozróżniasz geji? z twojej wypowiedzi wynika ze nie jestes tolerancyjny wobec gejów za to tolerancyjny wobec cyganów i ich zachowania...gdy gej popatrzy na ciebie krzywym okiem to mu wpier... ale jak cygan, któremu odmówisz dania 2 zl opluje cie, rzuci w ciebie kamieniem lub narobi ci na wycieraczkę to co wtedy powiesz? że taka ich kultura?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: cztery, terrorysci, za, zlote


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu