Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy rok, nowe plany dla Brzegu!!
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-06, 01:51   

Na początek - Bartek T. cieszę się, że masz zamiar walczyć tu na forum z konkretnym podejściem do problemu, bo z aktywniejszych tu jakoś nam Pani Baba Riba zamilkła, no i Pani Naczelna.

Tak mi się parę drobnostek nasunęło.
1. Jest sobie takie pole, takie "błotowisko" przy Intermarche, przez, które codziennie przechodzi mnóstwo ludzi. Czy zatem w zasięgu działań rady miejskiej może być próba doprowadzenia do pojawienia się tam jakiegoś przyzwoitego przejścia ?
2. Czy wspominane przejście parkowe (tak jakbyśmy szli zdaje się z ul. Platanowej do miasta wychodząc, zdaje się przy domu Araba - mam nadzieję, że nie mylę domów :) , może zostać oświetlone ?
3. Czy oświetlenie plus jakieś namiastki chodników na dwóch prostych (Sportowa i ....:)) otaczających Stadion, wchodzi w grę ?

Ok. to na razie te trzy błahostki. Byłbym wdzięczny, jeśli mógłbyś określić jaki priorytet mogą mieć (jeśli mogą) te problemy dla rady miejskiej i jakie możliwości rozwiązania, oraz orientacyjnie, w jakim czasie podjęto by kroki zmierzające do konkretnych działań.
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-06, 13:06   

Bartek T. napisał/a:
To może tak, żeby nie było całkiem offtopicowo.

W nowym roku:
Nie zamierzam się uwierzytelniać w żaden sposób ponad to co już jest. Nie zamierzam tez polemizować i odpowiadać na pytania typu:. "Czy cierpię na rozdwojenie jaźni", ani inne przypadłości. Nie jestem niczyim radnym poza Gminą Miasto Brzeg. Jeśli komukolwiek nie podoba się mój ton, sposób pisania czy interpunkcja to radze jw. Ja, póki co się stąd nie wybieram ku uciesze zapewne moich innych adwersarzy :)


Się nam Pan Radny obraził.
Może się zamknąć "we w sobie" i ....
No właśnie.
Jeden taki Marian juz był i odszedł. Błagam Franco nie unicestwiajmy i tego !!!!
czuwaj :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-06, 13:09   

Hurra ! PK żyw!!!! Welcome BACK !!! No przecież przeprosiłem jego wysokośc radnego :) .
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-06, 13:23   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Hurra ! PK żyw!!!! Welcome BACK !!! No przecież przeprosiłem jego wysokośc radnego :) .

Słusznie żeś uczynił.
Proponuję złożyć teraz wspólnie przysięgę na wierność poglądów Pana Radnego wraz z obietnicą że jakakolwiek nasza krytyka będzie konsultowana z nim tak aby była KONSTRUKTYWNA.
I żeby ON, Radny nie poczuł tego no ... dyskomfortu.
amen
:evil:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-06, 15:51   

smooth napisał/a:
1. Jest sobie takie pole, takie "błotowisko" przy Intermarche, przez, które codziennie przechodzi mnóstwo ludzi. Czy zatem w zasięgu działań rady miejskiej może być próba doprowadzenia do pojawienia się tam jakiegoś przyzwoitego przejścia ?

Szczerze mówiąc ne wiem o jakie "błotowisko" chodzi. Ponieważ mieszam na drugim końcu miasta niż Intermarche zawsze jeżdżę tam autem. Nie potrafię więc odpowiedzieć bo może ty być np. teren prywatny. Musisz mi to jakoś nie wiem... obrazkowo wyjaśnić :P Dodam jeszcze, że w projekcie budżetu na 2007 r. jest punkt 60016 w dziele "wydatki majątkowe": "Budowa układu komunikacyjnego wraz z kompleksowym uzbrojeniem terenu wokół ul. Wrocławska-Partyzantów-Robotnicza-Wileńska-Kwiatowa-Liliowa - remont chodników ul. Partyzantów. Zrobimy tak: wytłumaczysz mi o jakie błoto chodzi. Pojadę zobaczyć to błoto, 25 bm. na sesji albo wcześniej na Komisji Budżetu zapytam czy w tym remoncie zawarty jest też usunięcie tego błota, jeśli tak to ok, jeśli nie to złożę wniosek o dopisanie tego do planu.

smooth napisał/a:
2. Czy wspominane przejście parkowe (tak jakbyśmy szli zdaje się z ul. Platanowej do miasta wychodząc, zdaje się przy domu Araba - mam nadzieję, że nie mylę domów :) , może zostać oświetlone ?

Nie wiem gdzie było wspomniane, ale chodzi ci zapewne o ul. Planty (Platanowa jest w diabły gdzie indziej). Też nie znam tego terenu, to zdaje mi się ta alejka obok amfiteatru. Amfiteatr ma być w perspektywie 2~3 lat remontowany - może przy tej okazji? Osobiście moje zdanie nt oświetlenia w parkach jest takie że powinno się je zrobić na nowo + w miejscach gdzie go nie ma. Jak się oświetli jedną alejkę to zaraz będzie gadanie, że jakiś radny tamtędy do pracy chodzi albo tam mieszka. Jak remontowano chodzik na A. Krajowej to oczywiście wszyscy gadali, że "ktoś tam musi mieszkać". To oczywiście nie jest argument żeby nić nie robić. Chodzi mi o to dlaczego akurat tam miały by się pojawić światła skoro jest takich alejek więcej. Moim zdaniem lepiej jest zatem zrobić plan oświetlenia większej ilości. Ale odpowiedź brzmi tak - może i powinno.

smooth napisał/a:
3. Czy oświetlenie plus jakieś namiastki chodników na dwóch prostych (Sportowa i ....:)) otaczających Stadion, wchodzi w grę ?

Sportowa i.. Kusocińskiego - mam nadzieję że tak! problem jest taki, że chodnik może być na Sportowej tylko po jednej stronie, a tam są drzewa, więc będzie zadrzewiony chodnik. Nie wiem - może taki być nie może dlatego go nie ma. Ale ciemno tam rzeczywiście. W wieloletnim planie inwestycyjnym na lata 2007-09 nie ma ujętych ani alejek w parku ani w/w ulic. O alejki i o okolice stadiony mogę zapytać na sesji a wcześniej przygotuję się jakie pytania zadać (związane z planami, kosztami, możliwościami, przeszkodami, etc.).

Do "wielbicieli" mam tylko jedno: "psy szczekają, karawana jedzie dalej".
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-06, 15:57   

Bartek T. napisał/a:

Do "wielbicieli" mam tylko jedno: "psy szczekają, karawana jedzie dalej".

Co za smak!
Co za styl!
I jaka lotność umysłu!
Rozwój Radnego przebiega chyba prawidłowo.
chałchałchał
8)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-06, 19:43   

PK napisał/a:
Co za smak!
Co za styl!
I jaka lotność umysłu!
Rozwój Radnego przebiega chyba prawidłowo.
chałchałchał



Zaraz mnie coś tu trafi.. człowiek się produkuję, a tu tak porywające i prowokujące komentarze.. nie może Pan sobie osobnego wątku założyć ?


Bartek T. napisał/a:
Musisz mi to jakoś nie wiem... obrazkowo wyjaśnić


Jedziesz Robotniczą od Urzędu Miasta tak jakbyś chciał jechać do Inter... przy końcówce robotniczej, patrzysz w prawo i oto widzisz teren, o który mi chodzi.. i teraz albo jest to teren prywatny.. i mogą być problemy, albo jeszcze jakaś inna opcja...
Bartek T. napisał/a:
Osobiście moje zdanie nt oświetlenia w parkach jest takie że powinno się je zrobić na nowo + w miejscach gdzie go nie ma

No tak, zgadzam się.. podałem tylko przykład, bo tamtędy chodzę ... więc jak coś to możesz na Radzie rzec "smooth tamtędy chodzi" i zobaczysz, że to przyśpieszy sprawę :)

Bartek T. napisał/a:
problem jest taki, że chodnik może być na Sportowej tylko po jednej stronie, a tam są drzewa, więc będzie zadrzewiony chodnik


Wiem o tym, dlatego napisałem "namiastka" :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-01-07, 19:23   

Panowie, nie tędy droga do zmiany naszej siermiężnej miejskiej rzeczywistości. My mieszkańcy nie jesteśmy komisją do przeprowadzenie wizji lokalnych i wyciągania tego, co w mieście trzeba zrobić. W Urzędzie Miasta są odpowiednie wydziały, które już za pierwszej kadencji pana Burmistrza powinny mieć szczegółowo wszystko spisane i wciągnięte do planów. Rolą radnych jest sprawdzenie tego, czy tak jest rzeczywiście. W drugiej kadencji nastał czas realizacji tego, co spisano. Taki był sens ponownego wyboru.
Część dyskutantów uważa, że za przepełnione pojemniki na śmieci (delikatnie mówiąc) odpowiadają zarządcy nieruchomości. Nic bardziej błędnego. Oni mają podpisane umowy z ZHK. Częstotliwość opróżniania pojemników przez ZHK powinna być taka, aby odpadki mieściły się wewnątrz. Zarządca nie może rozwiązać umowy z ZHK, bo nikt inny śmieci nie wywozi. Podobnie ma się rzecz z gruzem. Co z tego, że jest odpowiednia uchwała Rady Miasta jak w ZHK nie ma pojemników mniejszych jak 3,5 tony. A jak ktoś ma gruz po jednym piecu? Komu ZHK podlega ogólnie wiadomo. Co z tego, że jest uchwała, iż pieski mają się nie załatwiać na trawnikach. Pieskom to …. Nastał najwyższy czas w naszym mieście, aby określić kompetencje i zadania poszczególnych organów samorządowych. Inaczej będziemy podobnie jak Franko oczekiwać, że jakaś siła wywrze nacisk na organy samorządowe w celu realizacji ich zadań. Tylko, że osobiście nie widzę takiej siły. No może jakieś referendum, ale przecież wybory dopiero były.
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-07, 19:36   

Bartek T. napisał "Nie jestem niczyim radnym poza Gminą Miasto Brzeg". Nie ładnie, nie ładnie, ktoś oddał na Pana głosy, ale napewno nie Gmina Miasto Brzeg!! Ludzie Panu zaufali, a Pan teraz wypina sie na nich!! Gratuluje postawy " dostałem mandat radnego a was mam juz w nosie"!
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-07, 19:47   

kapki99 a Pan to kolejny do prowokowania zbędnej dyskusji ? Troszkę luzu.. Bartek T. jako jedyny się tu udziela.. oczywiście nie oznacza to, że należy mu bić nie wiadomo jakie pokłony, no ale chyba jest to wystarczający powód, żeby nie sugerować jakiś wypinanek.. bo zaraz się znajdzie taki co tu element mydła do dyskusji i będzie "rozmowa na poziomie"
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-01-07, 20:40   

Pozwoliłem sobie prześledzić Statut Brzegu, z którego wynika jednoznacznie, że Radny może bardzo niewiele, lub prawie nic, a Burmistrz nie ma obowiązku stosować się do uchwał Rady, a jedynie powinien realizować kierunki przez nią wytyczone. Pojęcie „kierunku” nie zostało określone.
§ 53
1. Radny ma prawo zgłaszania wniosków do Burmistrza w sprawach należących do zadań własnych gminy.
2. Wniosek może być zgłoszony w każdym czasie ustnie lub pisemnie.
3. Adresat wniosku obowiązany jest udzielić radnemu odpowiedzi na wniosek, nie później niż w ciągu 30 dni od dnia otrzymania, w przypadku, gdy adresat nie podziela wniosku, odpowiedź wymaga uzasadnienia.
4. Radny może żądać rozpatrzenia odpowiedzi na wniosek przez Radę na sesji.
§ 81
Burmistrz realizuje kierunki działania ustalone przez Radę i przedstawia sprawozdanie z tej działalności.
§ 83
Burmistrz przedstawia informację z realizacji uchwał Rady na żądanie i w terminie ustalonym przez Radę.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-07, 22:37   

Roztropek napisał/a:
4. Radny może żądać rozpatrzenia odpowiedzi na wniosek przez Radę na sesji.
§ 81
Burmistrz realizuje kierunki działania ustalone przez Radę i przedstawia sprawozdanie z tej działalności.


No w moim mniemaniu to już jest dużo, albo co najmniej coś :wink: . W wolnym tłumaczeniu my wytaczamy kierunek radnemu (w sensie zwrócenia uwagi na potrzeby miasta / mieszkańców itp), a radny (rada) wytacza kierunek działania Burmistrzowi.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-07, 23:31   

kapki99 napisał/a:
Bartek T. napisał "Nie jestem niczyim radnym poza Gminą Miasto Brzeg". Nie ładnie, nie ładnie, ktoś oddał na Pana głosy, ale napewno nie Gmina Miasto Brzeg!! Ludzie Panu zaufali, a Pan teraz wypina sie na nich!! Gratuluje postawy " dostałem mandat radnego a was mam juz w nosie"!

Czasami zdumiewa mnie w jak przeróżny sposób można sobie zinterpretować jakieś proste zdanie! No ale, żyjemy w wolnym kraju, każdy ma do tego prawo :)
Jestem Radnym Gminy Miasto Brzeg bo na taką funkcję mnie wyborcy wybrali i tak się ona nazywa. Nic więcej. Nijak nie rozumiem jakim cudem z tego wyszło Panu że mam taki a nie inny stosunek do wyborców - pogratulować analizy!

Roztropek napisał/a:
Panowie, nie tędy droga do zmiany naszej siermiężnej miejskiej rzeczywistości.

A dlaczegoż by nie?! Proponuję zapoznać się ze scenogramem każdej jednej Sesji RM - radni właśnie do tego wykorzystują punkt każdej Sesji "wolne wnioski i interpelacje radnych". Pewnie, że są to bardziej doraźne metody ale można uzyskać odpowiedź czy stanowisko burmistrza w takiej czy innej sprawie.
Z jednej strony pisze Pan że Radny nic właściwie nie może, z drugiej cytuje Statut Miasta z którego wynika część tego co mogę. Co będę mógł jako radny wiedziałem przed wyborami i wtedy i teraz uważam że radny nie musi być bezradny. Niestety, faktycznie nie może tyle co czasem by chciał. Ale spróbujmy skorzystać na początek wyczerpująco z dostęponych narzędzi.
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-08, 08:41   

smooth napisał/a:

Zaraz mnie coś tu trafi.. człowiek się produkuję, a tu tak porywające i prowokujące komentarze.. nie może Pan sobie osobnego wątku założyć ?

Drogi smooth'ie
Tobie chyba potrzeba luzu nie kapki'emu!
Nie chcę by coś lub ktoś cię trafił. Oczywiście twoje "produkcje" pewnie są istotne. Jednak czemu chcesz zabronic mi komentarza. Dla mnie jest on (ten komentarz) adekwatny do "treści" jakie wyrzuca/produkuje z siebie Pan Radny. Odpowiada i prostuje to co jest mu w danej chwili wygodne, albo na co jest w stanie odpowiedzieć. Na ważne, moim zdaniem, pytania franca nie odpowiedział. Oczywiście ma prawo, tak jak i pewnie ty do określania co w tym "temacie jest na temat" oraz do odsyłania do innych wątków. Takie samo prawo chyba mam ja do komentarza. Tak samo jak ty do definiowania co jest na poziomie a co nie. Aczkolwiek ja nie pokusiłbym się do wartościowania kogokolwiek postów i ich klasyfikowania. Skoro tak lubisz ... Tylko po co sie przy tym tak nadymać?
Co do twoich "produkcji" - uważam jak Roztropek - powinniśmy pytać Pana Radnego o kierunki (co kolwiek to znaczy) i wizje rozwoju miasta, a nie o konkretne ścieżki czy ulice. Przynajmniej na początku kadencji. Tym bardziej, że jak widać, tzw. młodzi radni dopiero się uczą.
pozdrawima
:evil:
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2007-01-08, 08:41   

PK napisał/a:
Jeden taki Marian juz był i odszedł. Błagam Franco nie unicestwiajmy i tego


już raz apelowałem na PW do admina, to teraz apeluję publicznie do admina i moderatorów: zlikwidujcie, albo przenieście do archiwum dział wybory samorządowe, bo osoby typu PK czy kapki99 nie zauważyły, że już po wyborach i ciągle toczą walkę polityczną polegającą głównie na jechaniu po innych forumowiczach,

styl ich działania skutecznie zniechęcił niejednego użytkownika forum do jakiejkolwiek aktywności, a do forum przylgnęła niejedna nieprzyjmena łatka

miałem nadzieję, że głowy im ostygną po wyborach, ale widać odsapnęli i wrócili do swojego procederu (chociaż w mniejszej liczbie); może jeżeli będziemy poruszali takie sprawy jak Steve (autor pierwszego postu w tym temacie - jakby ktoś nie zauważył) w dziale pod inną nazwą, to będzie on przyciągał trochę mniejszą liczbę użytkowników typu PK

i jeszcze jedno: ten dział jest chyba nadal nie moderowany!?

sorry za off topic, ale to było chyba najlepsze miejsce na poruszenie tego tematu
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, dla, nowe, nowy, plany, rok


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu