Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy rok, nowe plany dla Brzegu!!
Autor Wiadomość
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-03, 21:59   Nowy rok, nowe plany dla Brzegu!!

Mamy Nowy Rok, a wybory byly juz dawno, więc liczę, że już coś nowego zostalo zaplanowane dla Brzegu?? Slyszalem dzisiaj, że Brzeg dostal dużą kase, i że są już jakieś plany aby zrobić dużo dobrego dla nas? Moze jakiś z randnych przedstawi nam co i jak? No może się mylę, to proszę mnie poprawić.
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-03, 22:57   

Mnie osobiście bardzo ciekawi co będzie z brzeskimi drogami ? Zima narazie nie jest sroga , więc pewnie troche pieniędzy zostanie zaoszczędzonych , a nawet sporo ( odśniezanie + mniej dziur do łatania) , moze radni pogonią drogowców i pomyśla co zrobic z ulcia jagiełły i brzeską obwodnicą ?
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-01-03, 23:25   

Baran napisał/a:
moze radni pogonią drogowców i pomyśla co zrobic z ulcia jagiełły i brzeską obwodnicą ?


wiesz w ogóle o czym mówisz??...

1) Nie ta kasa.....za mało jej, by zrobić porządny remont, a co dopiero przebudowę :)
2) Plany.....to nie jest jak w domu.....masz kasę, to sobie przebudowujesz podjazd na własnym podwórku....tutaj potrzeba trochę papierkowej roboty....przetargów itp....a to trwa...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-03, 23:25   

Stare władze, stary syf na ulicach... w tym względzie nic nie uległo zmianie....

[ Dodano: 2007-01-03, 23:29 ]
KtOŚ napisał/a:


1) Nie ta kasa.....za mało jej, by zrobić porządny remont, a co dopiero przebudowę :)
.


Sorry, ale ta kasa jest. Trzeba tylko po nią umiejętnie rękę wyciągnąć. I nie wolno tak myśleć, że jej nie ma. W tym względzie odpowiedni aparat nacisku może zmusić radnych do działania. Chociaż po przeczytaniu kilku wypowiedzi radnego Bartka faktycznie ręce opadają...
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-03, 23:30   

KtOŚ napisał/a:
wiesz w ogóle o czym mówisz??...

1) Nie ta kasa.....za mało jej, by zrobić porządny remont, a co dopiero przebudowę :)
2) Plany.....to nie jest jak w domu.....masz kasę, to sobie przebudowujesz podjazd na własnym podwórku....tutaj potrzeba trochę papierkowej roboty....przetargów itp....a to trwa...


Ale kase samorządy czy drogowcy mogliby odłozyc ! Czy będą czekac aż zginą następni ludzie ?
Ktoś ja to rozumiem / Ale gdyby teraz ruszyli z machiną to w tym roku by sie coś zmieniło.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-01-03, 23:39   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Sorry, ale ta kasa jest. Trzeba tylko po nią umiejętnie rękę wyciągnąć. I nie wolno tak myśleć, że jej nie ma.


ja nie pisałem ogólnie o kasie do wzięcia :) ......a tylko tej "zaoszczędzonej na zimie" :)

Baran napisał/a:
Ale kase samorządy czy drogowcy mogliby odłozyc !


No nie :) .......bo mają ją w rocznym budżecie :) ......jeśli się nie wyrobią to przepada :)

Baran napisał/a:
Ale gdyby teraz ruszyli z machiną to w tym roku by sie coś zmieniło.


to już co innego :) ......próbować zdobyć kasę z innych źródeł + porządne projekty :)
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-03, 23:45   

KtOŚ napisał/a:
Baran napisał/a:
Ale kase samorządy czy drogowcy mogliby odłozyc !


No nie :) .......bo mają ją w rocznym budżecie :) ......jeśli się nie wyrobią to przepada :)


no i ja slyszalem, że ten budżet jest wysoki i chyba dostaliśmy najwięcej kasy w calym województwie... :)
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-03, 23:48   

Racja Ktoś budżet / ale w zeszłorocznym była kasa na zime , a jak została zaoszczędzona to powinna byc , ale z tych pieniędzy pewnie załatają dziure w budżecie i nic nie będzie ;]
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-01-03, 23:51   

steve napisał/a:
no i ja slyszalem, że ten budżet jest wysoki i chyba dostaliśmy najwięcej kasy w calym województwie... :)


ja słyszałem, ze połowę z budżetu zabiera UM :P
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-04, 00:04   

KtOŚ napisał/a:
steve napisał/a:
no i ja slyszalem, że ten budżet jest wysoki i chyba dostaliśmy najwięcej kasy w calym województwie... :)


ja słyszałem, ze połowę z budżetu zabiera UM :P


szkoda, że nie my... :)

No, ale teraz czas na radnych i ich odpowiedzi :> :>
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-04, 21:14   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Sorry, ale ta kasa jest. Trzeba tylko po nią umiejętnie rękę wyciągnąć. I nie wolno tak myśleć, że jej nie ma.

Dość enigmatycznie to brzmi i niemal złowieszczo (sugestia że ktoś coś ukrywa). Projekt budżetu wisi w internecie, a w nim wykaz wpływów i wydatków - więc "kasa" jaka jest każdy widzi i na co zostanie przeznaczone również. Mylę się?

Franco Zarrazzo napisał/a:
W tym względzie odpowiedni aparat nacisku może zmusić radnych do działania.

Na szczęście dla radnych, a szczególnie dla mieszkańców miasta nie ma żadnego "aparatu nacisku", który miałby wpływ na radnych i ich poczynania. Poza oczywiście wyborcami. Epoki się Panu raczyły pomylić?

Franco Zarrazzo napisał/a:
Chociaż po przeczytaniu kilku wypowiedzi radnego Bartka faktycznie ręce opadają...
To albo ja przestanę pisać, albo Pan przestanie mnie czytać (co jest chyba łatwiejsze i dla innych użytkowników forum wygodniejsze) bo nie chcielibyśmy żeby opadło Panu coś jeszcze...

Nie wiem jak inni, ale ja traktuję forum jako luźną rozmowę tyle że wirtualną. Nie mam w zwyczaju przytakiwać wszystkim forumowiczom, nie zależnie czy jest przed czy po wyborach. Po prostu to nie w moim stylu. Jak piszę że bardziej podoba mi się gdzieś skrzyżowanie ze światłami a nie rondo to moja opinia i tyle. A że większość forumowiczów ma inne zdanie to nie powód żeby się zgadzać. Powodem będzie wysłuchanie argumentów fachowców, kierowców, policjantów, itd. a to dopiero jak pomysł nabierze kształtów projektu przebudowy. Ale to już na inną bajkę...

Trochę chociaż na temat:
Plan dla Miasta to dość szeroki temat. Jeśli planami są inwestycje to zapraszam do czytania projektu budżetu na 2007 rok z załącznikami. Nic tu nie dodam poza tym, że dopóki (gdzieś do marca) jest to projekt mile widziane są poprawki, zmiany, pomysły, przesunięcia, etc. etc.
Pisanie, że "Brzeg dostał dużą kasę" (rozumiem, ze nie wiadomo na co) to błąd. Zanim Brzeg "dostanie" cokolwiek, skądkolwiek musi mieć już gotowy plan wydatkowania tej kasy. Czy to z Urzędu Marszałkowskiego na tory, czy z Unii Europejskiej na chodniki przy byłych koszarach, czy z budżetu centralnego na programy dla szkół najpierw musi być plan. Przeważnie najpierw trzeba wyłożyć własną kasę, a później czekać czy się dostanie dofinansowanie (polecam ostatnie zmiany w budżecie na oku ubiegły).

Brzeskie drogi to też nie jest temat prosty. W Brzegu są 3 rodzaje dróg (pod różnymi zarządcami). Na wszystkich trwają inwestycje. Dorywcze prace (najpilniejsze) wykonywane są na każdej drodze, a inwestycje planowane są w budżecie.

Ja nie wiem kogo i gdzie wszyscy słuchają! Ja słyszałem swojego czasu że w Klewkach lądują Talibowie, ale to jeszcze nie powód, żeby o tym pisać na forum ;) Przecież zamiast pitolić za przeproszeniem, że UM zabiera połowę budżetu wystarczy kliknąć kilka razy na BIP'ie i poczytać nt budżetu.
Dochody budżetu na rok 2007 proponowane są w wysokości: 101.324.929 zł
Wydatki (wg zał. nr 3) budżetu na 2007 rok w punkcie 75023 Urząd miasta wynoszą: 8.514.281 zł. Krótkie wyliczenie i mamy, że UM "zabiera" nie połowę a 1/12 budżetu. I wierzcie mi - tu będzie długa i gorąca dyskusja (żeby nie powiedzieć dobitniej) na Komisjach i na sesji.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-05, 02:38   

Bartek T. napisał/a:


Franco Zarrazzo napisał/a:
Chociaż po przeczytaniu kilku wypowiedzi radnego Bartka faktycznie ręce opadają...
To albo ja przestanę pisać, albo Pan przestanie mnie czytać (co jest chyba łatwiejsze i dla innych użytkowników forum wygodniejsze) bo nie chcielibyśmy żeby opadło Panu coś jeszcze...


Cierpisz na jakieś rozdwojenie? Ilu Ciebie (Was?) tam jest? Wszystko z Toba ok? Jesteś radnym i opłacanym także z moich podatków. I będę pisał i wyrażał OD TEJ PORY przede wszystkim na Twój temat zdanie takie a nie inne. To Twoje słowa świadczą o Tobie, bo jak Cię widzą, tak Cię piszą.

Nie podoba mi się Twój ton i Twoje zachowanie. Osobiście uważam, że taki ktoś nie powiniene być radnym i w moich oczach takim nie jest. Nie jesteś moim radnym - nie wybierałem Cię i nie podoba mi się sposób w jaki się wypowiadasz. I nie dyktuj mi tu, ani nikomu innemu warunków czegoś tam...

[ Dodano: 2007-01-05, 02:40 ]
Bartek T. napisał/a:

Na szczęście dla radnych, a szczególnie dla mieszkańców miasta nie ma żadnego "aparatu nacisku", który miałby wpływ na radnych i ich poczynania. Poza oczywiście wyborcami. Epoki się Panu raczyły pomylić?



Oczywiście - jesteście bezkarni. Albo tak się Tobie wydaje, panie pożalsięboże radny... a rczej bezradny....
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2007-01-05, 09:04   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Sorry, ale ta kasa jest. Trzeba tylko po nią umiejętnie rękę wyciągnąć. I nie wolno tak myśleć, że jej nie ma. W tym względzie odpowiedni aparat nacisku może zmusić radnych do działania.


Franco Zarrazzo napisał/a:
Osobiście uważam, że taki ktoś nie powiniene być radnym i w moich oczach takim nie jest. Nie jesteś moim radnym - nie wybierałem Cię i nie podoba mi się sposób w jaki się wypowiadasz.


to ilu Franco radnych jest "twoich?" :) i za pomocą jakiego aparatu nacisku masz zamiar zmusić swoich radnych do działania?
bo jakby dosłownie odczytywać twoje wypowiedzi, to przecież mogłeś zagłosować tylko na jednego kandydata i nawet jak wszedł i potrafisz go do czegoś zmusić, to i tak on sam biedak niewiele zdziała
dlatego radziłbym trochę spokojniej dyskutować: - mnie też czasem ponosi (kiedyś nakrzyczałem na forum na ciebie i potem przepraszałem za ton), ale taki poziom dyskusji nie tylko niczego nie rozwiązuje, ale przede wszystkim zniechęca do czytania

a teraz co do meritum: moim zdaniem wypowiedzi typu - nowi radni, a syf dalej w mieście panuje nie mają żadnego sensu; przecież to nie radni sprzątają, a ich rola faktycznie ogranicza się do naciskania (jeżeli chcą i potrafią) na burmistrza; praktycznie tylko on ma szansę wpłynąć na ludzi (spółdzielnie, zarządców wspólnot, firmy sprzątające itd.), żeby wzięli się za robotę; i jeżeli można mieć pretensje do radnych (np. do Bartka T.) to tylko o to, że nie próbują wpływać na burmistrza; co na to Bartek? Bo że syf panuje, jak pisał Franco, to chyba nie ma wątpliwości?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-05, 11:02   

Jamps napisał/a:


a teraz co do meritum: moim zdaniem wypowiedzi typu - nowi radni, a syf dalej w mieście panuje nie mają żadnego sensu; przecież to nie radni sprzątają, a ich rola faktycznie ogranicza się do naciskania (jeżeli chcą i potrafią) na burmistrza; praktycznie tylko on ma szansę wpłynąć na ludzi (spółdzielnie, zarządców wspólnot, firmy sprzątające itd.), żeby wzięli się za robotę; i jeżeli można mieć pretensje do radnych (np. do Bartka T.) to tylko o to, że nie próbują wpływać na burmistrza; co na to Bartek? Bo że syf panuje, jak pisał Franco, to chyba nie ma wątpliwości?


Jam prosty facet - proste słowa mają dla mnie magiczne znaczenie. "Nowi radni - stary syf" imho jest bardziej dobitne i powinno wywołać skuteczniejszą reakcję, "to tylko o to, że nie próbują wpływać na burmistrza; co na to Bartek? Bo że syf panuje, jak pisał Franco, to chyba nie ma wątpliwości?".

Ale dokładnie to mam na myśli pisząc "aparat nacisku" - musi istnieć większa siła potrafiąca wytknąć niedociągnięcia radnym i dysydentom. Posprzątanie miasta to najprostsza rzecz ze wszystkich możliwych. NAJPROSTSZA ! Do tego nie potrzeba pisać poematów do unijnych komisji, nie potrzaba komisji i zebrań. Najprawdopodobniej wystarczy po prostu wyegzekwować od właśnie zarządców isteniejące prawo. Zresztą budżet miasta jest regularnie zubożany o jakieś kwoty np. na utrzymanie porządku w Parku Wolności (terenów zielonych). Czy uważasz, drogi Jamps, że Park Wolności jest "utrzymany" w jakikolwiek sposób? Bo ja śmiem twierdzić, że powoli przeradza się on w wysypisko śmieci i centrum wyładowania złej energii przez sfrustrowaną młodzież.
Powoli ubywa ławek, a te które jeszcze stoją, są w pożalsięboże stanie.


Co do Ja/Wy, czyli cudownego rozmożenia się osobowości Bartka T. Jeśli masz na myśli, że Bartek T. chciał się wypowiedzieć w imienu całęj rady miejskiej, to zripostuję, że nie sądzę, aby miał takie upoważnienie. Na dobrą sprawę nie wiem, czy na tym forum istnieje jakieś uwiarygodnienie nicku Bartek T jako pełnoprawnego radnego miejskiego. Równie dobrze pod tym nickiem może kryć się jakiś psychopata albo nimfomanka napastująca biednych Zarazków i innych użytkowników forum. Prosze bardzo - zdjęcie do Avatara, jakies uwiarygodnienie w postaci skanu mandatu czy czego tam i wtedy mogę z nim rozmawiać nieco poważniej. Ukryć się za biurkiem, ścianami ratusza, gąszczem przepisów. Anonimowość. Bezkarność.

A co do bezradności - nie wierzę, żeby tak charyzmatyczni radni, jak Bartek T byli w stanie sięgnąć dalej, niż ŚCISŁY PODZIAŁ BUDŻETU. Nie wierzę, że potrafią tak jak Opole kilka miesięcy temu sprzeciwić sie przepuszczeniu przez ich miasto ruchu tranzytowego i skierowaniu go na Brzeg /śledziłem tę sprawę on-line na portalu GW/. Nie wierzę że będą w stanie uruchomić procedury zmierzające do odciążenia miasta z ruchu, do perspektywicznego myślenia, do planowania poza ich kadencję. Są światła na ul.... Jagiełly (:P) i to powinno rozwiązać sprawę.
Takie mam wrażenie po przeczytaniu TYLKO wypowiedzi na tym wątku.

Dlatego wybacz Jamps, że czasami się unoszę - 40 lat żywota i wszystko po staremu. Nowe imiona dla starych twarzy, nowe twarze, ten sam syf... czasami puszczają nerwy, tym bardziej, gdy osoba podająca się za radnego próbuje kpić i stosuje jakieś niewybredne aluzje.

A teraz do moderatorów - nie wiem czy to off topic - czy nie. Wypadków się namnożyło, myślę, że konsekwentnie należy różnymi głosami dążyć do usprawnienia ruchu samochodowego w naszym mieście. Niezadowolenie, głosy krytyki, w tym bardzo ostrej są tutaj imho potrzebne. Nie można pozwolić spokojnie spać osobom odpowiedzialnym za ten stan rzeczy. Radni są jednymi z nich. Dlatego panie Bartku T - od dziś rzucam na pana klątwę Zarazy - będę się panu śnił co noc i będą się śnić ofiary wszystkich wypadków spowodowanych przez nieprzystosowanie naszego miasta do wymogów komunikacyjnych XXI wieku. Liczę, że weźmie pan tę sprawę sobie do serca i stanie sie ona jednym z meritów pana kadencji.

Życze udanej i OWOCNEJ pracy w 2007 panu Bartkowi i przepraszam za gwałtowny wybuch spowodowany niewątpliwie porą dnia (nocy), w której pisałem posta.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-05, 23:39   

To może tak, żeby nie było całkiem offtopicowo.

W nowym roku:
Nie zamierzam się uwierzytelniać w żaden sposób ponad to co już jest. Nie zamierzam tez polemizować i odpowiadać na pytania typu:. "Czy cierpię na rozdwojenie jaźni", ani inne przypadłości. Nie jestem niczyim radnym poza Gminą Miasto Brzeg. Jeśli komukolwiek nie podoba się mój ton, sposób pisania czy interpunkcja to radze jw. Ja, póki co się stąd nie wybieram ku uciesze zapewne moich innych adwersarzy :)
Jeśli komuś wydaje się, że problem koszy na śmieci w mieście czy zwiększenia bezpieczeństwa na ulicy można załatwić jednym postem/telefonem do Burmistrza/w miesiąc to pozostaje mi współczuć i poradzić startowania w najbliższych wyborach z tymi właśnie hasłami. Polecam dopisać sobie jeszcze coś w stylu "Balcerowicz musi odejść" - to hasła z tej samej półki.

P.S. Panie Franco Zarrazzo - przypominam, że to ja tu występuję nie pod pseudonimem a imieniem (prawdziwym). Poza tym jest link do mojej strony, a tam cała galeria moich zdjęć. Poza tym o ile pamięć mnie nie myli nie przeszliśmy na "Ty". Proszę więc "TYkać" "swojego radnego", który zapewne na tym forum jest, bo przecież taki ideał nie omieszkał by. Może Pan pisać od tej pory na mój temat ile się Panu podoba. A ponieważ ma Pan o mnie zdanie jakie ma, może Pan rzucać na mnie uroki, klątwy czy robić lalki woodoo - nie zamierzam wdawać się więcej w dyskusje z Panem.
Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, dla, nowe, nowy, plany, rok


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu