Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-03-14, 08:26
Kara śmierci / prawo w Polsce!

Czy jesteś za karą śmierci w Polsce ?
Tak !
50%
 50%  [ 26 ]
Nie !
50%
 50%  [ 26 ]
Głosowań: 52
Wszystkich Głosów: 52

Autor Wiadomość
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-01, 22:50   Kara śmierci / prawo w Polsce!

CO w tym temacie myślicie ? http://wiadomosci.onet.pl/1457529,11,item.html czytajac takie newsy mysle ze dla ludzi którzy robią takie rzeczy powinna byc wprowadzona kara śmierci , powinno się bestie zabijac !
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-10-18, 21:17, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 15:12   

Baran napisał/a:
http://wiadomosci.onet.pl/1457529,11,item.html


Tutaj akurat nie wiadomo co się dokładnie stało .... (według mnie zły przykład ale to nie jest ważne)

Jeszcze do niedawna myslalem ze kara śmierci jest OK, teraz czytając temat Sadama H. na naszym forum mam mętlik w głowie.

I o to kilka moich mysli :

Kto dał nam prawo decydować o życiu człowieka ??

Jest jeszcze takie coś jak nieumyślne spowodowanie śmierci, wieć nadal w takiej sytuacji śmierć za śmierć ??
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 16:24   

draq napisał/a:
Kto dał nam prawo decydować o życiu człowieka ??


Ja starałem się właśnie do tego pytania zadanego zdaje się przez Pepe ustosunkować w wątku o Husajnie, choć wiadomo, że jest to problem nie do rozwiązania ...

draq napisał/a:
Tutaj akurat nie wiadomo co się dokładnie stało .... (według mnie zły przykład ale to nie jest ważne)


Zgadzam się, choć właściwie już wiadomo, że jest to morderstwo, podejrzewa się również tło sexualne, także akurat zgadzam się z Baranem (choć to się rzadko zdarza)... może mnie dopadła znieczulica, bo jeszcze kiedyś myślałem "no tak każdego można usprawiedliwić, bo miał ciężkie dzieciństwo, bo nikt go nie kochał, bo go ojciec molestował" i nadal mam te argumenty w głowie..ale niestety nie ma miejsca na takich zwyrodnialców na ziemi i już !!
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 16:36   

Ja w sprawie usankcjonowania kary śmierci mam zawsze jedno i to samo pytanie: A co jeśli oskarżony jest niewinny:?:
Abstrahując już od tematu czy można, czy nie można zabijać, to pomyłki się zdarzają w polskim sądzie niestety bardzo często.
Na szczęście w Polsce nie ma jeszcze czegoś takiego jak np. w Wielkiej Brytanii. Tam w związku z tymi ostatnimi mordami na dziewczynach opublikowano w mediach zdjęcie nazwisko i adres kolesia, który rzekomo właśnie mordował. Po jakimś czasie okazało się, że to jednak nie on i jest nowy podejrzany a sprostowanie oczywiście małymi literkami. I człowiek ma zmarnowane życie przez "pomyłkę" a co jeśli obowiązywałby kara śmierci, podejrzany został skazany, kara wykonana i wtedy zorientowaliby się, że to jednak pomyłka :?:
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 16:43   

smooth napisał/a:
no tak każdego można usprawiedliwić, bo miał ciężkie dzieciństwo, bo nikt go nie kochał, bo go ojciec molestował
otóż to nie ma litości... bo i po coż - skoro oni nie mają jej choćby dla dzieci ktróe gwałcą i mordują. I dla mnie taki osobnik nie jest już człowiekiem, wyrzekł się tego przez swój czyn. Nie potrzebuję patrzeć jak się męczy, niech to będzie szybkie. Ale niech będzie. Przynajmniej ci poszkodowani którzy pozostali na świecie otrzymają drobną dozę sprawiedliwości i nie będą musieli żyć z cieniem takiego stwora.
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-02, 21:00   

Morg napisał/a:
otóż to nie ma litości... bo i po coż - skoro oni nie mają jej choćby dla dzieci ktróe gwałcą i mordują. I dla mnie taki osobnik nie jest już człowiekiem, wyrzekł się tego przez swój czyn. Nie potrzebuję patrzeć jak się męczy, niech to będzie szybkie. Ale niech będzie. Przynajmniej ci poszkodowani którzy pozostali na świecie otrzymają drobną dozę sprawiedliwości i nie będą musieli żyć z cieniem takiego stwora.


również sądzę, że taki osobnik, to już nie człowiek. Myślę jednak, że śmierć to nie rozwiązanie, powinno się takich ludzi kastrować, wtedy to dopiero poczuliby się źle, nie sądzicie, że odebranie "męskości" mężczyźnie będzie dla niego większą karą?
Moim zdaniem pedofilii i gwałcicieli trzeba kastrować i na dożywocie skazywać. Śmierć nic nie da, a już na pewno nie uśmierzy bólu, który odczuwają rodziny ofiar, bo i tak po uczuciu zemsty i chwilowym wyrównaniu rachunków nastanie w ich sercach pustka.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 21:16   

Ziomek napisał/a:
odebranie "męskości" mężczyźnie będzie dla niego większą karą?
a co w przypadku, gdy to kobieta jest winna - zdarzają się takie przypadki przecież?
Ja nie mogę pojąć czegoś innego, chodzi mi o katowane dzieci - dlaczego ci pseudo rodzice decydują się żeby te dzieci rodzić, po co im one są, przeciez do szczęścia potrzeba im jedynie alkoholu, albo innych używek, a potem, skoro już mają te dzieci, choć nie są im do niczego potrzebne, chyba że do bicia, a właściwie przeszkadzają w szczęściu z nowym kilkudniowym konkubinem - nie oddadzą ich do adopcji do normalnych rodzin, które np. nie mogą mieć dzieci???
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 21:52   

Ziomek napisał/a:
wtedy to dopiero poczuliby się źle, nie sądzicie, że odebranie "męskości" mężczyźnie będzie dla niego większą karą?
Otóż, nie chcę żeby taka jednostka czuła się źle, nie chcę jej cierpienia, to by było nieludzkie! Śmierć nie powinna być karą kaźni, tylko karą - ulgą dla społeczeństwa (bez konieczności izolacji takiej jednostki w i tak przepełnionych więzieniach) oraz świadomości jakiegoś szczątkowego zadośćuczynienia/sprawiedliwości dla rodziny ofiary. Nic więcej nic mniej.
0 UP 0 DOWN
 
aghta 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 22:33   

Ja osobiście nie jestem w stanie określić czy taka smierci to kara, którą człowiek MOŻE wykonąć na drugim człowieku.
Jednak czy jednostki prawdziwie niebezpieczne dla społeczeństwa powinny żyć w tym społeczeństwie, albo czy powinny być od niego odizolowane, ale w taki sposób, że społeczeństwo utrzymuje te jednostki?? (mam na myśli oczywiście wiezienia)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 23:10   

Ziomek napisał/a:
że odebranie "męskości" mężczyźnie będzie dla niego większą karą?


Tylko po co mu ta męskość w więzieniu ?

Ziomek napisał/a:
Śmierć nic nie da, a już na pewno nie uśmierzy bólu, który odczuwają rodziny ofiar, bo i tak po uczuciu zemsty i chwilowym wyrównaniu rachunków nastanie w ich sercach pustka.


No niestety nic nie uśmierzy bólu w takich przypadkach.
Ponadto
Morg napisał/a:
Śmierć nie powinna być karą kaźni, tylko karą - ulgą dla społeczeństwa

Jeśli się już nie zmieni tego co się stało, zawsze można zapobiec podobnym wydarzeniom, a co bardziej odstrasza potencjalnych, gwałcicieli, morderców, pedofilii ? -
Kara śmierci, przy nie koniecznie należy ją stosować w każdym przypadku. Chciałoby się pomyśleć, dajmy na to taki pedofil - otrzymuję karę inną niż śmierć (w przypadku pedofilii nie jestem za karą śmierci..raczej) i teraz jaki wymiar kary jest dobry, aby mógł wynagrodzić społeczeństwu wyrządzone ofiarą krzywdy, bo być może mądrość społeczeństwa przeleje się również na ofiary, ale takie myślenie jest dzieckiem nieporadności ? próby znalezienia złotego środka ? wypośrodkowania między instynktowną emocjonalnością a dojrzałym chrześcijaństwem ? ..
Dla morderców kara śmierci, reszta to już cięższy orzech do zgryzienia !!

aghta napisał/a:
Jednak czy jednostki prawdziwie niebezpieczne dla społeczeństwa powinny żyć w tym społeczeństwie, albo czy powinny być od niego odizolowane


No więc jak wyżej mordercy - pyk, reszta odizolowana, w ten sposób, że zarabiają na podatki i ogólnie na poprawę bytu społeczeństwa, zwłaszcza rodzin poszkodowanych... ale pojawia się jedno małe pytanko - czy ktoś nie będzie czasem chciał na tym skorzystać ?
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-02, 23:29   

jadore napisał/a:
a co w przypadku, gdy to kobieta jest winna - zdarzają się takie przypadki przecież?

W przypadku kobiet (ponieważ nigdy się nie spotkałam z wiadomością informującą o gwałcie ze strony kobiety - być może mało wiem) powinna być potraktowana przy oskarżeniu o morderstwo jak mężczyzna, przecież nie ma podziałów i wszyscy są równi wobec prawa. Nie mogę dopuścić do siebie myśli o karze śmierci - więc najlepiej dożywotnie więzienie, ale i tak wiadomo, że sądy nie wymierzają takich "surowych" kar za popełnienie nawet tak okrutnej zbrodni.

smooth napisał/a:
Tylko po co mu ta męskość w więzieniu ?


Pisałam, jak powinno być. Wiadomo jednak, że tacy pedofile i gwałciciele wychodzą na wolność, często się o tym słyszy, a wtedy co? Dalej gwałcą kobiety i dzieci. Moim zdaniem to jest choroba psychiczna (słyszałam, że w Holandii funkcjonuje partia pedofili - to jest najlepszy przykład, że to choroba i sądzę, że to swego rodzaju zwyrodnienie i tacy "ludzie" nie powinni przebywać na wolności tylko w szpitalach psychiatrycznych do tego w izolacji!) będąca głęboko w podświadomości zwyrodnialców i więzienie ich nie zmieni. Kiedyś czytałam o przypadku pedofila, który nad sobą nie potrafił zapanować i wręcz domagał się kastracji. Taki "człowiek" po wyjściu na wolność dalej będzie robił to samo, kastracja mogłaby temu zapobiec.

PS. Kto miałby wykonywać kary śmierci? Przecież wtedy on także staje się mordercą...
Ostatnio zmieniony przez Maga 2007-01-02, 23:41, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Jogas 


Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 23:35   

Ja osobiście jestem za wprowadzeniem kary śmierci nie koniecznie dla wszystkich tego rodzaju zbrodni ale tych najbardziej okrutnych. Bo można też zważyć na to iż taki "pedofil" pójdzie do tego więzienia na powiedzmy 5 lat ale zastanówmy się ile on tam przeżyje i jakie tam będzie miał życie. Całe szczęście nikt praktycznie nie popiera takiego postępowania (i całe szczęście) nawet więźniowie więc zajmują się takimi osobami tak jak powinno się nimi zajmować.
Zawsze są dwie strony medalu przy karze śmierci. Z jednej strony chcemy aby była ona wykonywana na niektórych zbrodniach ale trzeba się bardzo dokładnie zastanowić i przerobić daną sprawę kilka razy zanim podejmie się ostateczną decyzję bo niestety nie da się jej już odwrócić. Każdy zawsze stawia siebie po stronie ofiary i jeżeli już ktoś jest podejrzany to chce żeby był jak najszybciej ukarany ale postawmy się w roli rodziny "sprawcy" bo przecież nigdy nie mamy pewności czy oby dana osoba jest na 100% sprawcą chyba że nakryjemy ją na gorącym uczynku. Co jeśli skażemy niewinnego człowieka?

Dobra nie umiem się jeszcze wypowiadać i pewnie nikt nie zrozumiał o co mi chodziło ale nauczę się kiedyś :P
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 23:37   

Ziomek napisał/a:
Taki "człowiek" po wyjściu na wolność dalej będzie robił to samo, kastracja mogłaby temu zapobiec.



No tak tylko, trzeba byłby mu "wykastrować" wszystkie członki ciała, z akcentem na ręce !

Ziomek napisał/a:
Moim zdaniem to jest choroba psychiczna


No więc zamknąć w ośrodku pod obserwacją - czyt. szpitalu psychiatrycznym, tudzież innym... czyli tak jak piszesz !

Ziomek napisał/a:
W przypadku kobiet (ponieważ nigdy się nie spotkałam z wiadomością informującą o gwałcie ze strony kobiety -


Heh a istnieją takowe, gdzieś o nich czytałem, gdzieś słyszałem, pewnikiem jest, że są..
pozostaje jeszcze definicja gwałtu, bo ten wcale nie musi mieć wymiaru fizycznego, ale chyba to nie miejsce na rozmowę o tym...

Jogas napisał/a:
Dobra nie umiem się jeszcze wypowiadać i pewnie nikt nie zrozumiał o co mi chodziło ale nauczę się kiedyś


Jak dla mnie OK. :wink:
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-01-02, 23:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-02, 23:51   

Cytat:
pozostaje jeszcze definicja gwałtu, bo ten wcale nie musi mieć wymiaru fizycznego, ale chyba to nie miejsce na rozmowę o tym...


czyżbyś sugerował nowy temat?


Nawiązując do tematu:
Mimo wszystko dalej jestem przeciwna karze śmierci.
0 UP 0 DOWN
 
Jogas 


Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 23:55   

Mogę się zapewne założyć że zmieniłabyś zdanie gdyby chodziło o twoją bliską rodzinę albo o samą Twoją osobę.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kara, polsce, prawo, smierci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 38
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu