Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-03-22, 23:42
Czy następna firma na Skarbimierzu?
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-12-23, 09:14   Czy następna firma na Skarbimierzu?

Tym razem w tajemnicy. Ponoć jest już większość zezwoleń. Jaskółki ćwierkają, że ma się zajmować przetwórstwem oleju rzepakowego. Na mój rozum firmy egzystujące w Brzegu w celu zmniejszenia podatków mogą tworzyć różne filie na Skarbimierzu. Czy w ten sposób przybędzie nowych miejsc pracy i komu? Gdyby teren należał do Brzegu to można łatwo zapobiec takiemu procederowi. Niestety nie należy.
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2006-12-23, 10:15   

Hehe tak potwierdzam te informacje w Gminie jest już złożony raport i wszelkie informacje i dokumenty odnośnie budowy fabryki biopaliw na terenie firmy J&S. Każdy może jeśli ma taką chęć poprosić do wglądu owe papierki :D

Śmiem dodać że miesiąc temu przybyli również do Gminy Amerykanie z chęcią wykupienia reszty terenu inwestycyjnego z zamiarem postawienia tu fabryk sylikonu leczniczego.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-12-23, 10:30   

kompnet napisał/a:
...fabryk sylikonu leczniczego.


Z przymrużeniem: Tzn tego leczącego kompleksy niektórych pań na punkcie własnego biustu?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-12-23, 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2006-12-23, 10:40   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Z przymróżeniem: Tzn tego leczącego kompleksy niektórych pań na punkcie własnego biustu?

sztucznym piersiom mowimy stanowczo NIE :)
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2006-12-23, 10:43   

Nie wiem czy to właśnie o owy sylikon chodzi, ale czas pokaże czy wogóle w/w firma amerykańska na 100% zakupi teren wielu już takich obesrwatorów przetoczyło się przez Skarbimierz i nic z tego nie było aż do Cadbury, bądź teraz Biopaliw, oraz wykupionych terenów prywatnych np: Brzeskich firm typu Agromet..
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-23, 10:46   

kompnet napisał/a:
w Gminie jest już złożony raport i wszelkie informacje i dokumenty odnośnie budowy fabryki biopaliw na terenie firmy J&S


Czyli żadna nowa firma a jedynie rozszerzenie działalności już istniejącej.

kompnet napisał/a:
Śmiem dodać że miesiąc temu przybyli również do Gminy Amerykanie z chęcią wykupienia reszty terenu inwestycyjnego


A to może być ciekawe, ale nie zapeszmy bo jeszcze uciekną.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-23, 10:47   

A kontynuując offtopic :
slawq napisał/a:
Franco Zarrazzo napisał/a:
Z przymróżeniem: Tzn tego leczącego kompleksy niektórych pań na punkcie własnego biustu?

sztucznym piersiom mówimy stanowczo NIE :)


Szwagierka ma i nie powiem wygląda lepiej :> :> :>


P.S. specjalnie napisałem osobnego posta, bo może zrobi się ciekawy temacik ;)
Ostatnio zmieniony przez alferx 2006-12-23, 10:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2006-12-23, 12:39   Re: Czy następna firma na Skarbimierzu?

Roztropek napisał/a:
Na mój rozum firmy egzystujące w Brzegu w celu zmniejszenia podatków mogą tworzyć różne filie na Skarbimierzu.


Mozna powiedzieć, że takie działanie firm jest pewną zasadą. Uciekanie od podatków przez tworzenie spółki-córki. Co za tym idzie - tworzenie nowych miejsc pracy oraz zobowiązanie do ich utrzymania przez jakiś czas. Pisałem już o takiej mozliwości w tym poście:

http://www.forumbrzeg.pl/...ighlight=#25248
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-12-23, 13:38   

Jeśli taka działalność stworzy miejsca pracy na Skarbimierzu, a nie zmniejszy ilość miejsc pracy w Brzegu to wszystko OK. Ale tak z pewnością nie będzie, bo musiałby nagle wzrosnąć zbyt. Chodzi o to, że burmistrz Brzegu nie ma żadnego wpływu na ucieczkę firm do pobliskiej strefy ekonomicznej i to pośrednio na własne życzenie poprzedników, którzy pozbyli się tych terenów. Czy strefa nie przyniesie nam, z powodu braku terenów na inwestycje w Brzegu i ucieczki firm, więcej szkody niż pożytku? Może się okazać, że następca Alchemii też wpadnie na ten pomysł.
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2006-12-23, 13:51   

Roztropek napisał/a:
Może się okazać, że następca Alchemii też wpadnie na ten pomysł.


Zgadza się, jesli nawet juz nie wpadł. Może powstanie Alchemia-bis albo Odra-bis. Miasto "dusi się" w swoich granicach. Błędy sprzed lat teraz będa sie mściły.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-23, 23:56   

z tego co mi wiadomo i ćwierkają wróble na Skarbimierzu to nie ma powstać nowa firma tylko właśnie J&S na się mocno rozbudować własnie na rzecz biopaliw. Nowych miejsc pracy ma być conajmniej setka. Przy czym - z tego co mi wiadomo, J&S dysponuje terenem na którym zamierza się rozbudować. Kupili więcej kiedy się tam "instalowali". Tak, perspektywicznie.
Co do granic Brzegu to spokojnie, nie wszystko jeszcze stracone :)
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-12-24, 09:58   

co do silikonu to słyszałem że za mały teren jest i amerykanie się wycofali i to nie miał być silikon do piersi :evil: powiększania :evil:
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2006-12-24, 16:10   

Nom prawda za mały teren był, bowiem chcieli znieść z mapy Małujowice:D A co do sylikonu do piersi to nie ja powiedziałem heh :D pozdrawiam jak nie oni to inni szkoda by było aby resztę terenu wykupiła tylko 1 firma.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czy, firma, na, nastepna, skarbimierzu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu