Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-03-22, 23:42
Kwas solny w szkole, jedna uczennica w szpitalu!
Autor Wiadomość
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2006-12-21, 14:05   Kwas solny w szkole, jedna uczennica w szpitalu!

W jednej ze szkół podstawowych w Brzegu (Opolskie) uczniowie rozbili przyniesioną przez jednego z nich butlę stężonego kwasu solnego.
Szkołę ewakuowano, jedna z uczennic trafiła do szpitala - powiedział PAP podinsp. Jarosław Dryszcz z zespołu prasowego opolskiej policji.

"13-latkę odwiedziono do szpitala z podejrzeniem zatrucia oparami kwasu solnego" - powiedział Dryszcz.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed południem. Litrową butelkę kwasu przyniósł do szkoły jeden z uczniów, miał ją w plecaku.

"Do rozbicia butelki i wycieku kwasu doszło, gdy kilku jego kolegów - zakładamy, że nieświadomie - zaczęło kopać i rzucać plecakiem" - relacjonował policjant. Po zauważeniu, że z plecaka wydobywa się gryzący dym powiadomiono nauczycieli i zarządzono ewakuację szkoły.

Przybyła na miejsce straż pożarna zneutralizowała kwas, budynek przewietrzono, po czym uczniowie i nauczyciele - łącznie 350 osób - wrócili do szkoły.

Na razie nie wiadomo skąd uczeń miał litrową butlę stężonego kwasu solnego. "Wiemy, że była to laboratoryjna butelka z ciemnego szkła. Skąd pochodził kwas i jak 13-latek wszedł w jego posiadanie wyjaśni śledztwo brzeskiej policji" - podsumował Dryszcz.

onet.pl
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-21, 15:06   

Przepraszam a wie ktoś może w której to szkole? :roll:
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-21, 15:09   

znajac uczniow gimnazjum na olawskiej lub pg3 :P
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-21, 15:15   

No ale tu chodzi o
steve napisał/a:
szkół podstawowych
:oops:
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-21, 15:21   

a w tych gimnazjach niema podstawowek ? bo jesli sie myle i niema to sorka pomylka ale chyba sa
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-21, 16:31   

Saw_woman napisał/a:
Przepraszam a wie ktoś może w której to szkole? :roll:


ten kwas zostal rozbity w szkole podstawowej nr 8...
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-21, 20:20   

na stronie NTO tez o tym napisali :
NTO napisał/a:
Ewakuacja szkoły podstawowej nr 8

Ewakuacja ponad 350 uczniów szkoły podstawowej nr 8 przy ul. Lompy w Brzegu.

W czwartek 13-letni uczeń przyniósł do szkoły litrową butelkę ze stężonym kwasem solnym. Jego plecakiem zaczęli kopać i rzucać koledzy. Przestali, gdy zaczęło się z niego dymić.
Na miejsce przybyli strażacy oraz policjanci z Brzegu.

O godzinie 12.25 możliwy był powrót uczniów i pracowników do szkoły. Do szpitala przewieziono 13-letnią uczennicę z podejrzeniem zatrucia oparami kwasu.
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-12-21, 23:20   

Jedna pani powiedziała drugiej pani i tak dalej i z puszczenia bąka zrobił się wybuch atomowy !!! ;-)

Tak to nie zorientowane w temacie media ubarwiają newsy nie będąc na miejscu zdarzenia i nie znając dokładnie faktów !!!

Wiem coś na ten temat !!!

Szanowny Panie Steve i reszta forumowiczów radzę szczerze dowiadywać się u źródła, a nie od Pana Jarosława Dryszcz, który wie że dzwoni tylko nie wie w którym właściwie kościele !!
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-21, 23:26   

Panie Adamie, a co się właściwie stało? Ja to słyszałąm od Antka, a on od kogoś i tak dalej. Może pan coś powie na ten temat?
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-12-21, 23:43   

A o to przedstawie fakty:

Sytuacja miała miejsce w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu. Jeden z uczniów klasy pierwszej gimnazjum przyniósł do szkoły znalezioną w swojej piwnicy butelkę z substancją chemiczną. Chciał ją przekazać nauczycielowi chemii celem rozpoznania co to jest i ewentualnej utylizacji. Błąd jego polegał po pierwsze na tym, że dzisiaj pani od chemii w szkole nie było (nie zorientowany w temacie), po drugie, że nikomu o tym nie powiedział ani z nauczycieli ani kolegom. Butelkę o pojemności 1 L trzymał zawiniętą w folię w plecaku. Na jednej z przerw, na których to młodzież dostaje totalnej głupawki jago koledzy zaczęli dla zabawy rzucać placakami. Pech chciał, że w pewnym momencie trafiło na plecak tego kolesia. Nauczyciel dyżurujący w tym czasie na korytarzu zauważył, że z plecaka wycieka żółta substancja, która wchodzi w gwałtowną reakcję pieniąc się powodując białą mgiełkę oparów i straszny odór. Przytomna i opanowana na szczęście nauczycielka (brawo pani Agnieszko!!!) zaczęła ewakuować uczniów z piętra jednocześnie zawiadamiając mnie o całej sytuacji (byłem akurat w gabinecie informatycznym na tym piętrze). Wspólnie kontynuowaliśmy ewakuację uczniów i nauczycieli jednocześnie nakazałem powiadomić dyrekcję i ściągnąć straż pożarną. Po ewakuacji uczniów z tego i niższego piętra (czekając na przyjazd straży pożarnej) zaczęliśmy wietrzyć korytacz i neutralizować ciecz zasypując ją piaskiem. Ja próbowałem zabezpieczyć plecak, wskutek czego nałykałem się trochę oparów, które buchnęły z owego plecaka.

ciąg dalszy w następnym poście.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-21, 23:45   

orson napisał/a:
zanowny Panie Steve i reszta forumowiczów


a czy nie widzial Pan może mojego pierwszego postu i wiadomości, że dana notatka byla wklejona z onet.pl !! Prosze czytać uważnie, a póżniej mi radzić, ok??

Jak coś ja sam się o tym dowiedzialem z radia eska, a przeczytalem na portalu onet.pl a to już nie moja dzialka co oni tam piszą i nie podoba mi się, że Pan ma do mnie jakieś zarzuty. Jak tak to proszę powiedzieć jak bylo naprawde, a nie kazać nam się domyślać. Bo ja czytając Panski post myśle, że tu nie chodzi bardziej o to co się stalo, a bardziej ma Pan coś do Pana Jaroslawa D.!!

[ Dodano: 2006-12-21, 23:47 ]
orson napisał/a:
zaczęli dla zabawy rzucać placakami.


jak dla mnie to jest to samo, co pisali w onecie... żadnego zlego faktu nie widze... :/
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-12-22, 00:02   

Po chwili w szkole pojawiła się na sygnale straż pożarna i za chwilę policja. Nakazano przemieszczenie się wszystkich na salę gimnastyczną (znajduje się w osobnym budynku, a na podwórku deczko było chłodno). Chłopaki w maskach tlenowych i całym ekwipunku przystąpili do akcji neutralizowania plecaka i tego, co się z niego zdążyło wydobyć. Rozpoznano, że jest to kwas solny o dużym stężeniu. Akcja trwała do ok. 12.30. W tym czasie jak wsponinałem reszta uczniów i pracowników znajdowała się na sali gimnastycznej. Jeden z nich w pewnym momencie zasłabł i wezwano pogotowie.
I teraz dwa fakty prawdziwe:

1. Był to uczeń drugiej klasy gimnazjum, czyli czternastolatek (a nie trzynastolatka!)
2. Pogotowie zabrało go ze względu na zasłabnięcie, nie z powodu zatrucia oparami kwasu.

Jedynymi osobami poszkodowanymi na dzień dzisiejszy to była Pani Agnieszka i ja, bo dłuższy czas przebywaliśmy w centrum tych oparów.
Po złożeniu zeznań na komendzie dostaliśmy nakaz zgłoszenia się na izbę przyjęć brzeskiego szpitala.
Na miejscu usłyszałem - hospitalizacja i obserwacja.
Sory Winetou ale w święta w szpitalu na obserwacji !!!
Nie ze mną te numery.
Więc podziękowałem i złożyłem pisemne oświadczenie, że nie wyrażam zgody na hospitalizację i wróciłem do domu.

to było około 14.30
teraz jest prawie 24.00 i póki cio jeszcze żyję !! ;-)

Reasumując, sytuacja była groźna ale dzięki szybkiej interwencji i sprawnej współpracy ze zobą uczniów i nauczycieli uniknęliśmy większego nieszczęścia !!!

Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby któryś z uczniów został tym kwasem oblany !!!
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-22, 00:07   

orson napisał/a:
teraz dwa fakty prawdziwe:

1. Był to uczeń drugiej klasy gimnazjum, czyli czternastolatek (a nie trzynastolatka!)
2. Pogotowie zabrało go ze względu na zasłabnięcie, nie z powodu zatrucia oparami kwasu.


a czy to jest ważne :/

ważne jest to skąd się kwas wziala w szkole i chyba zdrowie uczniów oraz ludzi związanym z tym... nie rozumiem Pana agresji co do faktów... :/ czyż by bohaterstwo? jak dla mnie nie, ciesze się, że nic się chociaż nie stalo...pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-12-22, 00:18   

Panie Steve jeżeli Pana uraziłem, czy obraziłem to przepraszam najmocniej. Nie takie były moje intencje.
Pana Jarosława D. nie znam i do dzisiaj nie wiedziałem, że ktoś takowy jest. Z Pana postu dowiedziałem się o nim, więc tym bardziej nie mam nic do Pana Jarosława D., oprócz tego, że jako rzecznik prasowy opolskiej policji powinien mieć podane z komendy w Brzegu konkretne fakty i takowe powinień przekazać opinii publicznej (widziałem notatkę sporządzoną przez naszych brzeskich policjantów i wszystko było O.K.), a tu pomylić 13-latkę z 14-latkiem, a osłabnięcie z zatruciem oparami kwasu to lekka przesada. Nie mnie to oceniać (być może się czepiam ale nie złośliwie).

Jeszcze raz przepraszam jeżeli kogoś uraziłem - nie miałem takiego zamiaru. Z drugiej strony proszę wczuć się w moją sytuację dostaje po zdarzeniu ponad 30 telefonów od znajomych i każdy przedstawia inną wersję tego zdarzenia przekazaną, bądź przez media, bądź przez osoby trzecie nie mające pojęcia o sytuacji, bądź mające pojęcie znikome.
Stąd moja lekka ironia w pierwszym poście odnośnie mediów.

pozdrawiam for ALL

A.O.

[ Dodano: 2006-12-21, 23:36 ]
Wiecie na czym największy dowcip polega?

Na tym, że godzinę wcześniej robiliśmy próbny alarm z ewakuacją całej szkoły, więc przy drugim alarmie większość myślała, że totalnie robimy sobie dzisiaj jaja !!
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-22, 01:05   

Panie orson, nie widze potrzeby, żeby Pan się tłumaczył przed steve'm (steve wstyd !!). Z mojej strony dziękuje za wyczerpujące opisanie tematu i gratuluje cierpliwości i wyrozumiałości !!!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jedna, kwas, solny, szkole, szpitalu, uczennica


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu