Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kiedy podwyżka diet?
Autor Wiadomość
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-13, 17:23   

Roztropek napisał/a:
nie przyszło Pani do głowy, że te światła świeciły się właśnie po to, aby Pani tak myślała?

Panie Roztropku,
to jest oskarżenie, ma Pan tego świadomość? :?:

Roztropek napisał/a:
Może ktoś zapomniał wyłączyć?

Tak często, w ciągu całych czterech lat?

Roztropek napisał/a:
Albo sprzątaczka bardziej przykładała sie do roboty.

Jasne... od 15:00 do np. 21:30. To musiała być sprzątaczka o stachanowskiej przeszłości, przypominająca sobie stare dobre lata... gratuluję dedukcji, Panie Roztropku. :P

Roztropek napisał/a:
Dawno temu w wojsku w ten sposób oceniano prace kadry. Jak się światełko wieczorem swieciło w kancelarii to sumienny i przykłada się do roboty.

Łezka się Panu w oku nie zakręciła? :-P
Za późno się urodziłam, aby znać to z autopsji, ale - dzięki Panu - już wiem!
I przypominam, że moja ocena była babska i subiektywna, a ja nie jestem lewicowym premierem, wiec mam prawo się mylić! :wink:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-13, 19:02   

Baba Riba napisał/a:
Panie Roztropku,
to jest oskarżenie, ma Pan tego świadomość?


Pani Babo Ribo, brakuje mi buźki ..bo nie sądzę, żeby Pani tak na serio tak naiwny wniosek (jak niedawno ja) wyciągnęła :>
"nie przyszło Pani do głowy" - dla mnie ta część pytania ma ogromną moc asekuracyjną a takowa kasuje jakiekolwiek oskarżenie

Baba Riba napisał/a:
Jasne... od 15:00 do np. 21:30


To Pani tak długo mijała ten Urząd Miasta wracając do domu ? :wink:


Baba Riba napisał/a:
wiec mam prawo się mylić!


Czyżby to jakieś zapędy w kierunku przyznania się do pomyłki w swej ocenie ? :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Dario 


Wiek: 62
Dołączył: 02 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-13, 23:52   

Myślę, że drugi V-ce burmistrz szczególnie w tej kadencji musi zostac powołany, ponieważ jeden z nich musi zajmować się oświatą ( żłobek, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja), sprawami związanymi z kulturą, miejskim sportem i rekreacją itp.
Drugi V-ce powinien się zająć pozyskiwaniem środków zewnetrznych, przygotowywaniem projektów pod kasę unijną (w 2007-2013 jeśli się uda nasze miasto otrzyma dodatkowe środki na nowe inwestycje), musi odpowiadać za promocję naszego miasta, powinien zająć się budownictwe mieszkaniowym, szczególnie budową mieszkań socjalnych, jeśli burmistrz się zdecyduje wypuścić obligacje, to za uzyskane środki finansowe, będzie można generalnie wyremontowac nasze drogi, chodniki i wybudować nowe parkingi, ktoś też to powinien doglądnąć. Natomias burmistrz Huczyński powinien to wszystko kontrolować, nadzorować i częściej uczestniczyć w spotkaniach nie tylko oficjalnych ale również bezposrednich z mieszkańcami naszego miasta i na bieżąco ich informować o tym, co już zrobił i co w przyszłości będzie jeszcze zrobione w naszym miescie.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-14, 00:19   

Baba Riba napisał/a:
I przypominam, że moja ocena była babska i subiektywna, a ja nie jestem lewicowym premierem, wiec mam prawo się mylić!

Cóż za dowcip! Mam się śmiac? Sorry, ale obecny premier (najmniej lewicowy z dotychczasowych) jest najbardziej "nieomylny" ze wszystkich ludzi. Więc nie bardzo wiem o jakim to premierze Pani raczyła.

Dario napisał/a:
Drugi V-ce powinien się zająć pozyskiwaniem środków zewnetrznych, przygotowywaniem projektów pod kasę unijną (w 2007-2013 jeśli się uda nasze miasto otrzyma dodatkowe środki na nowe inwestycje),

Nie chce wchodzić w kompetencje Burmistrza, ale od tego co wyżej jest odpowiednia komórka w UM. Ponadto zajmuje się także promocją i inicjatywami gospodarczymi. Poza tym to co w nawiasie to zbyt duze uproszczenie jak sadzę.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-14, 01:38   

Bartek T. napisał/a:
Cóż za dowcip! Mam się śmiac? Sorry, ale obecny premier (najmniej lewicowy z dotychczasowych) jest najbardziej "nieomylny" ze wszystkich ludzi. Więc nie bardzo wiem o jakim to premierze Pani raczyła.

O obecnym także, Panie Bartku T.
Już Pan zapomniał, że dla mnie PiS jest partią lewicową?

Tłumaczyłam Panu dawno temu, że z punktu widzenia marksistowskiej ekonomii politycznej, która nie może być Panu obca, jak również z każdego innego ekonomicznego czy ideologicznego punktu widzenia, programowi PiS o wiele bliżej do lewicy, niż do liberalizmu.

A czym że, jeśli nie socjalizmem w czystej postaci są pomysły państwa socjalnego, które PiS, dla kamuflażu nazwała "państwem solidarnym?
Co oznacza owa solidarność państwa?
Czy przypadkiem nie jest próbą zdobycia względów, poprzez iluzoryczną poprawę losu, osob niezamożnych i niezaradnych?
A czy to nie jest socjalizm? Czy nie na tym polega socjaldemokracja?

Niestety klasyczna analiza podziałów na prawicę i lewicę została u nas zastąpiona historycznymi przesądami. To, że PiS bardziej niz PO nie lubi postkomunistów, wcale nie oznacza, że jego program jest prawicowy. Prawicowości nie mierzy sie poziomem nienawiści do lewicy. Ale, żeby o tym wiedzieć, trzeba czytać klasyków myśli socjalistycznej, a Pan, Panie Bartku, udaje (mam nadzieję), że ich nie czytał! :P
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-12-14, 07:45   

No i mamy efekt przeobrażenia się gospodyni domowej (własne słowa autorki poprzedniego postu) w teoretyka socjalizmu. Myli Pani państwo socjalistyczne z socjalnym. Socjalne może być ( i w większości tak jest obecnie) państwo o ustroju kapitalistycznym. W celu zrozumienia różnicy między programen PiS a socjalizmem proponuję zapoznać się z deklaracją programową PPS, której fragment zamieszczam, a to jej źródło http://www.pps.strefa.pl/deklaracja_ideowa.html
Deklaracja programowa PPS napisał/a:
PPS krytycznie ocenia skutki tak zwanej transformacji ustrojowej. Uważamy, że jej neoliberalny model prowadzi państwo do katastrofy gospodarczej, społecznej i politycznej. Przez ostatnie 14 lat wytworzyły się głębokie nierówności, wręcz przepaści społeczne. Powstała kategoria "ludzi zbędnych", dla których nie ma pracy i mieszkania. Neoliberalny kapitalizm ograbił dorosłych Polaków z wielu nabytych praw i pozbawił większość młodego pokolenia nadziei na normalne życie. Państwo systematycznie wycofuje się ze zobowiązań socjalnych. Oświata, kultura, możliwość wypoczynku, opieka zdrowotna - przestały być dobrami powszechnie dostępnymi. Kolejno likwidowane są elementy państwa socjalnego i laickiego. Powstało szereg ograniczeń wolności. Ukształtował się klimat nietolerancji. Postępuje zanik kultury politycznej. Rozpleniło się traktowanie uzyskanej władzy nie w kategoriach obowiązków i odpowiedzialności, lecz jako sposobność do ograbiania państwa i społeczeństwa.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-14, 09:37   

Roztropek napisał/a:
No i mamy efekt przeobrażenia się gospodyni domowej (własne słowa autorki poprzedniego postu) w teoretyka socjalizmu.

Czemu Pan tak się asekuruje zawartością swojego nawiasu? Czyżby uważał Pan, że gospodyni domowa jest czymś gorszym od teoretyków socjalizmu? Jeśli już miałabym się poczuć urażona, to raczej nazywaniem mnie teoretykiem socjalizmu, niż gospodynią domową. A miliony ofiar wymysłów kilku "teoretyków" z pewnością wyjaśnią Panu, dlaczego gospodynie domowe są kimś niebotycznie bardziej godnym szacunku, niż filizofowie i myśliciele, których wymysły stają się później inspiracją ćwierćinteligentnych polityków.
W ostateczności pomoże Panu to zrozumieć pańska żona. :P

Roztropek napisał/a:
Myli Pani państwo socjalistyczne z socjalnym. Socjalne może być ( i w większości tak jest obecnie) państwo o ustroju kapitalistycznym.

Brawo, Panie Roztropku!
A wszelkie teorie, poglądy i praktyki "socjalne" to do ustroju kapitalistycznego zostały pewnie przyniesione przez Marsjan?
Ideologów lewicowych i lewicujących, socjalistycznych i socjaldemokra to pewnie miały tylko państwa "realnego socjalizmu" czy - jak wolą niektórzy - "obozu socjalistycznego", tak?
A rządzący wieloma kapitalistycznymi krajami socjaldemokraci, to są, Pana zdaniem, prawicowcy w porównaniu do np. liberałów, tak?

Panie Roztropku, zaskoczył mnie Pan. Widać uważa Pan gospodynie domowe za niezdolne do czytania niczego, oprócz "Przyjaciółki", tudzież innych pism tzw. kobiecych. Ale to Pana problem.

Z lewicowo-kapitalistycznym pozdrowieniem, :-P
Baba Riba
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-12-14, 13:14   

Szanowna Pani myli socjalizm z ustrojem wprowadzanym przy pomocy siły przez niejakiego Stalina, czy Berię, oraz socjalizm od opieki socjalnej nad ludźmi, którzy sami sobie nie mogą poradzić w swojej egzystencji. Ja o PPS, a pani o wymordowaniu milionów. Proszę spojrzeć w deklarację programową PPS pana Ikonowicza, czy tam jest coś o mordowaniu (link zamieściłem poprzednio). A jeśli już chce Pani o takich sprawach dyskutować to polecam zapoznanie się, za co faktycznie część Chilijczyków nienawidzi niedawno zmarłego niejakiego Augusto Pinocheta, który przyczynił się do uśmiercenia kilku tysięcy zwolenników tegoż właśnie socjalizmu. I na tym może zakończę, bo szkoda nafty do lampy na dyskusję, jeśli socjalista (socjaldemokrata) kojarzy się Pani z krwiożerczym burżujem z plakatów o zaplutej reakcji z lat 50-tych.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-14, 13:58   

Szanowny Panie!
To Pan zarzucił mi, że mylę socjalizm, z socjalnoscią!
A jako argument podał Pan, że w ustroju kapitalistycznym realizowane są pomysły socjalne, a nie socjalistyczne.
Bzdurność tej argumentacji musiał Pan sam zrozumieć, bo nawet Marks i Engels stworzyli to co stworzyli na gruncie i w oparciu o kapitalistyczny model ustrojowy!
A ja tylko chciałam wykazać, że program PiS jest bardziej lewicowy, niz program PO!
Czy i temu nadal, (podobnie jak pan Bartek T.) Pan zaprzecza?
Jeśli tak, to istotnie szkoda nafty...
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-12-14, 14:36   

Baba Riba napisał/a:
Szanowny Panie!
A ja tylko chciałam wykazać, że program PiS jest bardziej lewicowy, niz program PO!
Czy i temu nadal, (podobnie jak pan Bartek T.) Pan zaprzecza?
Jeśli tak, to istotnie szkoda nafty...
Nie bardziej lewicowy tylko mniej liberalny i bardziej socjalny, a to zasadnicza różnica. Tylko wstrzymanie prywatyzacji może częściowo potwierdzać to co chce Pani udowodnić, nic więcej. Od podstaw zacznijmy, w którym miejscu program PiS nawołuje do nacjonalizacji? Tylko własność środków produkcji świadczy o podziale na socjalizm i kapitalizm, a nie opieka socjalna kapitalistycznego państwa nad ubogimi. Zdaje się, że nie te książki Pani czytała.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-14, 15:01   

Roztropek napisał/a:
w którym miejscu program PiS nawołuje do nacjonalizacji?

Czyni to pośrednio, hamując prywatyzację, a także kwestionując prywatyzacje juz przeprowadzone (co nie uważam za złe, bo pewnie sporo przy tym było brudu, nie zaszkodzi go pokazać).

Roztropek napisał/a:
Tylko własność środków produkcji świadczy o podziale na socjalizm i kapitalizm, a nie opieka socjalna kapitalistycznego państwa nad ubogimi.

Jeśli mówimy o tzw. socjaliźmie realnym, czyli takim, który z Marksem niewiele miał wspólnego, to ma Pan rację, choć też nie do końca, bo PRL tkwił w realnym socjaliźmie a i tak nie wszystkie środki produkcji były w rękach "ludu pracującego miast i wsi" - czyli - towarzyszy partyjnych.

Natomiast z Pańskich dywagacji wynika, że w ogóle nie jest możliwa jakakolwiek lewicowość w warunkach ustroju kapitalistycznego, co jest tak oczywistą bzdurą, że nie może Pan tego nie rozumieć.
Czy socjaldemokrata nie jest na lewo od neoliberała?
Tak samo program PiS jest na lewo od programu PO.
I żadne deklarowanie przez PiS antykomunistyczności tego nie zmieni!
Bo lewicowość ma wiele twarzy

Panie Roztropku... czasem nie warto na siłe trwać przy swoim, bo wychodzi zabawnie, a Pan, na szczęście, nie jest człowiekiem ze Stowarzyszenia Młody Brzeg, żeby tego nie rozumieć... :P
Pozdrawiam neoliberalnie, dla odmiany... :-P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: diet, kiedy, podwyzka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu