Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kiedy podwyżka diet?
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-12-11, 14:48   Kiedy podwyżka diet?

Radni w gminach powyżej 100 tys. mieszkańców mogą dostać do 2590 zł, w gminach do 100 tys. - do 1942 zł, poniżej 15 tys. mieszkańców - do 1295 zł. Nasi radni odstają od górnych granic, czyżby nie szykowali żadnych zmian?
0 UP 0 DOWN
 
SMB 



Wiek: 37
Dołączył: 22 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-11, 16:58   

Jako najmłodszy radny uważam, że jakiekolwiek podwyżki byłyby nie na miejscu, miasto jak narazie potrzebuje oszczędności i ja i koledzy ze Stowarzyszenia Młody Brzeg będziemy głosowali przeciwko jakimkolwiek podwyżkom diet (jeżeli jakiś klub takową propozycję zgłosi) dla radnych, jak i dla burmistrza.

Kamil Szeremet
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-11, 20:42   

Rzeczywiście, diety brzeskich Radnych odbiegają znacząco od górnych granic mozliwości. Zarówno diety radnych miejskich jak i powiatowych (przyznam się, że nie wiem jak sytuacja ma się do Sejmiku).
W przeciwieństwie do mojego szanownego kolegi radnego nie przesądzam losów żadnej propozycji zman czegokolwiek zanim jej nie poznam. Nie mówię, że jestem zwolennikiem podwyzki diet - mówię że nie mam zdania o propozycji która nia padła. Ale i mój przedmówca tez pozostawiłsobie furtkę za pomocą słowa "narazie" ;)

Odpowiadając na pytanie na poczatku tematu: póki co nic nie wiem o takich zmianach w dietach radnych.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 



Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-11, 21:17   

SMB napisał/a:
Jako najmłodszy radny uważam, że jakiekolwiek podwyżki byłyby nie na miejscu, miasto jak narazie potrzebuje oszczędności i ja i koledzy ze Stowarzyszenia Młody Brzeg będziemy głosowali przeciwko jakimkolwiek podwyżkom diet (jeżeli jakiś klub takową propozycję zgłosi) dla radnych, jak i dla burmistrza.


Oszczędności oszczędności i jeszcze raz oszczędności. Nawet nie wiem ile dostają tego wynagrodzenia. Ale powinno im wystarczyć na ten czas to co mają bo miasto narazie nie stać na podwyżki
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-11, 23:21   

Panie Devon - spokojnie!
Tego wynagrodzenia dostają ok 740 zł (przy górnej granicy 1942 zł). Za miesiąc listopad natomiast dieta wynosiła 100 zł.
A tak zupełnie abstrahując od Radnych - co Pan sądzi o tym, że niedługo bedzie powołany drugi wiceburmistrz miasta?
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-12, 00:07   

Bartek T. napisał/a:
A tak zupełnie abstrahując od Radnych - co Pan sądzi o tym, że niedługo bedzie powołany drugi wiceburmistrz miasta?

No wreszcie...
W końcu burmistrz będzie mógł się zająć myśleniem perspektywicznym, a nie tylko rozwiązywaniem bieżących problemów.
Nigdy chyba w Brzegu nie było tylko jednego zastępcy burmistrza, dopiero cztery lata temu pan Huczyński, z powodu dramatycznego stanu finansów miasta, ograniczył liczbę zastępców do jednego. Teraz już miasto jest w innej sytuacji i najwyższa pora, żeby burmistrz stworzył sobie warunki do pracy kreatywnej, a nie tylko bieżąco-technicznej. Nie wybaczyłabym mu, gdyby - oszczędzając na jednej pensji - z powodu nadmiaru bieżących obowiązków zaprzepaścił coś rzeczywiście dla miasta ważnego.
0 UP 0 DOWN
 
Dario 


Wiek: 62
Dołączył: 02 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-12, 00:19   

Bartek T. napisał/a:
Panie Devon - spokojnie!
Tego wynagrodzenia dostają ok 740 zł (przy górnej granicy 1942 zł). Za miesiąc listopad natomiast dieta wynosiła 100 zł.


Panie Bartku a może pan dopowie ile dostają przewodniczacy komisji i ich zastępcy,
pan przewodniczący rady i jego zastępcy a wtedy te kwoty radnych wypadną znacznie korzystniej.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-13, 01:30   

Dario napisał/a:
Panie Bartku a może pan dopowie ile dostają przewodniczacy komisji i ich zastępcy

Pewnie mi Pan nie uwierzy, ale nie mam pojęcia ile dokładnie pobierają diety Radni w Brzegu. Nie zajmowałem się tym przed wyborami, ani po. We czwartek mam posiedzenie Komisji to zapytam Przewodniczącego ile wynosi jego dodatek jako szefa Komisji. Z tego co mi wiadomo piąte przez dziesiąte Radni Miejscy mają miesięczne diety ok 740 zł. Wiceprzewodniczący Komisji Stałych mają dodatek ok 80 zł. Kwota łącznie jakoś nie powala mnie na kolana, choć mam świadomość, że niektórym musi to wystarczyć na miesiąc życia. Z tym, że Radni to nie niektórzy, tylko konkretni "którzy".

Dario napisał/a:
pan przewodniczący rady i jego zastępcy a wtedy te kwoty radnych wypadną znacznie korzystniej.

Może. Proszę mi wierzyć lub nie, ale nie wiem. Obiecuję że zapytam! Zapiszę i odpowiem. Kwestia wynagrodzenia byłą jedną z niewielu którą się nie zainteresowałem w poprzedniej kadencji.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 



Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-13, 07:04   

Bartek T. napisał/a:
A tak zupełnie abstrahując od Radnych - co Pan sądzi o tym, że niedługo bedzie powołany drugi wiceburmistrz miasta?


Drugi wiceburmistrz osobiście dla mnie jest to nie potrzebne i nie wiem dlaczego są takie plany aby powołać drugie wice.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-13, 10:07   

Devon napisał/a:
Drugi wiceburmistrz osobiście dla mnie jest to nie potrzebne

Drogi Devonie...
Rozumiem, że na Twoim stanowisku pracy, drugi zastępca, i to w randze vice-burmistrza akurat Tobie nie jest osobiście potrzebny! :-P
Ale - może - burmistrzowi jest? :P
I nie koniecznie "osobiście", tylko zawodowo? :P

Pozdrawiam młodego moderatora i - mimo wszystko - życzę drugiego zastępcy. ;-)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-12-13, 11:34   

Baba Riba napisał/a:

No wreszcie...
W końcu burmistrz będzie mógł się zająć myśleniem perspektywicznym, a nie tylko rozwiązywaniem bieżących problemów.
Nigdy chyba w Brzegu nie było tylko jednego zastępcy burmistrza, dopiero cztery lata temu pan Huczyński, z powodu dramatycznego stanu finansów miasta, ograniczył liczbę zastępców do jednego. Teraz już miasto jest w innej sytuacji..........
Gratuluję, gratuluję. Najpierw pokaz kadzenia pani Naczelnej, teraz umotywowanie co najmniej niezrozumiałej decyzji Pana Burmistrza porównywalne do przemówień tow. Gomółki. Coraz lepiej to idzie. Może kogoś do pisania przemówień będą potrzebowali w Urzędzie Miasta?
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-13, 11:43   

Roztropek napisał/a:
Gratuluję, gratuluję. Najpierw pokaz kadzenia pani Naczelnej

Za tą insynuację Pani Naczelna miała dość klasy, żeby mnie przeprosić. Panu też klasy wystarczy? :P

Roztropek napisał/a:
teraz umotywowanie co najmniej niezrozumiałej decyzji Pana Burmistrza

Dla kogo niezrozumiałej? Nie wierzę, że akurat Pan jej nie rozumie, a może się mylę, może Pana przeceniłam?
Eee, chyba nie... :P

Roztropek napisał/a:
porównywalne do przemówień tow. Gomółki

A to już proszę do starszych ode mnie i z lewicowymi przekonaniami. Kto by tu pasooował... :-P

Roztropek napisał/a:
Może kogoś do pisania przemówień będą potrzebowali w Urzędzie Miasta

Nadawałabym się?
Gdzie się trzeba zgłosić, żeby to zaproponować? ;-)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-12-13, 12:19   

"Kadzenie" nie jest określeniem obraźliwym.
Hebr. “Ketoreth” – od czasownika palić (ofiarę lub kadzidło)
Stary Testament napisał/a:
Wśród przepisów określających konstrukcję Przybytku, znajdują się opisy dwóch ołtarzy: miedzianego ołtarza ofiar całopalnych oraz specjalnego ołtarza złotego, zwanego też ołtarzem kadzenia
To tak w celu wyjaśnienia. A jeśli chodzi o ilość vice. Skoro poprzedni vice, jak wynika z wielu postów na forum, nie miał zbyt wielu obowiązków, to obecnie dwóch będzie ich miało jeszcze mniej, więc trudno się zgodzić z Pani argumentacją w teju sprawie. Tu też radni mają raczej niewiele do powiedzenia. Maksynalna ilość vice nie jest nigdzie określona.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-13, 16:41   

Roztropek napisał/a:
"Kadzenie" nie jest określeniem obraźliwym.

Taak?
A nie wydaje się Panu, że - wobec kobiety - obraźliwe jest to, co ona poczyta za obraźliwe? :P
No chyba, że nie jest Pan żonaty, wówczas taką "ignorancję" (nie mylić z ignorowaniem, panie Bartku T. :-P )
byłabym skłonna wybaczyć! :wink:

A - wracając do meritum - pozwolę sobie ocenić je po babsku.
Przez cztery lata, wracając do domu obok urzędu miasta, wieczorami, widziałam nader często palące się światła w gabinecie burmistrza, dłuuugo po godzinach.
O ile mi wiadomo - w ostatniej kadencji imprez tam nie urządzano.
Wnoszę więc, że burmistrz miał zbyt dużo zajęć, skoro światła świeciły się często jeszcze późnym wieczorem.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-12-13, 17:06   

Baba Riba napisał/a:
Przez cztery lata, wracając do domu obok urzędu miasta, wieczorami, widziałam nader często palące się światła w gabinecie burmistrza, dłuuugo po godzinach.
O ile mi wiadomo - w ostatniej kadencji imprez tam nie urządzano.
Wnoszę więc, że burmistrz miał zbyt dużo zajęć, skoro światła świeciły się często jeszcze późnym wieczorem.
A nie przyszło Pani do głowy, że te światła świeciły się właśnie po to, aby Pani tak myślała? Może ktoś zapomniał wyłączyć? Albo sprzątaczka bardziej przykładała sie do roboty. Dawno temu w wojsku w ten sposób oceniano prace kadry. Jak się światełko wieczorem swieciło w kancelarii to sumienny i przykłada się do roboty.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: diet, kiedy, podwyzka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu