Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie do naczelnika poczty w Brzegu
Autor Wiadomość
tadjurek 


Wiek: 74
Dołączył: 14 Paź 2005

UP 117 / UP 4


Skąd: oczywiście z Brzegu

Wysłany: 2006-11-30, 19:13   Pytanie do naczelnika poczty w Brzegu

Od 1 listopada poczta główna w Brzegu przy ulicy Piastowskiej czynna jest już tylko do 18.00 a wcześniej była czynna do 20.00. To sprawia dodatkowe niedogodności dla klientów poczty. Spodziewałem się poleconego listu priorytetowego. Listonosz nie zastał mnie w domu, zostawił awizo. Wyszedłem na pocztę przed godz. 18 aby odebrać oczekiwaną przesyłkę i co? Okazało się, że mogę to zrobić dopiero następnego dnia, bo pocztowcy nie są w stanie poradzić sobie z przyjęciem tego samego dnia przesyłek od listonosza i wydać zgłaszającym sie z awizami adresatom. A gdzie tu chociażby korzyść z opłacanego przecież dodatkowo priorytetu, który zobowiązuje pocztę do doręczenia listy w ciągu doby od wysłania?
Mamy zatem przykład istotnego pogorszenie warunków wykonywania usług pocztowych. Poczta skracając swój czas pracy urzędu działa może we własnym interesie ale z pewnością na szkodę i wbrew interesom klientów. Wypada tylko czekać na przyjście do Brzegu konkurencyjnych wobec poczty firm, które będą taniej i szybciej doręczać korespondencję. Bo na razie mamy jeszcze ciągle do czynienia z monopolem państwowego molocha, któremu nie zależy na jakości obsługi.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-11-30, 19:20   

tadjurek napisał/a:
Bo na razie mamy jeszcze ciągle do czynienia z monopolem państwowego molocha, któremu nie zależy na jakości obsługi.


to ciągle jest blokowane przez państwo :) ........bo listy do 50 gram muszą być dostarczane przez Pocztę Polską :) ........konkurencja nie moze takich listów dostarczać :) ........
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2006-11-30, 19:52   

KtOŚ napisał/a:
to ciągle jest blokowane przez państwo ........bo listy do 50 gram muszą być dostarczane przez Pocztę Polską ........konkurencja nie moze takich listów dostarczać ........


i to jest blad... klijent powinien sobie wybrac firme ktora bedzie mu odpowiadala
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-30, 19:58   

właśnie co to jest że taka Poczta Polska sobie monopolizuje rynek buuuuuuuuuu
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-11-30, 20:09   

Napisałem pytanie do:
Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej skargi@centrala.poczta-polska.pl
Rzecznik Prasowy Poczty Polskiej Radosław Kazimierski : rzecznik@poczta-polska.pl


Cytat:
Pytanie odnośnie godzin otwarcia urzędu pocztowego w:

Brzeg
ul Piastowska 7
UP Brzeg 1

W związku z pojawieniem się pytania od naszego czytelnika proszę o odpowiedź pisemną lub mailową.

forumbrzeg.pl
Jasiński Łukasz
Michałowice 91
49-314 Pisarzowice
forumbrzeg@forumbrzeg.pl

Pytanie od naszego czytelnika.


"Od 1 listopada poczta główna w Brzegu przy ulicy Piastowskiej czynna jest już tylko do 18.00 a wcześniej była czynna do 20.00. To sprawia dodatkowe niedogodności dla klientów poczty. Spodziewałem się poleconego listu priorytetowego. Listonosz nie zastał mnie w domu, zostawił awizo. Wyszedłem na pocztę przed godz. 18 aby odebrać oczekiwaną przesyłkę i co? Okazało się, że mogę to zrobić dopiero następnego dnia, bo pocztowcy nie są w stanie poradzić sobie z przyjęciem tego samego dnia przesyłek od listonosza i wydać zgłaszającym sie z awizami adresatom. A gdzie tu chociażby korzyść z opłacanego przecież dodatkowo priorytetu, który zobowiązuje pocztę do doręczenia listy w ciągu doby od wysłania?
Mamy zatem przykład istotnego pogorszenie warunków wykonywania usług pocztowych. Poczta skracając swój czas pracy urzędu działa może we własnym interesie ale z pewnością na szkodę i wbrew interesom klientów. Wypada tylko czekać na przyjście do Brzegu konkurencyjnych wobec poczty firm, które będą taniej i szybciej doręczać korespondencję. Bo na razie mamy jeszcze ciągle do czynienia z monopolem państwowego molocha, któremu nie zależy na jakości obsługi."

Pytanie to można zobaczyć w naszym serwisie pod adresem:
http://www.forumbrzeg.pl/...opic.php?t=3905

Pozdrawiam administrator forumbrzeg.pl
Jasiński Łukasz "yasiu"


Teraz czekamy na odpowiedź zgodnie z:

Cytat:
# Skargi i wnioski podlegają rozpatrzeniu w terminach ustawowych wynoszących zgodnie z:

* Kodeksem postępowania administracyjnego - nie dłużej niż w ciągu miesiąca od dnia wniesienia sprawy do organu właściwego w przypadkach dotyczących działalności Poczty Polskiej, a w sprawie szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania;
* ustawą Prawo pocztowe - nie dłużej niż w ciągu 14 dni od dnia otrzymania skargi przez jednostkę organizacyjną właściwą do rozpatrzenia skargi z tytułu opóźnionego doręczenia przesyłki listowej.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-11-30, 20:19   

Pepe napisał/a:
właśnie co to jest że taka Poczta Polska sobie monopolizuje rynek buuuuuuuuuu


Polskie prawo ;)


Necia napisał/a:
i to jest blad... klijent powinien sobie wybrac firme ktora bedzie mu odpowiadala


na szczęscie firmy zdołały obejść ten przepis :D .......stosują specjalne koperty, które same ważą powyżej 50 gram, przez co mogą je przewozić :) ........a ceny oferują konkurencyjne; szkoda tylko, ze w Brzegu nie ma jeszcze żadnego ich urzędu ;)
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2006-11-30, 20:24   

KtOŚ napisał/a:
szkoda tylko, ze w Brzegu nie ma jeszcze żadnego ich urzędu


kwestja czasu zapewne ;)
Ostatnio zmieniony przez Necia 2006-11-30, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-11-30, 20:28   

Necia napisał/a:
kwestja czasu zapewne


dosyć krótkiego :) ......bo z tego co słyszałem, to jest planowane otwarcie 700 (!!) urzędów w Polskich miastach w ciagu najblizszych 2-3 lat :)
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2006-11-30, 22:59   

Pepe napisał/a:
Poczta Polska sobie monopolizuje rynek buuuuuuuuuu


Postawcie się w podobnej pozycji. Nie żebym bronił PP ale gdybym miał monopol na pewien przemysł, za każde fiu bździu ludzie by płacili to czemu nie. :evil:

przepraszam za off topic ale podobny monopol na pewien przemysł posiada NASA
źródło: ksiązka Dana Browna "Zwodniczy punkt"
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-30, 23:01   

yasiu napisał/a:
Napisałem pytanie do:
Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej skargi@centrala.poczta-polska.pl


Super yasiu, ..kurde no...to czekamy na odpowiedz !!
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-11-30, 23:13   

draq napisał/a:
Postawcie się w podobnej pozycji. Nie żebym bronił PP ale gdybym miał monopol na pewien przemysł, za każde fiu bździu ludzie by płacili to czemu nie.


Draq, ty byś był przedsiębiorcą prywatnym :P ....wiec chciałbyś zarobić jak najwiecej + miałbys na karku urzad anty-monopolowy :)

draq napisał/a:
przepraszam za off topic ale podobny monopol na pewien przemysł posiada NASA


a także zjednoczone siły Europejskie (nie wiem, jak się to nazywa).........Chińczycy i Ruscy :P ......wiec ładny mi monopol :P

draq napisał/a:
źródło: ksiązka Dana Browna "Zwodniczy punkt"


Dan Brown to pisarz, który w swoich ksiazki kreuje w oparciu o popularno-naukowe wiadomości/ legendy ;) .......nie mozna wierzyć pisarzom :) ....bo oni napiszą wszystko, byleby tylko sprzedać swoją książkę :P
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-02, 17:23   

Poczta Polska robi co chce i jak chce bo ma monopol.... Potrzeba dobre konkurencji to odrazu im szczena opadnie....
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-12-28, 10:25   

Oto odpowiedź od dyr. Oddziału Regionalnego Poczty Polskiej na powyższą skargę:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-12-28, 12:23   

Nie pozostaje nic innego, jak ten "wyizolowany" przypadek ponownie poruszyć, tym razem zbierając trochę podpisów. To co się dzieje w PP przekracza granice skandalu. To upadek państwa na samo dno. Upadek godności urzędnika. W ogóle kicha i killem all/. Mi w ciągu roku zginęły DWIE paczki. Nie jakieś tam listy, ale konkretne, duże paczki. Priorytety dochodzą po... dwóch tygodniach. Właśnie dostałem karktę świąteczną wysłaną ... 18-go grudnia.
Dodam, że jestem byłym urzędnikiem Poczty Polskiej, jeszcze z czasów, gdy telekomunikacja i poczta stanowiły jedność. Pracując w telekomunikacji dorabiałem jako doręczyciel.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-12-28, 12:24, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-12-28, 12:37   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Mi w ciągu roku zginęły DWIE paczki. Nie jakieś tam listy, ale konkretne, duże paczki. Priorytety dochodzą po... dwóch tygodniach. Właśnie dostałem karktę świąteczną wysłaną ... 18-go grudnia.

Ja miałam w prezencie dostać książkę od znajomego, którą zamówił dla mnie w Merlin.pl i wysłał za pośrednictwem PP (priorytetem) w sierpniu tego roku. Książka nie doszła do mnie po dziś dzień, ale fakturkę za nią (od Merlina) dostałam już po kilku dniach (podobno faktura była wysłana dzień później niż książka) :/ Tragedia co to się porobiło z przesyłkami PP :/ Dopóki nie wejdzie silny konkurent (a już niektóre przesyłki można nadawać za pośrednictwem InPost) niestety nie mamy co liczyć na poprawę jakości usług pocztowych :/
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, do, naczelnika, poczty, pytanie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu