Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-03-22, 23:36
Świąteczna Zbiórka Żywności
Autor Wiadomość
Pafcio 


Wiek: 42
Dołączył: 29 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-30, 18:15   Świąteczna Zbiórka Żywności

W tym roku dziesiąta, Jubileuszowa Świąteczna Zbiórka Żywności trwać będzie w dniach 1-3 grudnia, a towarzyszyć jej będzie hasło Spraw, aby inni mieli święta.

Świąteczna Zbiórka Żywności w Polsce jest organizowana od 1997 roku. Organizują ją także Banki Żywności z wielu krajów europejskich.

W ubiegłym roku, w Polsce, klienci sklepów wrzucili do zbiórkowych koszy aż 510 ton produktów żywnościowych, dary zbierali wolontariusze w około 1800 placówkach handlowych.
W naszym mieście taka zbiórka będzie miała miejsce w sklepach:
Kaufland
Albert


Zapraszam wszystkich do tych sklepów i wrzucenia kilku artykułów spożywczych.

Dodatkowe informacje na:
Federacja Banków Żywności
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-11-30, 18:23   

a nie za wcześnie jest organizowana ta zbiórka jak ma być świąteczną??......przeciez jak jakaś osoba będzie chciała dać np owoce, to one się popsują do tych świąt i trzeba je będzie wyrzucić :/ .......no i przeciez zakupy swiateczne są robione zwykle tydzień - dwa przed świetami i wtedy pewnie znalazłoby się o wiele więcej ludzi chętnych do podzielenia się niz na początku grudnia :)
0 UP 0 DOWN
 
Pafcio 


Wiek: 42
Dołączył: 29 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-30, 22:39   

No jest to pytanie rzucone w pustkę... Nie ma kto Ci na nie odpowiedzieć, ponieważ organizatorzy tej akcji są z naszej pięknej stolicy, a mianowicie z Warszawy.
Ale spróbuję Ci to jakoś wytłumaczyć, a dokładniej opowiem Ci jak ja to widzę.
Otóż jeżeli w nazwie istnieje hasło Świąteczna Zbiórka Żywności, to nie oznacza to, że produkty zostana rozdane ludziom w święta. Cały grudzień jest jakby miesiącem świątecznym, bo choćby Mikołajki to już 6 grudnia. Poza tym ludzi (przynajmniej mi się tak wydaje) robią zakupy conajmniej raz w tygodniu. A akcja ta nie po to jest nagłaśniana, by po zrobieniu zakupów dla siebie, zobaczyć, żę ktoś stoi i zbiera żywność, tylko po to, by przy robieniu zakupów pomysleć o biednych i wziąć z pułki jedną czekoladę więcej czy dwa banany. I nie ma co się martwić - one już z początkiem tygodnia trafią do potrzebujących - nie będą leżeć do świąt.
Mam nadzieję, że trochę wyjaśniłem, ale to tylko moje osobiste domysły.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-11-30, 22:41   

dzięki Pafcio :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-30, 22:52   

Pafcio, kurcze nie wiem jakie masz doświadczenie z tą akcje, ale załóżmy, że się wybiorę do Kauflanda lub Alberta, to co polecasz wrzucić do koszyka..co się najbardziej przyda..wiesz, żeby się nie zepsuło albo coś... jeśli postarasz się mi odpowiedzieć konkretnie, to na bank (pewnie w Kauflandzie) się pojawie coby akcje wspomóc. Dzięki !
0 UP 0 DOWN
 
Pafcio 


Wiek: 42
Dołączył: 29 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-01, 09:08   

smooth napisał/a:
to co polecasz wrzucić do koszyka..co się najbardziej przyda..

Generalnie domyślam się tylko - dla osób starszych, czyli rodziców przydał by sie pewnie cukier czy mąka, ale rodziny maja dzieci, a te lubią dostawać słodycze. Dlatego też sądzę, że najodpowiedzniejsze rzeczy, to takie właśnie jakieś sypkie dla rodzicow (mąka, cukier, makaron) i jakieś czekoladki, cukierki dla dzieci. Takie rzeczy mogą stać dość długo...
Pozdrawiam smooth!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: swiateczna, zbiorka, zywnosci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu