Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Radny Kamil Szeremet
Autor Wiadomość
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-30, 10:12   Radny Kamil Szeremet

PPB 133 z 29 listopada 2006

CZY RADNY, Z RACJI SWOJEGO MŁODEGO WIEKU, MOŻE BEZKARNIE KŁAMAĆ ?
To, że ludzie zrobią wszystko dla władzy i pieniędzy wiadome jest nie od dziś, ale to wszystko działo się na najniższym poziomie ubiegania się o władzę i budziło niesmak i uczucie zażenowania. Kilka godzin przed ciszą wyborczą mieliśmy okazję obserwować zachowanie osób, startujących do rad samorządów z ramienia Platformy Obywatelskiej. Ok. godz. 22.00 wytoczyli oni regularną walkę na plakaty wszystkim innym ugrupowaniom. Jakie więc było nasze zdziwienie, kiedy to w Kurierze Brzeskim z dn. 23 listopada przeczytaliśmy wypociny jednego z obecnych radnych z listy PO – Kamila Szeremeta. Z tego artykułu wynika, że Pani Iwona Ziobrowska – Kowalik jest naszą mamą, a my jesteśmy nieletnimi gówniarzami. Otóż Kamilu, (mamy nadzieję, że możemy się tak do Ciebie zwracać - przecież podobno jesteś osobą młodą, a wśród osób młodych nie istnieje zwrot „Pan / Pani”) - Pani Iwona nie jest naszą mamą, ani prawdziwą, ani przybraną. Nie adoptowała nas, ani też nie stanowi dla nas rodziny zastępczej. Mamy swoich rodziców, a Ty w ten sposób obraziłeś nasze mamy! Jesteśmy też pełnoletni, więc wyszło na jaw kolejne Twoje kłamstwo. Jakiekolwiek opisywane przez Ciebie zdarzenia na pewno nie miały miejsca 11 listopada. Przykro nam, że dla Ciebie widok, jak zaklejaliście wszystkie plakaty (bez względu na ich pochodzenie), był widokiem przykrym. Przykro nam, że Ci teraz przykro. Skoro jednak jesteś taki wrażliwy, to dlaczego nie zwróciłeś uwagi swojemu koledze, aby plakatami Platformy nie zaklejał wszystkich innych plakatów? Ba!... dlaczego sam nie przestałeś tego robić? Jak teraz sobie wrażliwy, młody człowieku z tym poradzisz? Czy możesz spokojnie spać? Czy nie dręczą Cię koszmary nocne ? – Zapewniamy Cię, że tylko wyznanie prawdy może przywrócić Ci spokój. Jesteśmy z Tobą w tych trudnych dla Ciebie chwilach! Trzymamy za Ciebie kciuki, bo też jesteśmy młodzi i naprawdę wspieramy młodych – nie tylko gadaniem, ale i czynem. Mamy też nadzieję, że nam wytłumaczysz, jak to się stało, że mimo, iż Platforma wykupiła na tablicach miejsca tylko na 2 plakaty formatu A-3, zaklejaliście cale tablice? Kamilu, Ty masz stać na straży praworządności w naszym mieście! Pilnować, aby nikt nie oszukiwał instytucji miejskich i nas - mieszkańców. I co? Czy tak samo masz zamiar łamać przepisy i zasady, jako radny ? Wstyd nam za Ciebie, bo podobno reprezentujesz w Radzie Miasta ludzi młodych, czyli nas. Faktycznie, masz rację. Nastąpił upadek moralności wśród ludzi. Ale ludzi reprezentujących obecne struktury Platformy Obywatelskiej.
Wybraliśmy się na tą tzw. „akcję plakatową” po raz pierwszy w życiu, bo jeden z naszych kolegów, ze Stowarzyszenia Młodych Demokratów, startował na radnego. Byliśmy pełni wiary w to, że pod tablicami można się dogadać. Cała akcja nam się nawet podobała. Nawiązaliśmy przyjazne kontakty z przedstawicielami PSL –u, z kandydatką SLD. Tylko niestety, z Wami, w żaden sposób nie można było się dogadać. Widząc po raz kolejny, jak zaklejacie plakaty wszystkich, podjechaliśmy, aby zwrócić wam uwagę. Pani Iwona próbowała wytłumaczyć, że macie prawo do naklejenia tylko 2 plakatów, bo za tyle zapłaciliście. Niestety, została w brutalny sposób zaatakowana przez Was. Dlatego też stanęliśmy w jej obronie. A gdyby nie przedstawiciele prasy, najprawdopodobniej doszłoby do rękoczynów i to z Waszej strony. Taka jest prawda Kamilu - podobno przedstawicielu młodzieży w obecnej Radzie Miasta.
Jednocześnie informujemy Cię, że to nie pracowników Urzędu wybierają mieszkańcy, ale właśnie radnych, takich jak Ty. To, przede wszystkim Ciebie, kolego będą rozliczać wyborcy. Widzisz – my to wiemy, a Ty tego jeszcze nie wiesz. Przyszedł więc dla Ciebie czas na intensywną naukę. Trzymamy za Ciebie kciuki, wierzymy, że dasz radę, że sięgniesz w końcu po ustawy i dowiesz się z nich, kto z kim i dlaczego, kto kogo rozlicza i kto pod kogo podlega. Dowiesz się też, jakie zadania są przypisane gminom, a jakie powiatom. To ważne, bo z Twojej ulotki wynika, że startowałeś nie do tej Rady, co powinieneś.
Mamy też nadzieję, że Twoje kłamstwa nie ujdą Ci „na sucho”, a cała sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Nie martw się. Jeżeli tylko zechcesz - będziemy z Tobą w tych trudnych dla Ciebie chwilach. Zawsze znajdziesz w nas oparcie. Służymy Ci też swoim ramieniem, kiedy będziesz chciał się na nim wypłakać. Ty, nasz wrażliwy Kamilu Szeremecie – przedstawicielu młodego pokolenia. A na wiosnę zapraszamy Cię do Skateparku, który nam młodym, wybudował tak znienawidzony przez Was burmistrz – Wojciech Huczyński.
pozdro
członkowie Stowarzyszenia
Młodych Demokratów









Od redakcji:
Panie Radny, Kamilu Szeremet. Prostując Pańskie słowa w czymś, co ukazało się na łamach najbardziej na świecie pseudoniezależnej gazety lokalnej oraz chcąc skomentować powyższe zdjęcia, zrobione w noc „walki plakatowej” (Pan był w wielkim kapturze wtedy, pamięta Pan? A ja Pana rozpoznałam i strasznie się Pan zdziwił z tego powodu). W ową noc jeździliśmy po Brzegu i zwracaliśmy uwagę na to, jak poszczególne Komitety walczą o miejsca na tablicach ogłoszeniowych. Jak widać na powyższych zdjęciach – Komitet PO nie miał najmniejszych skrupułów zdzierając plakaty wyborcze wszystkich innych – by po sobie pozostawić właśnie tak wyglądające tablice. Pan również. Pamiętam Pana zdziwienie, kiedy dowiedział się Pan, że ja to ja, a kolega obok – to Paweł Wojciech Tytus Kowalczyk. (prostuję nieprawdziwe przez Pana podane imiona kolegi!). Pamiętam, jak natychmiast wyjął Pan komórkę i zaczął Pan robić zdjęcia mi oraz mojemu koledze, a także tablicom rejestracyjnym auta, którym się poruszaliśmy. Pamiętam, jak dziś, kiedy Pańscy koledzy krzyczeli wyzwiska w naszą stronę, w stronę Pani Iwony oraz innych osób, które próbowały zawiesić choćby jeden plakat na „zdobytej” przez Komitet PO tablicy przy rondzie (na zdjęciu).
Panie Radny! Panie Kamilu! Ma Pan dopiero 20 lat (a może jeszcze nie?). Reprezentuje Pan grupę młodych ludzi w Radzie Miejskiej, tak? Pisze Pan w swojej ulotce, że chciałby Pan, aby w naszym mieście rozwijała się kultura i sztuka, tak?
Może sztuką, w Pańskim i Pana kolegów przypadku, będzie zacząć rozwijać ową kulturę od siebie? Tego Panu i Pana kolegom życzę. Z całego serca.
Pozdrawiam, choć z niepokojem...
Beata Zatoń

PS. Mam dziesięcioletnie dziecko. Bardzo nie chciałabym, aby za 8 lub 12 lat, kiedy będzie miała szansę zostać radną – reprezentującą młode pokolenie Brzeżan, miała z takim Panem, jakim jest Pan w chwili obecnej - do czynienia. A wtedy – młodość – nie będzie już Pana jedynym argumentem. Oby.
0 UP 0 DOWN
 
franco 

Wiek: 49
Dołączył: 23 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-01, 09:17   

Zawsze twierdziłem, że w polityce powinny być stosowane widełki wiekowe, moja propozycja to 25-55 lat. W ten sposób uniknęlibyśmy zarówno młokosów którym jeszcze nie wystygło mleko spod nosa jak i weteranów, dla których trzeba pewne informacje powtarzać kilkakrotnie bo niestety, ani bystrość, ani pamięć, ani kreatywne myślenie nie są już atutami takich osób.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-01, 10:00   

franco napisał/a:
Zawsze twierdziłem, że w polityce powinny być stosowane widełki wiekowe, moja propozycja to 25-55 lat


Zgadzam się choć może to krzywdzić młode niektóre jednostki, niemniej jednak jeśli już mówimy o poważnych funkcjach publicznych, to takie widełki są całkiem dobrym pomysłem !!
0 UP 0 DOWN
 
Domel 



Wiek: 44
Dołączył: 05 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-01, 19:28   

myślę, że wiek nie ma większego znaczenia, tu chodzi o coś innego, znam takich co mają po trzydzieści kilka lat a zachowują się jakby właśnie jeszcze mieli mleko pod nosem
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-01, 19:31   

Domel napisał/a:
myślę, że wiek nie ma większego znaczenia, tu chodzi o coś innego, znam takich co mają po trzydzieści kilka lat a zachowują się jakby właśnie jeszcze mieli mleko pod nosem


no tak wiek jest warunkiem koniecznym w tym ujęciu, co nie oznacza, że wystarczającym
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-01, 19:45   

Ludzie młodzi w samorządach i na stanowiskach publicznych - zdecydowanie TAK! To osoby dynamiczne, pełne zapału i chęci do działania. Ale jak zwykle jest i druga strona medalu. Wydaje mi się, że nawoływania społeczeństwa do odmłodnienia zastępów samorządowców najbardziej zapadły w pamięć (na nasze nieszczęście) osobom nieodpowiednim... Nie mogę odpędzić od siebie myśli, że młody, kulturalny i inteligentny człowiek jest na tyle samokrytyczny i uznaje niski poziom swojego doświadczenia, iż nie próbuje się ubiegać o stanowiska publiczne.

Pierwsi idą zawsze ryzykanci i ludzie nierozważni, czyli po prostu tacy, którym brakuje oleju w głowie. Zapewne są również wśród nich ci, którzy swoją decyzję o kandydowaniu podjęli po dłuższych rozważaniach, a nie pod wpływem zachęt kolegów nawołujących "... na prezydenta"; jest to jednak lichy odsetek.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-12-01, 20:08   

może najpierw poczekajmy i zobaczymy co zrobią młodzi, a nie od razu krzyk (wiem, wiem....to jest Polska tradycja, by się czepiać ).....zobaczymy, jak i co z tego wyjdzie......nie ma sensu od razu atakować i wymyślać kolejne podziały wiekowe......niech lepiej życie to zweryfikuje :) i wtedy (po kadencji ) będzie można ocenić co i jak.......a nie w chwili, kiedy ona się jeszcze do końca nie zaczęła :)


trochę tolerancji i wyrozumiałości........a może więcej ludzi młodych zacznie aktywnie działać w polityce i miastu wyjdzie to tylko na dobre ;)
0 UP 0 DOWN
 
zgadnijktoto 


Wiek: 50
Dołączyła: 29 Sie 2006

UP 23 / UP 31



Wysłany: 2006-12-01, 20:30   

Tylko, że już jednego młodego radnego miasto nasze przerabiało i nie z tego dobrego nie wynikło.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-12-01, 20:44   

zgadnijktoto napisał/a:
Tylko, że już jednego młodego radnego miasto nasze przerabiało i nie z tego dobrego nie wynikło.


nie należy wrzucać wszystkich ludzi do 1 worka :) ......poczekajmy na efekty.....a nie wróżmy; bo z nich nigdy nic dobrego nie wychodzi :)
0 UP 0 DOWN
 
zgadnijktoto 


Wiek: 50
Dołączyła: 29 Sie 2006

UP 23 / UP 31



Wysłany: 2006-12-01, 21:28   

Być może masz rację.
0 UP 0 DOWN
 
Woźny 
... być jak Czesiu ... :D



Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg aber Wrocław

Wysłany: 2006-12-01, 21:29   

Ktosiu - jednak po tym jak "radny", o który jest mowa w artykule próbował zaskarbić sobie głosy wyborców i z jakich metod przy tym koszystał można wstępnie ocenić co to za człowiek i jakie wartości sobą prezentuje. Nie potrzeba całej kadencji, aby wyrobić sobie zdanie na temat "rządzących" ...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-01, 21:35   

Kaspersky, poniekąd zgadzam się z Tobą, tzn z Twojej wypowiedzi emanuje pewien dystans, którego często młodym brakuję... kurde no sam jestem młody i wiem, ze dystans to nie taka łatwa sprawa i jeśli pisano by, ze 25cio latkowie to tacy i śmacy, to pewnie próbowałbym bronić.. ale jeśli już te widełki nie będą działały to niech młodzi radni zdobędą dystans do swojego wieku to im na pewno doda nieco doświadczenia !!
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-02, 01:10   

Woźny napisał/a:
Ktosiu - jednak po tym jak "radny", o który jest mowa w artykule próbował zaskarbić sobie głosy wyborców i z jakich metod przy tym koszystał można wstępnie ocenić co to za człowiek i jakie wartości sobą prezentuje. Nie potrzeba całej kadencji, aby wyrobić sobie zdanie na temat "rządzących" ...


artykul to artykul.... najpierw poznaj czlowieka sam, a póżniej osądz go...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-02, 17:34   

steve napisał/a:
artykul to artykul.... najpierw poznaj czlowieka sam, a póżniej osądz go...


..no ok., ale czyż nie poznajemy człowieka po czynach jego ? zwłaszcza jednostki publiczne ? przecież nie możemy z każdym wódki pić, bo będziemy się czuli zobowiązani do jego lubienia i gdzie tu obiektywizm ?
0 UP 0 DOWN
 
Michał90 

Wiek: 34
Dołączył: 30 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-02, 18:23   

Z tego co wiem po wyborach do rady miasta dostało się kilku młodych ludzi, chciałbym się dowiedzieć jakie konkretne działania chcą podjąć aby dzieciom i młodzieży brzeskiej zagospodarować wolny czas. Czy boisko przy PSP nr 3 będzie po południu i dni wolne udostępnione czy zamkniete na kłódkę a młodzież będzie skakać przez bramę?, czy będzie lodowisko na stadionie, czy młodzież będzie mogła nie odpłatnie korzystac choćby dwa razy w tygodniu z nowej hali, jakie atrakcje będą przewidziane dla młodzieży, których rodzice nie będą wstanie wysłac na ferie zimowe itp. :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kamil, radny, szeremet


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu