Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-03-14, 13:15
Temat o Panach dla Panów i nie tylko ;)
Autor Wiadomość
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-29, 20:50   Temat o Panach dla Panów i nie tylko ;)

Zainteresowała mnie dzisiaj jedna sprawa. A mianowicie panowiew i panie dość łatwo, choć w zupełnie inny sposób, wypowiadają się na temat atrakcyjności kobiet, a jak jest z atrakcyjnością mężczyzn. Wiadomo, że jest ona mniej jednoznaczna niż kobieca, ale czy facet potrafi ocenić innego tak jak kobiety oceniają siebie wzajemnie ? Pytanie brzmi: Czy faceci potrafią ocenić atrakcyjność fizyczną innych facetów? A jeśli tak to na jakiej podstawie to robią?
Ostatnio zmieniony przez Pepe 2006-11-29, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-29, 20:56   

He he jeśli to jest temat dla Panów..to my sobie go Pepe, do męskiego przeniesiemy :>
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-29, 21:02   

Ale ja chce poczytać sobie wasze wypowiedzi w ramach zaspokojenia ciekawości i malutkich badanek społecznych :)
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2006-11-29, 21:03   

myślę, że faceci są w stanie określić atrakcyjność innych mężczyzn, jeśli posiadają do siebie dystans, widzą swoje wady i zalety, a przede wszystkim potrafią śmiać się sami z siebie i z tego, co jest w nich niedoskonałe. Na pewno każdy facet posiada swoją prywatną ocenę drugiej osoby tej samej płci, ale tylko czasami potrafi głośno o niej powiedzieć, bo z zasady boi się oddźwięku odbiorcy (zwłaszcza kobiety), gdyż może być posądzony m.in. o zazdrość.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-29, 21:10   

Pepe napisał/a:
Ale ja chce poczytać sobie wasze wypowiedzi w ramach zaspokojenia ciekawości i malutkich badanek społecznych


proponuje zmienić temat..bo to wcale nie jest temat dla Panów..tylko coś co Cie interesuję :) ..więc co najwyżej temat o Panach ..a w treści proponuje zaznaczyć o jaką atrakcyjność chodzi czy o fizyczną czy ogólnie..bo temat, który przecież Cię zainspirował dotyczył niejako atrakcyjności fizycznej !
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-29, 21:21   

Zadowolony ?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-29, 21:31   

Pepe napisał/a:
Zadowolony ?


O tym co mnie zadowala napiszę Ci na uszko albo szepnę na priwa :-P , natomiast mowa tu o ogóle :) ...i czy w końcu chodzi o atrakcyjność fizyczną czy tak ogólnie.. ?
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-29, 21:41   

smooth napisał/a:
czy w końcu chodzi o atrakcyjność fizyczną czy tak ogólnie.
Przeczytaj dokładnie a się dowiesz :D
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-29, 21:52   

Pepe napisał/a:
Przeczytaj dokładnie a się dowiesz


Och się dziecko wycwaniło i tak uprościło pytanie,
Pepe napisał/a:
Pytanie brzmi: Czy faceci potrafią ocenić atrakcyjność fizyczną innych facetów?

że teraz nie wiem na jakie pytanie odpowiadał Garuda :)
No nic to ja odpowiem za siebie.. nie oceniam atrakcyjności faceta gdyż musiałbym powiedzieć, że skoro zwracam uwagę np na nogi to jeśliby bym ocenił faceta jako atrakcyjnego to by oznaczało, że podobają mi się jego nogi, co by było sprzeczne z stanem faktycznym bo mi się mogą podobać tylko kobiece nogi :>
Ponadto wydaje mi się, że jeśli już facet ocenia drugiego faceta jako atrakcyjnego to ma na myśli, że ów gość byłby atrakcyjny dla kobiety...
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-29, 22:18   

Chodzi mi o takie określenie przystojności ogólnie w sensie fajny/niefajny ogólnie ( nie w sensie " podoba mi się") choć takie ocenianie chyba troche godzi w męskie ego
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-29, 22:20   

Pepe napisał/a:
Chodzi mi o takie określenie przystojności ogólnie w sensie fajny/niefajny ogólnie ( nie w sensie " podoba mi się") choć takie ocenianie chyba troche godzi w męskie ego


no jeśli chodzi o tę stronę... to myślę, że Garuda, całkiem trafnie to ujął..oczywiście temat można pewnie rozwinąć i chyba nie trzeba prowokować sformułowaniami typu "godzi w męskie ego" :>
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-29, 22:28   

Wydaje mi się że mężczyźni są troche skrzywdzeni bo kobiety męskie są oceniane jako wyzwolone, wartościowe i wcele nie odarte z kobiecości a mężczyzna nie może pokazać kobiecych cech bo to godzi w jakiś stereotyp i jego męskość. W tym sensie wypowiedzi o atrakcyjności innych mężczyzn (stereotypowo kobiece zachowane) moga być tumione by bronić swojej męskości
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-29, 22:57   

No fakt raczej lepiej ocenia się kobiety męskie niż mężczyzn zniewieściałych.. choć z drugiej strony często zdarza się, że kobiety zachwalają wrażliwość homoseksualnych osobników płci męskiej, ale oczywiście raczej nie oznacza to, że chcieli by mieć kogoś takiego przy swoim boku..
Apropos mężczyzn homoseksualnych, myślę że tacy nie mają problemów z ocenieniem atrakcyjności fizycznej innego faceta..z racji, że jest to pierwsza rzecz na która zwracają uwagę !
Apropos heteroseksualnych mężczyzn zdarza się ocenianie atrakcyjności, ale np w kontekście zachwalania i kiedy powiedzmy fizyczność jest tylko dopełnieniem atrakcyjności rozumianej jako stwierdzenie u danego osobnika cech pozytywnych..ogólnie stawianie kogoś w dobrym świetle...jak pisał Garuda.. przy odpowiednim dystansie i znajomości swojej wartości łatwiej nam dostrzec czyjąś wartość.. a wartościowy człowiek może być rozumiany jako człowiek atrakcyjny.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-11-30, 06:29   

Wzrost tzw. homoseksualności mężczyzn W NASZEJ KULTURZE można tłumaczyć imho konsekwencjami rewolucji przemysłowej i przejęciem przez żeńską część społeczeństwa obowiązków ojcowskich. Od ok. 200 lat mężczyzna jest sprowadzany do roli maszyny reprodukującej i dostarczającej do domu pieniądze. W rodzinach górniczych np. mężczyźni wychodzili do pracy wcześnie rano, często musieli przemierzyć PIESZO dystans kilkunastu a nawet kilkudziesięciu kilometrów dzielący ich od kopalni. Wracali późno w nocy, gdy dzieci już spały. Prawdziwą głową domu /pomimo patriarchalnego modelu rodziny/była kobieta, która troszczyła się o wychowanie dzieci i całe gospodarstwo.
Tylko jak w tym wszystkim tłumaczyć homoseksualizm starożytnych Greków? Stwierdzenie "rżnąć Greka" nabrało ostatnio dla mnie nieco innego znaczenia ;) :P.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dla, nie, panach, panow, temat, tylko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu