Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Muzyka na różną porę
Autor Wiadomość
Aithne 
Chudzian



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lis 2006

UP 6 / UP 1


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2006-11-16, 22:53   Muzyka na różną porę

Chciałabym abyście wpisywali tutaj kapele,zespoły lub jakiekolwiek inne ciekawe zjawiska muzyczne, które akurat w tym czasie i w tym okresie są wam bliskie.
Bo każdy chyba czuje to,że muzyka oddaje nasz wewnętrzny stan w jakim właśnie znajdujemy się...
I dlatego jest ten temat aby napisac o swoim odczuciach poprzez muzykę,któa jest nam bliska w tym czasie.
Mnie teraz bardzo zainteresowała na powrót muzyka Toma Waitsa i Nicka Cave oraz Franka sinatry i Louisa Amstronga. :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-16, 23:05   

Więc ja zawsze czuje siebie w:
"They won't go when I go" - Georg Michael
"Corsica" - Petru Guelfucci
To co czuje w sobie i zaraz ze mnie wyłazi w postaci wielgachnej energii włożonej w dziwaczny ruch to Hevia, w której jest mnóstwo pozytywnej energii, a zarazem refleksji.
Jason Becker - "End Of The Beginning" - to utwór, który zawsze mnie poruszy, a wzbudzacz energii prowadzącej do działania to utwór z soundtracka "Clubbed to death".
Nie zapomniana jeśli chodzi o magię jest Morcheeba - "Undress me now", która zawsze tylko i wyłącznie będzie mi się kojarzyła z jedną osobą..a Janove Ottesen- "go tell her" z inną..ech dużo by wymieniać...

Zawsze sentymentalnie będę powracał też do SDM !!....
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-11-17, 08:13   

smooth napisał/a:
Więc ja zawsze czuje siebie w:
"They won't go when I go" - Georg Michael
"Corsica" - Petru Guelfucci <ciaaach>
Zawsze sentymentalnie będę powracał też do SDM !!....

Corsica - mam jakies potargane i porwane mp3 - ale faktycznie nastrojowe i przepiękne. Hevia chyba kiedyś była w Sopocie ? Z podobnych klimatów polecam polską "Matragonę"
http://www.matragona.pl/ /można mp3 ściągnąć/. Miałem okazję uczestniczyć w ich koncercie w Bieszczadach w Cisnej w 2004. Absolutnie powalające przeżycie.
A co do SDMu - no cóż. To oni wyznaczyli nowe horyzonty, to dzięki nim nowa wiara, nadzieja i miłość, to dzięki nim wzruszenia, marzenia...

A czego ja słucham ostatnio? Na przemian Gotan Project, Loreena McKennit, Gościniec /zapowiedź kolejnych Przylądków/, Cisza Jak Ta, Alosza Awdiejew, Soundrack z filmu Tango. W piątki i soboty zmuszany jestem do nocnego słuchania chały z Relaksu /łup łup i takie tam/.

I fajnie wiedzieć, że Aithne słucha Franka ;P....
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-17, 09:53   

Cytat:
Corsica - mam jakies potargane i porwane


Mam całą płytę :wink:

Franco Zarrazzo napisał/a:
Z podobnych klimatów polecam polską "Matragonę"


No więc już wiem co dziś będę zasysał :-P

Franco Zarrazzo napisał/a:
W piątki i soboty zmuszany jestem do nocnego słuchania chały z Relaksu


Ostatnio już na początku Poprzecznej (koło Harlemu) słyszałem Relax'ujące mydełko fa..
..no więc siabada...
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2006-11-17, 13:44   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Hevia chyba kiedyś była w Sopocie ?

Była? O.o Cholera, a ja zawsze myślałem że to koleś. W sumie nawet na zdjęciach wygląa jak koleś... :mrgreen:
A muzyka jego oczywiście urzekająca..

Cytat:
Jason Becker - "End Of The Beginning" - to utwór, który zawsze mnie poruszy, a wzbudzacz energii prowadzącej do działania to utwór z soundtracka "Clubbed to death".

Hmm, nie wiem czy dobrze mi się kojarzy. W każdym razie, jeśli dobrze kombinuję, to jakiś japończyk [Bóg jeden wie jak on się nazywał, a nie sprawdze bo nie na swoim kompie siedze] zrobił przeróbkę tego [remix aj min], który potem został użyty w ost do Matrixa. Jeśli źle mówie to niech ktoś mnie poprawi :P

Co do mnie to się nie wypowiadam, bo nie mam na to czasu. A musiał bym sporo napisać :-P U mnie to cały czas się zmienia i jakoś nie trzymam się przez pewien czas jednego.
Na ten przykład można by powiedzieć, że przed chwilą słuchałem The Album Leaf, zaraz poleci coś typu BG albo Rhapsody. Później dla chwili spokoju będzie ost z "The Last Samurai", albo "Tristana i Izoldy", że przejść do Dimmu Borgir albo Anorexii Nervosy. Następnie będzie Sigur Ros i Loreena McKennit, a zaraz po nich Equilibrium O.o

Tak to mnie więcej wygląda. Jak widać nie było sensu tego pisać bo to straszna miazga jest :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-17, 14:25   

Derian napisał/a:
W każdym razie, jeśli dobrze kombinuję, to jakiś japończyk [Bóg jeden wie jak on się nazywał, a nie sprawdze bo nie na swoim kompie siedze]


No wszędzie piszą, że to Kurayamino Mix
0 UP 0 DOWN
 
Aithne 
Chudzian



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lis 2006

UP 6 / UP 1


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2006-11-17, 15:26   

A dzisiaj taka piękna pogoda i wzięło mnie na słuchanie fankowo-reggowych klimacików znaczy sie PATRICE I GENTELMEN!Polecam bardzo..działają niezwykle pobudzająco i radościotwórczo na cały organizm i psychikę !!
a gdzieś w tle słyszę już brzmienie wieczornej Morcheeby :)

I fajnie wiedzieć, że Aithne słucha Franka ;P....[/quote]

Franko...no wiesz :D jak tutaj tego nie słuchac :)

a w środy i czwartki z namiętnością słucham tanga i jeszcze zdarzy się ,że dużo do tego tańczę(oczywiście nie sama , prawda Franko?).
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-11-18, 08:26   

Aithne napisał/a:


a w środy i czwartki z namiętnością słucham tanga i jeszcze zdarzy się ,że dużo do tego tańczę(oczywiście nie sama , prawda Franko?).


No ba :) . A w najbliższym tygodniu wbijamy na Oławę.

A co do słuchania - wczoraj /a raczej dzisiaj w nocy/ wylądowałem na studenckiej imprezie w klubie Rampa w Opolu. Total Reagge Bałałajka Show - czułem się deko nieszczególnie, ale klimat imprezy był niesamowity - kilka godzin bujania się w jednym rytmie, dużo płynów i dużo.... hmmm... charakterystycznego dymu ;) . W ogóle klub Rampa deko wymiatający jest :) .

Derian napisał/a:
Franco Zarrazzo napisał/a:
Hevia chyba kiedyś była w Sopocie ?

Była? O.o Cholera, a ja zawsze myślałem że to koleś. W sumie nawet na zdjęciach wygląa jak koleś... :mrgreen:
A muzyka jego oczywiście urzekająca..


Ja tam za dużo nie myślałem - po prostu zareagowałem na słowo Hevia i pamiętam, że w w innym czasie i w innym miejscu było takie cudo. Pamiętam fajną, nastrojową muzykę i ... hmm no przez mgłę wspomnień pamiętam jednak wieloosobowy skład. Ale w tym ostatnim pamięć może zawodzić. Bodajże na którymś festiwalu w Sopocie był dzień pod hasłem, które można sprowadzić do zdania "Muzyka Świata".
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-11-18, 08:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: muzyka, na, pore, rozna


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu