Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Radny Bartek T.
Autor Wiadomość
Dario 


Wiek: 62
Dołączył: 02 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-12, 20:10   

Panie Bartku jestem ciekaw, które komisje pana zdaniem mają zdecydowanie większe znaczenie dla szybkiego i prawidłowego rozwoju naszego miasta a które powiedzmy mają tylko rolę pomocniczą.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-13, 00:58   

Szczerze muszę przyznać że znowu nie spodziewałem się tylu pytań.
Co do Komisji Budżetu(...). Na tej Komisji najbardziej mi zależało (jeśli chodzi o członkostwo w niej). Moim zdaniem (i tu po części odpowiem na pytanie ostatnie) jest to Komisja stała o największym znaczeniu dla mieszkańców Brzegu, nie ujmując innym Komisjom. Inaczej: jest to Komisja, która moim zdaniem jest tak naprawdę najistotniejsza w samorządzie. Ponad to cokolwiek ma być zrobione wymagane są na ten cel środki z budżetu. Więc jest to Komisja która opiniuje najwięcej uchwał i ma najwięcej pracy. Co do moich kompetencji. Cóż, mógłbym zakończyć na tym, że jestem Radnym a to wymóg niezbędny i wystarczający :) Co do Wiceprzewodniczącego to już nie ukrywam - decyzja bardziej polityczna. Poza tym małe wyjaśnienie - to jest bardziej funkcja administracyjna niż merytoryczna. Cóż mogę dopisać: finanse partyjne, "kilka" kursów, szkoleń, seminariów i egzaminów z dziedzin ekonomii, marketingu, funduszy unijnych, zarządzania. I dodać mogę że nieustanie się kształcę.

Na pytanie o sporcie już zdawało mi się odpowiedziałem? Nie bardzo wiem w jakim sensie miałbym się tu wykazać jakąś szczególną aktywnością: w Komisji sportu (...) nie jestem, niczego "oryginalnego" w tym temacie przed wyborami nie obiecałem. Mogę obiecać że po pierwsze będę wspierał każdą dobrą inicjatywę w tej sprawie, a po drugie - podobnie jak każdego innego tematu - wysłucham każdej opinii czy skargi na ten temat.

Natomiast pogubiłem się z tymi problemiami naszego osiedla. Z oryginalnego pytania wywnioskowałem, że zadający mieszka na tym samym osiedlu co ja, ale teraz juz nie wiem. Nie wiem bowiem, na jakim osiedlu mieszka Pani Naczelna PPB.
Co się tyczy "naszego" (ze Stivim) osiedla to nie było mi ono nigdy obce! I jego problemy też nie. Wychowałem się tu, mieszkam tu od ponad ćwierć wieku. Tu chodziłem do "podstawówki" (największej wówczas w Brzegu), tu służyłęm do mszy w kościele (ok 10 lat). Mogę rzec że znam każdą dziurę - w przenośni i dosłownie (jadąc Słowackiego z przyzwyczajenia omijam dwa miejsca na jezdni ;) ).
O osiedlu "południowym", czy "zatorzu" jak mówią inni, "wielkomiejscy" mogę pisać bardzo dużo. O problemach też: o starym basenie, o wybitnie dziurawej ul. Korfantego, ciemnej w nocy Poprzecznej, itd, itd.

Dziękuję Pani Redaktor za przypomnienie pytań, tak myślę sobie że nieźle było by tchnąć w te pytania choć cień oryginalności? ;)

Panu Roztropkowi pogratulować znajomości Ustawy o Samorządzie Gminnym i Statutu Brzegu.

Co do ostatniego pytania co odpowiedź nasuwa się sama: Komisja Budżetu(..) z powodów jakie na wstępie. Z tym, że z tą szybkością to bym nie przesadzał. Niestety, jak coś wpadnie w mechanizmy administracyjne to o szybkości trzeba zapomnieć. Natomiast żadna z Komisji nie ma roli pomocniczej, wszystkie mają dość ważną role, opiniotwórczą. I tu z Panem Roztropkiem się nie zgadzam, że Komisje są bo być muszą i nic więcej. Komisje opiniują a Rada uchwala - nie widzę przeszkód, żeby po negatywnej opinii Komisji rada nie miała zagłosować przeciw jakiemuś projektowi uchwały.
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-13, 12:03   

Bartek T. napisał/a:
Cóż mogę dopisać: finanse partyjne, "kilka" kursów, szkoleń, seminariów i egzaminów z dziedzin ekonomii, marketingu, funduszy unijnych, zarządzania. I dodać mogę że nieustanie się kształcę.

A ptaszki ćwierkają, że zawiesił Pan kształcenie (na studiach wyższych)... na rzecz pełnienia pewnych funkcji publicznych... :P

Bartek T. napisał/a:
Nie wiem bowiem, na jakim osiedlu mieszka Pani Naczelna PPB.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć.... lubię się przeprowadzać.... :P , a przytoczone pytanie dotyczyło osiedla steva....

Bartek T. napisał/a:
Dziękuję Pani Redaktor za przypomnienie pytań, tak myślę sobie że nieźle było by tchnąć w te pytania choć cień oryginalności? ;)

Proszę uprzejmie.... :wink: nie lubię dodawać nawet cienia oryginalności, do cudzych wypowiedzi... a tym bardziej pytań do Radnego...
A na moje (może za oryginalne) nie bardzo chce Pan odpowiadać... :P
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-13, 13:54   

Naczelna PP-B napisał/a:
Bartek T. napisał/a:
Nie wiem bowiem, na jakim osiedlu mieszka Pani Naczelna PPB.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć.... lubię się przeprowadzać.... :P , a przytoczone pytanie dotyczyło osiedla steva....


a czemu mojego ?? :>
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-13, 14:14   

steve napisał/a:

a czemu mojego ?? :>


Bo Cię lubię? :P :wink:
a tak poważnie, to chyba o Twoim osiedlu najwięcej wie Bartek T... :D
0 UP 0 DOWN
 
Dario 


Wiek: 62
Dołączył: 02 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-13, 23:30   

Panie Bartku, co do komisji budzetu i inwestycji zgadzam się z panem w 100%, natomiast szkoda, że na równi z nią nie wymienił pan komisji komunalnej, również niezwykle ważnej dla rozwoju naszego miasta, natomiast pozostałe jak najbardziej potrzebne lecz chyba bardziej ( tu też się zgadzam ) opiniotwórcze. Dlatego bardzo ważne będzie to, jak radni właśnie szczególnie tych dwóch komisji ( budżetu i komunalnej) zaangazują się w pracach tych komisji, gdyż to oni głównie zdecydują o kierunkach rozwoju naszego miasta.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-15, 00:16   

Ponieważ to "mój" temat :> a i wyżej było o komisjach pozwolę sobie nieskromnie polecić moją skromna stronę na której najwazniejsze rzeczy z przebiegu dzisiejszego posiedzenia Komisji Budżetu.
Niestety - goście nie dopisali jaki się spodziewałem. Nawet hucznie zapowiadana przez siebie Pani Naczelna nie przyszła. To także argument za tym, aby zapoznać się z przebiegiem posiedzenia jeśli ktoś jest zainteresowany - w gazecie zapewne tego nei będzie.
0 UP 0 DOWN
 
Dario 


Wiek: 62
Dołączył: 02 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-18, 19:59   

Panie Bartku mam nadzieje, że zapoznał już się pan z głównymi założeniami budżetu miasta na 2007r, czy będzie to budżet rozwojowy pro inwestycyjny, czy raczej zachowawczy ?, jakie poprawki do budżetu pan zaproponuje, które są na dzień dzisiejszy dla funkcjonowania naszego miasta lub społeczności konieczne lub niezbędne. Czy pana zdaniem kwoty przeznaczone na remonty substancji mieszkaniowej, szczególnie mieszkaniowej są wystarczające i ile wynoszą? Ile pieniążków rada miejska chce przeznaczyć na organizacje kulturalnych imprez masowych, utrzymanie galerii oraz kółek zainteresowań w BCK-u. Interesuje mnie kwota netto bez funduszu płac. Przyznam się panu, że w tym roku nie miałem okazji zapoznać się z budżetem, więć postanowiłem pójść na skróty i skorzystac z pana wiedzy.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-19, 00:30   

Dario napisał/a:
Przyznam się panu, że w tym roku nie miałem okazji zapoznać się z budżetem, więć postanowiłem pójść na skróty i skorzystac z pana wiedzy.

Po postach tego typu zaczynam odnosić wrażenie, że niektórym nieco wypaczyłą się rola radnego miejskiego ;)

Postaram się jakoś odpowiedzieć, acz przyznam się, że nie miałem jeszcze czasu na szczegółowe porównanie projektu budżetu na 1007 rok z budżetem tegorocznym.
Jednak myślę, że budżet, jakich poprawek by nie dodać, będzie miał postać bardziej inwestycyjną niż poprzednie. Prawie 7 mln zł na drogi, ponad 8 mln. na gospodarkę mieszkaniową, i ponad 35 mln. na gospodarkę komunalną o ochronę środowiska daje nadzieję na rozwój tych dziedzin. Będzie to także rok inwestycji w oświacie: ponad 29 mln. zł. Na brzeski sport w projekcie budżetu przeznaczono prawie 3 mln. zł.

Co do dotacji przeznaczonych na kulturę w dziale domy i ośrodki kultury: 818.000,00 zł w tym:
dotacja dla BCK: 720.000,00 zł
dotacja na organizację imprez kulturalnych - Dni Brzegu: 98.000,00 zł.

Ciekawe, że zapotrzebowanie na BCK było 2,5 raza większe niż planowene na ten cel środki z budżetu. Rzeczywiście, sprawa BCK'u pojawiała się na tym forum i w rozmowach wielokrotnie i mogę obiecać, że zainteresuję się tą sprawą.
Projekt budżetu na 2007 rok polecam poczytać wraz z załącznikami na stronie brzeskiego BIP'u.
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-19, 22:00   

Bartek T. napisał/a:

Niestety - goście nie dopisali jaki się spodziewałem. Nawet hucznie zapowiadana przez siebie Pani Naczelna nie przyszła.

Nawet Pan nie wie, jak bardzo żałuję, że nie przyszłam... Co prawda z tą hucznością - to Pan lekko przesadził... aczkolwiek - po dzisiejszej Sesji - jeszcze bardziej żałuję... Mam nadzieję, że kolejne będą równie ciekawe

Bartek T. napisał/a:
To także argument za tym, aby zapoznać się z przebiegiem posiedzenia jeśli ktoś jest zainteresowany - w gazecie zapewne tego nei będzie.


Łamy PPB - są dla Pana otwarte... proszę pisać... zamieścimy z przyjemnością ...

PS. I takie malutkie pytanie.... Co Pan miał na myśli mówiąc, że szkoda drogi naokoło i że Pan zdania nie zmienia? I że tylko ja z PP-B jestem na Sesji......Bo nie zdążyłam dopytac?.... :o
0 UP 0 DOWN
 
Dario 


Wiek: 62
Dołączył: 02 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-19, 22:21   

Jak znajdę trochę czasu panie Bartku to również odrobię zadanie ale myli się pan co do tego wypaczania roli. Radni najwięcej teraz mają do powiedzenia przy ustalaniu budżetu, bo potem wiekszość spraw będzie biegła swoim tokiem a cała decyzyjność będzie i tak w ręku burmistrza. Proszę zauważyć, że kwotę którą np. uchwalicie na cały rok na kulturę 818.000,00 zł w tym dotacja dla BCK: 720.000,00 zł ( tj. płace i pochodne ) to netto na remonty BCK-u, koszty utrzymania zespołów artystycznych, kultura masowa, przeznaczycie jako radni kwotę 98.000,00 zł. Gratuluję! dla mnie jest to mizerna kwota. Dla naszej brzeskiej młodzieży zajęcia kulturalne ( zespoły taneczne, zajęcia teatralne itp.) są rownież ważne jak sport młodziezowy a proszę porównać kwoty.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-20, 00:25   

Naczelna PP-B napisał/a:
Nawet Pan nie wie, jak bardzo żałuję, że nie przyszłam...

Owszem, nie wiem. Z tym, że usłyszała by Pani mniej więcej to sam co na sesji.

Naczelna PP-B napisał/a:
Mam nadzieję, że kolejne będą równie ciekawe

Obawiam się, że to co dla Pani jest ciekawe dla mnie jest rozdmuchaniem dyskusji najczęściej nie mającej związku z tematem. Więc osobiści mam nadzieję, ze będzie mniej "ciekawie" :)

Naczelna PP-B napisał/a:
Łamy PPB - są dla Pana otwarte... proszę pisać... zamieścimy z przyjemnością ...

Dobrze dobrze. Dziękuję, narazie nie skorzystam. Póki co pisuję sobie na własnej stronie, a ten sam tekst (opisy sesji) pojawia się na portalu www.brzeg.com.pl Jeśli wrócę do pisania słowa drukowanego to zapewne do GB. Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie.

Naczelna PP-B napisał/a:
PS. I takie malutkie pytanie.... Co Pan miał na myśli mówiąc, że szkoda drogi naokoło i że Pan zdania nie zmienia? I że tylko ja z PP-B jestem na Sesji......Bo nie zdążyłam dopytac?....

I taka mała odpowiedź: po dzisiejszej sesji nie ma to najmniejszego znaczenia co miałem na myśli. uzyłem za bardzo enigmatycznego skrótu myslowego za co przepraszam.

Dario napisał/a:
Radni najwięcej teraz mają do powiedzenia przy ustalaniu budżetu, bo potem wiekszość spraw będzie biegła swoim tokiem a cała decyzyjność będzie i tak w ręku burmistrza.

No nie bardzo. Ani nie teraz bo debata budżetowa dopiero przed nami. Ani później nie toczy się własnym życiem bo bedzie na pewno sporo przesunięć i innych zmian w budżecie w ciągu roku.

Dario napisał/a:
Proszę zauważyć, że kwotę którą np. uchwalicie na cały rok na kulturę

Jw. To jest dopiero projekt przedstawiony przez burmistrza. Nic jeszcze nie uchwaliliśmy! Jak już mówiłem dokładnie wypytam czemu kwota przyznana na BCK jest 2,5 raza mniejsza niż zapotrzebowanie.

Dario napisał/a:
, przeznaczycie jako radni kwotę 98.000,00 zł.
Nikt nie przeznaczył. Jw.
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-20, 12:41   

Bartek T. napisał/a:
Póki co pisuję sobie na własnej stronie, a ten sam tekst (opisy sesji) pojawia się na portalu www.brzeg.com.pl Jeśli wrócę do pisania słowa drukowanego to zapewne do GB.

Powinien Pan Panie Bartku namówić jeszcze kolegę WSP Kamila specjalistę od mediów pisanych. Razem w tandemie (taki rower z czterema pedałami) możecie stworzyć niezłą spółeczkę "pismakową". Na pewno redakcja GB będzie zachwycona. Nakład się zwiększy, a Pan objaśni swoje zawiłe poglądy. Ludzie w Brzegu będą szczęśliwi, szczególnie po lekturze mrożących krew w żyłach relacji z sesji. Myślę, że problem będzie Pan miał z Panem Bardęgą. W końcu gazetki nie da się rozciągać. Pojemność stron jest stała.
czuwaj :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-20, 16:44   

Bartek T. napisał/a:
Jeśli wrócę do pisania słowa drukowanego to zapewne do GB.

GB, to - jak sądzę - Gazeta Brzeska?
Jeśli tak, to czegoś tu nie rozumiem...
Przedstawicielowi społeczeństwa powinno zależeć na jak najlepszym kontakcie z tymi, których reprezentuje,
czyż nie tak?
I co?
I patrzę ja na pierwszą stronę dzisiejszej (20-12-2006) GB, szukam informacji o nakładzie.
I czytam: 3 050 egzemplarzy.
Następnie biorę dzisiejszy numer PP-B, gdzie na pierwszej stronie znajduję takąż informację o nakładzie.
Znowu czytam: 12 000 egzemplarzy!
Tzn. że informacja wydrukowana w Panoramie Powiatu Brzeskiego dotrze do czterokrotnie większej liczby czytelników, niż informacja wydrukowana w Gazecie Brzeskiej!!!
No - chyba, że ja nie umiem liczyć.

Panie Bartku,
Może jednak warto zatroszczyć się o prawo do informacji tych 8950 wyborców,
którzy mogąc przeczytać PPB, nie będą w stanie zdobyć GB?
Chyba, że ma ich Pan w nosie?
Bo nijak inaczej nie umiem sobie wytłumaczyć pańskiej odmowy przyjęcia zaproszenia na łamy PPB.
0 UP 0 DOWN
 
misterio 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 17 / UP 6


Skąd: B R Z E G

Wysłany: 2006-12-20, 16:52   

dobrze ,że Pan bartek woli od ilości jakośc
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bartek, radny


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu