Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Radny Bartek T.
Autor Wiadomość
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-14, 09:26   

Bartek T. napisał/a:

A z tą listą Panie Smooth to nie głupi pomysł! Zaświtało mi w głowie coś takiego: może by zbierać różne propozycje forumowiczów i raz na jakiś czas robić z tego coś, co nada się na przedstawienie Radzie Miejskiej.


Panie Bartku, to zaświtało już wcześniej w głowie innym radnym w poprzedniej kadencji... :D
Żaden jednak nie podał publicznie, skąd czerpie pomysły do np. wolnych wniosków i interpelacji radnych. Może Pan będzie pierwszy i powie np. : "Internetowe Społeczeństwo Brzegu (www.forumbrzeg.pl) przedstawia następujące propozycje, pomysły, problemy..itp?"
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-14, 11:22   

co więcej to internetowe społeczeństwo juz pokazalo że cos potrafi w realu, ha!
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-14, 14:45   

Naczelna PP-B napisał/a:
Panie Bartku, to zaświtało już wcześniej w głowie innym radnym w poprzedniej kadencji... :D
Żaden jednak nie podał publicznie, skąd czerpie pomysły do np. wolnych wniosków i interpelacji radnych. Może Pan będzie pierwszy i powie np. : "Internetowe Społeczeństwo Brzegu (www.forumbrzeg.pl) przedstawia następujące propozycje, pomysły, problemy..itp?"

Nie widzę przeszkód jak powiedziała ślepa kobyłą przed wielką pardowicką.
A powaznie to uważam, że nieładnie jest nie podawać autora pomysłu. Z tym, że wyobrażm sobie współpracę nieco inaczej niż radni poprzedniej kadnecji. Pomysły i sposoby realizacji niech będą gromadzone jakoś sensownie przez kogoś (lub ktosiów) na forum. Jeśli jakiś projet będzie już "obgadany" przez kilka zainteresowanych osób będzie można nad nim popracować w komisjach lub Klubie Radnych. Potrzebne jest także większe poparcie więc pomysł trzeba przedstawić innym Klubom. Ale w dalszym ciągu nie widzę przeszkód :)
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-14, 23:29   

Bartek T. napisał/a:
Pomysły i sposoby realizacji niech będą gromadzone jakoś sensownie przez kogoś (lub ktosiów) na forum. Jeśli jakiś projet będzie już "obgadany" przez kilka zainteresowanych osób będzie można nad nim popracować w komisjach lub Klubie Radnych. Potrzebne jest także większe poparcie więc pomysł trzeba przedstawić innym Klubom. Ale w dalszym ciągu nie widzę przeszkód

Nie widzi pan przeszkód mnożąc przeszkody.
Panie Bartku!
W kampanii nie było dla pana rzeczy niemożliwych... :P
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-14, 23:40   

Mnożę przeszkody??
Być może Pani wybierała na listach cudotwórców - ja jestem tylko człowiekiem który został Radnym i nigdy nie mówiłem inaczej.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-14, 23:51   

Bartek T. napisał/a:
Być może Pani wybierała na listach cudotwórców

Chciałam głosować na pana. Czy jest pan cudotwórcą? :)
Niestety, geografia nie pozwoliła mi oddać na pana głosu, czego żałuję. :(
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-15, 00:32   

Chyba jestem. Wystartowałem w niedocenianym przez wladze Okregu. Okregu, ktory zawsze najbardziej dopisuje frekwencja w wyborach samorzadowych i guzik z tego ma. Ma śmierdzący basen, dziurawą Korfantego, koszmarna Starobrzeską i brak perspektyw rozwoju: z jednej strony cmentarz, z drugiej działki, a wszystko odgrodzone torami i obwodnica. Typowe blokowisko z nietypowymi terenami działkowymi. Wychowałem się tam, chodziłem do szkoły, znam ten teren. Mieszkam tam od ponad ćwierć wieku. Znam problemy i mam ppomysły jak je rozwiązać. Moja kampania skupiała się głównie na chodzeniu po znajomych. Znajomi mówili znajomym i tak zdobyłem swoje głosy. Pan Gil, którego szanujemy oboje powiedział kiedyś, że raczej niemożliwe jest wygranie wyborów przez osobę która wcześniej nigdzie nie startowała (muszę mu to wypomnieć jutro :) ). Więc jestem cudotwórcą. Zdobyłem zaufanie ponad setki ludzi. Nie obcych, głosujących na partię, głosujących tak jak im kazano w kościele. Ludzi mi znanych, którzy mnie znają lub którym zostałem polecony: sąsiadom.
Pewnie mnie Pani raczy obsmiać, ale naprawdę czuję na sobie brzemię odpowiedzialności i pokładanych nadzieji, których na pewno nie zawiodę.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-15, 13:20   

Bartek T. napisał/a:
Pewnie mnie Pani raczy obsmiać, ale naprawdę czuję na sobie brzemię odpowiedzialności i pokładanych nadzieji, których na pewno nie zawiodę.


Czym sobie zasłużyłam na taką nieżyczliwą ocenę, panie Bartku?
Dlaczego uważa pan, że jestem gotowa obśmiewać uczciwość i szczere intencje?
Dlaczego sądzi pan, że poczucie odpowiedzialności i chęć wypełnienia zobowiązań jest dla mnie śmieszne?
Naprawdę taką mnie pan widzi?

Przykro mi się jakoś tak... zrobiło...
.
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-18, 20:04   

Spoźnione, ale szczere gratulacje Panie Bartku!!
Tylko niech Pan nam nie obiecuje czegos w stylu darmowego internetu, bo czytając Pana posty uważam Pana za konkretną osobę. Powodzenia.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-21, 12:49   

Dziękuję.
do głowy mi nie przyszło mamić brzeżan darmowym internetem czy cymś w tym rodzaju. Moge obiecać, że sprawdzę na jakim etapie sa prace z tym związane bo wróbelki ćwierkają, że takowe są prowadzone.
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-12, 17:13   

Odświeżam temacik... bo w końcu jest parę pytań, na które Pan Bartek T. nie zdążył jeszcze odpowiedzieć.... :wink:

[ Dodano: 2006-12-12, 17:28 ]
Np. poniższe:
Cytat:
Panie Bartku, a jakie Pan ma doświadczenie, oprócz budżetu domowego, że został Pan wiceprzewodniczącym Komisji Budżetu, Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego ?


Cytat:
mam nadzieje ze tematyka sportu szkolnego i masowego nie będzie panu obca jak też problemy naszego osiedla pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-12, 17:44   

Naczelna PP-B napisał/a:
Cytat:
mam nadzieje ze tematyka sportu szkolnego i masowego nie będzie panu obca jak też problemy naszego osiedla pozdrawiam


to mnie też ciekawi... i to bardzo...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-12, 17:54   

Naczelna PP-B napisał/a:
Cytat:
mam nadzieje ze tematyka sportu szkolnego i masowego nie będzie panu obca jak też problemy naszego osiedla pozdrawiam


To może ja przerobię to na pytanie, żeby się nikt nie czepił. :wink:

Czy tematyka sportu szkolnego i masowego, jak też problemy naszego (przypuszczam, że chodzi o osiedle Pani Naczelnej :) ) osiedla będą Panu obce ? Jeśli nie to jak i w jakim stopniu zamierza Pan się tą tematyką zająć ?
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-12, 18:46   

smooth napisał/a:
[

To może ja przerobię to na pytanie, żeby się nikt nie czepił. :wink:

Proszę nie przerabiać tego pytania! To jest cytat jednego z forumowiczów z tematu poświęconego Panu Bartkowi! Przytoczyłam go w całości!!!!
:D
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-12-12, 19:20   

Cytat:
Panie Bartku, a jakie Pan ma doświadczenie, oprócz budżetu domowego, że został Pan wiceprzewodniczącym Komisji Budżetu, Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego ?
Zadając podobne pytania można mieć zastrzeżenia do każdego. Sam system wyłaniania radnych i ich dalszej działalności szwankuje. To podobnie jak w Rządzie. Ministrami zostają ludzie w większości o niewielkiej wiedzy o tym co robią. Ale oni mają za nasze pieniądze doradców. Na poziomie radnych też istnieje taka możliwość
Statut miasta Brzeg napisał/a:
Komisja (złożona z radnych) może zasięgnąć opinii i korzystać z pomocy ekspertów spoza komisji. Korzystanie z odpłatnej ekspertyzy wymaga zgody Rady.
Tylko w jakim celu Komisja ma to robić? Komisje statutowe złożone z radnych niewiele mogą
§ 67 Statutu napisał/a:
Formą działania komisji są wnioski lub opinie, kierowane do adresatów za pośrednictwem Przewodniczącego.
1. Wnioski i opinie podejmuje się zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym.
2. Adresaci obowiązani są ustosunkować się do wniosków lub opinii najpóźniej w ciągu 14 dni, a w uzasadnionych przypadkach w terminie 30 dni od ich otrzymania.
Komisje nie są organem ustawodawczym a opiniującym, a wydawane przez nie opinie mają niezbyt duże znaczenie jak to wynika ze statutu.

Jak można przeczytać w Statucie, i jak jest w rzeczywistości, komisja Budżetu raczej nie ma wpływu na to co zamierza zrealizować Burmistrz. W związku z tym co napisałem, czy Pan Bartek będzie doświadczonym ekonomistą, czy też nie jego wpływ na finanse miasta wynikający z działalności w Komisji Budżetu będzie niewielki. A może się mylę?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bartek, radny


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu