Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Star Wars
Autor Wiadomość
juru 



Wiek: 36
Dołączył: 12 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z internetu

Wysłany: 2006-11-12, 09:17   Star Wars

Widziałem tylko jeden temat związany z tą tematyką. Musze wstawić taki temat bo jestem maniakiem historii o Skywlakerach. Gwiezdna Saga podzielona jest na dwie serie (starą i nową). My młodzi cieszymy sie nową serią bo spełnia wymogi filmów XXI w. Starsza seria zadowala fanów starszego pokolenia. Nigdy nie potrafiłem zrozumieć czemu mój ojciec tak sie cieszy tą stara serią. To chyba sentyment...
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2006-11-12, 09:21   

Stara wersja to było coś, nowa to już nie to samo.

Najlepszą dla mnie postacią jest Wookie, Chubaca. :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-11-12, 09:38   

A wiecie, że pierwszy w Polsce Fan-Club Star Wars powstał właśnie w Brzegu i zrzeszał kilkuset członków z całej Polski? Były nawet konkursy i wystawy w Brzeskim Domu Kultury /potem przemianowanym przez maniaków centralizacaji na CENTRUM/.
Ja należę do miłośników Starej Trylogii. Z mojego punktu widzenia nowa mogła by nie powstać, chociaż każdą z częśći oglądnąłem. Na ostatniej w końcówce miałem nawet łzy w oczach. Wiecie? Kiedyś jednym z moich marzeń było doczekanie nakręcenia całej sagi - miało być 9 epizodów. Teraz Lord Shit Lucas tłucze jakieś Klonowe Warsy. Tysiące komiksów i bla bla bla. Ale mi, miłośnikowi Starych Warsów nic nie przesłoni Drogi Mocy.

O Fan Cubie "FALCON" możecie poczytać tutaj: http://www.starwarsy.pl/ w dziale FANDOM 80.
0 UP 0 DOWN
 
juru 



Wiek: 36
Dołączył: 12 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z internetu

Wysłany: 2006-11-12, 10:01   

Gdzieś czytałem,że Lucas będzie kręcić serial Gwiezdne Wojny (60 odcinków), ale nie wiem czy to była sprawdzona wiadomość czy tylko plotka.
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-12, 10:17   

Jeśli chodzi o starą i nową trylogie,na korzyść wygrywa stara jak dla mnie. Nie żeby nowa trylogia mi się nie podobała ale brakuje w niej tego czegoś co miały epizody IV,V i VI.Kiedy oglądałem nową trylogie brakowało mi tych wszystkich Tie Fighterów,Sokoła Millenium,starych dobrych bohaterów jak Chewbacca,Hana Solo. Marzy mi się,żeby Lucas wziął się za trylogie Timothego Zahna,ci co się interesują Star Wars to wiedzą o książkach "Dziedzic Imperium","Ciemna Strona Mocy" i "Ostatni Rozkaz". Sam mam w swojej kolekcji kilkanaście książek o Starych Warsach,kiedyś przerwałem zbieranie tych książek ale może zaczne znowu kolekcjonować bo kilka tytułów juz opuściłem.

PS. Może w tym topicu piszmy o rzeczach związanych z gwiezdną sagą,ci co sie interesują może będą zainteresowani. Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-11-12, 11:05   

juru napisał/a:
Gdzieś czytałem,że Lucas będzie kręcić serial Gwiezdne Wojny (60 odcinków), ale nie wiem czy to była sprawdzona wiadomość czy tylko plotka.


Taaa - to ma być jakaś saga rodzinna.
Polscy fani SW spotykają się na: http://www.starwars.pl/ . Czasami tam zaglądam. Z sentymentu. Ostatnio od pewnej Księżniczki z Wieliczki dostałem piękne płytki z różnymi materiałami i filmikami. Powalił mnie na kolana film ze zlotu fanów w USA, gdzie była też reprezentacja z Polski. Setki szturmowców kroczących przez miasto to było cuś. Aż mi się zamarzył zakup zbroi szturmowca - bagatela - ok 5.000 pln ;) . Po 20 latach szukania udało mi się też zdobyć /dzięki tej samej Księżniczce/ odcinek Muppet Show z bohaterami SW. Gonzo z w masce Dartha Vadera - BIG ROTFL !

Niech Moc będzie z Wami !!!

Darth Franek
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-12, 11:14   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Powalił mnie na kolana film ze zlotu fanów w USA


Jeśli się nie myle to chodzi ci o spotkanie Fanów Star Wars w Indianapolis,nosił nazwe Celebration III.Faktycznie powala rozmach tej imprezy no ale w końcu to największa tego typu impreza na świecie. Oto link do strony gdzie można przeczytać o tym wydarzeniu: http://starwars.pl/c3.php
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-12, 11:21   

juru napisał/a:
My młodzi cieszymy sie nową serią bo spełnia wymogi filmów XXI
..tak i słynne zapowiedzi kolejnych części gdzieś tam z X lat, kiedy to będzie właściwa technologa, umożliwiająca zrealizowanie tej części. :wink:
Po "lekturze" zdaje się ostatnich dwóch części z nowej serii, zdecydowanie stwierdzam, że nie dorównują klimatem starej serii.
0 UP 0 DOWN
 
juru 



Wiek: 36
Dołączył: 12 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z internetu

Wysłany: 2006-11-12, 11:31   

Klimat trzyma do dziś. Pamiętam jak byłem dzieciakiem... :roll: jak byłem mniejszym dzieciakiem to uwielbiałem te momenty,w których pokazywano statki w taki sposób aby oddac ich ogrom. Niszczyciel pojawiał się u góry ekranu i leciał i leciał i dopiero pokazywały sie te kosmiczne turbiny. W tym momencie wydaje sie ,że to koniec a ten statek jeszcze leciał i dopiero pod koniec były pokazywane główne turbiny. Ale dopiero kiedy został ukazany cały wydawał sie gigantyczny. A gdyby tego było mało to okazywało sie,ze to cała flota leci takich... :D Strasznie sie tym rajcowałem, do dzis to zostało.
Taki styl Lucasa charakterystyczny jedynie w SW.
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-12, 11:55   

Starej sadze trzeba przyznać,że miała lepsze "zabawki" niż nowa saga.Chyba każdemu was podobały się Tie Fightery,Niszczyciele Imperium,bitwa o Hoth kiedy AT-AT atakowały baze rebeliantów na tej lodowej planecie,bitwa o Endor w przestrzeni kosmicznej jak i na planecie wśród lasów coś pięknego :) Na mnie największe wrażenie zrobił Niszczyciel Executor Darthe Vadera,piękne cacko. W nowej trylogi tego nie ma...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-11-12, 12:28   

Jeśli chcecie, moge opublikować tutaj nieco archiwalnych materiałów z polskiej prasy z lat 1978-1987 - kiedy to byłem zapalonym fanem i ortodoksyjnym wyznawcą Gwiezdnych Wojen. Gwiezdne Wojny zdeterminowały moje życie - dzięki nim zacząłem przygodę z filmem, z fotografią. Z poważniejszą literaturą. Poznałem mase ludzi, w tym też dziennikarzy i publicystów z obecnej czołówki. Fajnie patrząc teraz w tv na niektórych powspominać czasy, gdy się siedziało w jakimś pokoju hotelowym z tymże gościem i inputowało pangalaktycznego gardłogrzmota :) :D. Oni poszli dalej, ja skręciłem na manowce, chociaż chyba raczej nie żałuję.

Podobnie jak wyżej piszący - dla mnie zanim była MOC, najpierw były statki kosmiczne. Motyw z potężnym statkiem kosmicznym był powielany, np w ALIEN, potem sparodiowany w SPACE BALLS. Zresztą bitwy kosmiczne ala Bitwa o Anglię o czasu Gwiezdnych Wojen stały się trendem obowiązującym w kinie klasy B. Np Batllestar Galactica /kosmiczna kicha do potęgi, chociaż czytało się nieźle;)/.

A co do nowej trylogii: Zanim jeszcze zobaczyłem Mroczne Widmo, powalił mnie na kolana plakat z małym Anakinem, którego cień jest cieniem Vadera. Podobnie powaliła mnie info o dzieworództwie Anakina. Natomiast siedząc w kinie już podczas premiery w zamkniętym kinie KRAKOW w Opolu zagryzałem zęby oglądając popisy Liama Neesona i Evana McGregora. Jęknąłem ze zgrozy, gdy usłyszałem o midichlorianach.
Bezpośrednio po powrocie z premiery przeprowadziłem autoanalizę własnego organizmu i gdy stwierdziłem u siebie śladowe ilości tego paskudztwa, przystąpiłem do niezwłocznej likwidacji za pomocą 45% produktu polskich gorzelni. Walka była żmudna, wielokrotnie powalony przez przeciwnika na ziemię, podnosiłem się ostatkiem sił i kontratakowałem. W końcu udało mi się zlikwidować tę zarazę. Od tej pory jestem już nieskażonym midichlorianowym paskudztwem orędownikiem czystej Mocy... Nikt nie zna ścieżek gwiazd, niezbadane są ścieżki Mocy, życie jest Księga Przemian, a przyszłość jest w ruchu...

Niech Moc będzie z Wami ! ALWAYS !
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-12, 12:36   

Fajnie by było gdybyś rzucił troche "prasy" na ten temat,bardzo chętnie poczytam artykuły z tamtych lat.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-12, 12:38   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Jeśli chcecie, moge opublikować tutaj nieco archiwalnych materiałów z polskiej prasy z lat 1978-1987


Jeszcze pytasz ? :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-11-12, 12:56   

Nie za bardzo mam na to czas, ale postaram się wrzucić co nieco raz na jakiś czas. Niestety nie mam skanera i będą fotki z cyfrówki. Po bardziej czytelne kopie artykułow odsyłam na stronę Kuby Turkiewicza: http://www.starwarsy.pl/ . Jemu też przesłałem kiedyś pozostałości archiwum Fan Clubu, w tym też prace plastyczne z konkursów organizowanych przez nas.

Na początek coś ze Świata Młodych /ktoś jeszcze pamięta taką gazetę?/:

Koniec lata 1984 - dokładną datę tego artykułu mam gdzieś zakopaną. Tutaj właśnie po raz pierwszy pojawiło się info o naszym Fan Clubie. No i zaczęło się - setki i tysiące listów z Polski. Czasy bez internetu, czasy, gdzie kserokopiarka była marzeniem, a za maszynę do pisania można było trafić na dechy /doświadczyłem tego OSOBIŚCIE !/. Przepisywanie biuletynów ręcznie i maszynowo. Zaangażowanie do tego rodziny i znajomych, aż któregoś dnia przyszło wezwanie do Sił Imperium i to w zasadzie był koniec FC FALCON. Wróciłem nieco odmieniony i potargany. Musiałem zacząć dorosłe życie, zanurzyłem się na full we wzburzone czasy przemian gospodarczo-politycznych. Ale sentyment pozostał na zawsze.



Darth Franek
0 UP 0 DOWN
 
juru 



Wiek: 36
Dołączył: 12 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z internetu

Wysłany: 2006-12-02, 18:17   

Właśnie skończyłem oglądac 3 część. Jakoś tak mnie wzięło... naszły mnie filozoficzne pytanie, odnosnie miłości.
Cała fabuła rozgrywa się wokół dwóch kochanków. Są dla siebie bliscy, kochają się, chcą być szczesliwi razem. Zaczęło się od niewinnego naszyjnika a skończyło na niespełnionej rodzinie. Anakin (jak cały czas nas o tym przekonywał) wszystko co robił, robił z myślą o swej ukochanej. Jest to jak najbardziej poprawne i w gołe cacy. Ale kiedy jego czyny zaczeły balansować na krawędzi dobra i zła. I powstaje pierwsze pytanie. Czy w imię miłości warto zrzec się wartości, o które walczyło się całe życie? Czy warto zmienić swoje serce,swoją dusze dla dobra drugiej osoby? Warto tez zwrócić uwage na stanowisko Padme, Anakin właściwie odsunął ją od możliwości wyboru, dlaczego ?
Z całej tej historii wysuneło się takie pytanie:
Miłość niszcząca sama siebie. Cóż to jest za miłość, czy to w ogóle jest miłość ?

Wyszło tak troche sentymentalnie ale Gwiezdne Wojny to opowieść o małym chłopcu, który dokonał wielkich rzeczy, strasznych ale wielkich. Co wy o tym sądzicie ?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: star, wars


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu