Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-03-22, 23:33
Sprawdzaja oprogramowanie!!!!
Autor Wiadomość
misiek1144 

Wiek: 42
Dołączył: 08 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-07, 13:09   Sprawdzaja oprogramowanie!!!!

Witam!!!
Dzisiaj chcialem zapytać forumowiczów czy spotkali sie z tym, iz po domach w ostatnim czasie chodza policjanci i sprawdzaja oprogramowanie na komputerach. Jeżeli ktoś cos wie na ten temat prosze o info!!!
Dzieki!!
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-07, 13:13   

Nie, nie spotkałam się z tym...

I pierwszy raz o tego typu działaniach słyszę.. :shock:
Czy to jest aby zgodne z prawem?
Czy ci policjanci są aby prawdziwi?

Faktycznie, jak ktoś coś wie - to niech napisze, bo to rzeczywiście ciekawe... 8)
0 UP 0 DOWN
 
misiek1144 

Wiek: 42
Dołączył: 08 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-07, 13:21   

tak ja slyszalem ze ponoc juz 50 osob tak wylapali, w tym mojego znajomego kumpla i nie tylko chodzi o oprogramowanie. ponoc namierzaja tez wtedy gdy sciaga sie muzyke lub filmy z neta!!!! a prawo maja przeszukac jak przyjda z nakazem!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2006-11-07, 13:24   

Interesujące, ale poczekam aż reszta sie wypowie jednak podchodzę do tego sceptycznie :|
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-07, 13:48   

misiek1144 napisał/a:
prawo maja przeszukac jak przyjda z nakazem!!!!!


A na jakiej podstawie zdobędą nakaz ? Chyba conajmniej musiałoby istnieć poważne podejrzenie, nie tyle posiadania co rozprowadzania nielegalnego oprogramowania.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-07, 13:59   

Namierzają tych których podejrzewają o nielegalne rozpowszechnianie i kopiowanie materiałów objetych prawem autorskim, a w szczególności osoby, które czerpią korzyści z tego tytułu.

To że sprawdzają komputer to spawa drugorzedna, zazwyczaj mają nakaz na rewizje całego mieszkania, bo jeżeli kogoś się podejrzewa o piractwo to musi mieć nośniki.

Samo ściąganie nie jest nielegalne. Rozpowszechniane jest karalne.

Możesz ściągasz ze strony WWW, FTP na uzytek własny, możesz to przetrzymywac na dysku (bzdurą jest jakaś tam z zachodu przekopiowana formułka o nakazie usuniecia w ciągu 24h - w Polsce nie ma takiego przepisu) i możesz odtwarzac na komputerze ile razy chcesz. Lecz jeżeli zaczynasz to kopiować na CD, DVD czy inny nośnik to już ból. :x

Programy p2p z założenia działają jako ściągająco- rozpowszechiające zatem jeżeli ściagamy takim oprogramowaniem materiał chroniony prawami autorskimi stajemy sie osoba rozpowszechniającą (choć nie wiem jaka jest interpretacja rozpowsszechniania materiałów nieściuągniętych w całości). Najbezpieczniej po ściągnięciu przenieść plik by nie rozpowszechniac dalej , ale to jest "leecherstwo" i łamie podstawowe zasady rozpowszechniania materiałów w sieci p2p.

Ale nawet pomimo, że sami nie rozpowszechiamy (świadomie czy nieświadomie) plików a jedynie ściagamy nie możemy czuć się bezpieczni. Jeżeli wnaszej lokalnej sieci znajduje się osoba, która rozpowszechnia takie materiały w sposób jawny (WWW, FTP) cała siec znajduje się "na celowniku". W takich przypadkach Policja idzie do Providera z nakazem. Otrzymuje listę użytkowników sieci/podsieci i u dzwi staje "Załoga G". 8)

A jak już zapukają z nakazem to zawsze coś znajdą ;)
Ostatnio zmieniony przez alferx 2006-11-07, 14:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2006-11-07, 14:02   

Czyli chodzi o piractwo na wielką skalę ? Czy też chodzi np. jak kolega mi coś sciągnie i nagra ? (czyli pojedynczy incydent)
0 UP 0 DOWN
 
Bartosz 



Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2006

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-07, 16:06   

draq napisał/a:
Czyli chodzi o piractwo na wielką skalę ?


Słyszałem o takim przypadku,że koleś z Wrocławia udostępniał 2 tera plików :!: (muzyka,filmy) .Oczywiście policja go namierzyła.Dostał on kilka lat pozbawienia wolności.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-11-07, 16:12   

Być może ktoś puścił kolejną plotę o policji po tym co działo sie bodajże dwa lata temu w woj. opolskim. Była jakaś firma komputerowa w Opolu, nie znam nazwy, która sprzedawała nielegalne oprogramowania, w ogóle dużo rzeczy szło na lewo. I poprostu policja sprawdzali wszystkie osoby, które zakupiły u nich zestawy komputerowe, albo jaieś oprogramowania. Tak np byli u mojej kuzynki, która będąc "ciemna" w tych sprawach kupiła u tej firmy komputer oraz pirata windowsa za kasę jakby płaciła za oryginał. Dopóki nie zobaczyła policjantów była pewna, że to jest oryginalny windows. A jak mi potem opowiadała miała paragon na niego, ale nie było napisane windows tylko jakaś gra bodajże. Wiem od znajomego policjanta, że byli u ok. 20 osób w Brzegu.
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-07, 17:40   

Ja powiem tak- ktoś mi znajomy "pozbawił" się komputera w sposób łatwy prosty i przyjemny- na allegro kupił film (podobno oryginalny miał być)

Okazało się, że koleś (sprzedający) rozpowszechniał kopie
Kolesia złapała policja, a wszystkich jego klientów wyszukała, po czym z pięknym nakazem weszła do domu, zabrała komputer i komputera nima


I to tylko mogę od siebie napisać, to nie jest usłyszane jako plotka plotki, bo jest to historia osoby mi bliskiej, więc musi być prawdą

W takim razie...uwaga na allegro i zakupy z internetu :!:
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-07, 18:41   

Naczelna PP-B napisał/a:
Nie, nie spotkałam się z tym...

I pierwszy raz o tego typu działaniach słyszę.. :shock:
Czy to jest aby zgodne z prawem?
Czy ci policjanci są aby prawdziwi?

Faktycznie, jak ktoś coś wie - to niech napisze, bo to rzeczywiście ciekawe... 8)


Potwierdzam

Cytat:
od listopada na opolszczyznie chodza ludzie z policji i kontroluja ludzi w domkach z legalnym softem. informacje mam od Pana z tego oddzialu wiec jest pewna. mozesz podac dalej


taki tekst dostałem z pewnego zródła
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2006-11-07, 18:47   

Czyli co trzeba mieć ? :-P
Ostatnio zmieniony przez draq 2006-11-07, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-11-07, 18:56   

czyli bez nakazu nie wpuszczam nikogo do domu
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-07, 21:16   

draq napisał/a:
Czyli co trzeba mieć ? :-P


W razie kontroli musisz mieś "szybkie okno" (fast window) :D
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2006-11-07, 21:22   

Cytat:
W razie kontroli musisz mieś "szybkie okno" (fast window) :D


a co to takiego ??? :o
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: oprogramowanie, sprawdzaja


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu