Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie na wypoczynek :) ?
Autor Wiadomość
Araim 
Angels sword



Wiek: 39
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 22:25   Gdzie na wypoczynek :) ?

Proponuje załozenie tego tematu poniewaz moze byc to pomocne w wybieraniu miejsca na odpoczynek mozna przyjać skale od 1 do 10

To tak jezeli chodzi o góry polecam baaaardzo miejscowosc MIĘDZYGÓRZE(kotlina klodzka) super bajeczna kraina gdzie domki sa jak z bajki blisko mamy szczyt śnieżnik oraz ogrod bajek (super atrakcja dla dzieci) obok na szczycie jest piekny koscilek Matki Boskiej Śnieżnej
Miejscowosc dostaje odemnie 10

Łobozew Dolny(Bieszczady) miejscowosc polozona 2 kilometry od Soliny jest to wioseczka w ktorej jest cicho i spokojnie i zarazem mozna robic mega imprezy na wolnym powietrzu przy ognisku.Z tej miejscowosci mamy blisko na Ukraine i Słowacje okolo 50 km
Ocena 8,5

Pustkowo(nad morzem)-Fajna cicha miejscowosc dla starszych osob oraz zakochanych w sobie par mozliwosc robienia imprez noca na plazy poniewaz nie ma tam Policji(co nie znaczy ze jest tam niespokojnie).2km do Pobierowa oraz do Trzęsacza dalej troszke 5km Rewal.
ocena:7

Łazy(morze)-Średniej wielkosci miasteczko nie watpliwem plusem jest tanie jedzenie w porowaniu z Mielnem ktore jest bliziutko. Ze spokojnego miasteczko mozna pojechac spokojnie w rozszalone miasto Mielno.Plaża czysta i zadbana.Minusem jest to że przydaje sie tam samochod :)

ocena:9
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-01, 08:11   

A ja polecam wszystkim lubiącym odpoczywać aktywnie (i czasami wymoczyć się w wodach termalnych) Słowacki Raj...
Po drugiej stronie Tatr Wysokich - Tatry Niskie, gdzie i widoki piękne i trasy trudne...
i niedrogo i sympatycznie... i osady romskie ... i zabytki (zamki, ruiny, dworki)
a jedzonko - no cóż... kto lubi kuchnię słowacką - ten szczęśliwy... makaron z owczym serem... kiełbaska, która przez trzy dni jeszcze o sobie przypomina...
przepyszny jest za to wędzony owczy ser w warkoczach....;-)

Sama okolica przepiękna...
Szczegóły można sobie w internecie wynaleźć, noclegi zarezerwować również, na miejscu przewodnik (również po polsku) zanabyć i w drogę.... Polecam... :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Katarzyna_26 



Wiek: 44
Dołączyła: 02 Sie 2005

UP 36 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-01, 12:39   

Naczelna PP-B napisał/a:
A ja polecam wszystkim lubiącym odpoczywać aktywnie (i czasami wymoczyć się w wodach termalnych) Słowacki Raj...



Kurcze robi wrażenie zobacz
0 UP 0 DOWN
 
Bartosz 



Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2006

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-01, 12:51   

Araim napisał/a:
To tak jezeli chodzi o góry polecam baaaardzo miejscowosc MIĘDZYGÓRZE


Byłem tam i też polecam.Nocowałem pod namiotem na terenie leśniczówki :P .Miejscowość ma mistrza. . . ocena 10/10
Ostatnio zmieniony przez Bartosz 2006-11-01, 12:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-11-01, 13:11   

a gdzie można wynająć jakiś domek w górach na sylwestra
0 UP 0 DOWN
 
Araim 
Angels sword



Wiek: 39
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-01, 15:35   

warlike napisał/a:
a gdzie można wynająć jakiś domek w górach na sylwestra


Proponuje wejsc na allegro i wpisac slowo sylwester ceny domkow wachaja sie od 2 do 5 tysiecy za 20 osob
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-21, 23:01   

Proponuję Bułgarię, ale tylko Słoneczny Brzeg!!!
Nie polecam Tunezji
0 UP 0 DOWN
 
Araim 
Angels sword



Wiek: 39
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-23, 18:18   

Andrzejbrzeg napisał/a:
Proponuję Bułgarię, ale tylko Słoneczny Brzeg!!!
Nie polecam Tunezji



mozesz troszke opisać swoje propozycje? ;)
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-24, 13:36   

Miałem przyjemność wypoczywać w Tunezji i takiego syfu to w życiu nie wiedziałem!
Wszędzie trzeba dawać łapówki. Polaków mają w duszy. Wszechobecny bałagan i syf. Ciekawostką jest to, że praktycznie można zapomnieć o alkoholu, no chyba, że w knajpie i płaci się x3. Imprezy mają na bardzo niskim poziomie! Żarcie hotelowe raczej nie nadaje się do spożycia. Są też oczywiście plusy np.: Ciepłe morze, szisza, Port El Kantaoui

Natomiast Bułgaria to zupełnie coś innego. Słoneczny Brzeg z kilkukilometrową promenadą, pełno sklepików, barów. Prawie wszędzie można porozmawiać po Polsku.
No i to - http://www.disco.bg/en/se...php?city_id=224
Bardzo tani alkohol tekila kosztowała ok. 20 zł Wszędzie leją dobry browarek, Zagorka. Wino kosztowało ok. 4 zł. Hotele czyste i ładne. Plaże na bieżąco sprzątane. Ciekawostką jest to, że najbardziej rozreklamowaną wódką jest Sobieski, który jest najdroższy.
Inaczej sprawa wygląda w Złotych Piaskach. Jest to kurort, który poza sezonem jest zamykany. Wszech obecni Niemcy w średniej wieku 60 lat. Wszystko jest drogie. No i praktycznie nie ma imprez. Najbliższe imprezy są w Burgas fakt, że też są na fajnym poziomie, ale i tak wiele im brakuje do tych ze Słonecznego Brzegu.
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2007-04-19, 15:48   

Jako, że niewiele czasu zostało do długiego majowego weekendu a i wakacje zbliżają się milowymi krokami pomyślałem, że należy odświeżyć ten temat :D Pewnie wielu z Was już planuje wyjazdy. W czasie kiedy Wy bawiliście się na pikniku z okazji rocznicy Forum ja zwiedzałem Litwę i po drodze zahaczyłem o Mazury. Z Mazur chciałbym polecić szczególnie dwie miejscowości Augustów (lasy i jeziora)
Augustów
oraz Świętą Lipkę (sanktuarium maryjne ze wspaniałymi malowidłami i organami gdzie warto wysłuchać koncertu organowego)
sw_lipka
Co do moich wrażeń z Litwy to trudno to nawet opisać. Na każdym kroku spotykamy się tam ze śladami polskości. Wszędzie w koło ( w Wilnie ) słyszy się polską mowę. Litwa bardzo szybko nadrabia zapóźnienie i momentami miałem wrażenie, że dynamika rozwoju jest wyższa od naszej.
Wilno
Poza Wilnem obowiązkowo należy zwiedzić Troki - pierwszą stolicę Litwy. Za zachętę niech posłużą zaprezentowane zdjęcia (przepraszam za jakość - jestem amatorem).
Troki
Zachęcam wszystkich do dzielenia się swoimi wrażeniami z podróży :D
Ostatnio zmieniony przez Cyborg 2007-04-19, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
nata 


Wiek: 114
Dołączyła: 30 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Aachen

Wysłany: 2007-04-19, 18:16   

ekm taka mala prosba,moze mi ktos powiedziec kilka slow o Turawie ?
z gory wiekie dzieki
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-20, 09:25   

nata napisał/a:
moze mi ktos powiedziec kilka slow o Turawie ?

W Turawie (a zapewne o jezioro turawskie Ci chodzi ;) ) jest masa różnych ośrodków, ośrodeczków i z jakością jest różnie, to juz zależy, jak trafisz. Ja najlepiej wspominam ośrodek strażacki, gdzie często bywałem w ramach obozów sportowych, a był on wtedy w trakcie modernizacji, tak że sporo się tam zmieniło na + (nawet powstał mały basen). Całkiem przyjemny był też ośrodek Ovity Nutricia (teraz to się chyba nazywan "Pensjonat Zielony" ale nie wiem, jak zmiana właściciela/nazwy wpłynęła na to miejsce). Z kolei ośrodki z domkami do wynajęcia to już prawdziwa loteria. Można trafić na wilgoć i grzyb na ścianach (najlepiej za wczasu sprawdzić jak one wyglądają). Co do samego miejsca, to Turawa bardzo miło mi się kojarzy. Można się pokąpać, poopalać jak kto lubi (wielkość plaży jest zależna od stanu wody [regulacja w związku z istnieniem elektrowni wodnej i jest to zbiornik retencyjny]) popływać łódką itp. Trzeba pamiętać tylko, żeby za wczasu dowiedzieć się czy nie zakwitły glony. To jest prawdziwa zmora Turawy, jak zakwitnie sinica to nici z kąpieli i opalania (śmierdzi). Taki stan może utrzymywać się bardzo długo. Zdaje sie że w zeszłym roku przez większość wakacji (ale pewności nie mam). Ogólnie Turawa - fajne miejsce na wypoczynek. :)
0 UP 0 DOWN
 
nata 


Wiek: 114
Dołączyła: 30 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Aachen

Wysłany: 2007-04-20, 12:07   

na domkach nie bardzo mi zalezy bo chce zabrac przyczepke kampingowa :)to teraz pozostaje miec nadzieje zeby glonikow nie bylo ;) wiekie dzieki :)
0 UP 0 DOWN
 
Araim 
Angels sword



Wiek: 39
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-16, 19:59   

Czy ktos z was był kiedyś w Kudowie Zdrój lub w Radkowie ? jeżeli tak to gdzie lepiej zamieszkac ? no i jezeli ktos moze polecic jakas kwaterke bym był dźwięczny ;)

P.s. no i oczywiscie co wam sie podobalo ;>
0 UP 0 DOWN
 
karolkms 


Wiek: 33
Dołączył: 25 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stont

Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-06-17, 10:39   

Araim napisał/a:
Czy ktos z was był kiedyś w Kudowie Zdrój
byłem i fajnie tam nawet jest :P podobała mi sie kaplica czaszek :D a tak pozatym to góry Stołowe tez sa fajne :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: gdzie, na, wypoczynek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu