Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Burmistrz Brzegu - dogrywka

Czyj program wyborczy gwarantuje rozwój Brzegu w najbliższej przyszłości?
Jerzego Wrębiaka
15%
 15%  [ 3 ]
Grzegorza Chrzanowskiego
85%
 85%  [ 17 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 20

Autor Wiadomość
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-10-26, 09:36   

kwm - I to tyle w sprawie merytorycznej dyskusji :censored: :D :lol:
3 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-10-26, 09:48   

Bardzo nieuczciwie zadane pytanie - a gdzie opcja NICZYJ!!!!
1 UP 0 DOWN
 
jzeli 


Wiek: 54
Dołączył: 19 Maj 2010

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2018-10-26, 20:51   

Gaderep napisał/a:
Ja na wyborach nie byłem, bo nie miałem na kogo głosować - żadna z opcji nie spełnia moich oczekiwań.

Czyli jednak zagłosowałeś na obecnego Burmistrza.
Jak kiedyś powiedział mój znajomy: "Byłeś na wyborach." "Nie" "To nie komentuj tego do czego nie masz prawa".
Trzeba było pójść i oddać pusty lub nieważny głos.
Ja zawsze chodzę nawet jak nie ma na kogo głosować, a dla tych którzy nie chodzą a "komentują" to podaję zmodyfikowaną wersję znajomego "Jak nie byłeś na wyborach to morda w kubeł" (sorki za celowy wulgaryzm aby podkreślić wagę pójścia na wybory).
Zachęcam więc do UDZIAŁU w wyborach (KAŻDYCH).
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-10-26, 21:34   

Sorki, ale ani Ty, ani Twój znajomy, który coś tam kiedyś podobno nawet powiedział, nie jesteście dla mnie żadnymi autorytetami ani w kwestii wyborów, ani w żadnej innej, więc swoje głupawe rady, czy też zalecenia, pozostaw dla kogoś, kto ich posłucha, bo wysilasz się na darmo.
O tym co ja mam prawo komentować, a czego nie też sam zadecyduję, a co sobie o tym pomyśli jeden czy drugi burak mam bardzo głęboko gdzieś.
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2018-10-26, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
jzeli 


Wiek: 54
Dołączył: 19 Maj 2010

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2018-10-26, 21:41   

Gaderep napisał/a:
Sorki, ale ani Ty, ani Twój znajomy, który coś tam kiedyś podobno nawet powiedział, nie jesteście dla mnie żadnymi autorytetami ani w kwestii wyborów, ani w żadnej innej, więc swoje głupawe rady, czy też zalecenia, pozostaw dla kogoś, kto ich posłucha, bo wysilasz się na darmo.
O tym co ja mam prawo komentować, a czego nie też sam zadecyduję, a co sobie o tym pomyśli jeden czy drugi burak mam bardzo głęboko gdzieś.

TO CHODŹ NA WYBORY BO KAŻDY CWANIAK MA COŚ DO POWIEDZENIA JAK NIE BIERZE UDZIAŁU W AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ A LI TYLKO W SPOŁECZNOŚCIOWEJ.
(celowy tekst krzyczany)
1 UP 1 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-10-27, 09:26   

Uczestniczenie w wyborach, tak czynne, jak i bierne, jest prawem obywatelskim, nie obowiązkiem, podobnie jak prawem jest uczestniczenie w nabożeństwach i obrzędach religijnych czy świętach państwowych. Wszystkich, oszołomów którzy próbują z obywatelskiego prawa uczynić jakiś obowiązek powinno się odizolowywać od społeczeństwa, bo są niebezpieczni dla otoczenia. Do czego jeszcze spróbujesz ludzi zmuszać? Może do biernego uczestniczenia w wyborach też? Spróbuj zrozumieć, że typem aspołecznym jest nie ten, kto ze swoich praw korzysta, a ten, kto wbrew prawu próbuje narzucić innym swoją chorą wizję obywatelskich powinności.
Tak, niegłosowanie to też jakiś wybór i nic ci do tego, jak i co ja wybrałem. Kim ty w ogóle jesteś, żeby cokolwiek komukolwiek nakazywać albo zakazywać? Nie pomyliły ci się role społeczne?
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2018-10-27, 09:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jzeli 


Wiek: 54
Dołączył: 19 Maj 2010

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2018-10-27, 10:57   

Oszołomem który uważa że należy chodzić na wybory.
Zauważ że jako oszołom nikogo nie obrażałem w przeciwieństwie do Ciebie więc pytanie powinno brzmieć "Kim Ty jesteś?". Pa.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-10-27, 11:25   

To chodź sobie na wybory, kto ci broni, choć sobie gdzie chcesz, ale co cię uprawnia do zmuszania do tego innych?
Cytat:
Zauważ że jako oszołom nikogo nie obrażałem

Zauważyłem:
Cytat:
"Jak nie byłeś na wyborach to morda w kubeł"

Kultury też masz zamiar uczyć? Jacuś, daj se siana. Sam zacząłeś chamskie odzywki, a twoje durnowate fałszywe przepraszanie, że podobno musiałeś dla podkreślenia jakiejś wagi jest po prostu dziecinne.
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-10-27, 21:52   

Czy wie ktos moze jaki jest stosunek pan Chrzanowskiego do usuniecia calkowitego ruchu samochodowego i autobusowego ze Rynku i Centrum miasta?
Na jednym z portali jest zamieszczony artykul, w ktorym kandydat chce ozywic Rynek, ale mam wrazenie, ze chodzi glownie o Cyganow, o czym oczywiscie nie jest wprost napisane. Mam wrazenie, ze dyplomatycznie omija problem, aby nikogo nie zrazic do siebie. Co z autami, busami, autobusami, piratami drogowymi w Rynku? Burmistrza nawet nie pytam, bo stchorzyl i wycofal sie kilka lat temu ze swojego (swietnego) projektu. Potem opowiadal bajki i turystach przybywajacych do Brzegu, tylko po co? aby zostac rozjechanym przez pirata drogowego? Szkoda, ze burmistrz nie stchorzyl ws wiezienia.
Ostatnio zmieniony przez kwm 2018-10-27, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
6 UP 0 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2018-10-28, 20:30   

KWM nikt Ci nie napisze że nie będzie wspierał społeczności Romskiej, że wyrzuci stąd Cyganów, albo dołoży wszelkich starań ku temu żeby ich tu nie przybywało, albo wcale nie było.
Co do ruchu samochodowego w rynku i na długiej, to jak wiadomo nie ma możliwości całkowicie go zamknąć. Można ten ruch ograniczyć, wydając specjalne pozwolenia do wjechania po dostawę lub odbiór towarów.
Rynek na pewno trzeba jakoś ożywić, propozycje wpierw podał Pan Chrzanowski, później coś o rynku wspominał Pan Wrębiak, ale co z tego wyjdzie, zobaczymy. Oby tylko coś dobrego i oby doszło do realizacji po wygranej.
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-10-28, 21:20   

Oczywiscie piszac "calkowity" mialem na mysli kontrolowany, czyli:
inteligentne slupki, zakaz wjazdu na podworka srodmiejskie za wyjatkiem mieszkancow, wjazd na srodmiejskie deptaki w odpowienich godzinach( no. do 10 i po 17). Ten pomysl, ktory przedstawil burmistrz kilka lat temu, a z ktorego sie potem wycofal byl swietny, i cos takiego mialem na mysli.
Co Romow, to rozumiem, ze dzisiejszy obludny swiat rzadzi sie tzw. poprawnoscia polityczna ( inaczej mowiac hipokryzja do kwadratu i mydlenie oczu), nie mam tu do nikogo zadnych pretensji.
Jak kiedys slusznie zauwazyl Dziedzic Pruski, brzeskie wladze przez ostatnie dziesieciolecia zrobily wszystko aby "zabic" Rynek i jego funkcje, na rzecz Placu Polonii Amerykanskiej. Tam odbywaja sie apele, konerty, uroczystosci, a powinny na Rynku! Przedwojenne pocztowki pokazuja, ze defilady, parady, a nawet targ odbywal sie wlasnie w Rynku, i tetnil on zyciem. Teraz tetni ruchem samochodow i autobusow. Samo uciszenie lobuzow nic nie da, podobnie nic nie da zapelnienie pustych lokali. Rynek ma byc centrum miasta, glownym.miejscem rozrywki, relaksu, a jest "koncem swiata", gdzie nie ma sensu sie zapedzac ( chyba ze po pyszna rybke z kultowej smalazalni).
Zalaczam zdjecie Rynku, ktore zostalo olzamieszczona na oficjalnym.portslu, opatezone oficjalna sygnaturka. Osoba, ktora je zamiescila, wyrazala dume. Dla mnie zdjecie to bylo smutne, bo orzedstawialo ratusz, a na pierwszym planie samochody (zalaczam nizej).
ps. Bizon czy udalo Ci sie dostac do RM??

FB_IMG_1538840612580.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 61,36 KB

Ostatnio zmieniony przez kwm 2018-10-28, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-10-29, 08:49   

kwm- rynek może żyć, składałem propozycje aby wyłączyć rynek z ruchu samochodowego od piątku popołudniu do północy z niedzieli na poniedziałek - wówczas przez weekend rynek mógłby zamienić się w deptak z atrakcjami które jak rzekłeś powinny odbywać się w rynku.
Niestety aby rynek całkiem wyłączyć z ruchu należało by parkin miedzy Reja, a Dzierżonia przebudować na wielopoziomowy i tam skierować samochody mieszkańców rynku- wówczas pozbylibyśmy się samochodów z ulic przy rynku np. Jabłkowa, Staromiejska itd. Tylko wówczas jest szansa na ogródki piwne czy cokolwiek innego w Rynku. Nikt nie chce pić kawy gdy pół metra od niego z rury wydechowej wali spalinami. Niestety brakuje odwagi, wizji i chęci pracy u obecnych władz miasta.
1 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-10-29, 11:32   

Niczego wielopoziomowego nie powinno się już budować w obrębie murów miejskich, bo po pierwsze, głębokie wykopy naruszą niezbadane pokłady archeologiczne, po drugie, roboty staną, diabli wiedzą na jak długo, właśnie przez archeologiczne badania. Na parking mamy ogromny teren po wyburzonym kwartale między Wojska Polskiego a Jagiełły. Ok, zieleń ważna rzecz, ale zieleni mamy pod dostatkiem na plantach, a i parking można zrobić nie tracąc całkowicie zieleni. Tu przykład z Kopenhagi:

Takie rozwiązanie mogłoby spowodować, że ludzie w przeróżnych interesach wjeżdżający do Brzegu zza Odry mieliby gdzie zostawić auto bez konieczności niepotrzebnego krążenia po mieście, co mogłoby odciążyć korki na skrzyżowaniu Jagiełły i Chrobrego.

Ludzie jednak nie zaczną deptać po Rynku z tego powodu, że zamieni się go w deptak. Równie dobrze można zamienić Rynek w kosmodrom, a i tak żadna rakieta z niego nie odleci, a to z tej prostej przyczyny, że w Brzegu nie ma zapotrzebowania na wypuszczanie rakiet w kosmos. Jeśli ludzie nie mają potrzeby chodzenia do Rynku, to ich do tego w żaden sposób nie przymusisz. Jedynym rozwiązaniem byłaby całkowita reorganizacji struktury lokali handlowych Rynku.
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2018-10-29, 11:36, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-10-29, 12:52   

Gaderep-ie wiem że najlepiej takie coś jak parking powinno być poza ścisłym centrum, ale gdzie to zrobić w Brzegu? jeśli będzie za daleko to jak znam lenistwo ludzi nikt z centrum nie będzie chciał przejść się dalej niż 20 metrów do samochodu, a i to będzie problem bo najchętniej każdy by parkował tuż przy progu drzwi wejściowych :) można próbować ustawić na parkingu coś takiego https://www.cda.pl/video/20822547 albo jeszcze lepiej coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=XOPHNi9JHl8 ale .. to wymaga odwagi w decyzji i jednak jakiejś kaski na realizację, przy czym pierwsza propozycja jest zdecydowanie tańsza około 150 tyś dolarów czyli około 450 tyś zł.

Pomysł z Kopenhagi też fajny- w tamtym roku tam parkowałem :) ale jakoś nie pomyślałem wówczas o takim rozwiązaniu w Brzegu.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-10-29, 13:39   

Ale to są rozwiązania dla zagęszczonych potężnych aglomeracji, gdzie m2 gruntu kosztuje horrendalne pieniądze; do kosztów inwestycji należy dodać jeszcze koszty utrzymania i obsługi, a te będą znacznie większe, niż koszt samej inwestycji.
I teraz tak: to jest urządzenie techniczne wymagające stałej obsługi (wyobraź sobie, że np. dzieci zaczną po tym łazić), oraz stałego i miejscowego dozoru technicznego (zepsuje się i jak auto ściągniesz?), czyli minimalnie trzy osoby obsługi + kierownik, do tego przynajmniej dwie osoby z dozoru technicznego, do tego jakaś księgowa - robi się już 6 osób obsługi, za minimalną stawkę ich nie zatrudnisz, więc niech to będzie jakieś 4 tys kosztów zatrudnienia x 6 osób = 24tys, to daje w roku koszt ok 300tys, czyli lekko licząc 3 melony za 10 lat. A gdzie prąd, smary i oleje, okresowa konserwacja, przeglądy, remonty? To jest w końcu urządzenie, więc jest awaryjne. I po co? Po to, żeby parkować kilka autek? A te 3 melony to jest jakieś 100tys takich drzew.

Jak by Ci się podobały wtedy brzeskie ulice?


Podobno chcesz sklep ogrodniczy zakładać - nie myśl więc, jak skomplikować życie niepotrzebnymi maszynami, ale jak sprowadzić do brzegu roczne sadzonki oxytree na pierwsze nasadzenia, albo jak barwić chrobotka reniferowego na ogrody wertykalne :wink:
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2018-10-29, 13:48, w całości zmieniany 2 razy  
2 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu