Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Elity polityczne w Polsce
Autor Wiadomość
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2018-10-14, 06:47   Elity polityczne w Polsce

Czym sie różnią PIS-owcy od PO-wców. Inaczej widzi to poseł PiS: - Prezes wsparł Morawieckiego, bo nie miał innego wyjścia. Premier stracił jednak wiarygodność przez to, co opowiadał na nagraniu. Będzie za to płacił w przyszłości. Teraz przeszliśmy w PiS do kolejnego etapu – zaczęła się faza śledztwa i wszyscy stawiają pytania, kto stoi za ujawnieniem taśmy. (http://www.tvn24.pl)
Ostatnio zmieniony przez brzeżanin 2018-10-14, 06:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2018-10-14, 09:21   

Zastanawiam się, o co właściwie chodzi w tym przekazie. Pierwsze zdanie to ni pytanie, ni zapowiedź. Potem mowa jest o jakimś pośle pisiarni - nie wiadomo, czy o jakimś konkretnym - który widzi to inaczej, ale co, że niby kurdupel wsparł matołuszka w aferze taśmowej? I czy słup pełniący funkcję premiera posiadał kiedykolwiek jakąkolwiek wiarygodność? Na końcu podano link do tvn24, ale zupełnie nie wiadomo, po co. Nie wiadomo również, co to wszystko ma wspólnego z elitami.
1 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-10-14, 10:41   

Jednak warto było głosować na PiS, choćby dla czystej satysfakcji zobaczenia, jak niektórym zawiść sraki ściska ;)
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2018-10-14, 17:45   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Zastanawiam się, o co właściwie chodzi w tym przekazie. .
No to masz problem ,ale mnie to nie dziwi.
Ostatnio zmieniony przez brzeżanin 2018-10-14, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2018-10-14, 18:12   

Nie sądzę, żebym miał jakiś problem. Problem masz ty - kolejny raz przedstawiasz jakiś niespójny i niezrozumiały tekst, a potem się dziwisz, że nikt się z tobą nie chce bawić.
1 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2018-10-14, 20:35   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Nie sądzę, żebym miał jakiś problem. Problem masz ty - kolejny raz przedstawiasz jakiś niespójny i niezrozumiały tekst, a potem się dziwisz, że nikt się z tobą nie chce bawić.
żeby zrozumieć trzeba umieć czytać
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2018-10-14, 20:38   

Wpierw trzeba umieć pisać.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-10-15, 08:15   

A nu, Pane Brzeżanin, wychodzi na to, że Stare Prusaczyszcze ma rację - ni chrena nie mogę skumać, o co Wam biega.

Cytat:
Czym sie różnią PIS-owcy od PO-wców. Inaczej widzi to poseł PiS: (...)

Już na samym wstępie brak jakiejkolwiek logiki, bo żebyś Pan mógł twierdzić, że jakiś, Waści jedynie znany, poseł PiS widzi coś inaczej wartałoby pierwej określić inaczej niż kto. Inaczej niż Waść? Inaczej niż ja, a może inaczej niż ogół? Waść nie masz bladego pojęcia jak ja to widzę, Waść nie możesz też wiedzieć, jak widzi to ogół, Waść możesz jedynie przyrównywać widzenie owego niezidentyfikowanego pisowskiego posła do widzenia własnego, lub też, co jest dla mnie bardziej prawdopodobne, do widzenia właścicieli tvn24, co może sugerować zamieszczona przez Pana reklama tej stacji, stacji o dość z resztą wątpliwej reputacji.

Mamy już na forum jednego demagoga, który własne myśli zastąpił cytatami z Michalkiewicza, i, myślę, to wystarczy. A cóż takiego mógł Morawiecki powiedzieć, co niby miałoby mu w jakiś sposób zaszkodzić? Abstrahując od tego, że Morawiecki mógł sobie mówić co chciał, byleby to było zgodne z obowiązującym prawem, jako że nie sprawował w tamtym czasie żadnej funkcji publicznej, to śmiem twierdzić, że te taśmy w żaden sposób nie zaszkodziłyby też i pozostałym uczestnikom tych prymitywnych dyskusji, gdyby tylko tamci nie prowadzili złodziejskiej polityki gospodarczej. Rzeczone taśmy stanowiły jedynie przyczynek do odsunięcia od władzy popaprańców, którym się wydawało, i chyba nadal wydaje, że może utrzymać się państwo, które nie ma własnego majątku. Ja osobiście nie dlatego głosowałem na PiS, że jakiś Sikorski, którego osobiście nie znam, ale sprawia na mnie wrażenie tępawego typka z gębą drobnego gangstera, żarł sobie ośmiorniczki - i niech sobie żarł, ja bym tego do ust nie wziął, bo w kwestii wyżywienia jestem tradycjonalistą i robaków nie jadam, więc nie przez zazdrość głosowałem przeciw jego ugrupowaniu. Ja głosowałem za przywróceniem silnej własności państwowej, za skończeniem złodziejskiej wyprzedaży i złodziejskiego rozdawnictwa dóbr koronnych, za przywróceniem należytego statusu królewszczyzn i zabezpieczeniem tychże, podobnie jak moi przodkowie popularyści w XVI wieku zrzeszający się w ruch egzekucyjny. Niestety, ruch egzekucyjny będziesz Pan musiał sobie wygóglić, bo TVN24 o tym Panu nie opowie, TVP, z resztą, też nie. Polityka prowadzona przez PO-PSL, oparta na rozwalaniu królewszczyzn poprzez ustawione przetargi, generowaną, bądź tolerowaną, degradację przedsiębiorstw państwowych postępującą w interesie majątku magnatów, czy też lokalnych magnacików, prowadziła w prostej linii do umacniania kolegów króliczków w rodzący się oligarchat, co w konsekwencji, za ileś tam lat, zaskutkowałoby ustrojem zbliżonym do ustroju Ukrainy czy Federacji Rosyjskiej, w czym wybitnie pomagała tak sprzedajność sądów, jak i wyjątkowa tępota sędziów, którzy mieli czelność ferować wyroki w sprawach gospodarczych w najmniejszym nawet stopniu tych spraw nie rozumiejąc, a kierując się wytycznymi, radami równie jak oni wielkie G rozumiejących kolegów i poprawnością polityczną zakładającą prymat własności indywidualnej nad własnością państwową.
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2018-10-15, 09:30, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2018-10-15, 19:21   

Gaderep,za pierona nie rozumiem,co masz na myśli pisząc ,,królewszczyzna".Czy chodzi o majątek koronny,tzn panstwowy?Prawie wszystko zrozumiałem( :D ),prócz tej kwestii.
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2018-10-15, 19:54   

Czym się różnią PIS-owcy od PO-wców ano niczym jeśli chodzi o tzw.taśmy z podsłuchami .Nie bulwersuje ich co wygadują ich przedstawiciele ,ich wkurwia że ktoś to ujawnia i obecnie to posłowie PIS-u chcą śledztwa aby wyszło kto im to kukułcze jajo podrzucił.Za PO była dokładnie taka sama reakcja a wiec dla przeciętnego Kowalskiego to jeden czort .
Ostatnio zmieniony przez brzeżanin 2018-10-15, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-10-16, 06:42   

Oczywiście, mógłbym zamiast archaicznego określenia "królewszczyzna" używać współczesnego odpowiadającemu temu określeniu zwrotu "własność państwowa", ale wtedy różnej maści wyznawcy koorwinizmu i podobnych poglądów nazwaliby mnie "lewakiem", a wszak status i funkcje własności państwowej i królewszczyzn były de facto niemal tożsame.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-10-16, 06:58   

brzeżanin napisał/a:
Czym się różnią PIS-owcy od PO-wców ano niczym jeśli chodzi o tzw.taśmy z podsłuchami .Nie bulwersuje ich co wygadują ich przedstawiciele ,ich wkurwia że ktoś to ujawnia i obecnie to posłowie PIS-u chcą śledztwa aby wyszło kto im to kukułcze jajo podrzucił.Za PO była dokładnie taka sama reakcja a wiec dla przeciętnego Kowalskiego to jeden czort .

Odkryję przed Tobą wielką tajemnicę, której pewnie, jak można domyślić się z powyższego tekstu, jeszcze sam nie odkryłeś - i jedni, i drudzy należą do tego samego gatunku biologicznego nazywanego homo sapiens, więc raczej trudno byłoby oczekiwać od nich jakichś specjalnie odmiennych emocji czy reakcji. Mam nadzieję, że powyższe odkrycie nie pozostawi zbyt głębokich śladów w Twojej psychice, a pozwoli Ci spojrzeć na otaczający Cię świat z całkowicie odmiennej perspektywy, co może być nawet miłym zaskoczeniem, jeśli spróbujesz podejść do tego mniej emocjonalnie. Na wszelki wypadek możesz poćwiczyć w domu własne reakcje, zanim udasz się z tą tajemną wiedzą w przestrzeń publiczną, a ćwiczenie jest proste - stań nago przed ogromnym lustrem i dokładnie się sobie przypatrz, a może się okazać, że w gruncie rzeczy bliżej Ci do nagiego Kaczyńskiego, niż do nagiej Lubnauer. I wiesz, co Ci powiem? Ciesz się z tego!
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2018-10-16, 09:56, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2018-10-16, 16:37   

Bardzo ciekawy tekst szczególnie od osoby która sama powinna stanąć przed lustrem i ,,poćwiczyć własne reakcje ''.Jeśli chodzi o moja psychikę to co mi do Ciebie,przypomnę tylko twoje pełne miłości do bliźniego teksty związane z remontem kościoła na Młynarskiej.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-10-16, 18:28   

Nie, nie, Panie "bliźni", ja jestem hetero, do miłości szukajta se partnerów gdzie indziej.
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2018-10-16, 18:48   

Gaderep napisał/a:
Nie, nie, Panie "bliźni", ja jestem hetero, do miłości szukajta se partnerów gdzie indziej.
Co amnezja cie dopadła że pierdami chcesz odwrócić kota ogonem .Przed lustrem to ty dawno powinieneś stać i to na baczność ,ale co też to lustro zawiniło?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu