Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
PYTANIA DO ORSONA
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-08, 21:05   

Cóż, to tak trochę jakby uszczupla Pańskie założenia programowe. Pomysł sam w sobie jest dobry, ale równie dobrze GOKi w gminach mogą porozumieć się same ze sobą.
A założenie programowe, na które ma Pan niewielki wpływ.. cóż... :)
0 UP 0 DOWN
 
donGerwazy 


Wiek: 53
Dołączył: 27 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-08, 21:20   

orson napisał/a:
Jeżeli chodzi o BCK to między innymi chodzi mi o możliwość rozszerzenia oferty zajęć w zakresie tematyki i ilości oraz terenu działania. Każda gmina ma GOK, który w większości przypadków jest tylko z nazwy i nic poza tym (wiem coś o tym, bo wywodzę się ze wsi w okolicy Brzegu). Połączenie sił pomiędzy GOK w poszczególnych gminach Domem Kultury w Lewinie Brzeskim, Grodkowie i BCK może przynieść efekt w postaci zwiększonej ilości zajęć, więcej imprez kulturalnych czy koncertów itp.

Toż to wyjątkowa bzdura!!!!!!!!! Czytając ten fragment to noż w kieszeni się po prostu otwiera. A jakie efekty w postaci zwiększonej ilości zajęć czy też imprez da współpraca np. z GOK w Lubszy czy też w Olszance. O ile wiem brzeski BCK współpracuje dosyć mocno z grodkowskim DK-iem, ale w materii wynajmu - i to odpłatnego - sprzetu nagłośnieniowego. Każdy z ośrodków kultury - w każdej gminie - ma inny organ prowadzący, inny teren działania i przede wszystkim inne zapotrzebowanie społeczne na działania kulturalne. Takie mydlenie oczu i uszu chyba kandydatowi na radnego raczej nie przystoi. To bezjałowe rzucanie haseł, bez żadnego pokrycia.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-08, 23:32   

jest cos co pewnie mozna zrobic, ale nie wiem czy akurat Radny ma tutaj cos więcej do zrobienia niż zwykły obywatel - moze proponowac, fakt. Bo ja mysle o czyms takim - Staszek Wieczorek z Grodkowa sicaga naprawde fajne kapelki czaem a gdyby tak te kapele grały i tu i tu? Czy to by miało sens to nikt nie wie, ale spróbowac by mozna bylo.

A jeżeli chodzi o koordynacje pewnych poczynan to potrzebna ona jest ale moim zdaniem na poziomie wojedztwa. Niestety - opolskie pozbyło sie w 1992 roku Wojeódzkiego Domu Kultury i nic go nie zastapiło jak na razie. WDK udaje MOK Opole, ale MOK jest tylko i az Miejski.
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-11-09, 23:48   

Panie donGerwazy może to wszystko to jest bzdura, ale to jest pański punkt widzenia. Nie zgodził bym się z Panem. Wypowiada się Pan o powiecie brzeskim jak o obszarze 1000 km kwadratowych zróżnicowanym etnicznie i kulturowo. Inne zapotrzebowanie społeczne na działania kulturalne? Czasy typowego folkloru minęły lub pozostają tylko w nielicznych gminach. Młodzież chce koncertów rockowych, poezji śpiewanej itp. w zależności od gustów, a nie miejsca zamieszkania. Grałem z moimi zespołami szereg koncertów na Polsce, od małych wiosek po sale koncertowe, czy amfiteatry i proszę mi wierzyć, że zapotrzebowanie i odbiór był wszędzie taki sam. Dlaczego BCK współpracuje z GOK w Grodkowie na zasadzie pożycz ale za kasę. Nie można by było się dogadać, że my wam to, wy nam to i wszyscy są zadowoleni. Pan Staszek Wieczorek jest bardzo konkretnym i otwartym człowiekiem na wszelkiego rodzaju propozycje. I tutaj zgodzę się przy okazji z Panem Radkiem, dlaczego nie można zespołów zakontraktować, czy zaprosić na ciąg koncertów np. Grodków, Brzeg, Lewin Brzeski. Zanm doskonale struktury działania GOK i można wspólnie zrobić wiele. Jest kilka imprez w powiecie, które są adresowane do wszystkich, a nie tylko do mieszkańców Brzegu czy innego miasta ale jest ich zdecydowanie za mało.
To jest tylko kilka pomysłów.
Czy to jest mydlenie oczu i uszu oraz bezjałowe rzucanie haseł?


pozdrawiam

Adam Oleszko

____________________________________________
http://www.adam.oleszko.prv.pl
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-09, 23:54   

orson napisał/a:
Młodzież chce koncertów rockowych, poezji śpiewanej itp


Zdecydowanie !! I w tym jest duża szansa także na jakąkolwiek aktywację młodzieży, zmniejszenie także przestępczości (choć to taka bardziej nadzieja i może objaw naiwności) no i przede wszystkim zwiększenie atrakcyjności miasta
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-11-10, 08:47   

Więc przyznasz Pan Panie "smooth" że pomysł ten nie jest jak to określił donGerwazy mydleniem oczu i uszu. Najproście obrać linię krytyki> Krytykować, ośmieszać, samemu nie mająć nic do zaoferowania oprócz narzekania!

pozdrawiam

Adam Oleszko


_______________________________________________________________
http://www.adam.oleszko.prv.pl
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-10, 09:58   

Narzekanie leży poniekąd w naszej naturze, może właśnie dlatego, że tak łatwo się to robi :wink: Pomysł ten nie jest mydleniem oczu, a już tym bardziej, że pochodzi z "ust" Pana, czyli człowieka, który jak się okazało w jakieś rozmowie z Francem, ma się czym pochwalić, potwierdzając, tym samym, że nie jest to mydlenie oczy czy też uszu...
0 UP 0 DOWN
 
dominik23 
zbanowany


Wiek: 33
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brieg

Ostrzeżeń:
 9/4/6
Wysłany: 2006-11-10, 15:58   

Ja znam p.Orsona od 4 lat! I uważam że jest on najlepszym kandydatem do zasaiadania w Radzie Powiatu! Zachęcam całą Brzeską społeczność do głosowania na tego ambitnego, pełnego poczucia humoru człowieka. Który swoją pracą nigdy nikogo nie zawiódł :-P i wkłada każdą wolną chwile czasu żeby dobrze wykonać swoją robote!

PzD MinX Yo!
:evil: :evil: :evil: :evil:
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-18, 20:09   

Panie Orsonie, niech Pan zmieni towarzystwo w następnych wyborach, a napewno pójdzie lepiej. :D
Pan Jakubów nawet mandatu radnego nie zdobył- tak go doceniło społeczeństwo, a nie mówię o wyniku na burmisia.
Pozdrawiam, i proszę sie nie zniechęcać!!!
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-18, 20:22   

Zdecydowanie Pan Adam Oleszko powinien być na pierwszej pozycji na swojej liście zamiast Pan Jakubowa, ale ja i tak mimo towarzystwa Pana Jakubowa oraz Pani Baczy (która mi ni jak pasuje do wyborów) głosowałem na Orsona, mam nadzieje, że zostaniesz tu na forum z nami Panie Adamie i pomożesz między innymi kształtować Brzeg !!
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-11-23, 08:45   

Szanowny panie Smooth według mnie nie ma znaczenia na którym miejscu listy się znajdujesz. Kto ma oddać głos na kandydata to i tak go znajdzie. Chyba, że listy będą mało czytelne tak jak miało to miejsce 12 listopada. W przypadku list do powiatu płachta olbrzymia, druczek mały i na dodatek jakiś idiota bez niczyjej zgody zmienił nazwy większości brzeskich ugrupowań na skróty. I w sumie chyba tylko za wyjątkiem PiS, który by podany pełną nazwą reszta figurowała jako: SPP, BFS, PC, PO itd. Miałem telefony po wyborach od rodziny i znajomych, że nie mogli mnie w tym tłumie na liście znaleźć. Ale w sumie to nie ma znaczenia, naród wybrał tak, jak chciał (albo przynajmniej wydawało narodowi się że tak chciał). Okazałem się osobą mało znaną na Brzegu, żeby mieć szansę przejścia w wyborach (ktoś mądry kiedyś mi powiedział, że jeżeli chcesz się brać za politykę to albo podczep się pod ważną i znaną partię albo zrób coś takiego, żeby większość wyborców ciebie znała lub kojarzyła - niestety to pierwsze nie leży w mojej naturze, zawsze byłem niezależny i bezpartyjny, a nad drugim trzeba jeszcze popracować).
Na szczęście mamy przedstawiciela forum we władzy i tutaj bardzo liczę na działania Bartka T.
Jeżeli chodzi o moją osobę - będe robił dalej to co robiłem, być może rozszerzę zasięg działania przy współpracy i z pomocą członków forum. Na forum jestem od ponad roku i będę dalej wspomagając radą i nie tylko potrzebujących.

pozdrawiam

Adam Oleszko
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-23, 21:20   

Już dawno czując brzemie odpowiedzialności na mnie spoczywające zadeklarowałem chęć współpracy. Mam nadzieję, że moja obecność będzie "na szczęście" :)
W tej chwili nie wypowiem się nt moich w Radzie Miejskiej możliwości przebicia, ale czas pokaże.
Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, orsona, pytania


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu