Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
PYTANIA DO ORSONA
Autor Wiadomość
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-11-05, 12:41   

Więcej informacji na temat mojej skromnej osoby możecie znaleźć na stronie:

http://www.adam.oleszko.prv.pl
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-05, 16:28   

Cytat:
Modernizacja dróg powiatowych do poziomu standardów unijnych


Panie orson, a czy umożliwienie pieszym normalnego się poruszania na drodze wokół stadionu brzeskiego jest w zasięgu ręki ? (chociaż taki na metr szeroki chodnik !!)

Cytat:
pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej

+
Cytat:
Zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży poprzez zwiększenie zajęć pozalekcyjnych w szkołach, zwiększenie i rozszerzenie oferty zajęć proponowanych przez BCK, wspomaganie organizacji młodzieżowych w ich działaniach


A co Pan uważa na temat pozyskania środków z EFS na stworzenie "Domu Użyteczności Publicznej", o której pisała Radek W.


Cytat:
Współfinansowanie działań modernizacyjnych brzeskiego szpitala


A mnie się obiło o uszy, że nasz szpital ma dość duże długi !!
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-05, 19:19   

Orsonie spoko stronka, tylko czemu taki poważny jesteś na fotce, jakiś uśmiech, albo gest ok jak pewien kandydat na burmisia. Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-05, 21:50   

Procedury przy projektach unijnych juz sa prostsze od kiedy weszła nowelizacja ustawy o NPR, a wczesniej jakos chlercia, inni dawali sobie radę, szkoda że u nas tylko troche z tego ruszyło.
Natomiast warto by było pogadać o tym na co ew. srodki z nowego RPO chcieliby przeznaczyć mieszkańcy i jakie ustawic priorytety bo wiadomo ze na wszystko sie nie da.

Co do parkingów, to przecie ja się nie klocę z ta ideą, tylko mam pytanie proste - gdzie te parkingi miałyby powstać? i jakie?

Wolontariat - to - imho - wolontariat czyli ktos musi chceić to robić. Moim zdaniem rola UMiasta czy starostwa jest tutaj w zasadzie prawie żadna, bo albo ludzie mają pomysły i chca sie skrzynknąć, zorganizowac, podjac ryzyko działania ( a wstret do zrzeszania sie jest wsród ludzi spory) - albo nie ma takiej woli i akcje radnych niewiele tutauj zmienią.
Animowanie wolontariatu z poziomu Urzedu Miasta uważam ża malo realne i sensowne.

Co do NGO's i OPP to moje pytanie było podszyte ironia, tzn. uważam żemamy bardzo malo NGO'sów czyli organizacji pozarządowych na terenie miasta. Więc znaczna cześć postulatów jakie macie w programie jest skierowana z grubsza do nikogo.

No i ów dolnysląsk w tle - nie za bardzo chce mi się wierzyć, ale moge sie mylić, że region który ma kosmiczne problemy z całymi zagłebiami bezrobocia jak Wałbrzyskie
czy powiat Kłodzki ochoczo odda nam swoje kontakty, inwestorów a potem jeszcze przymie i podzieli sie kasa z nowego RPO, no bo przeciez kłotnie były i teraz przy ZPORR i protesty i kwęki. Z nowym powiatem w granicach byłyby jeszcze wieksze. Nawet zakładając że Brzeg by na tym miał skorzystać - co uwazam za tezę dyskusyjna - jak przekonać do przyjećia nas pod skrzydła radnego sejmiku z Bolesławca, Zgorzelca, Nowej Rudy czy Milicza?
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-11-06, 12:32   

Do Pana Smooth:

1. Chodnik przy stadionie powinien być jak najbardziej, zwłaszcza że sam tamtędy dość często jadę z jednej szkoły do drugiej mając tylko 10 minut na przemieszczenie się. Dość często spóźniam się bo ruch tam nie mały, a piesi z braku chodnika tamują część jezdni.

2. Pisałem już wcześniej jak można małym nakładem finansowym, a dużymi chęciami wykorzystać po południami szkoły do tych celów. Jest więcej plusów w tym pomyśle, niż wykorzystanie urzędu do tego. Przede wszystkim w pracowni komputerowej znajduje się średnio 10 komputerów, które można udostępnić, a nadzór może sprawować tylko jedna osoba.

3. Szpital ma długi - ale mówię tutaj o modernizacji brzeskiego szpitala, a nie spłacie zadłużenia.

pozdrawiam

A.O.

_______________________________________________________________

http://www.adam.oleszko.prv.pl
0 UP 0 DOWN
 
stowarzyszenie NB 


Wiek: 63
Dołączył: 02 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-06, 18:38   LIST POPARCIA

Popieram tych których znam osobiscie z pracy zawodowej i administracyjnej. Kowalczyk Stanisław to osoba właściwa na własciwym miejscu.Wszystkie problemy zgłaszane do naszego stowarzyszenia przez rodziców były rozpatrywane błyskawicznie bez pisania podań bo rozmowa przynosiła oczekiwane rezultaty. Stanisław Szpineta też miałem z nim kontakt w działalnosci służbowej w zakrsie likwidacji zagrozeń bezpieczeństwa obiektów budowlanych niezabezpieczonych przez włascicieli nieruchomosci. Zdyba znam też bo go często widzę jak pali fajkę przed urzędem od strony parkingu. Z pozostałymi kandydatami nie miałem kontaktu lecz znam Oleszkę a jeżeli on ich wymienia to muszę przyznać ,ze poparcie im się należy.Z powazaniem Prezes
0 UP 0 DOWN
 
iwona1 

Wiek: 58
Dołączyła: 06 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-06, 22:23   

Panie prezesie PAŃSKA rekomendacja szkodzi tylko tym kandydatom.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-06, 22:25   

iwona1 napisał/a:
Panie prezesie PAŃSKA rekomendacja szkodzi tylko tym kandydatom.


A to dlaczego Pani iwona1.
Nas forumowiczów, nie interesują jakieś szyfry itp..tylko fakty, więc może Pani się troszkę wysili ??
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-07, 09:22   

Pan/Pani Iwona1 uznaje jednak, że na wolnym forum wolnych obywateli ludzie myslą i działaja tak jak gadające głowy polityków w pierwszym lepszym tok szole. No więc nie.
Po primo - nikt tutaj Pani nie zna, ani z imienia i naziwska ani z dotychczasowych wypowiedzi i działań.
Po secundo - nie podaje Pani faktów i źrodła wiedzy o faktach, więc uprzejmie sie prosi o nie zaśmiecanie podobnymi wypowiedziami forum.
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-11-07, 18:26   

Wpadła na forum, nakrzyczała naoskarżała i uciekła :-(
Pani iwono1 - gdzie się Pani podziała?
Chciałby odpowiedzi na proste pytanie:

Dlaczego według Pani rekomendacja Prezesa SNB szkodzi mojej osobie i innym kandydatom?
0 UP 0 DOWN
 
stowarzyszenie NB 


Wiek: 63
Dołączył: 02 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-08, 01:38   Prośba

Jeżeli ktokolwiek ma zastrzeżenia do działalnosci stowarzyszenia niech wali prosto z mostu. A do Iwony mam prośbę by czytała dobrze moje wpisy.Napewno nie będę rekomendował Stefańskiego i Nowosielskiego. Chyba już wiesz dlaczego.Prezes
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-08, 15:00   

smooth napisał/a:
Cytat:
Modernizacja dróg powiatowych do poziomu standardów unijnych


Panie orson, a czy umożliwienie pieszym normalnego się poruszania na drodze wokół stadionu brzeskiego jest w zasięgu ręki ? (chociaż taki na metr szeroki chodnik !!)


Pozwolę sobie wtrącić, choć "orson" ze mnie żaden :)
Ul. sportowa jest drogą miejską, nie można rozważać chodznika na tej ulicy pod kątem dróg powiatowych. Inna sprawa, że mieszkaniec Brzegu ma w nosi do kogo należy ta czy inna droga.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-08, 15:01   

Ja też mam pytanie do Pana:
orson napisał/a:
Zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży poprzez zwiększenie zajęć pozalekcyjnych w szkołach, zwiększenie i rozszerzenie oferty zajęć proponowanych przez BCK

Jak chce Pan wpłynąć na jednostkę organizacyjną Urzędu Miejskiego będąc radnym powiatowym??
0 UP 0 DOWN
 
Calinka 



Wiek: 80
Dołączyła: 27 Wrz 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-08, 17:27   

orson napisał/a:

Jak chce Pan wpłynąć na jednostkę organizacyjną Urzędu Miejskiego będąc radnym powiatowym??

:lol: :lol: :lol:
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-11-08, 18:16   

Szanowny Panie Bartku T. o ile mnie pamięć nie myli to przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja podlegają władzy UM, natomiast szkoły średnie i szkolnictwo specjalne podlegają Starostwu.
Jeżeli chodzi o BCK to między innymi chodzi mi o możliwość rozszerzenia oferty zajęć w zakresie tematyki i ilości oraz terenu działania. Każda gmina ma GOK, który w większości przypadków jest tylko z nazwy i nic poza tym (wiem coś o tym, bo wywodzę się ze wsi w okolicy Brzegu). Połączenie sił pomiędzy GOK w poszczególnych gminach Domem Kultury w Lewinie Brzeskim, Grodkowie i BCK może przynieść efekt w postaci zwiększonej ilości zajęć, więcej imprez kulturalnych czy koncertów itp.
Zdaję sobie doskonale z tego sprawę, że jako (przyszły, a może i nie doszły) radny Rady Powiatu nie mam możliwości wpłynięcia na BCK ale mogę zaproponować to co napisałem powyżej. Przy odrobinie chęci ze wszystkich stron można zdziałać wiele.

pozdrawiam

A.O.

________________________________________
http://www.adam.oleszko.prv.pl
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, orsona, pytania


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu