Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
ADM Brzeg-Chrobrego
Autor Wiadomość
Barakowiec24 


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Kwi 2018

UP 11 / UP 22



Wysłany: 2018-05-12, 18:02   ADM Brzeg-Chrobrego

Witam.Chciałbym rozpocząć poważną polemikę na temat brzeskiego Adm-u mającego siedzibę przy ul.B.Chrobrego 32 w zakresie zarządzania,przydzielania zwykłych mieszkań pierwszym na liście jak i utrzymania zgodnie z prawem lokali socjalnych czyli remontów przede wszystkim do czego obliguje prawo oraz pewne wymogi unii europejskiej co do których ta instytucja jest zobligowana wykonywać jednak wykazuje się cwaniactwem i nie robi w zasadzie nic od kilu lat dla zwykłych obywateli którzy mieszkaniami podlegają pod ten podejrzany urząd .A jednak tak się składa że żadne z powyższych choć powinno to nie jest właściwie wykonywane a wszelkie zarządzanie to jedne wielkie cwaniactwo mające na wszystko wytłumaczenie i odpowiedź by tylko zobligować lokatora by ten zadysponował własnym portfelem na wszelkie uchybienia..Nie mam na to dowodów ale z tego co słyszę na mieście od ludzi ( a moja praca wiąże się z przemieszczaniem po całym Brzegu ) to nasz Adm jest bardzo hojny w przyznawaniu zwalniających się mieszkań w ostatnich latach ludziom którzy mają jakieś tam znajomości z pracownikami tegoż instytutu...Dowodów nie mam ale słyszę że albo to placu młynów dostali a to pani z grobli dostała a to na Ofiar katynia cyganie ita dalej i tak dalej końca nie słychać...Ja sam znalazłem mieszkanie do remontu pustostan którym Adm latami wcale się nie interesował po złożeniu pisma najpierw obiecano mi ten lokal a potem po kilku tygodniach wizyty u dyrektora dano mi na piśmie do zrozumienia abym zapomniał o tym o co proszę....Po co? a po to żeby przyznać to mieszkanie potem swojemu...
Ostatnio zmieniony przez Barakowiec24 2018-05-12, 18:36, w całości zmieniany 5 razy  
1 UP 1 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-05-12, 23:42   

:lol:
0 UP 1 DOWN
 
ASTRON 
Per aspera ad Astron



Wiek: 49
Dołączył: 12 Mar 2018

UP 18 / UP 14


Skąd: Ze Ścieżek Gwiazd

Wysłany: 2018-05-13, 09:07   

Cytat:
:lol:
Z8. Pisania postów niezwiązanych z tematem np. głupie pytania, docinki i uśmieszki notoryczne zakładanie nowych tematów.
0 UP 1 DOWN
 
Barakowiec24 


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Kwi 2018

UP 11 / UP 22



Wysłany: 2018-05-13, 14:58   

Gaderep się śmieje bo nie zdaje sobie sprawy w jakich nieludzkich warunkach zmuszeni są żyć ludzie.
Z resztą ( prawie )wszyscy się śmieją z tego miejsca a mało kto zdaje sobie sprawę z tego że pośród tego elementu społecznego mieszkają ludzie porządni normalni którzy pracują i za wszystko płacą a którzy żyją jak świnie w chlewie a nawet gorzej.Bo jak się ma całe mieszkanie czarne od grzyba jak w kilku miejscach spada kawałkami tynk z sufitu a wilgoć w okresie jesienno-wiosennym jest tak porażająca że woda jest nawet na kontaktach i wszelkiego rodzaju kablach.To rzeczywiście świnie w chlewie mają lepiej bo im przynajmniej dach na łeb nie spada..Świnie w chlewie są też najpewniej zdrowe to dobrze bo ja mimo młodego wieku mam już poważne problemy z płucami od wdychania czarnej mażi z całego mieszkania przez kilka lat.
Ostatnio zmieniony przez Barakowiec24 2018-05-13, 15:02, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 1 DOWN
 
Barakowiec24 


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Kwi 2018

UP 11 / UP 22



Wysłany: 2018-05-25, 19:41   

W następnym tygodniu zostanie dostarczone do MZMK obszerne pismo dotyczące ogólnego stanu budynku przy ul.M.Konopnickiej napisane przeze mnie.Będzie w nim również opisana sytuacja zarówno moja jak i tego w jakich upadlających warunkach żyją normalni ludzie żyjący między patologią w danym budynku.Wszelkie służby tj.nadzór budowlany rzecznik praw obywatelskich także zostaną powiadomione.Skończy się upadlanie i lekceważenie zdrowych i normalnych lokatorów dzierżawiących od miasta lokale przy ul.M.Konopnickiej a zacznie być pięknie remontowane jak w chwili obecnej ADM.Ludzie płacą za mieszkania i nie będą mieszkać jak świnie..Niech brzeski ADM powoli zacznie się szykować do wojny która na pewno znajdzie swój finał za niegospodarność w sądzie...
Ostatnio zmieniony przez Barakowiec24 2018-05-25, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
Yatech 


Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2018

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2018-05-25, 20:04   

Ale śmieszny temat :)

Czy ty się skarżysz na ADM, ZNM, czy MZMK bo już się w końcu pogubiłem?

I czy ktoś ciebie zmusza żyć w takich warunkach? Jesteś łańcuchem do kaloryfera przypięty czy jak? Normalni ludzie by się stamtąd już dawno wyprowadzili. Mówisz, że płacisz - a ilu takich jak ty jest? Jedna dłoń by chyba wystarczyła, żeby ich policzyć.

I tylko ktoś kto ma nierówno pod kopułą zatwierdziłby jakikolwiek remont tych baraków, przecież każda złotówka tam wpakowana to złotówka wywalona w błoto, bo nie wiem czy miesiąc by ten remont wytrzymał.
0 UP 0 DOWN
 
Barakowiec24 


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Kwi 2018

UP 11 / UP 22



Wysłany: 2018-05-25, 21:08   

Administracja domów mieszkalnych,Zarząd nieruchomości miejskich,Miejski zarząd mienia komunalnego...
Ta sama nazwa tego samego problemu...
Tylko nieliczni poprzez znajomości są w stanie wynieść się z tego barakowego burdelu...
Adm przy ul.Chrobrego rządzi się tylko SWOIMI prawami..
Kto ma chody w opiece społecznej też ma szansę zamieszkać na ul. J.Pawła jakoś dziwnym trafem ta instytucja ma wpływ na zamianę lokali....
Ostatnio zmieniony przez Barakowiec24 2018-05-25, 21:14, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 1 DOWN
 
Yatech 


Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2018

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2018-05-25, 21:31   

Nie ma czegoś takiego jak ADM w Brzegu. A ZNM i MZMK to dwie różne instytucje w dwóch różnych miejscach.

Znajomości i chody w opiece... a może by tak spiąć dupę, wziąć się za pracę i za swoje pieniądze wynająć lub kupić mieszkanie zamiast po wszystko wyciągać ręce? Ludzie jakoś potrafią, nikt im niczego za darmo nie dał.
0 UP 1 DOWN
 
Barakowiec24 


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Kwi 2018

UP 11 / UP 22



Wysłany: 2018-05-25, 22:20   

Państwo Polskie jak i ich urzędnicy zresztą wstępując do Unii Europejskiej w 2004 roku zobowiązało się na piśmie przestrzegać i szanować godnego życia wszystkich obywateli...Unia Europejska poprzez przepisy gwarantuje każdemu obywatelowi w Polsce warunki równe innym obywatelom wspólnoty Europejskiej których władze Brzegu w Polsce tego nie przestrzegają....Jeśli ja wystąpię z udokumentowanym pismem że Polska łamie podstawowe prawa człowieka gdzie całe mieszkanie jest czarne od zagrzybienia gdzie tynk spada kawałkami w nocy na twarz i gdzie podłoga się momentami zapada i jest to lokal państwowy a nie prywatny i gdzie pewne osoby otrzymują inne lokale w dobrym stanie na lepsze niż te które i tak godne mają a które ja beznadziejne posiadam.? To Polska może momentami otrzymać wstrzymanie a nawet zwrot uzyskanych środków ...Mam pisać dalej??
Ostatnio zmieniony przez Barakowiec24 2018-05-25, 22:35, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 1 DOWN
 
Yatech 


Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2018

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2018-05-26, 06:39   

Powodzenia :D

Tylko skonsultuj się wcześnie z jakimś adwokatem, bo chyba coś nie do końca rozumiesz o czym mówisz.
"Warunki równe innym obywatelom" jak to napisałaś oznacza tyle, że masz dostęp do oświaty, urzędów, rynku pracy, służby zdrowia, możesz wyznawać dowolną wiarę i orientację seksualną.
Nigdzie tam nie ma mowy o tym, że dostaniesz mieszkanie, dom, samochód czy karnet na siłownie.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-05-26, 07:36   

Barakowiec24 napisał/a:
Państwo Polskie jak i ich urzędnicy ...

... i jest to lokal państwowy a nie prywatny ...


...Mam pisać dalej??


Nie musisz dalej pisać, skoro nie odróżniasz mienia państwowego od komunalnego :jump:
Albo pisz od razu do Brukseli, tu nie ma sensu, bo te brukselki tego forum nie czytają. :wink:

A z mojej strony możesz usłyszeć jednie, że jeśli przyjąłeś lokal niezagrzybiony i dopuściłeś do zagrzybienia (może z powodu nieprawidłowej wentylacji) to miasto powinno obciążyć cię kosztami remontu, a jeśli przyjąłeś lokal zagrzybiony to masz coś wziął - było nie brać.
0 UP 1 DOWN
 
pawel1992 


Wiek: 31
Dołączył: 01 Maj 2018

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2018-05-26, 16:34   

Oddzielmy dwie sprawy.
1. ADMy już dawno nie istnieją. ZNM w obecnej formie powinien już dawno przestać istnieć a kadra powinna zostać wymieniona w 90% z zakazem pracy w jakichkolwiek formach organizacyjnych samorządu. Kto zna sprawy wie o czym mówię. MZMK sp Zoo też należy jak najszybciej zlikwidować a najlepiej sprzedać w części nie majątkowej.

2. Kwestie lokatorskie są po pierwsze pochodną spraw z pkt 1 a także chorego systemy mienia komunalnego. Co do zasady mieszkania powinni otrzymywać tylko osoby które nie mogą zmienić swojej sytuacji nie wynikłej z ich winy. Inini niech wyjamują mieszkania lub je kupują.
1 UP 0 DOWN
 
Barakowiec24 


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Kwi 2018

UP 11 / UP 22



Wysłany: 2018-06-23, 16:06   

A może chcieliby państwo poczęstować się daniami z zagrzybiałej już w środku lodówki? Gdzie pleśń siada na całą żywność?

WIN_20180425_15_19_13_Pro (2).jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 729,78 KB

0 UP 1 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-06-23, 17:20   

Jeszcze pięty pokaż - może tam też grzyb :evil:
1 UP 1 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-06-23, 17:58   

Sadząc po kulturze wypowiedzi trafiłeś raczej na właściwe miejsce.
1 UP 2 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu