Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Społecznicy za społeczne pieniądze.
Autor Wiadomość
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 21:32   

Swietny pomysł ten burmistrz z konkursu tylko powiedz KTo i na mocy jakiego prawa zasiądzie w komisji konkursowej?

Argumentem przeciwko urzedowi burmistrza jest to że wiekszosc lokalnych społęczności nie interesuje sie kto nimi rządzi, czy łajdaczyna czy porzadny człowiek?

Frekwencja jest niska nie tylko w referendach lokalnych to może w ogóle zrezygnować z demokracji, ogłosic Polskę Spółka Akcyjną, wstawic akcje na Wall Street i niech rządza nami menażerowie.

A jak dojdą do wniosku ( a dojdą, dojdą i to szybko), że społeczeństwo jest nie ten tego - to je wymienią, sprowadzą 40 milionów Pusztunów i powiedzą im - to jest wasza ziemia, czyńcie ja sobie poddaną.

Powstaniemy a jakże do walki na plastikowe noże i plegniemy z poderżnietymi grdykami.

A teraz serio - nie ma alternatywy dla obywatelskiej i społecznej aktywności, dla obywatelskiego ucierania sie z władza, ustalania kompromisów, referendów, prostestów, demostracji, koncyliacji, forów internetowych moderowanych i nie.
Argument że mało to póki co w R.P. łapie o co w tym bajzlu chodzi nie jest argumentem przeciw demokracji i jej procedurom. Jest argumentem za.

A tak BTW - polskie anrzekanie na afery troche mnie bawi, wiecie dlaczego - bo w takiej Rosji juz za rok nie będzie żadnych afer. Kto zechce jaką wykryc ten usłyszy - uważaj, Starowjtowa i Politkowska machają Ci z nieba.

To oczywiście męczące ta nasza polityka, polityczka, ale ja tam wierzę że Polacy to zdolny ludek.

damy radę;)
(miało byc o czym innym;)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-01, 00:25   

Z tą ziemią czynianoą poddańczą to chyba nie było do Pusztunów ;)

Mój Boże - a ile w tym prawdy!b No ale co zrobić? W niektórych krajach europejskich funkcjonuje nakaz uczestniczenia w wyborach. Czy to dobry pomysł?

A co do serio to znowu pełna zgoda. Mamy nadal młodą demokrację. Może i wypaczoną przez nie taki poczatek, może i zgwałconą przez tą czy inna partię rządzącą, może i obecnie besztaną, ale demokrację. Na "górze" jest jak jest. A jak jest każdy widzi. Chyba zwyczajnie musimy się "dotrzeć" z tą Panią demokracją. Demokracja ludowa która była wpoiła społeczeństwu rzeczy które trzeba wyplewić precz. Ale nie da się tego zrobić z dnia na dzień, z roku na rok. Przynajmniej nie wśród całego społeczeństwa.

ale nie zgadzam się że polityka jest męcząca! Polityka jest wciągająca! I nie można się zniechęcać!
Ot - dzisiaj przeczytałem donos na mnie, anonim, ale ubawiłem się setnie miast zasmucić i płakac nad swoją dolą. nie wiem czy to przejaw dojrzałości czy wręcz przeciwnie (chyba jednak wręcz przeciwnie) ale nie zmęczyłem się :)

I damy radę! Także w polityce! I demokracji.
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-01, 09:55   

Frekwencja wyborcza ,szczególnie ta w wyborach samorzadowych swiadczy niezbicie ze demokracja na tym pozimie kuleje , nie jesteśmy chyba jeszcze społeczeństwem obywatelskim i długo nie bedziemy , puki co może starczy tej rozpasanej demokracji na pozomie ogólnokrajowym?

Kto w komisji konkursowej ? Chocby radni , i to tez ludzie nie przypadkowi , ustaliłbym tu kryteria wykszałcenia dotyczące inteligencji , a dla prywatnych przedsiębiorców ubiegających się o godnoąc radnego kryterium płaconych podatków (ustalony limit), swiadczący o tym ze osiągnęli sukces w swojej działalności .
Zakazał bym wrecz ujawnianie działalności i przynaleznoci partyjnej kandydatów.
Obserwując wiązące się teraz dorażne koalicje , mozna zawrotu gówy dostac , a wszyscy wiemy ze nie o idee tu chodzi tylko o skutecznośc w walce o stołki.

Demokracja jes OK ,ale do demokracji trzeba dojrzec , najwiekszy dla mnie autorytet tego stulecia Józef Piłsudski , dązył do jej ograniczenia , z jakich pobudek to czynił ? czy chciał zle dla kraju ? Nie sądze , jesli całe sowje zycie poswięcił dla jego niepodległosci.
0 UP 0 DOWN
 
PoCo 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2006

UP 4 / UP 4



Wysłany: 2006-11-01, 10:25   

Wojbus to twój idol przegrałby w przedbiegach. :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-01, 11:05   

Twój też
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-01, 15:03   

Wojbusiku/GS-iku
To co proponujesz to jakaś quasi demokracja o zabarwieniu mundurowym.
Rozumiem że w takim systemie Grześ byłby nadzorcą który sprawdzałby czy nie doszło do jakiegoś układu. No i wiek kandydatów by weryfikował.
czuwaj :-P
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-02, 08:58   

Kolego Wojbus
proponowane przez Pana zaminy są z gruntu niekonstytucyjne, więc radzę raczej zaczac działać nie na poziomie lokalnym, ale zaczac przekonywac ludzi do zmiany konstytucji i na przykład wykreślenie z niej równości wobec prawa.

A metodą Piłsudskiego - przy całym szacunku - była takżę Bereza Kartuska i sadzanie posłów do więzienia, przewrót wojskowy w ramach którego kilkaset osób starciło życie w bratobójczej walce.

Ograniczanie demokracji samej demokracji nie uzdrowi, trzeba się wziac do roboty i zaczac od dołu. Od lokalnej własnie. Bo eżeli cos może ją uzdrowić to naturalny ruch kadrowy - sprawdzięls sie jako radny, burmistrz - prosiemy wyżej. To na razie nie działa, bo od sprzedawania skarpetek na bazarze winduje sie ludz na ministry, ale spokojnie, dotrze sie ten mechanizm.
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-02, 09:27   

Prawo i zasady funkcjonowania społeczeństwa , powinny przede wszystkim byc skoteczne i maksymalnie efektywne .
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-02, 09:33   

Jasne, ale na takim poziomie ogólności to nie ma sensu rozmawiać. Ja moge dodać jeszcze że Konstytucja powinna każdemu obywatelowi zapewniać darmowy dostep do internetu, trzy telewizory i minimum 35 metrów mieszkania w dowolnej lokalizacji.
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-02, 10:06   

wojbus napisał/a:
Prawo i zasady funkcjonowania społeczeństwa , powinny przede wszystkim byc skoteczne i maksymalnie efektywne .

I pokój żeby na świecie był :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-02, 18:53   

a i żeby prawo zagwrantowało usmiech sąsiada z rana.
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-02, 19:17   

i dwa razy w roku zbiory jęczmienia żeby były i chmielu....
0 UP 0 DOWN
 
PoCo 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2006

UP 4 / UP 4



Wysłany: 2006-11-02, 19:44   

I wódka byla zawsze zimna.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-02, 21:14   

Dopiero co pełnoletniość osiągnął a już wie że wódka powinna być zimna :) A mówią że młodzież u nas zła, a tu proszę.

Wszystkimi rękami jestem za tym, alb w tym kraju było właśnie tak, że starsi promują młodych, młodzi zaczynają kolejno forsować stopnie władzy a idą dalej jeśli się sprawdzą na poprzednich. I tak być powinno. I słuchajcie, jak się okazuje gdzie niegdzie tak jest! Jestem tego przykładem, że się da. Że można porozumieć się z "nestorami" naszej polityki. Póki co lokalnej, ale tendencja jest dobra.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-06, 01:11   

Bartek T. napisał/a:
I słuchajcie, jak się okazuje gdzie niegdzie tak jest!

Niech zgadnę... W brzeskim SLD? :)

Bartek T. napisał/a:
Że można porozumieć się z "nestorami" naszej polityki.

Jeśli się ma agumenty nie do odparcia lub propozycje nie do odrzucenia...? :wink:

Bartek T. napisał/a:
Póki co lokalnej, ale tendencja jest dobra.

Pewnie tak. Tylko jak ją upowszechnić?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: pieniadze, spoleczne, spolecznicy, za


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu